حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام ورود به سایت مورد نظر خود، تبلیغی به همراه تصویر جذاب و یک لینک روی صفحه شما باز شده باشد. در واقع به این روش همکاری در فروش گفته می‌شود که با اضافه کردن افزونه‌هایی مثل AffiliateWP می‌توانید چنین تبلیغاتی را تولید کرده و از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد affiliate marketing یا همان همکاری در فروش، پلاگین یا همان افزونه‌ها و افزونه AffiliateWP صحبت کنیم.

در مورد افیلیت مارکتینگ چه می‌دانید

افیلیت مارکتینگ affiliate marketing که به فارسی آن‌را همکاری در فروش ترجمه کرده‌اند، یک روش بازاریابی جدید است که با ایجاد ارتباط بین خدمات یا محصولات و افرادی که به دنبال این خدمات یا محصولات هستند می‌توان کسب درآمد کرد و درواقع افیلیت مارکتینگ یکی از راه‌کارهای درآمدزایی اینترنتی و آنلاین است. در این روش از بازاریابی افراد به عنوان واسطه، حتی بدون داشتن سرمایه کار خود را شروع کرده که با فروش محصولات و خدمات برای دیگران و دست‌مزد یا پورسانت خود را دریافت می‌کنند. چهار نوع افیلیت مارکتینگ براساس روش چرداخت وجود دارد: پرداخت به ازای فروش، جذب لید، نمایش آگهی و کلیک.
حالا که با افیلیت مارکتینگ یا همان همکاری در فروش آشنا شدید، در ادامه در مورد پلاگین یا همان افزونه‌ها صحبت خواهیم کرد.

در مورد پلاگین یا افزونه چه می‌دانید

پلاگین، افزونه یاPlug-in یا Add-on یک مولفه نرم‌افزاری است که قابلیتی مشخص را به برنامه‌ها اضافه می‌کند و در وارقع خودش به تنهایی هیچ کاربردی ندارد. افزونه یا پلاگین تحت وردپرس می‌تواند امکانات و ویژگی‌های جدیدی را به صفحه‌های وب‌سایت اضافه کنند و در واقع، پلاگین‌ها یک سری کد هستند که به‌عنوان مکمل یک سایت عمل کرده که و باعث کامل‌تر شدن ویژگی‌های یک وب‌سایت اینترنتی می‌شوند.
از مزایای افزونه‌ها نیز می‌توان به: کارایی ساده در عین حال حرفه‌ای و کامل، صرفه‌جویی در وقت، مقرون‌به‌صرفه، قابل اطمینان بودن و کاربردهای مدیریتی مختلف اشاره کرد.
اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که آیا برای استفاده از افزونه وردپرس تعداد و سقف معینی وجود دارد؟ در پاسخ لازم است گفته شود که وقتی هر افزونه‌ وردپرسی را نصب می‌کنید، یکسری اطلاعات و کدهایی به سایت شما اضافه و به حجم آن می افزاید. اما نکته قابل توجه این است که اگر افزونه‌های درست و استانداردی را نصب کنید مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر از افزونه‌های رایگان و غیر مجاز استفاده کنید ممکن است سرعت سایت را هم کاهش دهد پس در زمان نصب افزونه‌ها به سایت‌های معتبر مراجعه کنید.

کندو - افزونه پیامکی AffiliateWP

افزونه پیامکی AffiliateWP

مهمترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های وردپرس

افزونه‌های پشتیبان گیری، امنیتی، افزونه‌های بهینه سازی یا همان سئو، افزونه ساخت فرم‌‌های تماس وردپرس و افزونه‌های همکاری تجاری مثل AffiliateWP که در ادامه به توضیح کامل در مورد این افزونه خواهیم پرداخت:

در مورد افزونه پیامک Affiliatewpچه می‌دانید؟

یکی از افزونه‌های وردپرسی که مخاطبان بسیار زیادی دارد افزونه AffiliateWP است، که درواقع یکی از اسکریپت‌های قوی ساخته شده برای وردپرس است. با اضافه کردن این افزونه کسب‌وکارها و مشاغل می‌توانند امکان دیدن تبلیغ به همراه لینک را برای بازدیدکنندگان سایت امکان پذیر کرده و از طریق آن کسب درآمد کنند. اما چنین ارتباطی چگونه امکان پذیر است. در واقع همان‌طور که پیش از این توضیح داده شد همکاری تجاری یا افیلیت مارکتینگ توسط افزونه‌ها به سایت اضافه می‌شود، حالا که مخاطب روی تبلیغ کلیک کرده با استفاده از AffiliateWP برای بازاریاب پیامک ارسال می‌گردد که درواقع یک کلیک (فروش) داشته است و از این طریق در روشی بسیار سریع‌تر از ارسال ایمیل بازاریاب از میزان عملکرد خود آگاه می‌شود. از مهمترین ویژگی ارسال پیامک افزونه این است که با دیدن تعدد پیامک‌های برای بازاریابان، حس رضایت بیشتری در آن‌ها به وجود می‌آید.

با استفاده از این افزونه در موقعیت‌های مختلفی پیامک برای بازاریاب و مدیر سایت ارسال می‌گردد:

• ارسال پیامک به مدیر سایت زمان ثبت نام بازاریاب جدید
• ارسال پیامک به بازاریاب در زمان تایید حساب کاربری
• ارسال پیامک به بازاریاب زمانی که ارجاعی تایید شده باشد
اما نکته قابل توجه آنکه، افزونه پیامکی AffiliateWP با افزونه دیجیتس و پنل کاربری پیشرفته وردپرس هماهنگ بوده و در صورتی که بازاریاب از طریق این دو افزونه در سایت ثبت نام کرده باشد، فیلد شماره موبایل به صورت خودکار شناسایی و در صورتی که مدیر سایت چنین افزونه‌ای را در سایت نداشته باشد، افزونه فیلد شماره موبایل را موقع ثبت نام بازاریاب اضافه کرده تا پیامک‌های اطلاع‌رسانی از طریق این افزونه به بازیاب ارسال گردد.

آشنایی به چگونگی کارکرد افزونه پیامکی AffiliateWP

1- صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها برای محصولات و خدمات خود، تبلیغی را آماده می‌کنند و لینکی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
2- بازاریابان در وب‌سایت مشاغل و کسب‌وکارها فعالیت خود را آغاز کرده و درخواست آن را به مدیر سایت ارسال می‌کنند. در چنین شرایطی برای هر شخص یک لینک جداگانه در اختیار آنان گذاشته می‌شود و با استفاده از آن دست‌مزد بازاریاب محاسبه و به صورت همکاری در فروش به کسب‌وکارها کمک کنند.
3- در این مرحله، همکاران فروش، از طریق لینک‌های جداگانه محصولات و خدمات را تبلیغ کرده و پرداخت به ازای فروش، جذب لید، نمایش آگهی و یا کلیک، مبلغ محاسبه می‌گردد و مبلغ به آنان توسط کسب‌وکار پرداخت می‌شود.

کندو - افزونه پیامکی AffiliateWP

افزونه پیامکی AffiliateWP

کلام پایانی

به نظر می‌رسد که با کمک دنیای مجازی و استفاده از پلتفرم‌های آنلاین، تبلیغات محصولات و خدمات آسان شده است. اما لازم است گفته شود که به کار گیری و استفاده از روش‌های تبلیغاتی نوین که بیشتر هم آنلاین و اینترنتی هستند بازهم نیازمند اتخاذ استراتژی‌های دقیق ئ درست که استفاده از برنامه‌ها و افزونه‌های متتلف توانسته به مشاغل و کسب‌وکارها کمک کند. یکی از آن‌ها افزونه پیامکی AffiliateWP است. این افزونه درواقع برای مشاغلی که وب‌سایت دارند و سعی دارند با کمک همکاران فروش محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند استفاده می شود که بسیار هم مورد توجه قرار گرفته شده است. با استفاده از این افزونه همکاران فروش به عنوان واسطه عمل کرده و هنگامی که وخاطبی وب‌سایتی را باز می‌کند، با آن تبلیغ مواجه می‌شود، که به ازای هر عملکرد بازدید کننده مبلغ آن برای همکار فروش به عنوان پورسانت محاسبه می‌گردد. استفاده از تبلیغات این چنینی باعث افزایش مشتری و در نتیجه افزایش نرخ بازگشت سرمایه می‌شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی