آموزشگاه‌های هنری مهارت‌های مختلفی را برای هنرجو های خود آموزش می‌دهند تا آنها به کمک این هنرها و مهارت‌ها بتوانند درآمد بالایی را به دست آورند؛ اما در مقابل یکی از مسائلی که در خصوص کسب و کارهای مربوط به آموزش مطرح است تبلیغات و بازاریابی برای به دست آوردن دانشجو و هنرجو است. آموزشگاه‌های هنری در زمینه‌های مختلف فعالیت می کنند که لازم است برای به دست آوردن مخاطب های خود به تبلیغات و بازاریابی بپردازند. روش های مختلفی با توجه به پیشرفت تکنولوژی در اختیار کسب و کارها قرار گرفته است تا با در نظر گرفتن نیازهای خود و مخاطبان گزینه مناسبی را برای اطلاع رسانی و تبلیغات انتخاب کنند.

تبلیغات آموزشگاه‌های هنری

افرادی که علاقه مند به آموزش مهارت و هنر خاصی هستند بسیار زیاد است؛ اما در مقابل تعداد آموزشگاه‌های ارائه دهنده خدمات هم متعدد هستند و در میان این افراد کسب و کارهایی می‌توانند تعداد هنرجو‌های بیشتری را به خود اختصاص دهند که از روش‌های مختلفی برای تبلیغات و بازاریابی استفاده کرده باشند.

استفاده از روش‌های تبلیغات و بازاریابی همیشه به معنای تحمیل کردن خدمات و محصولات به مخاطب ها نیست در برخی از اوقات افرادی که از اطلاعات موجود در متن تبلیغات به دست می‌آورند به نوعی در خصوص کسب و کار شما اطلاع رسانی می‌شود. چند روش به صورت مدرن و قدیمی برای معرفی و تبلیغات آموزشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که در این بین استفاده از روش‌های مدرن به خاطر بازدهی بالایی که دارند اهمیت بیشتری را به دست آورده‌اند. در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از  روش‌های تبلیغات خواهیم پرداخت و با بررسی مزایای آنها به شما کمک می‌کنیم تا گزینه بهتری را انتخاب کنید.

روش‌های تبلیغاتی برای آموزشگاه هنری

کندو - روش‌های تبلیغاتی برای آموزشگاه هنری

روش‌های تبلیغاتی برای آموزشگاه هنری

بهتر است با استفاده از روش‌های مختلف تبلیغات و بازاریابی، آن دسته از افرادی که علاقه مند به آموزش هنر و مهارت خاصی هستند را به سمت خود جذب کنید تا علاوه بر اینکه مخاطب‌های شما با آموزش هنر جدید احساس خوشایندی پیدا می‌کنند شما هم بتوانید سود بالایی را با افزایش میزان مراجعه کنندگان کسب کنید. روش‌های تبلیغاتی برای آموزشگاه هنری عبارتند از:

روش قدیمی و پخش کردن تراکت

یکی از روش‌های قدیمی که برای تبلیغات بسیاری از کسب و کار ها مورد استفاده قرار می‌گرفت پخش کردن تراکت بود که متاسفانه به خاطر انجام دادن بسیار زیاد این کار از طرف  کسب و کارهای مختلف مخاطب‌ها توجه زیادی به متن موجود در تراکت‌ها نداشتند و آنها را در طبیعت رها می‌کردند که این روش باعث آسیب زدن به محیط زیست و قطع درختان می‌شد.

اجاره بیلبورد روش قدیمی و پرهزینه

کسب و کارهای مختلف از زمانهای گذشته تا به امروز هزینه بسیار زیادی را به عنوان هزینه اجاره بیلبوردها به شهرداری‌ها پرداخت می‌کردند که این هزینه‌های میلیاردی باعث ایجاد فشارهای مالی سنگینی در کسب و کارهای آنها می‌شد. امروزه استفاده از روش‌های مدرن باعث جلوگیری از این هزینه‌ها می‌شود و در کوتاه مدت نتیجه بهتری را به همراه دارد. در ادامه هر یک از روش‌های جدید را با همدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

راه اندازی وب سایت آموزشگاه

 

وب سایت‌های محلی برای اطلاع رسانی ارائه خدمات هستند که آموزشگاه‌های هنری می‌توانند به راحتی از آن‌ها برای ثبت نام و اطلاع رسانی هنرجوهای خود استفاده کنند. قابلیت‌های مختلفی در وبسایت‌ها وجود دارد که امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید فرایند ثبت نام هنرجوهای خود را در وب سایت انجام دهید و به این ترتیب مشکلی از نظر استخدام نیروی بیشتر جهت ثبت ‌نام را نخواهید داشت.

همچنین قرار دادن برنامه‌های مختلف این امکان را در اختیار هنرجوها قرار می‌دهد تا با بررسی تایم‌های موجود برای کلاس‌های مختلف زمان مناسب را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند. استفاده از قابلیت‌های دیگر مانند ارائه کد تخفیف برای ثبت نام از طریق وب سایت سبب ایجاد هیجان بیشتر می‌شود و در نتیجه میزان افراد شرکت کننده در کلاس‌ها بیشتر خواهد بود.

بهره‌مندی از صفحات موجود در شبکه‌های اجتماعی

افراد در طول روز آموزش‌های بسیار زیادی را از شبکه‌های اجتماعی فرا می‌گیرند که با اطلاع یافتن از برنامه سایر مخاطب‌های خود در خصوص فعالیت و آموزش هنر جدید بیشتر به شرکت در برنامه‌های جدید ترغیب می‌شوند. شما هم می‌توانید با راه اندازی پیج آموزشگاه هنری خود خدماتی را که برای هنرجوها ارائه می‌دهید را مورد معرفی قرار دهید و از اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی با پرداخت هزینه تقاضا کنید تا برای به دست آوردن مخاطب‌های بیشتر پیج شما را معرفی و تبلیغات کنند.

بدیهی است هر چقدر میزان دنبال کنندگان پیج شما افزایش پیدا کند شانس بیشتر شدن افرادی که در آموزشگاه ثبت نام خواهند کرد هم بالا میرود. پس سعی کنید با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند ارائه کد تخفیف کاربران شبکه اجتماعی را به استفاده از امکانات خود و دنبال کردن پیچ ترغیب کنید.

استفاده از سامانه‌های پیامکی

یکی دیگر از راه‌های جذاب، کم هزینه و پر امکانات برای تبلیغات آموزشگاه‌های هنری استفاده از سامانه‌های پیامکی است. پنل‌های ارسال‌کننده پیامک انبوه امکانات مختلفی را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می‍‌دهند تا با بهره‌مندی از این امکانات نتیجه بهتری را به دست آورند. به عنوان مثال کمتر افرادی هستند که برای مراجعه به آموزشگاه هنری روزانه چند کیلومتر را طی کنند.

کندو - استفاده از سامانه‌های پیامکی

استفاده از سامانه‌های پیامکی

در مقابل سامانه‌های پیامکی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا برای صرفه جویی در هزینه‌های خود با انتخاب منطقه نزدیک به آموزشگاه مشتریان و مخاطبانی که در این منطقه قرار دارند را به عنوان هدف انتخاب کنید. همچنین همانطور که اطلاع دارید اغلب افراد جوان علاقه مند به دریافت آموزش‌های هنری هستند که پنل‌های پیامکی با قابلیت انتخاب مخاطب ها بر حسب سن این مشکل را هم برای شما برطرف کرده است.

در نظر داشته باشید که برای نتیجه بهتر لازم است از متن‌های پیامکی خلاقانه کمک بگیرید تا حداکثر میزان تاثیر را در ذهن مخاطب خود ایجاد کرده باشید. علاوه بر آن استفاده از انواع کد تخفیف در متن پیامک‌های ارسالی تاثیر بیشتری در جذب مخاطب خواهد داشت.

سخن پایانی

از زمان‌های گذشته تا به امروز، روش‌های مختلفی برای تبلیغات و بازاریابی به وجود آمده‌اند که لازم است تجارت‌های مختلف با در نظر گرفتن عوامل متفاوت مانند بودجه یا نیازهای مخاطبان گزینه مناسب را به عنوان روش تبلیغ و بازاریابی انتخاب کنند. در بین روش‌های معرفی شده راه‌هایی که با کمترین هزینه می‌توانند به شما کمک کنند تا به نتیجه دلخواه برسید از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به نظر شما چه روش‌هایی می‌تواند در تبلیغات و بازاریابی آموزشگاه‌های هنری نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی