هنگامی که صاحبان مشاغل و خدمات برای مشترکین تلفن همراه، پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنند، از یک نوع روش شخصی سازی در متون پیام استفاده می‌شود که این امو موجب می‌گردد افراد با صاحب برند یا محصولات احساس راحتی بیشتری کند و حس صمیمیت آن‌ها بیشتر شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های پیامک‌های تبلیغاتی این است که مشتری احساس خاص بودن می‌کند، او فکر می‌کند این خدمات و این محصولات ابتدا برای او ارسال شده و سپس در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. این امر موجب می‌گردد او تمایل بیشتری به خرید از محصولات شما داشته باشد.
اگر از نرم‌افزار پاسخ خودکار یا تیم پشتیبانی 24 ساعته استفاده کنید و مشتری نیز بداند در هر زمان که برای شما پیامک ارسال کند همان لحظه پاسخش را دریافت می‌کند حس رضایت بیشتری در آنان به وجود خواهد آمد.
از بازخورد پیامک‌های تبلیغاتی که ارسال کرده‌اید غافل نشوید این امر می‌تواند شما را در ارسال پیامک‌های بعدی بسیار کمک کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.


استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی نه تنها مقرون به صرفه است بلکه، جزو تبلیغات پاک و سازگار با محیط زیست نیز حساب می‌شود، به این معنی که برای ارسال پیامک هیچ درختی قطع نخواهد شد و هیچ کربن اضافه‌ای تولید نمی‌شود.

کندو - بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی

نکات تخصصی که در مورد بازاریابی پیامکی که باید بدانید

رعایت کردن نکات کلیدی در خصوص بازاریابی پیامکی به شما و کسب و کارتان کمک می‌کند تا فروش بیشتری داشته باشید. در ادامه به معرفی برخی از این روش‌ها خواهیم پرداخت

تا جایی که می‌توانید شخصی سازی کنید

در متون تبلیغاتی خود بسیار صمیمی و دوستانه عمل‌ کنید. با استفاده از کلمات کلیدی منحصر به فرد حس صمیمیت را به مشتری القا کنید.

تا جایی که می‌توانید مشتری را اغوا کنید

در متن پیامک خود به مشتری اعلام کنید که برای خرید این محصول یا خدمات فرصت کمی دارند. تاریخ و ساعت ارسال کنید تا این حس در مشتری به وجود بیاید که اگر خرید نکند فرصتی را از دست خواهد داد که به این زودی‌ها تکرار نخواهد شد.

از مشتری‌های خرید حضوری غافل نشوید

وقتی مشتریان حضوری وارد فروشگاه یا شرکت شما می‌شوند، از آن‌ها بخواهید تا شماره تلفن خود را در پایگاه داده شما وارد کنند تا شما برای آن‌ها پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. این کار چندین مزیت دارد. ابتدا آن‌که وقتی در مقابل مشتری از او درخواست می‌کنید او کمتر می‌تواند خواسته‌ی شما را رد کند، همچنین حس ضد کلاهبردار بودن شما و خدماتتان به او القا می‌شود که با یک فروشگاه یا شرکت مهم سر و کار دارد.

از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

درست است که ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، خود به تنهایی راه‌کاری مناسب است اما از شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید. این امر باعث می‌شود تمام مشتریان را از هر گروه سنی که در هر شبکه‌ی اجتماعی فعال هستند، تبلیغات گسترده‌ی شما را بهتر ببینند.

طول کاراکترها را در نظر بگیرید

در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، بسته به نوع اپراتور و کشوری که در آن از این خدمات استفاده می‌کنید طول کاراکترها متفاوت است. اما به صورت استاندارد گفته می‌شود که هر پیام متنی می‌تواند شامل 160 کاراکتر باشد. این درست است که شما می‌توانید از 160 کاراکتر برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که هر چه پیام شما کوتاه‌تر و مفیدتر باشد مشتری رضایت بیشتری نسبت به خواندند متن دارد.

کندو - نکات تخصصی که در مورد بازاریابی

نکات تخصصی که در مورد بازاریابی

ساختار پیامک را حفظ کنید.

ساختار یک متن 160 کاراکتری باید به بهترین نحو ممکن، نام شرکت، نام مشتری و خدماتی را که می‌خواهد ارائه دهد را نشان دهد. در این ساختار شما باید در ابتدای متن نام شرکت خود را درج کنید، سپس نام مشتری را وارد کنید، این کار نشان‌دهنده‌ی صمیمیت بیشتر شما با مخاطبان است. بعد از آن بنده‌ی اصلی پیام شامل، تخفیفات یا معرفی محصولات جدی و … را بنویسید در این قسمت شما می‌توانید حس ارزشمندی را در مخاطب ایجاد کرده و او را ترغیب به خرید کنید، سعی کنید تا جای ممکن بدنه‌ی اصلی پیام را ساده و قابل فهم بنویسید.

محتوا و املای پیامک را مجدد چک کنید

نوشتن پیامی ساده با دیکته و گرامر صحیح و درست، باعث می‌شود مخاطب علاقه‌ی بیشتری به خواندن پیام شما نشان دهد، پیش از ارسال پیامک مجدد متن پیام را چک کنید.

زمان سنجی درستی داشته باشید

درست است که صاحبان تلفن همراه هوشمند در طول 24 ساعت تقریبا همیشه آن‌را چک می‌کنند، اما این به آن معنی نیست که شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که نرخ بازگشت پیامک‌های تبلیغاتی برای هر شغلی متفاوت است. اما در نظر داشته باشید اگر برای تبلیغ یک رستوران 8 صبح پیامک ارسال کنید، قطعا مخاطب را عصبانی کرده‌اید. با زمان‌بندی درست می‌توانید یک استراتژی مناسب را در طول روز جهت ارسال پیامک پیاده‌سازی و اجرا کنید.

لیستی از مناسبت‌ها تهیه کنید.

در جهت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، همگام با مشتری پیش روید، تاریخ‌های مهم و مناسب‌ها را در نظر داشته باشید و در زمان مناسب برای آن‌ها پیامک تبلیغ ارسال کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی