قبل از شروع به بیان نقش Lead در بازاریابی اینترنتی ابتدا لازم است، یک تعریف کلی از این عبارت برای شما توضیح داده شود تا اطلاعات کافی در رابطه با آن را به دست آورید. Lead به فردی گفته می‌شود که با برند شما آشنا شده و به آن علاقه نشان داده است. این موضوع زمانی اهمیت بالایی را به دست می‌آورد که کسب‌وکار مورد نظر به تبلیغات میدانی اولویت بالایی قائل شود. در حالت کلی Lead باعث دهان به دهان شدن برند و تجارت‌های مختلف در جوامع می‌شود.

این جوامع در برخی از اوقات بسیار کوچک هستند و تنها اعضای یک خانواده را تشکیل می‌دهند؛ اما در برخی از اوقات با مطرح شدن در جوامعی مانند صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی باعث تحت تاثیر قرار دادن تعداد بسیار زیادی از افراد خواهند شد. به همین علت در ادامه  نقش Lead را در بازاریابی و تبلیغات مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه شوید تا با استفاده از این تکنیک موفقیت بزرگی را برای کسب‌وکار خود رقم بزنید.

 تعریف Lead

کندو - نقش Lead در بازاریابی

نقش Lead در بازاریابی

Lead در لغت به معنای سر نخ است و در بازاریابی و مارکتینگ به فردی گفته می‌شود که از روش‌های مختلف با برند و کسب و کار شما آشنا شده است و به هر علتی نسبت به خدمات و محصولات شما علاقه نشان می‌دهد. این افراد که آنها را در این مقاله تحت عنوان سرنخ‌ها خواهیم شناخت به علت علاقه خود به کسب‌وکار مورد نظر به دنبال راه‌هایی جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود می‌گردد.

متخصصین امر بازاریابی از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با آن‌ها تلاش می‌کنند تا این افراد با استفاده از روش‌های مختلف ارتباطی نظیر تماس تلفنی، رسانه‌های اجتماعی یا ارسال ایمیل با برند و کسب‌وکار مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال از جمله روش‌هایی که افراد علاقه‌مند هستند که در آن اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند شرکت در سمینارهای رایگان است که تنها با ثبت اطلاعات خود می‌توانند از این وبینارها به صورت رایگان استفاده کنند.

کندو- بازاریابی پیامکی شفاف

همچنین در برخی از اوقات وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها برای آن دسته از مشتریان که نظرات ارزنده خود را با آنها به اشتراک بگذارند کد تخفیف ارسال می‌کند. مطمئن باشید استفاده کردن از نظرات و انتقادات Leadها تاثیر مستقیمی در بهبود شرایط کسب و کار شما خواهد داشت.

به طور مثال استفاده از این افراد کمک می‌کند تا تجارت‌های مختلف بدون از دست دادن زمان  و انرژی بالا بتوانند نظرات مشتریان بالقوه خود را در رابطه با کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده به دست آورند.

اهمیت Lead در بازاریابی کسب و کارها

جهت آگاهی از اهمیت Lead در بازاریابی تجارت‌های مختلف لازم است با روند فعالیت آن‌ها آشنا شوید و بدانید که با استفاده از کدام راه‌ها باعث بهبود شرایط بازاریابی کسب و کارهای مختلف می‌شوند. در حالت کلی استفاده از لید باعث صرفه جویی در زمان و هزینه میشود و به عبارتی می‌توان آن را به یک قیف تشبیه کرد که در انتهای آن مزیتی به عنوان فروش بیشتر در انتظار کسب و کارها خواهد بود.

نحوه ایجاد Lead در در کسب و کارها

تا به این قسمت از مقاله با اهمیت لیدها در کسب و کارها و تجارت‌های مختلف آشنا شدید و نوبت به یادگیری نحوه تولید آن می‌رسد تا بتوانید حداکثر بهره مندی را از آن‌ها ببرید. این روش‌ها عبارتند از:

ارائه کد تخفیف

یکی از موضوع‌های بسیار جذاب و هیجان انگیز برای مخاطب‌ها و کاربران کدهای تخفیف است. ارائه کدهای تخفیف از طرف کسب و کارهای مختلف باعث ترغیب مشتریان به خرید می‌شود و علت این موضوع  شفاف است و آن اهمیت پول برای تمامی افراد روی کره زمین است. اینکه شما بتوانید خدمات و محصول مورد نظر را با قیمت کمتر ثبت کنید، میزان رضایت بیشتری را در خود احساس خواهید کرد. بنابراین ارائه کد تخفیف از جمله روش‌های هیجان انگیز برای ایجاد Lead در کسب و کارها است.

کند - کال تو اکشن

تهیه محتوای رایگان و جذاب

سایت‌های مختلف برای علاقه مند کردن مخاطب‌ها به استفاده از وب سایت و اپلیکیشن آن‌ها از شرایط مختلفی استفاده می‌کنند.به طور مثال تنها کافی است در قسمت ورود به سایت خود امکاناتی را برای بازدیدکنندگان در نظر بگیرید. در این حالت شما می‌توانید از انواع خدمات رایگان برای مخاطبان استفاده کنید. محلی را در نظر بگیرید تا مخاطب بعد از وارد کردن شماره تماس یا ایمیل خود از امکاناتی نظیر لینک دانلود کتاب یا پادکست استفاده کند.

ثبت اطلاعات برای دست یافتن به شغل

یکی از راه‌های بسیار راحت که می‌توانید در عین این که کمترین هزینه را برای کسب و کار خود ایجاد می‌کنید به بخش زیادی از اطلاعات دست یابد، استفاده از اطلاعات افراد در پیدا کردن شغل مورد نظر است.

افراد زمانی که علاقه مند به شرکت در شغل مورد نظر خود باشند، رزومه کاملی از اطلاعات خود را در اختیار کارفرما قرار می‌دهند به همین دلیل شما می‌توانید به راحتی اطلاعات زیادی را در مورد آن‌ها به دست آورید.

نتیجه گیری

نقش Lead در بازاریابی اینترنتی نقش کلیدی و مثبت است که در موفقیت کسب و کارهای مختلف اهمیت بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. به خاطر همین موضوع لازم است در نظر داشته باشید که برای دست یافتن به اطلاعات کاربردی راه‌های مناسبی را جهت برقراری ارتباط با لیدها در نظر بگیرید تا این مشتریان بالقوه اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهند.

در مقابل شما هم با استفاده از این اطلاعات می‌توانید گام بزرگی را در پیشرفته کسب‌وکار خود بردارید. چگونه می‌توان از نقش Lead در بازاریابی اینترنتی بیشترین بازدهی را به دست آورد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی