این روزها کم‌تر کسی را می‌توان دید که بازرایابی پیامکی را تا به حال نشنیده باشد. همه‌ی مشاغل و صنعت‌ها چه بزرگ و گسترده و چه کوچک و محلی برای پیدا کردن مخاطب بیشتر از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنند. در این استراتژی بازاریابی، امکان تعامل با مخاطبان بیشتر است، همچنین مخاطبان نیز می‌توانند با صاحبان مشاغل و کسب کارها در ارتباط باشند. در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید با فعال کردن پنل‌های مخصوص پیامک انبوه نیز برای مخاطبان خود ارسال کنید که این امر باعث می‌شود مخاطب حس کند پیامک شما چیزی خارج از یک پیامک در رسانه‌های اجتماعی است.

تبلیغات پیامکی برای تابلوسازی

تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم سفر

روش‌هایی جهت افزایش فروش در فروشگاه‌های لوازم سفر

سفر تبدیل به یکی از محبوب‌ترین تفریحات در بین مردم در سراسر جهان شده است، فرقی هم نمی‌کند سفر آن‌ها در بالاترین سطح کیفیت پرواز، هتل و … باشد یا سفر یک روزِ به اطراف محل زندگی‌شان، مهم این است که لوازمی که همراه خود دارند کارایی لازم را داشته و به اصطلاح فقط بارشان را سنگین نکند.
پس در کنار آژانس‌های مسافرتی، خدمات تور، صنعت هتل‌داری، شغل دیگری که بسیار حائز اهمیت است، فروش لوازم و تجهیزات مخصوص سفر است. راه‌کارهایی وجود دارد که شما می‌توانید فروشگاه لوازم سفر خود را به مخاطبان خود بهتر معرفی کنید. روش‌های متعددی وجود دارد مثل بازاریابی ایمیلی، تبلیغ در بیلبوردها، حضور در کمپین‌های طبیعت گردی و معرفی تجهیزات و وسایل، اما یکی از بهترین و کارآمدترین آن‌ها، بازاریابی پیامکی است که بازده بسیار بالایی دارد.

مزایای بازاریابی پیامکی در کسب و کارهای کوچک

از مهمترین مزایای بازاریابی پیامکی در کسب و کارهای کوچک، می‌توان به بازگشت سرمایه و رضایت مشتری اشاره کرد.
بازگشت سرمایه، در استراتژی بازاریابی پیامکی برای مشاغل کوچک یا افرادی که تازه کار هستند، بسیار مقرون به صرفه است. درست است که برخی از افراد پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند اما طبق مطالعات به دست آمده 98 درصد از مخاطبانی که پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنند، در سه دقیقه اول آن را باز کرده و می‌خوانند.
رضایت‌مندی مشتری، این را در نظر بگیرید که کسب و کار کوچک شما برای فروش لوازم سفر است، پس باید دقت داشته باشید متن پیامک شما کوتاه، دل‌نشین و کارآمد باشد. در چنین شرایطی مخ  اطب احساس امنیت کرده و رضایت بیشتری نسبت به دریافت پیامک از سوی کسب و کار شما را دارد.

روش‌هایی برای استفاده از بازاریابی پیامکی برای کسب و کار کوچک خود

درست است که پیامک‌های تبلیغاتی فضای محدودی دارد اما با داشتن استراتژی درست و راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی متفاوت می‌توانید در کسب و کار کوچک خود تحول ایجاد کنید.
1. ارسال پیامک فروش محصولات با تخفیفات ویژه. هر کسب و کاری در مواقع خاصی از سال بیشترین فروش را دارد، در زمان‌های خاص، از مشتریان خود غافل نشوید، برای آن‌ها پیامک‌هایی حاوی کد تخفیف و فروش ویژه ارسال کنید و آن‌ها را متقاعد کنید که از شما خرید کنند.
2. پیامک‌هایی با متون خاص ارسال کنید. کسب‌وکار شما کوچک است و مخاطبان ویژه‌ی خود را دارد، سعی کنید پیامک‌هایی حاوی مناسب‌های گردشگری خاص یا اطلاعات ویژه‌ای در خصوص سفر و طبیعت‌گردی برایشان ارسال کنید.
3. مشتریان را از به روز رسانی‌ها مطلع کنید. اگر در کسب و کار خود تغییری ایجاد کرده‌اید، به طور مثال اگر خدمات جدیدی در وب‌سایت خود اضافه کرده‌اید، می‌توانید همراه با پیامک، لینک آن‌را هم ارسال کنید.
4. پشتیبانی از مشتریان. در نظر داشته باشید که با اتخاذ نرم‌افزارهای پیشتیبانی می‌توانید به صورت شبانه روزی پاسخ‌گوی مشتریان باشید. این کار حس رضایت را در آن‌ها به وجود می‌آورد.

بازاریابی برای کسب و کار ها


راه اندازی هر کسب و کاری سختی‌های مربوط به خودش را دارد؛ از ریسک کردن هراسی نداشته باشید و با در نظر گرفتن نکاتی که گفته شد، سعی کنید با تعیین استراتژی‌های منحصر به فرد، تمایز خود را به مشتریان نشان دهید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی