بعد از ارسال متون تبلیغاتی به صورت ایمیلی برای کاربران اینترنت، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی نیز محبوبیت زیادی در بین کاربران پیدا کرد. چرا که کاربران دیگر تمایلی به چک کردن ایمیل‌های تبلیغاتی از خود نشان ندادند و همچنین برای دریافت پیامک‌های تبلیغاتی نیازی به داشتن اینترنت نیست. گرچه با فراگیری ویروس کرونا بیشتر کاربران تلفن‌های همراه هوشمند نیز ترجیح دادند بیشتر کارهای خود را از طریق گوشی همراه خود انجام دهند، طبق اطلاعات بدست آمده 80 درصد از بزرگ‌سالان در سراسر دنیا از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کند و 90 درصد پیامک‌های تبلیغاتی در سه دقیقه‌ی ابتدایی ارسال، توسط کاربران باز و خوانده می‌شود. اما در این میان افرادی هستند که برای آن‌ها دریافت پیامک‌های تبلیغاتی آزاردهنده است و سیستم خودکار دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند. یا در برخی موارد شکایت از سوی مشترکین نسبت به ارسال پیامک‌های بیش از حد از طرف شرکت یا سازمان شما، باعث می‌گردد، پنل ارسال پیامک شما در لیست سیاه قرار گیرد. برخی از این موارد شامل:
1. ارسال بیش از حد پیامک به مشترکین
2. ارسال پیامک در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاه
3. ارسال هرزنامه
4. ارسال پیامک‌های تکراری
5. غیر معتبر بودن متن پیامک

بلک لیست اس ام اس

چگونه می‌توان فهمید در بلک لیست اس ام اس هستیم

مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی روش‌های مختلفی دارد، اما اگر به هر دلیلی متوجه شدید که دیگر پیامک تبلیغاتی برای شما ارسال نمی‌شود، این امکان وجود دارد که شماره تلفن شما در بلک لیست قرار گرفته باشد. اگر از مشترکین اپراتور همراه اول هستید با ارسال عدد 2 به سامانه‌ی 8999 به شما اعلام می‌گردد که پیامک‌های تبلیغاتی شما فعال یا غیر فعال است.
همچنین اگر از مشترکین اپراتور ایرانسل هستید برای فعال کردن پیامک‌های تبلغاتی خود می‌توانید عدد 1 را به سامانه‌ی 5005 ارسال کرده و پیامک‌های تبلیغاتی خود را مجدد فعال کنید.

لیست سیاه ارسال اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی