این مسئله که فردی مهلت سر رسید پرداخت اقساط را فراموش کند کاملا طبیعی است؛ امروزه با توجه به مشغله‌های فردی بسیاری از مردم ممکن است در باز پرداخت اقساط خود تاخیر داشته باشند. فراموشی مهلت سر رسید پرداخت قسط‌ها، مربوط به تسهیلات بانکی است؛ از همین رو بانک‌ها، موسسات مالی و دیگر کسب و کارها با شرایط فروش اقساطی می‌توانند چند روز قبل از موعد پرداخت اقساط برای مشتریان خود پیامک یادآوری ارسال کنند. همچنین اگر مجموعه مالی شما شرایط پرداخت آنلاین اقساط را در اپلیکیشن بانک فراهم کرده باشد، می‌توانید لینک نصب اپلیکیشن را در پیامک ارسال کنید و از مشتریان بخواهید با نصب آن، اقدام به پرداخت آنلاین اقساط خود کنند.

سامانه پیامکی کندو اس ام اس شرایطی را برای کاربران خود فراهم کرده است که بانک‌ها، شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و … بتوانند با ارسال پیامک، تاریخ باز پرداخت اقساط را به مشتریان خود اطلاع دهند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به طور کامل با این سامانه آشنا شویم.

کندو - پیامک بازپرداخت اقساط

پیامک بازپرداخت اقساط

چرا پیامک بهترین راه اطلاع رسانی باز پرداخت اقساط است

شاید تعدادی از کاربران بپرسند که چرا در بین تمام راه‌های ارتباطی بهترین راه یادآوری باز پرداخت اقساط بهره بردن از ارسال پیامک است؟ برای پاسخ به این سوال به طور خلاصه با مزایای بهره بردن از پیامک برای یادآوری اقساط آشنا می‌شویم:

ارسال پیامک، ایمن ترین راه

همانطور که می‌دانید ارسال پیامک یکی از ایمن‌ترین و سریع‌ترین راه‌های ارتباطی است. پیامک‌ها معمولا در عرض چند ثانیه به دست کاربر می‌رسد و معمولا در همان دقایق ابتدایی خوانده می‌شوند. بنابراین در بین راه‌های ارتباطی موجود بهترین و ا‌من‌ترین گزینه برای اطلاع رسانی بازپرداخت اقساط، ارسال پیامک است.

ارسال پیامک، در دسترس ترین راه ارتباطی

شاید تصور کنید همه‌ی افراد مانند اطرافیان شما به گوشی هوشمند دسترسی دارند و از فضاهای مجازی استفاده می‌کنند، اما هنوز هم جمعیت زیادی هستند که به گوشی هوشمند و شبکه‌ی اینترنت دسترسی ندارند و تنها راه اطلاع رسانی آن‌ها از طریق ارسال پیامک است و یا این که به این امکانات دسترسی دارند، اما وقت کافی برای چک کردن پیام‌های آن را ندارند. در این صورت ممکن است پیام‌های بازپرداخت اقساط خود را نبینند و فراموش کنند. برای جلوگیری از فراموش کردن باز پرداخت اقساط بهترین راه ارسال پیامک است. همانطور که قبلا گفتیم تقریبا 85 درصد افراد در 15 دقیقه ابتدایی دریافت پیامک آن را مشاهده می‌کنند. بنابراین با ارسال پیامک بازپرداخت اقساط به کاربران خود خیالتان از این که کاربران سر وقت قسط خود را پرداخت می‌کنند راحت است.

ارسال پیامک و جذب مشتری بیشتر

ارسال پیامک یادآوری علاوه بر مزایای فوق العاده‌ای که نسبت به دیگر روش‌های اطلاع رسانی دارد می‌تواند مشتریان وفادار شما را نیز مشخص کند.

شما با استفاده از پنل‌های اس ام اس می‌توانید با هزینه‌ی بسیار کم به لیست مشتریان خود دسترس داشته باشید. با داشتن لیست شماره‌ی آن‌ها می‌توانید سر رسید اقساط را چند روز زودتر به آن‌ها اطلاع رسانی کنید تا بازپرداخت اقساط خود را فراموش نکنند. اگر امروز هوای مشتری را داشته باشید، در آینده نزدیک تاثیرش را در افزایش درآمد و تعداد مشتری هایتان می‌بینید. بدین صورت که شما با حفظ امنیت حساب مشتریانتان رضایت آن‌ها را بیش از پیش به خود جلب می‌کنید.

کندو - ارسال پیامک بازپرداخت اقساط

ارسال پیامک بازپرداخت اقساط

کندو - ارسال پیامک یادآوری

ارسال پیامک بازپرداخت اقساط مناسب چه کسب و کارهایی است؟

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که پنل باز پرداخت اقساط برای چه کسب و کار هایی مناسب تر است؟ در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

کارگزاری های بیمه

یکی از کسب و کار‌هایی که می‌توانند از پنل باز پرداخت اقساط استفاده کنند کار گزاران بیمه هستند. بیمه‌هایی مثل بیمه رازی، بیمه ایران، بیمه پاسارگاد، بیمه ما، بیمه معلم می توانند با ارسال پیامک اطلاع رسانی از سر رسید بیمه، زمان تمدید بیمه و تمدید بیمه‌ی خودروی مشتریان می‌توانند به مخاطبان خود خدمت رسانی کنند.

نمونه پیامک یادآوری بیمه:

بیمه “نوع بیمه “شما امروز به پایان رسیده است. لطفا برای تمدید/تغییر طرح مورد نظر خود فورا با ما تماس بگیرید. “شماره تماس”

بانک‌ها

تمام بانک‌های ملت، تجارت، سپه، صادرات، مسکن، کشاورزی و .. می‌توانند از قابلیت‌های مختلف پنل‌های پیامکی استفاده کنند. یکی از قابلیت مهم پنل های پیامکی که برای بانک‌ها و موسسات مالی بسیار کاربردی است قسمت یادآوری اقساط می‌باشد. همانطور که می‌دانید بانک‌ها معمولا ۱ بار قبل از رسیدن به سر رسید اقساط یادآوری ارسال میکند، ۱ بار هم بعد از گذشتن از تاریخ اقساط پیام اخطار ارسال می‌کنند.

فروشندگان

تمام فروشگاه‌های بزرگ به خصوص فروشندگان خودرو که بیشتر با بازار فروش اقساطی کار می‌کنند قادرند از پنل پیامکی بهره ببرند. فروشندگان برای فروش اقساطی کافیست تاریخ اقساط و اسامی خریداران را در پنل وارد کنند تا پیامک یادآوری سر موقع برای خریداران ارسال شود. در کنار این امکانات با استفاده از پنل پیامکی می‌توانند شرایط خرید ویژه و پیشنهادات جذاب خود را برای مشتریان ارسال کنید.

 موبایل فروشی‌ها

امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی بیشتر افراد به خرید کالاهای اقساطی روی آورده اند. از این رو فروشندگانی که شرایط خرید اقساطی را فراهم کرده‌اند نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کرده‌اند. با افزایش مشتریانی که مشتاق خریدهای اقساطی هستند پنل پیامکی به کمک فروشندگان می آید.

موبایل فروشی‌ها با استفاده از پنل پیامک می‌توانند سر رسید اقساط مشتریان را زمانبندی کنند و در تاریخ معین پیامک حاوی سر رسید را به صورت خودکار برای مشتریان ارسال کنند.

نتیجه گیری

همانطور که می‌دانید و اشاره کردیم با بالا رفتن تقاضا برای خرید اقساطی ممکن است افراد به توجه به دغدغه‌های زندگی روزمره بازپرداخت اقساط خود را فراموش کنند. اگر مدیر موسسات مالی و اعتباری هستید یا دارای فروشگاه‌هایی با شرایط خرید اقساطی هستید می‌توانید برای جلوگیری از این اتفاق و پرداخت به موقع اقساط توسط مشتریان از پنل های پیامکی بهره ببرید و با اطلاع رسانی به موقع مشتریان را از بازپرداخت اقساطشان با خبر کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی