استفاده درست از ویژگی‌های یک تبلیغات موثر تاثیر مستقیمی در جذب مخاطب و افزایش درآمد دارد. در مقابل تبلیغاتی که بدون در نظر گرفتن اصول انجام شوند، نه تنها باعث افزایش درآمد و جذب مخاطب نخواهد شد، بلکه اتلاف هزینه و وقت را هم به همراه خواهند داشت. ویژگی‌های موثر تبلیغ تاثیر مستقیمی در ایجاد رقابت با سایر کسب و کارها به وجود می‌آورد. اگر تبلیغات موثر به شیوه درستی انجام شوند وجه تمایز شما و سایر رقبا در ذهن مخاطب به خوبی شکل می‌گیرد. در ادامه این ویژگی‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ویژگی‌های یک تبلیغات موثر و حرفه‌ای

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم، تبلیغات موثر کسب و کار نیازمند استراتژی‌های به خصوصی است تا میزان تاثیرگذاری آن در مخاطبان بیشتر باشد. در واقع برندها و کسب‌وکارها با رعایت کردن این اصول یک نتیجه مطلوبی را در رقابت با سایر رقبای خود می‌توانند به دست آورند. در ادامه ویژگی‌های یک تبلیغ موثر و حرفه‌ای را با همدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم. این ویژگی‌ها کمک قابل توجهی به شما خواهند کرد که عبارتند از:

ویژگی متقاعد کنندگی

اولین ویژگی از یک تبلیغات حرفه‌ای مربوط به جنبه متقاعد کنندگی آن است. محتوای مورد استفاده در تبلیغات اهمیت بالایی در جهت معرفی و جذب مشتری دارد. اگر دوست دارید به وسیله تبلیغات خدمات و کالای بیشتری را ارائه دهید، لازم است در مرحله اول مشتریان را راضی به خرید و انتخاب خود کنید.

در این مورد ارائه و اشاره به مواردی مانند استانداردها، گواهی‌ها، تخفیف‌ها و …  تاثیر مستقیمی در متقاعد کردن مشتریان خواهد داشت.

برخورداری از استراتژی مناسب

علم مارکتینگ و بازاریابی تنها یک روش و مسیر را دنبال نمی‌کند؛ بلکه این علم آموزش استفاده از مسیر‌ها و روش‌های مختلف را به ما می‌آموزد تا با به‌کارگیری آن به هدف خود برسیم. بنابراین نتیجه می‌گیریم در هنگام انجام تبلیغات لازم است به استراتژی‌های کلی در حوزه بازاریابی و مارکتینگ توجه کنیم.

دنبال‌کردن و انتخاب استراتژی باعث می‌شود تا ساز و کار مشخصی برای رسیدن به هدف داشته باشیم. به عنوان مثال تبلیغات مربوط به انواع بستنی در فصل تابستان تاثیر بهتری را به دنبال دارد یا بهترین زمان برای تبلیغات لباس‌های زمستان شروع فصل سرد است.

کندو - تبلیغات حرفه ای

تبلیغات حرفه ای

 

هدفمندی و جزئی نگری

تا قبل از پیشرفته تکنولوژی بخش بزرگی از روش‌های تبلیغاتی در رادیو یا تلویزیون انجام می‌شد؛ اما در دنیای امروز روش‌های تبلیغاتی دچار تغییرات زیادی شده است. با در نظر گرفتن این موضوع برخی از کسب و کارها و تجارت‌ها با استفاده از شماره تلفن همراه یا ایمیل سعی می‌کنند تا  ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنند. به طور مثال آموزشگاه‌های مختلف با در نظر گرفتن سن هنرجو یا دانش آموزان خود تنها به دسته مورد نیاز پیامک‌های تبلیغاتی ارسال می‌کنند.

ویژگی خلاقانه و بدیع

میزان خلاقیت در انتخاب روش تبلیغات تاثیر مستقیمی در جذب مشتری دارد. کسب و کارهای مختلف که از خلاقیت بیشتری برای معرفی استفاده می‌کنند جایگاه به خصوصی را در ذهن مخاطبان خود به دست می‌آورند.  امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تمام افراد روزانه در مقابل تبلیغات چندین برند قرار می‌گیرند و این خلاقیت است که باعث تمایز خواهد شد. به عبارت کلی ویژگی نوآورانه در تبلیغات سبب می‌شود تا در بین سایر رقبای خود بیشتر مورد توجه قرار بگیرید.

استمرار و تداوم در تبلیغات

تبلیغات هم مانند تمام مسائل دیگر در برندها نیاز به یک برنامه‌ریزی درست و اصولی دارد. در این برنامه ریزی لازم است بازه‌های زمانی مشخص جهت انجام تبلیغات در نظر گرفته شود؛ چرا که تبلیغات بدون برنامه و الگوی خاص تاثیر مثبتی در ادامه روند نخواهد داشت.

حفظ صداقت با مخاطب

دیگر زمان استفاده از تبلیغات گمراه کننده و فریبنده به پایان رسیده است. مشتریان و مخاطبان علاقه بیشتری نسبت به برندها و کسب و کارهایی دارند که به صورت شفاف اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار می‌دهند. این امر کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی اعتماد کنند.

عدم تقلید و کپی برداری

یکی از ویژگی‌های تبلیغات حرفه‌ای منحصر به فرد بودن آن است. برخی از برندها از شیوه تبلیغات برندهای خارجی برای معرفی یا تبلیغات خود استفاده می‌کنند. این مورد باعث کمتر شدن جذابیت در دید مخاطبان می‌شود. به همین علت اگر به دنبال تاثیرگذاری بیشتر تبلیغات خود در ذهن مخاطبان هستید آن را به دور از کپی برداری و تقلید انجام دهید.

 

کندو - تاثیر تبلیغات خلاق در فروش

تاثیر تبلیغات خلاق در فروش

تاثیر خلاقیت در تبلیغات موثر

خلاقیت یکی از رمزهای موفقیت در موثر بودن تبلیغ است. استفاده از ایده‌های خلاقانه باعث تاثیر عمیق‌تر در ذهن مخاطبان می شود. در بسیاری از مواقع استفاده از خلاقیت هزینه بالایی را به شما اهمال نمی‌کند؛ اما تاثیر بی‌نظیری در نتیجه دارد.

روش‌های مختلفی جهت بکارگیری خلاقیت در تاثیر تبلیغات وجود دارد. به طور مثال از انواع عناصر هنری می‌توان در بخش خلاقیت تبلیغات بهره گرفت. یکی از نکته‌های مثبت استفاده از خلاقیت در تبلیغات، افزایش میزان فروش است. در حالت کلی به یاد داشته باشید که تنها خلاقیت نمی‌تواند باعث ترغیب مشتریان شود.

کندو - انواع روش های تبلیغاتی

تاثیر تبلیغات خلاق و بدیع در فروش

یکی از تاثیرات مسلم و ثابت شده تبلیغات خلاق و بدیع، در افزایش میزان فروش است. در حالت کلی  هر چقدر میزان خلاقیت بیشتر باشد و از عناصر هنری در آن استفاده شود کسب و کارها فروش بهتری را به ثبت می‌رسانند. نکته مهم در این بین انتخاب شیوه درست تبلیغات است. به طوری که  افراد علاقه بیشتری در استفاده از خلاقیت و عناصر هنری در تبلیغات محصولاتی مانند قهوه دارند؛ اما در مقابل برای تبلیغات محصولاتی مانند انواع صندلی بهتر است تبلیغات بر اساس انتقال اطلاعات باشد. نتیجه می‌گیریم استفاده از خلاقیت در تبلیغات موثر تمام محصولات و برندهای تجاری تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

نتیجه یک تبلیغ موثر

زمانی که یک تبلیغات با در نظر گرفتن استراتژی‌ها  به صورت درست و کامل انجام شود، نتیجه بسیار فوق‌العاده‌ای در کسب درآمد و معرفی برند به همراه خواهد داشت. در حالت کلی می‌توان نتیجه یک تبلیغات موثر را به شکل زیر خلاصه کرد:

  • افزایش میزان فروش محصولات
  • افزایش میزان سودآوری
  • معرفی کسب‌وکار و برند مورد نظر
  • ایجاد احساس نیاز در مخاطب
  • ایجاد احساس اعتماد

سخن پایانی

از گذشته تا به امروز برندهای مختلف از روش‌های گوناگون برای تبلیغ موثر خود استفاده می‌کنند. در این بین پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده تا روش تبلیغات نسبت به گذشته تغییر پیدا کند. در این حوزه استفاده از علم دیجیتال مارکتینگ و به‌کارگیری آن تاثیر مستقیمی در نتیجه خواهد داشت.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی