• به روش ارسال پیامک‌های کوتاه متنی، حداکثر 160 کاراکتر به مخاطبان تلفن‌های همراه و معرفی محصولات و خدمات کسب‌وکارها، بازاریابی پیامکی گفته می‌شود. یکی از باورهای اشتباه برخی از سازمان‌ها و شرکت‌ها این است که فکر می‌کنند، اختصاص بودجه برای بازاریابی پیامکی کار بیهوده‌ای است. اما استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی، یکی از موثرترین روش‌های تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل است. این ارتباط هدفمند باعث می‌شود ارسال کنندگان پیامک، مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و دقیقاً بدانند برای چه گروهی از مخاطبان باید پیامک ارسال کنند. البته در بسیاری از کشورها قوانینی وجود دارند، که اگر کاربران تلفن همراه اگر تمایل به دریافت این نوع پیامک‌ها را نداشته باشند، می‌توانند آن‌را مسدود کنند. در ارسال پیامک انبوه از طریق برخی سامانه های پیامکی امکان ارسال پیامک به این نوع از مخاطبان وجود دارد. اما بازهم تحت شرایط و قوانین خاص و شرکت یا سازمانی که این قوانین را رعایت نکند، ابتدا اخطار دریافت کرده و اگر به عملش ادامه دهد، خط ارتباطی‌اش قطع می‌شود.

  کندو - سامانه پیامکی

  کاربرد سامانه پیامکی

  مزایا و کاربرد سامانه پیامکی

  1. برای ارسال پیامک نیازی به اتصال مخاطبان به اینترنت نیست. این امر باعث شده است که 98 درصد از کاربران در سه دقیقه‌ی ابتدایی دریافت پیامک، آن‌را باز کرده و پیام را می‌خوانند به همین دلیل به آن روش مستقیم و فوری بازاریابی گفته می‌شود.
  2. ارسال پیامک تبلیغاتی می‌تواند با دیگر کانال‌های ارتباطی مشتری ادغام شود؛ یعنی اگر در کنار بازاریابی ایمیلی و دیگر رسانه‌های اجتماعی هم‌گام باشد می‌تواند بازده بسیار خوبی داشته باشد.
  3. مخاطبان بازاریابی پیامکی، به راحتی از طریق کانال‌های نظرسنجی، با شما در ارتباط باشند. طبق تحقیقات به دست آمده، 31 درصد از کاربران تمایل به شرکت در نظرسنجی‌ها را دارند و در کمتر از 5 دقیقه، به آن‌ها پاسخ می‌دهند. این یک نتیجه بسیار عالی در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.
  4. با ارسال پیامک‌های حاوی محتوای جذاب و کاربردی، مخاطبان تعاملاش با شما بیشتر شده و همچنین اعتماد بیشتری نسبت به کسب‌وکار شما پیدا می‌کنند. اگر سیستم پاسخ‌گویی شما به صورت خودکار هم باشد کاربران رضایت بیشتری خواهند داشت.
  5. اطلاعات ارزشمندی که از نظرسنجی‌ها به دست می‌آورید باعث می‌شود شما دقیقا بدانید مشتریان توقع چه خدمات و محصولاتی را از شما دارند. این کار یعنی شما دقیقا می‌دانید چه خدماتی را باید ارائه دهید، پس نرخ بازگشت سرمایه‌ی شما چند برابر خواهد شد. با اطلاعات بیشتر، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی بهتر و مداوم‌تری را طرح‌ریزی کرده که موجب وفاداری بیشتر مخاطبان خواهد شد.
  6. ارسال کدهای تخفیف و فروش ویژه محصولات و اطلاع رسانی آن، باعث افزایش نرخ کلیک مخاطبان بر روی لینک ارسالی شما می‌شود که بیش از 19 درصد آن تبدیل به خرید می‌شود، این درصد در بازاریابی ایمیلی 5 درصد تخمین زده شده است.

  چه مشاغلی می‌توانند از سامانه‌های پیامکی استفاده کنند

  کندو - استفاده مشاغل از سامانه پیامکی

  استفاده مشاغل از سامانه پیامکی

  فرآیند بازاریابی پیامکی، از طریق سامانه‌های خودکار نیز، قابل انجام است؛ مدیریت و کنترل بهتری می‌توان روی آن داشت همچنین خطای متنی آن کمتر است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که کاربران تمایل بیشتری به پاسخ‌گویی پیامک دارند، تا اینکه با آن‌ها تماس گرفته شود و یا بخواهند پاسخ‌ ایمیل‌های طولانی را بدهند. این بدان معناست که محبوبیت این روش از تعامل در حال گسترش است و دیگر نمی‌توان گفت بازاریابی پیامکی برای کدام مشاغل مفید هستند، چرا که این روش بازاریابی به بهترین راه‌کار جهت تبلیغات مشاغل تبدیل شده است، اما از نمونه‌های پرکاربرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • فروشگاه‌های آنلاین
  • صنعت گردشگری
  • مشاورین املاک
  • رستوران‌ها
  • کسب‌وکارهای کوچک و خانگی
  • کتاب‌ فروشی‌ها
  • شرکت‌های خدماتی
  • استخدام نیرو
  • تعمیرگاه‌ها

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای