در سراسر جهان روش‌های مختلفی برای هک کردن گوشی‌های هوشمند به وجود آمده است که هکرها از آن برای دست یافتن به اطلاعات شخصی افراد استفاده می‌کنند. برخی از این روش‌ها بسیار ساده هستند؛ اما در مقابل برخی دیگر دشواری‌هایی را به همراه دارند. روش‌های مختلف برای هک گوشی از طرف مردم شناخته نشده به خاطر همین موضوع اطلاعات موجود در تلفن های همراه به راحتی در اختیار هکرها قرار می‌گیرند.

تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان نشان می‌دهد که برنامه نامطلوب در سیم کارت‌ها وجود دارد که این امکان را در اختیار هکرها قرار می‌دهد تا با ارسال پیامک به تلفن همراه هوشمند دسترسی پیدا کنند. در ادامه هک گوشی با ارسال پیامک را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم تا علاوه بر شناخت این روش از اطلاعات موجود در تلفن‌های همراه خود محافظت کنید.

علت هک گوشی با ارسال پیامک

کندو - علت هک گوشی با پیامک

علت هک گوشی با پیامک

همه ما اطلاع داریم که استفاده از وسایل شخصی و دسترسی پیدا کردن به اطلاعات موجود در آن یک راه غیرقانونی و نادرست است؛ اما در برخی از شرایط والدین به خاطر احساس نگرانی نسبت به فعالیت کودکان خود تصمیم می‌گیرند تا با یادگیری روش‌های هک کردن گوشی به کنترل کردن آنها بپردازند.

دستگاه‌های دیجیتال با اتصال به دنیای مجازی اطلاعات مفید و غیرمفید بسیاری را در اختیار کودکان قرار می‌دهد به خاطر همین موضوع والدین نسبت به تربیت فرزندان خود احساس نگرانی می‌کنند و سعی می‌کنند با هک کردن گوشی، آن‌ها را در مسیر درست هدایت کنند. در ادامه روش‌هایی را به شما یاد می دهیم تا به وسیله آن‌ها بتوانید گوشی تلفن افراد را هک کنید.

آموزش هک گوشی با پیامک و گوگل

کندو - هک گوشی با پیامک و گوگل

هک گوشی با پیامک و گوگل

کندو - کلاهبرداری پیامکی

حساب‌های ایجاد شده در گوگل یکی از راه‌های دستیابی به فعالیت‌های هر فرد است. اگر بتوانید به حساب گوگل افراد دسترسی پیدا کنید به راحتی خواهید توانست تمام اطلاعات را در اختیار داشته باشید. اگر رمز ورود به حساب کاربری افراد را در گوگل ندارید برای این کار می توانید از بخش فراموشی رمز عبور استفاده کنید. به این ترتیب با فشار دادن دکمه مورد نظر پیامکی را تحت عنوان رمز موقت به تلفن همراه ارسال می‌کند که در ادامه لازم است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  1. ابتدا وارد صفحه گوگل شوید و شماره تلفن مورد نظر را در آن وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه روی گزینه فراموشی گذرواژه کلیک کنید.
  2. در این مرحله گوگل پیامکی را تحت عنوان کد امنیتی برای قربانی ارسال خواهد شد.
  3. سخت‌ترین مرحله دست یافتن به این امنیت است. اگر قادر نیستید از نظر فیزیکی به تلفن همراه هدف خود دسترسی پیدا کنید لازم است یک پیامک مخرب برای او ارسال نمایید. به عنوان مثال پیامک با متن: « این پیامک از طرف سیستم گوگل است. فعالیت‌های انجام شده در حساب کاربری شما نشان می‌دهد که فردی در حال استفاده از اطلاعات شماست. با وارد کردن کد امنیتی ارسال شده از ادامه سو استفاده جلوگیری کنید.» گزینه مناسبی خواهد بود.
  4. بعد از ارسال کردن این پیامک منتظر باشید تا ببینید آیا موفق شدید تا مخاطب مورد نظر را فریب دهید یا خیر. در صورتی که فرد مورد نظر پیامک را به شماره شما ارسال کرد لازم است هر چه سریعتر تا تمام نشدن انقضای رمز آن را وارد سایت کنید و به این ترتیب دسترسی راحت به اطلاعات او خواهید داشت.
  5. بعد از وارد شدن به حساب کاربری مورد نظر ابتدا رمز عبور را تغییر دهید و در بخش مربوط به شماره تماس شماره تلفن همراه خود را قرار دهید.

آموزش هک گوشی با روش پیامک و OTA

کندو - هک گوشی با روش پیامک و OTA

هک گوشی با روش پیامک و OTA

تحقیقات انجام شده در حوزه تلفن‌های همراه نشان می‌دهد که انواع تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید مانند سونی، ال جی و سامسونگ در برابر حملات فیشینگ نسبت به سایر تلفن‌های همراه مانند انواع تلفن‌های شرکت اپل میزان آسیب پذیری بالاتری دارند. تلفن‌های همراه سامسونگ آسیب پذیری بیشتری در مقایسه با سایر شرکت‌ها دارند و محصولات آنها امنیت کافی را ندارند. در این بخش بررسی خواهیم کرد که چگونه انواع تلفن‌های همراه میتوانند مورد حملات سایبری و قرار بگیرند.

هک گوشی با روش پیامک و OTA به ترتیب مراحل زیر انجام می‌شود.

  1. در ابتدا یک پیامک فریبنده به تلفن قربانی ارسال می‌شود.
  2. پیامک ارسال شده به تلفن همراه اطلاعاتی در مورد به روزرسانی تلفن‌ها در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و به این ترتیب مخاطب با فشار دادن دکمه مربوط به شروع بارگیری اطلاعات فریب می‌خورد.
  3. اطلاعات موجود باعث میشوند تا تنظیمات موجود در تلفن همراه تغییر کنند و اطلاعات ورودی و خروجی تلفن همراه به وسیله یک سرور پروکسی که توسط هکرها مدیریت می‌شوند، بررسی شود.
  4. به این ترتیب مالک تلفن همراه از اتفاق پیش آمده مطلب نخواهد بود و داده‌های موجود در تلفن همراه توسط هکرها مورد بررسی قرار می گیرد.

 سخن پایانی

هک تلفن همراه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. هک گوشی با ارسال پیامک یکی از روش‌های محبوب توسط هکرها در سراسر جهان است که با استفاده از این روش به اطلاعات ورودی و خروجی تلفن‌های همراه دسترسی پیدا می‌کنند و در نتیجه با استفاده از آنها وارد حریم خصوصی افراد می‌شوند.

در حالت کلی به یاد داشته باشید که هک کردن تلفن همراه کار درست و قانونی نیست و به خصوص در کشور ایران پیگردهای قانونی برای این عمل وجود دارد. توصیه می‌شود پدران و مادران از روش‌های هک کردن گوشی برای دستیابی به اطلاعات کودکان خود استفاده نکنند تا به حریم شخصی او احترام قائل شوند. به نظر شما به جز هک کردن گوشی با پیامک چه روش‌های دیگری وجود دارند؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی