EDD یا Easy Digital Download یکی از افزونه‌های وردپرس است که از آن برای ایجاد فروشگاه فروش فایل بهره می‌برند. EDD به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتالی خود ایجاد کنید.

اگر قصد دارید فروشگاه اینترنتی خود را مجهز به پنل اس ام اس نمایید تا بعد از هر خرید مشتری به صورت اتوماتیک برای مشتریانتان پیامک تشکر یا نظر سنجی ارسال شود و یا پیامک اطلاع رسانی خرید از سایت را دریافت کنید باید برای نصب افزونه پیامک Easy Digital Download  اقدام کنید و با اتصال سایت به پنل اس ام اس، بعد از خرید مشتری از سایت شما به صورت اتوماتیک برای شما اس ام اس خرید مشتری ارسال می‌شود.

افزونه ارسال پیامک EDD

این افزونه یکی از محبوب‌ترین افزونه ‎های است که تمرکز خود را روی محصولات دیجیتالی گذاشته است. هدف اصلی این افزونه ساده و راحت کردن فروش محصولات دیجیتال است. همانطور که می‌دانید افزونه فروشگاه ساز ووکامرس در واقع برای فروش محصولات فیزیکی ایجاد شده است، البته می‌توان از آن برای فروش محصولات دیجیتالی نیز استفاده کنید به شرطی که از افزونه‌ی Easy Digital Downloads برای فروش محصولات دیجیتالی خود استفاده کنید. این افزونه به سرعت سایت شما را برای فروش محصولاتتان آماده می‌کند.

یکی از موارد ضروری که در این فروشگاه ساز فایل دانلودی به آن نیاز دارید ، نحوه اطلاع از سفارشات و همچنین اطلاع رسانی به کاربران خود درباره جزئیات سفارش یا ارائه کد پیگیری سفارش می‌باشد. با کمک افزونه ارسال پیامک شما می‌توانید این قابلیت را در سایت وردپرسی خود به راحتی پیاده سازی نمایید.

جهت استفاده از این قابلیت پس از نصب افزونه شما نیاز به تهیه یک سامانه پیامکی یا همان پنل اس ام اس دارید پس از تهیه‌ی پنل پیامکی مد نظر، اقدام به اتصال سامانه پیامکی به افزونه کرده و فعالیت خود را شروع نمایید.

کندو - افزونه دیجیتس

ارسال پیامک به شماره های بلک لیست

اگر شما هم جزء افرادی هستید که نگران این هستید پس از نصب افزونه و ثبت سفارش توسط مشتریان‌، پیامک به آن‌ها ارسال نشود؟ نگرانی شما بی مورد است، چرا که با استفاده از سرویس ویژه خط خدماتی اشتراکی که در سامانه‌ی پیامکی برای شما در نظر گرفته شده است دیگر نگران عدم دریافت پیامک اطلاع رسانی توسط مشتریان خود نخواهید بود و پیامک های شما در کمتر از 5 ثانیه به تلفن همراه کاربران شما ارسال خواهد شد.

نصب و راه اندازی افزونه پیامکی ایزی دیجیتال دانلود

افزونه ارسال پیامک EDD یک ادان برای افزونه فروشگاه ساز Easy Digital Downloads است. برای راه‌اندازی این افزونه، ابتدا این افزونه را نصب کرده و از منوی اصلی وردپرس روی بخش تنظیمات کلیک کنید.

پس از باز شدن صفحه‌ی تنطیمات، ابتدا اطلاعات مربوط به پنل کاربری خود را وارد کنید تا ارتباط افزونه از طریق وب‌سروس با پنل کاربری شما برقرار شود.

کندو - تنظیمات درگاه پیامکی

تنظیمات درگاه پیامکی

تنظیمات درگاه پیامکی

نام کاربری پنل پیامکی :نام کاربری پنل پیامکی شما در سامانه پیامکی

رمز عبور پنل پیامکی :رمز عبور پنل پیامکی شما در سامانه پیامکی

شماره ارسال کننده پیامک :شماره خط اختصاصی ارسال کننده پیامک در سامانه پیامکی

وب‌سرویس خدماتی: در صورتی که قصد دارید ارسال پیامک در این افزونه از طریق وب‌سرویس پیامکی سامانه پیامکی انجام شود، عدد 1 را در این بخش وارد کنید. در صورت تمایل برای ارسال از شماره اختصاصی پنل کاربری، این قسمت باید خالی باشد.

کندو - تنظیمات پیامک کاربر

تنظیمات پیامک  کاربر

 تنظیمات پیامک  کاربر

در این بخش متن پیامک ارسالی به همراه کاربر پس از تکمیل خرید ( از طریق خط اختصاصی پنل کاربری یا وبسرویس خدماتی) تنظیم می‌شود. در صورت ارسال از طریق وب‌سرویس خدماتی کد متن قالب ایجاد شده در پنل کاربری خود را در قسمت “کد متن وب‌سرویس خدماتی کاربر” قرار دهید. در بخش متن ارسالی برای کاربر نیز متغیرهای افزونه که در ادامه معرفی می‌شوند را تنها با استفاده از : (نقطه-ویرگول) از هم جدا کنید.

شورت کدهای افزونه

شماره موبایل: #phone#

ایمیل: #email#

نام: #first_name#

نام خانوادگی: #last_name#

محصولات خریداری شده: #product#

مبلغ کل (بدون احتساب تخفیف): #price#

مبلغ تخفیف: #discount#

مبلغ پرداختی (با احتساب تخفیف): #total_price#

شماره سفارش: #payment_id#

بعنوان مثال در پنل کاربری پیامکی قالبی برای استفاده از وبسرویس خدماتی با کد متن 1234 و تعداد 3 متغیر به شکل زیر درج شده است:

کاربر {0} با شماره تلفن {1} یک خرید برای {2} انجام داده است. address.com

متغیر {0} نام کاربر، متغیر {1} شماره تلفن و متغیر {2} محصولات خریداری شده در نظر گرفته شده است، متنی که در بخش متن ارسالی برای کاربر قرار خواهد گرفت به صورت:

#fisrt_name#;#phone#;#product#

تنظیمات پیامک مدیرتنظیمات پیامک مدیر

در این قسمت نیز متن مورد نیاز برای ارسال پیامک به مدیریت در هنگام تکمیل سفارش ارسال می‌گردد.

ارسال پیامک مدیر

در انتها می‌توانید شماره موبایل مدیریت را در فیلد مربوطه وارد کنید تا تنظیمات افزونه تکمیل شود و سپس ذخیره تغییرات را انجام دهید.

در صورت تمایل به عدم ارسال پیامک به مدیر و یا کاربر، بخش مربوط به آن را خالی قرار دهید.

کندو - افزونه Automation

 ویژگی‌های افزونه‌ ارسال پیامک  EDD

اگر قبلا از سامانه های پیامکی دیگری استفاده کرده‌اید و یا با ارسال پیامک بر اساس متغیر آشنا هستید، حتما می‌دانید که یکی از وقت گیرترین بخش‌ها در تنظیم افزونه یا سامانه پیامکی است ممکن است حتی روزها شما را درگیر تنظیم و ارسال صحیح با توجه متغیرهای مد نظر نماید.
ما در افزونه‌های پیامکی به صورت کامل این مشکل را برطرف کردیم و شما دیگر نیاز نیست این راه پر پیچ و خم را طی کنید و تنها کاری که شما نیاز است در این افزونه و دیگر افزونه پیامکی ما انجام دهید، صرفا فعال یا غیرفعال کردن به همراه مشخص کردن این مورد هست که قصد دارید پیامک شما حاوی چه اطلاعاتی باشد.

از دیگر ویژگی‌های این افزونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی‌های افزونه‌ ارسال پیامک  EDD

  • این افزونه قابلیت فعال سازی یا غیرفعال کردن پیامک به مدیر یا مشتری را به شما می‌دهد و حتی می‌توانید چند شماره به عنوان مدیر سایت اعلام نمایید تا پیامک‌های خرید از سایت به چند نفر از مدیران سایت ارسال شود.
  • شماره موبایل مشتریان از طریق وب سرویس باید در دفترچه تلفن سامانه پیامک برای شما ذخیره شوند تا شما بتوانید برای کمپین‌های تبلیغاتی از این افزونه استفاده نمایید.
  • این افزونه امکان ارسال لینک دانلود در صورتی که محصول شما دارای یک لینک دانلود باشد را در اختیار شما می‌گذارد و می‌توانید لینک دانلود را به صورت رمزنگاری نشده برای کاربران از طریق پیامک ارسال کنید.
  • افزونه پیامک حرفه‌ای EDD با افزونه دیجیتس سازگار بوده و در صورتی که کاربر از طریق افزونه دیجیتس در سایت ثبت نام کرده باشد هنگاه تسویه حساب شماره موبایل به صورت خودکار تکمیل خواهد شد.

کندو - افزونه صورت حساب ووکامرس

سخن آخر

در این مطلب با افزونه پیامک حرفه‌ای EDD و نحوه‌ی اتصال آن به پنل پیامکی آشنا شدید. این افزونه کمک شایانی به فروشگاه‌های فروش محصولات دیجیتال کرده است و بسیاری از این فروشگاه‌ها از این افزونه بهره می‌برند. با نصب افزونه و تهیه پنل پیامکی می‌توانید حرفه‌ای‌تر عمل کرده و فروش خود را آسان‌تر کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی