• امروزه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌ها در تلفن‌همراه، اینترنت آن می‌باشد. می‌توان گفت تمامی افرادی که گوشی‌های هوشمند دارند از اینترنت همراه آن در طول روز استفاده می‌کنند. قدرت و سرعت اینترنت همراه به گوشی، مکان و همچنین سرعت خود سیم‌کارت یا بسته اینترنتی آن ارتباط دارد. همینطور این ‌که در کدام شهر، استان یا منطقه زندگی می‌کنید بر میزان دسترسی به اینترنت مؤثر است.
  درحال‌حاضر در کشورمان اپراتورهای فعال و خوبی در زمینه اینترنت سیم‌کارت وجود دارد. می‌توان گفت پرطرف‌دارترین و بهترین سیم‌کارت در بین اپراتور‌های موجود، اپراتور ایرانسل می‌باشد. در ادامه این متن راه‌های فعال‌سازی اینترنت همراه سیم‌کارت ایرانسل را به شما می‌گوییم. با این روش‌های بسیار ساده، در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید اینترنت سیم‌کارت خود را فعال کرده و از آن استفاده کنید.

  از چه طریقی می‌توان اینترنت همراه ایرانسل را فعال کرد؟

  آموزش فعال کردن سرویس اینترنت سیم کارت ایرانسل
  اینترنت همراه ایرانسل بر خلاف خطوط دیگر، برای کار نیاز به فعال‌سازی ندارد و به‌طور پیش ‌فرض بر روی تمامی خطوط فعال می‌باشد. اگر می‌خواهید به ‌طور عادی از اینترنت همراه سیم‌کارت ایرانسل خود استفاده کنید، قابلیت دسترسی به‌سرعت های 2G و 3G را دارید. اما اگر به اینترنت با سرعت بالاتر نیاز دارید باید تنظیمات آن را بر روی سیم‌کارت خود فعال کنید. برای این منظور اینترنت سیم‌کارت را باید به USIM تغییر دهید. پس‌ از آن سیم‌کارت شما قابلیت دسترسی به اینترنت 4G و 4.5G و حتی 5G خواهد داشت.
  یک نکته بسیار مهم برای دسترسی به اینترنت سرعت بالا، داشتن تلفن هوشمندی است که از این قابلیت پشتیبانی کند.

  اگر چنین تلفن هوشمندی ندارید برای دسترسی به اینترنت ایرانسل می‌توانید مودم‌های ایرانسل را تهیه کنید. این مودم‌ها به‌صورت ثابت یا همراه قابل‌استفاده می‌باشند.

  چگونه می توان تنظیمات فعال‌سازی اینترنت همراه ایرانسل را انجام داد؟

  برای این ‌که تنظیمات مورد نیاز این بخش را دریافت کنید، سه ‌راه پیش روی شما قرار دارد.

  • راه اول: استفاده از یک کد دستوری به فرم #۲*۴*۵۵۵*
  • روش دوم: دریافت تنظیمات اینترنت همراه خود در سیستم‌ عامل به‌ طور آنلاین
  • مورد سوم: وارد کردن تنظیمات سیم‌کارت ایرانسل خود به‌طور دستی در تلفن‌همراه

  آموزش فعال کردن سرویس اینترنت سیم کارت ایرانسل

  درصورتی‌که از هرکدام از روش‌های بالا استفاده کنید، یک پیامک برای شما ارسال می‌شود که در آن پیامک قابلیت تنظیم اینترنت همراه ایرانسل وجود دارد، در نتیجه با انتخاب گزینه نصب یا ذخیره این تنظیمات بر روس سیم کارت و تلفن همراه شما اعمال می‌شود.
  چنانچه برای فعال‌سازی اینترنت همراه ایرانسل، در مراحل نصب از شما کد خواسته شد، می‌توانید به‌طور پیش‌ فرض اعداد ۱۲۳۴ را وارد کنید.

  فعال‌سازی اینترنت همراه ایرانسل به کمک کد دستوری به چه صورت است؟

  می‌توان گفت این روش ساده‌ترین راه برای فعال‌سازی اینترنت سیم‌کارت ایرانسل می‌باشد. همان‌طور که گفته شد کد دستوری این راه #۲*۴*۵۵۵* است. با شماره‌ گیری این کد دستور کد USSD اینترنت همراه ایرانسل اجرا شده و پس‌ از آن پیامکی که حاوی تنظیمات اینترنت است را دریافت می‌کنید. در ادامه با نصب این پیامک تنظیمات بر روی اینترنت و تلفن‌ همراه شما اعمال می‌شود.

  فعال‌سازی اینترنت همراه ایرانسل به‌صورت آنلاین به چه صورت است؟

  درصورتی‌ که قصد دارید اینترنت همراه سیم‌کارت ایرانسل خود را به ‌طور آنلاین فعال کنید، باید در گوگل وارد صفحه‌ با عنوان دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت همراه ایرانسل شوید. ابتدا شماره‌ تلفن همراه خود را در کادر موردنظر وارد می‌کنید، سپس رمز عبور برای شماره همراه ثبت‌شده ارسال می‌شود. در ادامه صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که شماره خط ایرانسل موردنظر و رمز عبور پیامک شده بر روی آن خط را باید وارد کنید. در این بخش یک کادر زرد رنگ وجود دارد که روی آن تنظیمات نوشته شده است. با کلیک بر روی این کادر صفحه جدیدی باز می‌شود که دارای دو گزینه اینترنت همراه و یا پیام چندرسانه‌ای است. درنهایت گزینه اینترنت همراه را انتخاب کرده و پیامک حاوی تنظیمات اینترنت همراه به شماره ثبت‌ شده ارسال می‌شود.

  تنظیمات اینترنت همراه ایرانسل به‌طور دستی به چه صورت انجام می شود؟

  این روش در تلفن‌همراه های مختلف ممکن است کمی تفاوت داشته باشد، اما به‌طورکلی روش دشواری نیست و فرصت زیادی نیز از شما نمی‌گیرد. برای تنظیم اینترنت همراه به روش دستی اول باید وارد تنظیمات تلفن‌ همراه شده و گزینه اتصال یا همان Connections را انتخاب کنید. پس‌از آن صفحه جدید باز می‌شود که شبکه‌های تلفن‌همراه در آن وجود دارد. در قدم بعد گزینه Access Point Names که به فارسی همان نقطه دستیابی می شود را انتخاب ‌کنید. در ادامه نوع این سیم‌کارت خود که ایرانسل می‌باشد را انتخاب کرده و آن را اضافه ‌کنید.
  صفحه جدیدی باز می‌شود که در آن باید نام را عبارت Internet-Irancel  وارد کنید و پس‌از آن اسم دستیابی یا APN را mtnirancell بگذارید .حال تنظیمات اینترنت همراه ایرانسل شما اعمال ‌شده و تنها با یک ‌بار روشن و خاموش کردن تلفن‌همراه این تنظیمات را بر روی سیم‌کارت خود مشاهده می‌کنید.

  فعال کردن اینترنت همراه ایرانسل به روش دستی در سیستم‌عامل‌های IOS به چه صورت است؟

  روند این تنظیمات درسیستم‌عامل‌های IOS نسبت‌ به اندروید متفاوت می‌باشد برای این منظور ابتدا وارد بخش تنظیمات تلفن‌همراه خود شده و در ادامه گزینه Cellular را انتخاب کنید. در صفحه جدید Cellular Data را فعال کرده و پس‌از آن روی Cellular Data Network کلیک ‌کنید. درنتیجه صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که در آن گزینه APN را انتخاب کرده و در صفحه بعدی مشخصات APN را همان گونه که گونه که برای سیستم عامل اندروید در قسمت قبل گفته شد، وارد ‌کنید.
  پس‌از طی کردن این مراحل با فشار دادن دکمه Home از صفحه خارج می‌شوید و فقط با یک با روشن خاموش کردن تلفن‌همراه، تنظیمات اینترنت همراه ایرانسل برروی سیم‌کارت شما اعمال شد و می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

  سخن پایانی

  همان‌طور که همگان می‌دانیم، امروز حضور اینترنت در زندگی بسیار ضروری است و عملا بدون آن کار‌های روزمره پیش نمی‌روند. به همین منظور افراد به‌دنبال پرسرعت‌ترین اینترنت در هر دوره می‌باشند. برای این دسترسی می‌توان اینترنت سیم‌کارت ایرانسل را به ‌طور ویژه‌ای تنظیم کرد تا از سرعت بالاتری برخوردار شود. در این متن قصد داشتیم تا سه مورد از راه‌های تنظیم و فعال کردن سرویس اینترنت همراه سیم‌کارت ایرانسل را به شما معرفی کنیم.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای