WSDL مخفف کلمه‌ی (Web Services Description Language) در واقع یک زبان برنامه‌نویسی است که در قالب زبان XML نوشته می‌شود که در جهت توصیف یک وب‌سرویس است. در تعریف اصلی WSDL می‌توان به این نکته اشاره کرد که به بخش‌های جداگانه‌ای تقسیم می‌گردد که رابط منطقی و جزئیات فیزیکی یک وب سرویس را مشخص می کند. جزئیات فیزیکی شامل اطلاعات نقطه پایانی، مانند شماره پورت HTTP، و اطلاعات الزام آور است، که مشخص می کند چگونه بار SOAP نمایش داده می شود و از کدام انتقال استفاده می شود.
برای آنکه بتوان درک درستی از WSDL کسب کرد، باید یک‌سری مفاهیم کلی نیز در مورد، XML، XML Namespace و XML Schema کسب کرد.

ویژگی‌های WSDL

WSDL در واقع زبان توصیف وب‌سرویس‌ها است. درست است که WSDL به زبان XML نوشته می‌شود اما می‌تواند به عنوان یک فایل XML هم ذخیره شود. همچنین برای مکان‌یابی وب سرویس‌ها از آن استفاده می‌شود. در واقع WSDL یک استاندارد جهانی وبW3C نیز هست. ساختار کلی یک فایل WSDL که به فرمت XML ذخیره می‌شود به بخش‌های Types، Message، Ports و Biding تقسیم می‌شود.

ویژگی‌های WSDL

SOAP چیست؟

SOAP یک پروتکل فراخوانی از راه دور و مخفف کلمه‌ی (Remote Procedure Call) که به اختصار به آن RPC نیز گفته می‌شود. این پروتکل شی‌گرا نیز باXML سازگار است. و انتقال پیام‌ها و اشیاء را از راه دور امکان‌پذیر می‌کند، به این معنی که به یک شی اجازه می‌دهد تا رویه‌ها و روش‌های شی را که به صورت فیزیکی در سرور دیگری قرار دارد، را جابه‌جا کند. و معمولا با پروتکل http این کار را فراخوانی می‌کند. پروتکل SOAP از دو بخش مهم تشکیل شده است. یک مدل داده ای که قالب پیام، اطلاعاتی که باید منتقل شود را تعریف می‌کند و دوم پاکت حاوی اطلاعات در مورد پیام برای انتقال.

کندو - وب سرویس SOAP چیست؟

ارسال پیامک‌های کد باینری در خدمات وب توسعه یافته

خدمات وب باینری به وب سرویس‌های توسعه یافته امکان ارسال و دریافت هر گونه پیام و محتوای باینری عمومی را از طریق پیامک فراهم می کند. هر دو درخواست راه اندازی شده توسط برنامه و شبکه راه اندازی شده پشتیبانی می شوند. محتوای باینری می تواند غیر از آرم ها و آهنگ های زنگ باشد که توسط Parlay X Short Messaging مشخص شده است. به عنوان مثال می‌توان به یک کارت تبریک مجازی اشاره کرد.

نحوه‌ی ارسال پیامک

در نمودار زیر شاهد توالی پیام‌های ارسالی در روش پیام کوتاه باینری هستیم. در این نمودار استفاده از برنامه‌ی پیام کوتاه باینری را نشان داده و همچنین خدمات وب توسعه یافته به شبکه را نشان می‌دهد. در ادامه‌ی این جدول برنامه اعلانی را از شبکه دریافت می‌کند که وضعیت تحویل پیامک را نشان می‌دهد، یعنی پیام به مقصد رسیده است. همچنین نشان می‌دهد که چگونه یک برنامه می تواند وضعیت تحویل پیام را پرس و جو کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی