همانطور که می‌دانید این روزها کسب و کارهای زیادی در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند. این مسئله باعث شده است تا صاحبان مشاغل برای شناسایی رفتارهای مشتریان خود با چالش مواجه شود. در گذشته زمانی که وارد یک مغازه می‌شدید، صاحب مغازه شما را می شناخت و نسبت به نیازهای شما آگاه بود. این مسئله موجب می‌گردید شما برای خرید لوازم مورد نیاز به آن فروشگاه مراجعه کنید. بسیاری از افراد بر این باور هستند شناسایی رفتارها و نیازهای مشتری در کسب و کارهای آنلاین غیر ممکن است. چون نمی‌توان از 2 الی 3 ادمین اینستاگرام انتظار داشت تمامی دایرکت‌ها را مطالعه کنند و به آنها پاسخ دهند. برای شناسایی رفتارها و نیازهای مشتری روش‌هایی وجود دارد و آن هم Marketing Automation است. شاید برای شما سوال پیش بیاید Marketing Automation یا خودکارکردن بازاریابی چیست؟ در ادامه محتوا این مورد را به صورت کامل مورد بررسی قرار دارد.

در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد بهترین ابزارهای خودکار کردن بازاریابی در اختیارتان قرار می دهیم. از سوی دیگر اهمیت مارکتینگ اتومیشن برای کسب و کارها را توضیح خواهیم داد و ابزارهای مناسب برای خودکارکردن بازاریابی را هم مطرح خواهیم کرد. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات کامل نسبت به Marketing Automation تا پایان مقاله خودکارکردن بازاریابی چیست؟ با ما در مجله کندو همراه باشید.

خودکارکردن بازاریابی

در این بخش از مقاله قصد داریم به سوال خودکارکردن بازاریابی چیست؟ پاسخ دهیم. در ابتدا بهتر است بگوییم خودکارکردن بازاریابی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون می توانید باعث آزاد شدن بخش اعظمی از زمان شما شود. توجه داشته باشید خودکار کردن بازاریابی یعنی که شما برای کارهای تکراری زمان نگذارید و از نرم افزارها و ابزارهای استفاده کنید که به صورت خودکار بخشی از کارهای فروشگاه شما را انجام دهند. برای مثال می توانید از برخی از ابزارها برای دریافت اطلاعات کاربران استفاده کنید که این اطلاعات بسیار ارزشمند هستند و می توانند در ادامه مسیر درآمد بسیار خوبی را به سمت کسب و کار آنلاین شما سرازیر کند. این ابزارها گزارش کامل در اختیار شما قرار می دهند. شما هم به راحتی می‌توانید با استفاده از گزارش دریافت شده از ابزار ها آگاهی کامل نسبت به نیاز های مشتریان خود بدست بیاورید.

اهمیت مارکتینگ اتومیشن برای کسب‌وکارها 

بسیاری از افراد بر این باور هستند که می توان با نصب نرم افزار بر روی سایت، دریافت اطلاعات ۱۰۰ ایمیل برای مشتریان وفادار خود با یک متن ثابت ارسال کرد یا اینکه برای نرم افزار برنامه ای را تعریف کرد تا به دایرکت ها در پلتفرم اینستاگرام پاسخ دهد. توجه داشته باشید این طرز تفکر در مورد خودکار کردن بازاریابی کاملاً اشتباه است. شاید به طور دقیق ندانید خودکارکردن بازاریابی چیست؟ بهتر است بیان کنیم خودکار کردن بازاریابی بازخوردهای بسیار زیادی به همراه دارد و دست شما را برای بهبود بخشیدن وب سایت و کسب و کار آنلاین را باز می گذارد.

لازم به ذکر است بدانید بازاریابی خودکار به شما کمک می‌ کند تا مشتری های خود را بشناسید. از سوی دیگر با مارکتینگ اتومیشن امکان عملی کردن استراتژی های پیچیده برای شما فراهم می‌شود. در نهایت هم باید به امکانات مهم اتوماسیون بازاریابی و فروش مانند امکان زمان گذاشتن برای کارهای مهمتر اشاره کنیم. شاید سوالات متعددی در مورد شاخصه هایی که مطرح کردیم در ذهن شما به وجود آمده باشد. برای اینکه بتوانیم شما را نسبت به اهمیت مارکتینگ اتومیشن برای کسب و کارها به صورت کاملا آگاه کنیم پیشنهاد می کنیم پاراگراف مربوط به هر شاخصه را با دقت بالا مطالعه کنید.

کندو - اهمیت مارکتینگ اتومیشن

اهمیت مارکتینگ اتومیشن

با بازاریابی خودکار مشتری خود را بشناسید

اگر نمیدانید خودکارکردن بازاریابی چیست؟ بهتر است ذکر کنیم یکی از مهمترین ویژگی های بازاریابی خودکار شناسایی مشتری است. در واقع شما به راحت ترین شکل ممکن می توانید نیازها و حتی نوع رفتار مشتریان خود را شناسایی کنید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که شناسایی رفتار ها و نیازهای مشتری چه میزان بر روی کسب و کار تاثیرگذار است و چرا شناخت مشتری برای کسب و کارها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم هر کسب و کاری با شناخت رفتار ها و نیازهای مشتریان خود می تواند کسب و کار خود را به صورت چشمگیر رشد دهد. زیرا طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۸ انجام شده است، کسب و کارهایی که نیاز ها و رفتارهای مشتریان خود را شناسایی کردند توانستند بیش از ۸۰ درصد نرخ تبدیل مشتری را افزایش دهیم.

با مارکتینگ اتومیشن می‌شود استراتژی‌های پیچیده را عملی کرد

انجام برخی از کارهای ساده در برخی از مواقع بسیار پیچیده می شود. برای مثال زمانی که شما قصد دارید ریتارکتینگ انجام دهید باید در زمان مشخص برای مخاطبین خود پیام ارسال کنید. حال به این موضوع فکر کنید که چند هزار کاربر دارید و چگونه باید این کمپین اطلاع رسانی را مدیریت کنید. مطمئنا این کار اگر قرار باشد به صورت دستی انجام شود بسیار پیچیده خواهد شد، از سوی دیگر درصد اشتباه هم به صورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد. در این زمان مارکتینگ اتومیشن یا همان خودکارکردن بازاریابی میتواند تمام مراحل پیچیده را به صورت اتوماتیک برای شما انجام دهد.

کندو - انواع مدل بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی و امکان زمان‌گذاشتن برای کارهای مهم‌تر 

همانطور که می دانید به وجود آمدن تکنولوژی برای اتوماتیک شدن کارها و بهبود زندگی انسان است. این نکته را در نظر داشته باشید وجود اتوماسیون بازاریابی به شما کمک می کند تا زمان خود را صرف کارهای پیچیده کنید. شاید بهتر باشد این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح دهیم، به این مسئله فکر کنید که تصمیم دارید برای روز تولد مشتریان خود تماس تبریک به همراه یک کد تخفیف ارسال کنید. مطمئنا برای این که پیامک شما تاثیر بیشتری بر روی فرد بگذارد می توانید پیام را شخصی سازی کنید. این مسئله توسط ابزارهای خودکاکردن بازاریابی قابل انجام است. این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید اگر زمان خود را صرف کارهای پیش پا افتاده نکنید می توانید روز به روز کسب و کار خود را به صورت چشمگیر رشد دهید.

کندو - اتوماسیون بازاریابی و فروش

اتوماسیون بازاریابی و فروش

بازاریابی خودکار چگونه عمل می‌کند

بازاریابی خودکار توسط نرم افزار هایی که توسط شرکت های مختلف تولید و به بازار عرضه شده اند صورت می پذیرد. لازم به ذکر است بدانید برخی از نرم افزارها تخصصی هستند و برخی دیگر تنها  می‌توانند چند کار مشخص را انجام دهند. در هر شرایط شما در ابتدای کار باید اطلاعات مورد نیاز را به نرم افزار وارد کنید. برای مثال باید اطلاعاتی در مورد اینکه چه پیامی باید برای مشتریان ارسال شود، به کدام بخش بازار باید پیام ارسال گردد، معیارهای دسته بندی مشتریان آن را باید مشخص کنید و در نهایت باید زمان فعال سازی فرایند اتومیشن تعیین گردد. بعد از وارد کردن اطلاعات، نرم‌افزار می توانند در زمان مناسب پیام ها را ارسال کند.

چگونه کسب‌وکارها می‌توانند بیشترین بهره را از Marketing Automation ببرند

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می شود. لازم به ذکر است بدانید بازاریابی خودکار یک استراتژی نیست بلکه بازاریابی خودکار به ابزارهایی گفته می شود که یک دیجیتال مارکتر به راحتی می‌تواند با استفاده از آن ابزارها استراتژی هایی که چیده است را عملی کند. در نهایت بهتر است ذکر کنیم کسب و کارهایی که دارای هدف هستند. مخاطبین خود را بر اساس معیارهای مشخص دسته بندی می کنند و برای رشد کسب و کار خود به اتوماتیک کردن فرایند کار روی آورده اند. مطمئنا می تواند بیشترین بهره را از مارکتینگ اتومیشن ببرند.

بهترین ابزارها برای خودکارکردن کردن بازاریابی

در این بخش از مقاله خودکارکردن بازاریابی چیست؟ تصمیم داریم 3 نمونه از بهترین ابزارهای مهم برای Marketing Automation را به شما معرفی کنیم و مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید بسیاری از ابزارها رایگان نیستند و شما باید هزینه ای را برای استفاده از آن ابزارها پرداخت کنید. در ادامه ابزارهای رایگان و غیر رایگان را معرفی خواهیم کرد تا شما بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کرده و از آن استفاده نمایید.

بهترین ابزارها برای خودکارکردن کردن بازاریابی

بهترین ابزارها برای خودکارکردن کردن بازاریابی

گوگل کیورد پلنر (Keyword Planner)

اولین ابزار که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم گوگل کیورد پلنر (Keyword Planner) است که به صورت کاملا رایگان به کسب و کار ها آنلاین خدمات می دهد. شما با استفاده از این ابزار می توانید بهترین و ترند ترین کلمات کلیدی را برای کسب کار خود انتخاب کنید. روند پیدا کردن کلمات کلیدی بسیار دشوار است و حتما باید این کار با استفاده از یک ابزار انجام شود. اگر شما نتوانید کلمات کلیدی ترند برای وب سایت خود انتخاب کنید مطمئنا ورودی سایت شما کم خواهد بود و نرخ تبدیل مشتری هم در سطح پایینی قرار خواهد داشت. یکی از نکات مهم که باعث شد تا ما در این مقاله گوگل کیورد پلنر (Keyword Planner) را معرفی کنیم تیم توسعه دهنده آن است که شرکت گوگل می باشد.

MobileMonkey

اگر کسب و کار شما در پلتفرم اینستاگرام است ابزار MobileMonkey یک انتخاب درست برای شما محسوب می شود. لازم به ذکر است بدانید ابزار MobileMonkey توسط اینستاگرام تایید شده است. در نتیجه میتوان بر روی بازدهی بالا آن حساب ویژه ای باز کرد. شاید برای شما سوال پیش بیاید کارایی این ابزار چیست؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم ابزار MobileMonkey برای پاسخ دادن به صورت اتوماتیک به دایرکت، کامنت و استوری منشن ها استفاده می شود. در انتها باید ذکر کنیم این ابزار در خودکار کردن پیام در فیسبوک و وب چت هم کارایی دارد. اما به صورت رایگان نیست و بر اساس شخصی سازی که بر روی آن اعمال می کنید باید هزینه پرداخت نمایید.

Hubspot

آخرین ابزاری که تصمیم داریم به شما معرفی کنیم ابزار Hubspot است. شاید برای شما سوال پیش بیاید تاثیر ابزار Hubspot در خودکارکردن بازاریابی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم این ابزار به شما کمک می کند تا کاربران فعال که به کسب و کار شما علاقه مند هستند را شناسایی کنید و نرخ تبدیل مشتری خود را افزایش دهید.

سخن آخر

کسب و کار های آنلاین این روزها جایگاه خاصی برای خود دست و پا کرده اند. تعداد افرادی که از اینترنت خرید های خود را انجام می دهند روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل اگر شما از ابزار های خودکارکردن بازاریابی استفاده نکنید مطمئنا با چالش مواجه می شوید. در این مقاله هم ابزارهای مختلفی برای خودکارکردن بازاریابی معرفی کردیم و اطلاعات کاملی در مورد نحوه عملی کردن بازاریابی خودکار، اهمیت مارکتینگ اتومیشن و بسیاری از موارد دیگر ارائه نمودیم و مطمئنا در حال حاضر میدانید خودکارکردن بازاریابی چیست؟ در انتها امیدواریم اطلاعات موجود در این محتوا شما را نسبت به خودکارکردن بازاریابی آگاه کرده باشد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی