اگر صاحبان کسب و کار‌های کوچک و بزرگ هستید مطمئنا از اهمیت کیفیت تبلیغات، بازاریابی، برقراری تعامل و حفظ ارتباط با مشتریان با خبر هستید.

در دنیای امروز با ظهور کسب و کارهای متنوع داشتن مجموعه موفق در میان رقبا بسیار حائز اهمیت است. از این رو مدیران هر مجموعه از راهکارهای مختلفی برای جذب و اعتماد سازی بین مشتریانشان استفاده می‌کنند.

در این مطلب می‌خواهیم با یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای افزایش تعامل با مشتری صحبت کنیم. این روش علاوه بر این که راهی کم هزینه است، بازدهی فوق العاده‌ای دارد و در دنیای تبلیغات طرفداران زیادی پیدا کرده است.

مشترک گرامی زاد روز تولدتان مبارک!

تا به حال به این فکر کرده‌اید که تبریک مناسبت‌های مختلف مانند تبریک روز تولد به مشتریانتان، چه تصویری از شما در ذهنشان ایجاد می‌کند؟

مشتریان شما ممکن است در طول روز با وجود مشغله‌های فکری و کاری که هر روز با آن‌ها روبرو هستند روز تولد خود را فراموش کرده باشند. شما می‌توانید با فرستادن پیامک تبریک تولدشان به صورت هدفمند این تاریخ مهم را برایشان یادآوری کنید. با این کار ساده علاوه بر این که بیشتر از قبل اعتماد مشتریان را به خود جلب می‌کنید می توانید با ایجاد حس صمیمیت، روز بهتری را برایشان رقم بزنید.

حال شاید این سوال برایتان پیش بیایید که چگونه برای مخاطبانتان پیام تبریک ارسال کنید؟

اولین قدم برای ثبت نام در سایت‌ها وارد کردن اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره و … است که در سیستم ذخیره می‌شود.

سپس پیامک تأیید عضویت برای مخاطب شما ارسال می‌شود و مخاطب از آن پس می­‌تواند از طریق همین سیستم پیامکی پیامک‌های شما را دریافت کند.

کندو - مشترک گرامی زاد روز تولدتان مبارک!

مشترک گرامی زاد روز تولدتان مبارک!

با تبریک تولد با مشتریان خود همراه شو!

ارسال پیامک تبریک تولد با توجه به این که هزینه ی کمی برای شما دارد مزایای زیادی برای کسب و کارتان دارد. در ادامه با این مزایا آشنا خواهیم شد.

ایجاد حس صمیمیت و ارتباط دو طرفه

همانطور که گفتیم ارسال پیامک تبریک تولد می‌تواند سبب استحکام روابط بین شما و مشتریانتان شود و همچنین میزان صمیمیت بین شما و ایشان را افزایش دهد. بهترین زمان برای ارسال این گونه پیامک‎ها در ساعات اولیه روز است. شما با ارسال یک پیامک ساده در ساعات اولیه‌ی روز می‌توانید رابطه‌ای صمیمی و دو طرفه با مشتریان خود ایجاد کنید.

افزایش اعتماد کاربر

اولین اثر این حس صمیمیت که رمز موفقیت هر کسب و کاری است ایجاد حس اعتماد و طرز فکر مشتریان نسبت به مجموعه شماست. اگر شما در بین تمام پیامک‌های تبلیغاتی که برای مشتریانتان ارسال می‌کنید پیامکی حاوی تبریک تولد برایشان ارسال کنید به جز حس فروشنده و مشتری، میزان همراهی، توجه و وفاداری خود را به ایشان نشان می‌دهید.

کندو - پیامک تشکر

معرفی محصولات و پیشنهادات

آمارها نشان می‌دهند که تقریبا همه کاربران پیامک‌های تبریک را باز می‌کنند و به طور کامل مطالعه می‌نمایند. در این صورت شما می‌توانید در ادامه تبریک تولد با ارسال کد تخفیف و… به مشتری خود هدیه دهید. تا علاوه بر نشان دادن حس مشتری مداری نام خود را نیز ماندگار کنید.

حتی در صورت امکان می‌توانید فراخوان عمل برای مشتریانتان در روز تولدشان ارسال کنید و آن‌ها را برای خرید از محصولات خود در این روز ترغیب کنید. علاوه بر مواردی گفته شد شما قادرید تخفیفات زمان دار را در زاد روز تولد مشتریانتان برایشان در نظر بگیرید. با این کار به کاربر نشان می‌دهید این فرصت فقط به خاطر اهمیت روز تولدشان  است.

کندو - با تبریک تولد با مشتریان خود همراه شو!

با تبریک تولد با مشتریان خود همراه شو!

با رعایت این نکات پیامک تبریک تولد موثر ارسال کنید.

برای ارسال پیامک‌­های تبریک و مناسبتی بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • سعی کنید متن شما کوتاه و مختصر و بین 60 تا 70 کاراکتر باشد.
  • به زمان ارسال پیامک خود دقت کنید، بهترین زمان ارسال پیامک ساعت 8 صبح تا 8 شب است.
  • پیامک‌های خود را به صورت شخصی‌­سازی شده ارسال کنید.
  • حتماً به عنوان هدیه، بن تخفیف در بازه زمانی مشخص برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. مثال زیر نمونه ای از یک پیامک ایده آل برای تبریک تولد است:

سرکار خانم …

“تولدتان مبارک”

مجموعه “…”، روزهای خوشی برایتان آرزو می­‌کند

از امروز تا هفته آینده، 30% تخفیف منتظر شماست.

نتیجه گیری

هنگامی‌که شما یک استراتژی تبلیغات و بازاریابی پیامکی مناسب داشته باشید، می‌توانید مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنید و تعامل بیشتری با آن‌ها برقرار کنید. در این مطلب با مزایای ارسال پیامک در روز تولد مشتریان آشنا شدید و دیدید که با یک پیامک ساده می‌توانید علاوه بر جلب اعتماد مشتریان حس صمیمیت بین خود و آن‌ها بیشتر کنید.

علاوه بر این، با این کار می‌توانید فروش کالاهای خود را نیز افزایش دهید. در نظر گرفتن عوامل دیگر از قبیل تخفیفات، پیشنهادات ویژه، زمان‌بندی تخفیفات و … کمک زیادی به افرایش تعامل شما با مخاطباتنان می‌کند. با بهره بردن از سامانه پیامکی کندو اس ام اس به راحتی می‌توانید پیامک‌های خودکار که حاوی تبریک مناسبت‌های مختلف است را برای مخاطبان خود ارسال کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی