افزونه Automation یک محصول ایرانی است که به منظور ارسال پیامک خودکار تولید شده است. این افزونه توانسته است جایگزین مناسبی برای برنامه‌هایی با هزینه‌های بالا باشد. Automation این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با صرف هزینه‌ی بسیار کمتر، با زمانبندی مشخص برای مخاطبانتان به جای ایمیل پیامک ارسال کنید.

در کشور ما اکثر افرادی که به ایمیل دسترسی دارند معمولا ایمیل‌های دریافتی خود را به صورت روزانه و منظم چک نمی‌کنند، گاهی اوقات حتی بعد از اینکه زمان کمپین شما به اتمام رسیده است ایمیل توسط مشتری شما باز می‌شود، اما پیامک‌های موبایل روزانه چک می‌شوند و به همین دلیل پیامک راه سریع برای ارتباط با مشتری است.

قابلیت‌های افزونه Automation

با اضافه کردن افزونه‌ی Automation به وبسایتتان می‌توانید در زمانبندی‌هایی که خودتان می‌خواهید، پیامک‌های مورد نظر را برای مشتریان و مخاطبان خود ارسال کنید. به عنوان مثال می‌توانید بعد از این که کاربر ثبت نام خود را در سایتتان به صورت کامل انجام داد، پیامکی به عنوان خوشامد گویی از طرف خودتان برایشان ارسال کنید.

افزونه ارسال پیامک زماندار، دارای قابلیتهای دیگر نیز می‌باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • قابلیت مشخص کردن زمان ارسال پیامک، با گذشتن مدت زمان مشخصی بعد از خرید محصول توسط مشتری
  • امکان ارسال پیامک زمانبندی شده برای کاربر، بعد از ثبت نام در سایت از طریق افزونه دیجیتس
  • ارسال پیامک زمانبندی شده در هر روزی بعد از تکمیل فرم در افزونه گرویتی فرم
  • ارسال پیامک زماندار برای خرید تمامی محصولات ووکامرس
کندو - افزونه Automation

افزونه Automation

چرا افزونه Automation برای وردپرس استفاده کنیم

اگر به صورت صحیح از افزونه ارسال پیامک زماندار ووردپرس استفاده کنید می‌توانید در میزان فروش خود اثرگذار بوده و تغییرات مثبتی را شاهد باشید.

به عنوان مثال فرض کنید صاحب کسب و کاری هستید که مشغول به فروش و خدمات کولرهای آبی هستید و این کار را فروش خود را از طریق سایت و اینترنت انجام می‌دهید. همانطور که می‌دانید کولرهای آبی معمولا هرساله قبل از راه اندازی نیازمند سرویس و بازبینی هستند. شما به عنوان مدیر کسب و کار خود می‌توانید با استفاده از افزونه ارسال پیامک زماندار، معین کنید که بعد از از گذشت یک سال از خرید کولر آبی توسط کاربر از سایت شما، مشتری به طور خودکار پیامکی حاوی متن دلخواه شما را دریافت کند.

به طور مثال، می‌توانید متنی مانند متن زیر برای مشتریان خود ارسال کنید:

مشتری گرامی آقای … شما سال پیش در همین تاریخ، کولر آبی، مدل … را خریداری نموده‌اید، زمان بازبینی و سرویس دستگاه شما فرارسیده می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر از ۱5٪ تخفیف جهت سرویس کولر آبی خود بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که اطلاع رسانی در زمان درست به مشتری، سبب ایجاد انگیزه در مشتری شده و او را به استفاده از محصولات و خدمات شما ترغیب می‎کند. شما با یک عمل هوشمندانه می‌توانید کسب و کار خود را رونق بخشیده و آن را رشد دهید. این چرخه ارتباط شما با مشتریان می تواند به صورت سالیان متوالی ادامه دار باشد و مشتریانتان را به مشتریان وفادار تبدیل کند.

این افرونه به همراه سیستم اطلاع رسانی پیامکی برای تمام کسب و کارها در قالب ووردپرس قابل اجراست.  افزونه ارسال پیامک زماندار، بهترین افزونه بازاریابی اینترنتی می باشد که تا به حال با آن برخورد داشتید. فقط لازم است برای تاثیر گذاری بیشتر این افزونه، پیامک‌های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که زمانی که کاربر در سایت ثبت نام می‌کند یا در حال تکمیل فرم است از طرف شما پیامک دریافت کند.

با استفاده از ارسال پیامک زماندار وردپرس، قادر خواهید بود در صورتی که کاربر در سایت شما ثبت نام می کند، در بازه‌های زمانی طلایی، پیامک‌های تبلیغاتی، تخفیفی و … را از سایت شما دریافت کند. معمولا هنگامی که فرد برای اولین بار وارد سایت شما می شود، شاید اعتماد کافی به سایت شما برای خرید اینترنتی را نداشته باشد، در اینصورت شما می‌توانید با ارسال پیامک‌های زماندار، اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید و آن‌ها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

ارسال پیامک زماندار و اتومیشن در گرویتی فرم

گرویتی فرم یکی از حرفه‌ای‌ترین فرم‌سازها برای وردپرس است. بسیاری از افراد برای برگزاری جشنواره‌های فروش و دریافت اطلاعات تماس کاربر از گرویتی فرم استفاده می‌کنند.

افزونه پیامک زمانبندی شده توسط پنل اس ام اس توسعه داده شده و این قابلیت را به شما می‌دهد که زمانی را زمانبندی کنید که کاربر بعد از تکمیل فرم ثبت نام پیامکی را از طرف سایت شما دریافت کند. همچنین می‌توانید به صورت جداگانه برای افرادی که فرم‌های مختلفی را در قسمت‌های مختلف سایت تکمیل می‌کنند، پیامک‌هایی با متن‌های مختلف را ارسال کنید. شما می‌توانید برای ارسال پیامک بعد از تکمیل فرم در گرویتی فرم، از افزونه پیامک گرویتی فرم رایگان بهره ببرید.

کندو - افزونه های پیامکی

افزونه های پیامکی

ارسال پیامک زماندار در ووکامرس

یکی از قابلیت‌های استفاده از این افزونه این است که می‌توانید افزونه را در دو حالت تنظیم کنید:

  • ارسال پیامک زماندار به صورت جداگانه برای خرید هر محصول
  • ارسال پیامک زماندار به صورت کلی برای خرید هر محصول

این قابلیت جذاب برای ووکامرس طراحی شده و به شما کمک می‌کند بتوانید بازریابی منظم و اصولی را اندازی کنید و روز به روز به مشتریان سایت خود بیافزایید. همان طور که می‌دانید افزونه ووکامرس نقش اصلی در فروش محصولات در وب سایت‌های وردپرس را دارد و توانسته است با افزونه ارسال پیامک زماندار آن را کامل‌تر شود.

ارسال پیامک زماندار در دیجیتس و فرم ثبت نام

یکی دیگر از خدمات افزونه Automation ارسال پیام کوتاه زماندار بعد از ثبت نام از طریق دیجیتس یا پس از پایان تکمیل فرم‌های ثبت نام است. شما می‌توانید پس از تکمیل فرم ثبت نام پیامک حاوی پیام تشکر و یا پیامک‌های یادآوری برای استفاده از خدمات برای مخاطبان ارسال کنید.

راهنمای تصویری استفاده از افزونه ارسال پیامک زماندار

پس از تهیه و نصب افزونه Automation روی سایت وورد پرس خود، از قسمت منوی اصلی وورد پرس روی گزینه‌ی “پیامک زماندار” کلیک نمایید.

تب تنظیمات

تب تنظیمات

 

سامانه پیامک: در لیست کشویی گزینه “کندو اس ام اس” را انتخاب کنید.

نام کاربری : مربوط به پنل پیامکی شما در سامانه کندو اس ام اس است.

رمز عبور: رمز عبور مربوط به پنل پیامکی شما در سامانه کندو اس ام اس است.

خط ارسال کننده: شماره اختصاصی ارسال کننده پیامک مربوط به پنل کاربری شما.

ساعت ارسال پیامک پیشفرض: زمان ارسال پیامک.

پس از اینکه تمامی اطلاعات به درستی وارد شد و بر روی ذخیره کلیک کنید، در بخش “میزان اعتبار”، اعتبار پیامکی مربوط به پنل کاربری شما در سامانه کندو اس ام اس نمایش داده خواهد شد.

برای ارسال پیامک زماندار ووکامرس به صفحه ویرایش محصول مورد نظر بروید

برای ارسال پیامک زماندار در ووکامرس باید تنظیمات را در بخش ویرایش محصول اعمال کنید.

به عنوان مثال در صورتی که کاربری سفارش خود را لغو کرده باشد، پیامک لینک نظرسنجی یا کد تخفیف به منظور تشویق کاربر برای خرید محصول ارسال نمایید.

در صفحه اصلی سایت و در صفحه ویرایش محصول گزینه “ارسال پیامک زماندار” را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی ” اضافه کردن” می‌توانید برای هر کدام از سفارش محصول مورد نظر، پیامک زماندار را تنظیم نمایید.

در ارسال پیامک زماندار در ووکامرس گزینه‌های زمان (روز)، وضعیت سفارش (تکمیل شده، لغو شده و …) ساعت ارسال و متن پیامک قابل ویرایش می‌باشند.

تب تنظیمات ثبت نام کاربر

ثبت نام کاربر

 

Automation به شما این امکان را خواهد داد تا در صورت استفاده از افزونه دیجیتس برای کاربران سایت خود پیامک زماندار ارسال نمایید.

این بخش این امکان را برایتان فراهم میکند تا در زمان مشخص شده، پیامک‌هایی مانند خوشامدگویی به کاربر، کد تخفیف برای اولین خرید و یا اطلاع رسانی‌ها را از طریق پیامک ارسال کنید.

ارسال پیامک برای ثبت نام دیجیتس: اگر این گزینه غیرفعال باشد، هیچ کدام از تنظیمات (که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید) اعمال نخواهد شد.

انتخاب فیلد کاستوم شماره موبایل: این بخش باید فیلد مربوط به شماره تلفن در افزونه دیجیتس را انتخاب کنید. بصورت پیش فرض ووکامرس از فیلد “billing_phone” استفاده می‌کند.

اضافه کردن: پس از اینکه تنظیمات فوق را انجام دادید، با کلیک بر روی دکمه اضافه کردن، می‌توانید روز، ساعت و متن مربوط به پیامک‌های زمانداری که پس از ثبت نام برای کاربران ارسال خواهد شد را مشخص کنید.

تنظیمات Gravity From

کندو - تنظیمات Gravity From

تنظیمات Gravity From

شاید شما در سایت وردپرسی خود از یک یا چند فرم که توسط افزونه گرویتی فرم ایجاد شده، استفاده می‌کنید تا از این طریق اطلاعات مورد نیاز را از کاربران دریافت نمایید. یا اینکه برای مواردی همچون پشتیبانی، دریافت نظرات و … از افزونه فرم ساز گرویتی فرم استفاده نمایید.

با استفاده از این افزونه در کنار ارسال افزونه گرویتی فرم، ارسال پیامک زماندار در گرویتی فرم نیز برای شما فراهم خواهد شد.

در این بخش مطابق با تصویر، ابتدا فرم مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

سپس فیلد مربوط به شماره تلفن که در فرم مورد نظر ایجاد کرده بودید را انتخاب نمایید. و در گام آخر با کلیک بر روی دکمه “اضافه کردن” تنظیمات مربوط به زمان، ساعت و متن پیامک را تکمیل نمایید.

در نظر داشته باشید، همانطور که افزونه گرویتی فرم از منطق شرطی پشتیبانی می‌کند، در بخش تنظیمات Gravity Form در افزونه ارسال پیامک زماندار نیز از این ویژگی پشتیبانی می‌شود.

ارسال پیامک زماندار برای کل محصولات سایت

کندو - ارسال پیامک زماناندار برای کل محصولات سایت

ارسال پیامک زماناندار برای کل محصولات سایت

 

در این بخش از افزونه ارسال پیامک زماندار، شما می‌توانید برای تمامی محصولات سایت خود بصورت یکجا ارسال پیامک داشته باشید. بدین صورت که یک پیامک زماندار مشخص برای خریداران تمامی محصولات در زمان تعیین شده ارسال خواهد شد.

کلام آخر

افزونه ارسال پیامک زماندار وردپرس به شما کمک می کند تا بتوانید پس از گذشت مدت زمان طولانی باز هم با مشتریان و مخاطبان خود در ارتباط باشید و آن‌ها را ترغیب و دعوت کنید تا از وبسایت شما دیدن کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی