امروزه بسیاری از کسب و کارهای کوچک هنوز با تولید سرنخ دست و پنجه نرم می‌کنند. در واقع، بسیاری از مردم بر این باورند که تولید سرنخ دشوارتر شده است، زیرا ابزارها و پلتفرم‌هایی که می‌توانید برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید، در دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. بسیاری از صاحبان مشاغلی که با آن‌ها کار می‌کنیم گزارش داده‌اند که در تلاش‌های بازاریابی خود با مشکل مواجه شده اند. وقتی نوبت به ایده‌پردازی می‌شود، احساس می‌کنند که در تاریکی تیر می‌زنند. اگر شما مانند بسیاری از این شرکت‌ها هستید، نمی‌توانید در تاریکی عکس بگیرید یا زمان و منابع محدود خود را برای استراتژی‌ها یا ابزارهای تولید سرنخ اثبات نشده و ناکارآمد تلف کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B آشنا شوید. 

در ادامه، نگاهی به تلاش‌های شما برای تولید سرنخ می‌اندازیم. همچنین این مقاله هر یک از اولویت‌های اصلی تولید سرنخ را توضیح می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید تعداد و کیفیت سرنخ‌های خود را با بهینه‌سازی نتایج خود در هر زمینه افزایش دهید. 

چند نکته برتر برای استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B

بر کیفیت تمرکز کنید نه کمیت

در روزهای اولیه، شرکت ما به شرکت‌ها در تمام شبکه‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، وبلاگ‌ها و موارد دیگر کمک می‌کرد. اولین چیزی که از اکثر مشتریان خود می‌شنویم این است: «آیا می‌توانید به من کمک کنید تا در اسرع وقت ۱۰ هزار لایک و فالوور دریافت کنم؟» پاسخ ما همیشه این بوده است: «به نظر شما ۱۰۰۰۰ فالوور چگونه می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند؟» 

چون تعداد فالوورهای شما مهم نیست، کیفیت آن‌ها مهم است. از خود بپرسید: “آیا ترجیح می‌دهم ۱۰۰۰ فالوور داشته باشم که عاشق تجارت من باشند، مرا بشناسند و دوستم داشته باشند و می‌خواهند از من خرید کنند یا ترجیح می‌دهم ۱۰۰۰۰ دنبال کننده داشته باشم که اکثر آن‌ها به چیزی که من دارم نیاز ندارند؟ 

همین امر در مورد تولید سرنخ نیز صدق می‌کند. هزاران ابزار، ربات‌و ترفند وجود دارند که وعده می‌دهند اعداد دیوانه‌واری مانند ۱۰۰۰ سرنخ در ماه را برای شما به ارمغان می‌آورند، اما من تضمین می‌کنم که کیفیت این لیدها بدتر از وحشتناک است! همچنین، به تمام هزینه‌ها و زمانی که صرف تلاش برای یافتن کسی می‌کنید که نمی‌خواهد از شما خرید کند، فکر کنید. فریب اعداد بزرگ را نخورید. طبق تجربه ما، اکثر شرکت‌های B۲B می‌توانند پیشرفت قابل توجهی را با فقط ۳۵ تا ۵۰ امتیاز با کیفیت در ماه داشته باشند. 

یادداشت مهم

سرنخ با کیفیت، سرنخ است که پتانسیل آن را دارد که با تبدیل شدن به یک خریدار واقعی محصول یا خدمات شما درآمدزایی کند. 

تعداد زیاد سرنخ‌های بی‌کیفیت به جای اینکه باعث فروش شما شوند، زمان و پول شما را هدر می‌دهند. 

یک راه برای تعیین اینکه یک سرنخ خوب چگونه به نظر می‌رسد، نوشتن یک متن توصیفی در مورد مشتری ایده آل شما است. دانستن مشکلات اصلی آن‌ها و چگونگی حل این مشکلات با محصول و خدمات بسیار مهم است. 

افزایش حجم مشتریان بالقوه و بهبود نرخ تبدیل

تولید سرنخ مانند شریان حیاتی هر کسب و کاری است. بدون جریانی از سرنخ‌های باکیفیت و عملی، کسب و کار شما خواهد مرد! شاید کمی تند رفته باشم اما حقیقت تلخ است. اگر بین نتایج خوب و بد ماهانه گیر کرده اید، به این معنی است که فعالیت‌های تولید سرنخ شما ناپایدار و غیرقابل اعتماد هستند و بنابراین قادر به ایجاد سود ثابت نیستند. 

استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B ناکارآمد چیست؟ 

هدر دادن هزاران دلار در تبلیغات PPC در فیس بوک و گوگل. برای B۲B، در نهایت منجر به سرنخ‌های با کیفیت پایین و هزینه‌های بالا می‌شود. استفاده از روش، ارسال صدها ایمیل یا پیام خشک و سرد برای همه، وقت گیر و اسپم است و به ندرت باعث بهبود وضعیت می‌شود. 

اجازه دادن به شرکت یا آژانس دوم برای تولید سرنخ برای شما نیز غیرشخصی، پرهزینه و هرزنامه است. همه این گزینه‌ها بخشی عادی از استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B هستند، اما این بدان معنا نیست که باید موثر باشند. زمانی که شما نیاز به ایجاد سرنخ‌هایی دارید که به خریدار واقعی تبدیل می‌شوند، فقط باید مستقیماً با افراد و شرکت‌هایی که واقعاً به خدمات شما نیاز دارند ارتباط برقرار کنید. لینکدین یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی برای استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B است.

بهترین مکان برای ارتباط با مشتریان بالقوه لینکدین است. زیرا لینکدین تنها شبکه اجتماعی در جهان است که مردم برای انجام کار و یافتن راه حل‌های دائمی برای مشکلات خود به آنجا می‌روند. به همین دلیل است که ۸۰٪ از کل سرنخ‌های B۲B در رسانه‌های اجتماعی از لینکدین می‌آیند. 

افزایش حجم سرنخ و تبدیل آن واقعاً چندان سخت نیست. در مکان مناسب (لینکدین)، به روش درست، به افراد و شرکت‌های مناسب، در زمان مناسب بازاریابی کنید. اگر همه این کارها را به درستی انجام دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سرنخ‌ها با کیفیت، مرتبط هستند و اگر اکنون آماده خرید نیستند، در آینده شما را به یاد خواهند آورد. 

اگر می‌خواهید از لینکدین برای تولید سرنخ استفاده کنید، اولویت‌بندی ارتباط با مشتریان بالقوه بسیار مهم است. برای سرنخ‌های خود ارزش قائل شوید و به آن‌ها کمک کنید و فقط بر روی مشتریان بالقوه تمرکز کنید. 

کندو - سرنخ برای بیزینس‌های B۲B

سرنخ برای بیزینس‌های B۲B

بهبود توانایی تحلیل و ارزیابی روندهای بازار

اگر تامین مالی مهمترین معیار در کسب و کار شما است، احتمالاً پول در بودجه بازاریابی شما هدر می‌رود. مهم است که به طور سیستماتیک اثربخشی استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B خود را بررسی کنید، با توجه به اینکه آیا احتمال موفقیت وجود دارد یا خیر. در این مقاله چند معیار وجود دارد که باید هنگام ارزیابی نتایج بازاریابی خود در نظر بگیرید. 

ROI بازگشت سرمایه: این مسئله مهم‌ترین شاخص عملکرد است. عملکرد هر دلار بازاریابی خرج شده را در مقایسه با درآمد تولید شده اندازه گیری می‌کند و کیفیت سرنخ‌های تولید شده را می‌سنجد. همچنین کیفیت سرنخ‌های تولید شده را اندازه گیری می‌کند

هزینه هر سرنخ: این معیار منحصراً بر مقرون به صرفه بودن کمپین‌های شما و سرنخ‌هایی که ایجاد می‌کنند تمرکز می‌کند. دانستن هزینه هر سرنخ مهم است. هنگامی که تبلیغات را اجرا می‌کنید به راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر بودجه ۱۰۰۰ دلاری دارید و کمپین ۱۰ سرنخ ایجاد می‌کند، هزینه هر سرنخ شما ۱۰۰ دلار خواهد بود. 

سخن آخر

موثرترین استراتژی ایجاد سرنخ برای بیزینس‌های B۲B این است که مستقیماً روی دستیابی به افراد و مشاغلی که واقعاً به خدمات شما نیاز دارند تمرکز کنید و سپس برای ایجاد یک رابطه قوی با آن‌ها وقت بگذارید. لینکدین یک پلتفرم تولید سرنخ و بازاریابی موثر برای شرکت‌های B۲B است، زیرا تنها شبکه اجتماعی است که مردم برای تجارت به آن مراجعه می‌کنند و دائماً به دنبال راه حل برای مشکلات خود هستند. 

ردیابی، ارزیابی و تجزیه و تحلیل تاثیر بازاریابی برای تجارت بسیار مهم است. اگر یک کسب و کار بیشتر از درآمدش برای مشتری هزینه داشته باشد یا اگر منابع را به سمت بازاریابی هدایت کند که بازده سرمایه‌گذاری مثبتی نداشته باشد، شکست خواهد خورد. 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی