قرن اخیر حاوی انقلابی عظیم در الگوها و مدل‌های زیبایی بود. اگر عکس‌های قدیمی مادربزرگ‌های خود را ببینید و آن را با عکس‌های فعلی‌تان مقایسه کنید، به‌وضوح متوجه این تحول خواهید شد.

بسیاری از استانداردهای زیبایی دنیای امروز با استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف میسر می‌شود؛ بنابراین جای تعجب ندارد که تقاضا برای این محصولات بسیار بالاتر از قبل رفته است.

اگر صاحب یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی هستید، به شما تبریک می‌گویم! سود بزرگی در انتظار شما است، البته اگر به‌درستی خود را به جامعه معرفی کنید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با فوت و فن‌های تبلیغ فروشگاه خود آشنا شوید.

یکه تاز دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی باش!

فقط شما نیستید که به دنبال سود سرشار بازار فروش لوازم آرایشی هستید، رقبای شما با قدرت در حال فعالیت در این حوزه هستند؛ بنابراین اگر می‌خواهید حرفی برای گفتن داشته باشید، باید دست بجنبانید و از یک استراتژی بازاریابی خوب استفاده کنید.

کندو - تبلیغات آرایشی و بهداشتی

تبلیغات آرایشی و بهداشتی

بازاریابی پیامکی

شاید اکثر مردم کاربرد بازاریابی پیامکی را در اطلاع‌رسانی تخفیف‌های یک برند می‌دانند اما حقیقت این است که بازاریابی پیامکی قابلیت‌های متعددی دارد که اگر به‌درستی از آن‌ها استفاده کنید، می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را برای شما رقم بزند.

شناسایی مخاطب هدف

برای اینکه پیام‌های تبلیغاتی برند خود را به گوش مخاطبان برسانید، باید در قدم اول مخاطب هدف را با دقت انتخاب کنید. درست است که این روزها آقایان هم از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند، اما طرفداران اصلی این محصولات هنوز هم بانوان هستند؛ بنابراین بهتر است در زمان ارسال پیامک به این موضوع توجه داشته باشید.

با استفاده از قابلیت‌های سرویس پیامکی کندو می‌توانید به‌راحتی یک گروه جنسیتی خاص را هدف قرار دهید و پیامکی که برای آن‌ها طراحی کرده‌اید ارسال کنید.

کندو - تبلیغات مربوط به کسب وکارها

تبلیغات مربوط به کسب وکارها

پیگیری پیامک‌های ارسال شده

اگر روند پیشرفت و نتیجه کمپین‌های اس ام اس مارکتینگ خود را زیر نظر نگیرید، نمی‌توانید ادعا کنید که یک کمپین بازاریابی موفق داشته‌اید. تیم بازاریابی شما باید دائماً پنل پیامک را بررسی کنند تا درصد تحویل پیامک‌ها و تعامل مخاطب با آن‌ها را ثبت کنند.

طراحی درست پیامک‌ها

متن پیامک‌هایی که برای تبلیغ فروشگاه آرایشی و بهداشتی خود استفاده می‌کنید، نباید مشابه برندهای دیگر باشد. به جای اینکه از متن‌های آماده موجود در گوگل استفاده کنید، کمی خلاقیت به خرج دهید و با جملاتی صمیمی احساسات مخاطب را هدف قرار دهید.

سعی کنید در پیامک‌های خود فراخوان عمل داشته باشید تا میزان تعامل مخاطب با شما بیشتر شود. این فراخوان‌های عمل می‌توانند یک لینک یا دعوت به ارسال یک کلمه باشند.

شبکه‌های اجتماعی

مهم‌ترین شبکه اجتماعی در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی اینستاگرام است. کدام برند موفق آرایشی و بهداشتی را پیدا می‌کنید که در اینستاگرام صفحه مجازی نداشته باشد؟ امکانات اینستاگرام به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انگار دقیقاً مناسب تبلیغات این دسته از محصولات هستند.

با کمک اینفلوئنسرها پیشرفت کن

یکی از پربازده‌ترین تبلیغاتی که در اینستاگرام انجام می‌شود، اینفلوئنسر مارکتینگ است. برای این کار ابتدا باید اینفلوئنسر هایی را پیدا کنید که در این زمینه فعالیت دارند و سپس با توجه به بودجه خود، مناسب‌ترین فرد را برای همکاری انتخاب کنید.

با مسابقات توجه بیشتری را به خودت جلب کن

مسابقاتی که در اینستاگرام برگزار می‌شوند هدفشان افزایش آگاهی از برند و معرفی کردن محصولات به مخاطبان است. اگر یک جشنواره درست و حسابی برگزار کنید و یا اسپانسر کمپین‌هایی که اینفلوئنسرها اجرا می‌کنند شوید، تعداد دنبال کنندگان شما به صورت جهشی افزایش پیدا خواهد کرد.

تبلیغات کلیکی و گوگل ادز

سایت یک فروشگاه آرایشی و بهداشتی یکی از ارکان اصلی آن است و نباید هیچ نقص و ایرادی داشته باشد. پس از اینکه سایت برند خود را به‌درستی ایجاد کردید، می‌توانید از تبلیغات کلیکی و گوگل ادز استفاده کنید تا میزان بازدید از وب‌سایت خود را افزایش داده و آن را به صفحه اول گوگل منتقل کنید.

در این مرحله نیاز به استخدام یک متخصص سئو سایت دارید تا به شما کمک کند که به این هدف برسید.

وب‌سایت‌های مختلف را تسخیر کن

استفاده از تبلیغات همسان یا تبلیغات بنری در سایت‌های مختلف می‌تواند آمار بازدید از لندینگ پیج شما را بیشتر کند. یادتان باشد که بنری که برای طراحی استفاده می‌کنید باید با اصول درست طراحی شده باشد تا اثربخش باشد، بنابراین طراحی آن را به یک گرافیست کاربلد بسپارید.

نتیجه‌گیری

از آنجایی که افراد زیادی در این بازار فعالیت دارند، تبلیغات فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی به یک استراتژی مناسب و قوی احتیاج دارد.

استفاده از اس ام اس مارکتینگ برای بالا بردن آگاهی از برند و ترغیب مخاطب به تعامل بسیار مناسب است.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام می‌توانند به شما کمک کنند تا شهرت برند خود را گسترش دهید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی