یکی از بهترین راه‌های تبلیغاتی که همچنان توسط بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی است. همانطور که میدانید در روز پیام‌های تبلیغاتی زیادی برای ما ارسال می‌شود که شاید برای مطالعه خیلی از آنها زمان نگذاریم. اما برخی از پیام‌های تبلیغاتی هستند که در نگاه اول ما را جذب می‌کنند و ما به صورت ناخودآگاه آن پیام تبلیغاتی را باز می کنیم و متن آن را به صورت کامل مطالعه می‌نمایید. شایان ذکر است بدانید نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی دارای اصولی خاصی است که ما قصد داریم آن اصول را به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. از سوی دیگر در این مقاله تصمیم بر این است که 12 متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک را به شما ارائه کنیم. در نتیجه پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در مجله کندو همراه باشید.

اصول نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم برای نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی اصولی وجود دارد که حتما باید از آنها مطلع شوید زیرا این اصول باعث می‌شود شما متن تبلیغاتی منحصر به فردی را بنویسید و افراد بیشتری را جذب کنید. در ادامه 9 اصل برای نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی را به شما معرفی خواهیم کرد هر کدام را به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1. پیامک را با کلمات جذاب شروع کنید
  2. متن را متناسب با مخاطب هدف خود بنویسید
  3. متن خود را مختصر و کوتاه نگه دارید
  4. کلمات اصلی را در متن پیامک متمایز کنید
  5. حس ضرورت را در پیام خود بگنجانید
  6. متن خود را شفاف و واضح بنویسید
  7. پیشنهادهای جذاب به مشتری ارائه کنید
  8. در نوشتن متن خلاقیت به خرج دهید
  9. مشخصات خود را در متن پیامک قرار دهید

پیامک خود را با کلمات جذاب شروع کنید

اولین مسئله ای که باعث می شود تا یک مخاطب جذب پیامک شما شود کلماتی است که در ابتدای پیامک استفاده می کنید. این نکته را در نظر داشته باشید هر چه کلماتی که در ابتدای پیامک استفاده می‌کنید جذاب تر باشد مطمئناً مخاطب بیشتر ترغیب خواهد شد که پیامک شما را باز کند و آن را مطالعه نمایند. اگر بخواهیم با ذکر یک مثال شروع کردن یک پیامک با کلمات جذاب را توصیف کنیم بهتر است بگویم که کلماتی همچون دوست عزیز، مشتری همیشه همراه غیره عباراتی هستند که می‌تواند باعث شود مخاطب با شما احساس راحتی کند. این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید هر چه از کلمات جذاب و عامیانه تر استفاده کنید مخاطب تعامل بیشتری با شما برقرار خواهد کرد.

کندو - اصول نوشتن پیامک تبلیغاتی

اصول نوشتن پیامک تبلیغاتی

متن را متناسب با مخاطب هدف خود بنویسید

انتخاب مخاطب هدف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نوشتن متن متناسب با مخاطب هدف از این مسئله اهمیت بیشتری دارد. این نکته را در نظر داشته باشید ارسال یک پیامک کوتاه اشتباه می تواند باعث غیر فعال شدن سرویس پیامکی تبلیغاتی شما شود. در واقع اگر شما نتوانید افرادی که در زمره بازار هدف شما قرار دارند را به درستی انتخاب کنید مطمئناً به جای دریافت بازخورد مثبت شاهد بازخورد منفی خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می شود مشتریان خود را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس شناخت مشتریان خود برای انتخاب مخاطب هدف خود اقدام نمایید.

اگر بخواهیم این مسئله را با ذکر مثال توضیح دهیم بهتر از بیان کنیم اگر در حوزه تبلیغات لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کنید مطمئناً در هنگام انتخاب مخاطب هدف خود به هیچ وجه نباید آقایان را در نظر بگیرید و تفکیک جنسیت در این شغل از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید اگر پیامک تبلیغاتی لوازم آرایشی را برای آقایان ارسال کنید مطمئناً ۵۰% از هزینه و زحماتی که میکشید به هدر می رود.

کندو- پیامک مارکتینگ و افزایش فروش

متن خود را مختصر و کوتاه نگه دارید

کوتاه بودن متن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا بسیاری از افراد علاقه به مطالعه متن بلند ندارند. توجه داشته باشید شما می توانید در یک پیامک از ۷۰ کاراکتر که در مجموع ۲۰ کلمه می شود استفاده کنید. شایان ذکر است بدانید ۷۰ کاراکتر می تواند از تمام حروف، علامت ها و فضای خالی بین کلمات تشکیل شود. هرچه متن شما مختصر و کوتاه باشد مطمئناً درصد مطالعه آن توسط مخاطب افزایش پیدا می کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام موارد مهم و جذاب باید در پیامک ذکر شود. اما در هر صورت پیامک باید مختصر و مفید باشد، در واقع شما باید پیامک را مهندسی کنید تا بتوانید توسط آن در خلاصه ترین حالت ممکن مخاطب را جذب نماید.

کلمات اصلی را در متن پیامک متمایز کنید

همیشه در هنگام نوشتن متن اس ام اس کلماتی وجود دارند که از اهمیت زیادی برخوردار هستند و آن کلمات باعث افزایش درصد جذب مخاطب می شوند. اگر قصد دارید مخاطب بیشتری را جذب کنید مطمئناً باید کلمات اصلی را در متن پیامک متمایز کنید. برای مثال ما در حال حاضر «عبارت کلمات اصلی را در متن پیامک متمایز کنید» را نسبت به مابقی کلمات در این پاراگراف متمایز کردیم. در نتیجه شما هم میتوانید به سادگی با استفاده از علامت هایی همچون  * و  «» برای متمایز کردن عبارات مهم در متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک استفاده کنید.

حس ضرورت را در پیام خود بگنجانید

برای اینکه بتوانید از پیامک تبلیغاتی خود بهترین بازخورد را دریافت کنید پیشنهاد می شود برای مخاطبین بازه زمانی مشخص نمایید. همانطور که می‌دانید زمانی که یک کد تخفیف بر روی محصول قرار داده می‌شود اگر بازه زمانی برای این کد تخفیف مشخص نگردد اکثر افراد برای خرید آن محصول تعلل می کنند و فکر می کنند زمان کافی برای خرید محصول دارند. اما اگر شما زمان مشخصی را برای محصول ارائه شده مشخص کنید مطمئنا بازخورد بهتری را دریافت خواهید کرد و افراد بیشتری برای خرید محصول شما اقدام می کنند.

متن خود را شفاف و واضح بنویسید

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث نتیجه ندادن پیامک شود استفاده از کلمات تخصصی است. در بسیاری از مواقع مشاهده شده است برخی از کسب و کارها از کلماتی استفاده می کنند که مخاطبین حتی معنی آن عبارات را هم نمی دانند. مطمئنا استفاده از این نوع کلمات می تواند باعث شکست کمپین تبلیغاتی شود. توجه داشته باشید شما باید از کلمات ساده استفاده کنید تا مخاطب به هیچ وجه سردرگم نشود. در واقع پیشنهاد می شود در نوشتن متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک از ساده ترین کلمات استفاده کنید زیرا در این صورت بازخورد بهتری را دریافت خواهید کرد و افراد بیشتری با شما تعامل برقرار می کنند.

ارائه‌ی پیشنهادهای جذاب فراموش نشود

همانطور که می دانید زمانی که یک شخص با یک پیشنهاد جذاب مواجه می شود سریعاً هیجان به سراغ وی می آید و به صورت احساسی برای خرید آن محصول اقدام می‌کند. در نتیجه پیشنهاد می شود در هنگام نوشتن متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک حتماً از پیشنهاد های جذاب و ویژه استفاده کنید، زیرا این مسئله می‌تواند در فروش محصولات شما تاثیر مستقیم و فوق‌العاده بگذارد. تجربه ثابت کرده است افرادی که پیشنهاد های منحصر به فرد به مخاطبین ارائه می کنند نسبت به افرادی که از پیامک های معمولی استفاده می کنند فروش بالاتری دارند. در نتیجه شما هم می توانید با ارائه پیشنهاد های منحصر به فرد شاهد افزایش درصد فروش خود باشید.

کندو - متن تبلیغاتی جذاب

متن تبلیغاتی جذاب

در نوشتن متن خلاقیت به خرج دهید

درست است که باید یک متن ساده بنویسید و از عبارات سخت در متن خود استفاده نکنید اما در نظر داشته باشید که در نوشتن متن باید خلاقیت به خرج دهید. در واقع خلاقیت است که پیامک شما را نسبت به پیامک های دیگر متمایز می سازد و باعث می شود تا مخاطب پیامک شما را مطالعه کند.

مشخصات خود را در متن پیامک قرار دهید

مطمئنا تا به امروز پیامک های تبلیغاتی زیادی را مشاهده کرده اید یکی از اصول نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی قرار دادن مشخصات در انتهای پیامک است. برای مثال اگر دارای کسب و کار سنتی و فیزیکی هستید می توانید آدرس و شماره تلفن خود را در انتهای پیامک تبلیغاتی قرار دهید اما اگر کسب و کار شما آنلاین است و دارای وب سایت، پیج اینستاگرام و غیره هستید مطمئنا باید آدرس اینترنتی خود را در انتهای پیامک درج کنید تا افرادی که قصد دارند محصول شما را خریداری کنند به راحتی بتوان از طریق لینک وارد سایت یا پیج اینستاگرام شما شوند و محصول مورد نظر را تهیه کنند. در واقع ایجاد یک دسترسی آسان برای مخاطب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند نرخ تبدیل مشتری را افزایش دهد.

12 متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک

در این بخش از مقاله تصمیم داریم 12 متن تبلیغاتی جذاب را با شما به اتراک بگذاریم تا بتوانید برای توسعه کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.

بهترین متن تبلیغاتی مخصوص فست فود

امشب برای شام برنامت چیه؟

پیتزاتو سفارش بده، سیب زمینی و ارسال رایگان با ما

پیتزا ریونی

شماره تماس: 09120000000

متن تبلیغاتی جذاب جهت فروش لاستیک خودرو

تا پایان خرداد فروش ویژه لاستیک با خرید 3 لاستیک 1 لاستیک رایگان دارد.
برای اندازه و قیمت امروز در مکان … از لاستیک بارز دیدن کنید.

آدرس: تهران، شوش،……

متن تبلیغاتی مخصوص آرایشگاه

دلت یه تنوع میخواد؟
میخوای از همیشه زیباتر باشی؟
*پکیج کراتین و رنگ مو*
با تخفیف ویژه در سالن …
فقط تا سه روز

بهترین متن تبلیغاتی مخصوص آموزشگاه موسیقی

استعداد هنری داری؟
ما کمکت می‌کنیم تا شکوفاش کنی
آموزشگاه موسیقی …
*شروع ثبت نام ترم پاییزه *
از همین امروز با شماره….

بهترین متن تبلیغاتی مخصوص آژانس مسافرتی

امسال عید برنامت برای سفر چیه؟
اگه تا فردا سفرتو رزرو کنی
تخفیف ۱۰ درصدی تور‌های نوروزی شامل حالت میشه
اینم از عیدی ما
آژانس مسافرتی …

متن تبلیغاتی پیامک مخصوص فروشگاه لباس

شیک‌ترین‌ها را از ما بخواهید
۳۰% تخفیف زمستانه
(فقط تا ۱۰ روز)
فروشگاه لباس شعبه …

متن پیامک تبلیغاتی مخصوص فروشگاه مبل

با انتخاب یک مبل زیبا و جذاب
خانه‌ای گرم و دل‌نشین خواهید داشت
فروشگاه مبل … .

متن پیامک تبلیغاتی مخصوص فروشگاه زنجیره‌ای

شرط می‌بندیم که
قیمت محصولات ما از قیمت تمام فروشگاه‌هایی که می‌شناسید کمتر است
اگر این‌طور نباشد…
یک محصول را که انتخاب کرده‌اید به رایگان به شما می‌دهیم

متن پیامک تبلیغاتی مخصوص فروشگاه مد و زیورآلات

برای شما که لایق بهترین‌ها هستید
فروشگاه مد و زیورآلات زیگورات

بهترین متن تبلیغاتی مخصوص مشاورین املاک

داشتن خانه آرزو‌ها نباید برایتان یک کابوس یا رؤیا باشد
برای ساختن چیزی که می‌خواهید روی ما حساب کنید
مشاورین املاک… .

متن پیامک تبلیغاتی مخصوص آژانس هواپیمایی

از آفریقا تا اروپا
از تانزانیا تا ایتالیا
شما را به هر جا که بخواهید می‌بریم
آژانس هواپیمایی … .

متن پیامک تبلیغاتی مخصوص فروشگاه لوازم خانگی

کیفیتی که انتظار داشتید و قیمتی که انتظار نداشتید را با ما تجربه کنید
فروشگاه لوازم خانگی… .

سخن آخر

مطمئنا تا قبل از مطالعه این محتوا اطلاعات دقیقی نسبت به متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک نداشته اید اما در حال حاضر با الگو های مختلفی اشنا شدید. در مجموع امیدواریم محتیوات موجود در این مقالعه بتواند در هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی به شما کمک شایانی کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی