بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی توسط موسسات و سازمانهایی که دارای فعالیت غیر‌انتفاعی هستند، اجرا می‌شود. این نوع بازاریابی، ایده‌هایی هستند که با خدماتی که توسط موسسات ارائه می‌شود مرتبط هستند.

به عنوان کارمند یک سازمان غیرانتفاعی، احتمالا وظایف زیادی را به عهده دارید و تمام تلاش و زمان خود را برای جمع آوری کمک‌های مالی و تشکر از کمک کنندگان انجام می‌دهید. بازاریابی ایمیلی یک استراتژی و ابزاری ارزشمند است که می‌توانید با کمک آن تعامل خود را با حامیان و اهداکنندگان افزایش دهید داده و روند فعالیت‌های خود را آسان‌تر کنید.

ایمیل مارکتینگ غیر انتفاعی چیست

بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی یکی از انواع بازاریابی آنلاین است که از ایمیل برای تبلیغ محصولات، خدمات یا کمپین‌های جمع آوری کمک‌های مالی در سازمان‌ها و موسسات به کاربرده می‌شود. از بازاریابی ایمیلی غیرانتفاعی می‌توان برای ایجاد روابط با اهداکنندگان بالقوه و فعلی، در جریان گذاشتن آن‌ها در مورد کارهای موسسه و درخواست حمایت از آن‌ها استفاده کرد. زمانی که بازاریابی ایمیلی به درستی انجام شود، می‌تواند راهی فوق‌العاده مؤثر برای افزایش آگاهی و سرمایه‌گذاری برای سازمان غیرانتفاعی شما باشد.

بازاریابی ایمیلی نه تنها برای افرادی که به دنبال بهبود و رونق گرفتن کسب‌وکار خود هستند، بلکه برای سازمان‌هایی که سود در آن‌ها هدف نیست نیز کاربرد دارد.

کندو - بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی

بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی

چرا بازاریابی ایمیلی برای سازمان های غیرانتفاعی مهم است

بازاریابی ایمیلی برای سازمان‌های غیر انتفاعی مهم است، زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که به سرعت و به راحتی به تعداد زیادی از افراد و داوطلبانی دسترسی پیدا کنید که انگیزه‌ی آن‌ها کمک‌های مالی است. علاوه بر این با استفاده از ارسال ایمیل، می‌توانید گروه‌های خاصی از افراد را با پیام‌های شخصی‌سازی شده مرتبط با علایقشان هدف قرار دهید. علاوه بر این، ایمیل روشی ارزان و مقرون به صرفه برای بازاریابی غیرانتفاعی در مقایسه با سایر پیام‌های تبلیغاتی است.از این رو بازاریابی ایمیلی برای یک کمپین بازاریابی غیرانتفاعی موفق حیاتی است.

نکات کلیدی برای ارسال ایمیل موفق

ایمیل ابزار قدرتمندی برای جمع آوری کمک‌های مالی است در سازمان‌ها و موسسات خیریه است، اما به شرطی که به درستی انجام شود. با توجه به اجزای کلیدی یک ایمیل می‌توانید از موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی خود مطمئن شوید. در نکات کلیدی و مهمی که باید در نوشتن و ارسال ایمیل رعایت کنید برای شما عزیزان آورده شده است.

موضوع ایمیل

موضوع ایمیل، اولین و گاهی تنها چیزی است که گیرندگان ایمیل شما خواهند دید، بنابراین مهم است که آن را جدی بگیرید. تایتل باید کوتاه، جذاب و واضح و حاوی کلمه کلیدی باشد. چرا که یکی از عناصر کلیدی برای واداشتن گیرنده برای باز کردن ایمیل شما موضوع آن است. اگر موضوع شما مناسب نباشد به عنوان هرزنامه شناخته می‌شود، پس انتخاب موضوع واضح از گرفتار شدن شما د رفیلترهای هرزنامه جلوگیری می‌کند.

نام فرستنده

The from lineمهم است، زیرا فرصت دیگری برای اطمینان دادن به گیرندگان است که متوجه شود ایمیل ازطرف چه کسی ارسال شده است تا بتواند به ایمیل دریافتی اعتماد کند. در حالت ایده آل، خط from باید قابل تشخیص و سازگار با سایر ارتباطات سازمان شما باشد. در نوشتن این قسمت بهتر است نام مدیر سازمان و سپس نام موسسه نوشته شود.

متن Preheader

متن پیش‌هدر در اکثر صندوق‌های ورودی در کنار یا زیر خط موضوع ظاهر می‌شود. این قسمت خلاصه‌ای کوتاه از محتوای ایمیل است و فرصتی دیگر برای جذب گیرندگان و علاقه مند کردن آن‌ها به خواندن محتوای ایمیل شماست. این موضوع را نیز جدی بگیرید، چرا که یکی از عوامل حیاتی در بالا بردن نرخ بازدی ایمیل شماست.

بدنه متن

همانطور که تا اینجا متوجه شدید بازاریابی ایمیلی ابزاری حیاتی برای ایجاد روابط با اهداکنندگان و افزایش نرخ کلیک برای سازمان‌های غیرانتفاعی است. نسخه اصلی یک ایمیل جایی است که شما این فرصت را دارید که داستان خود را به اشتراک بگذارید، با اهداکنندگان به صورت شخصی ارتباط برقرار کنید و دلایل و درخواست خود را برای حمایت از سازمان مطرح کنید.

در نوشتن متن اصلی مهم است که ایمیل‌ خود را مختصر و کوتاه بنویسید و مطمئن شوید که اطلاعات کافی را برای معرفی کار و هدفی که در سازمان دارید را به اهداکنندگان داده‌اید.

با کمی خلاقیت و بزرگواری متنی تهیه کنید که علاوه بر اعتماد سازی برای مخاطبان آن‌ها را به اقدام برای اهدای کمک‌های مالی تشویق کنید.

فراخوانی برای اقدام

فراخوان برای اقدام (CTA) یک عنصر کلیدی برای هر کمپین ایمیلی موفق است. CTA بیانیه یا سؤالی است که گیرنده را تشویق به انجام یک اقدام خاص، مانند کلیک کردن بر روی لینک یا اهدای کمک می‌کند.

یک CTA عالی نرخ کلیک شما را افزایش می‌دهد. هنگام ایجاد یک CTA موثر باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

ابتدا مطمئن شوید که CTA شما واضح، مختصر و مفید است. سعی نکنید اطلاعات زیادی را در CTA بیان کنید. فقط کافی است با زبانی ساده به توصیح این که چه کاری می‌خواهید انجام دهید و این کار چه اهمیتی دارد بپردازید.

بهترین شیوه‌ نوشتن متن استفاده از زبانی قوی، قدرتمند و الهام بخش است. کلماتی مانند «پیوستن»، «امروز اقدام کنید»، «در اسرع وقت» و «فقط امروز فرصت باقی است»  همگی گزینه‌های خوبی برای CTA هستند که باید در متن خود به آن‌ها بپردازید.

مطمئن شوید که CTA شما در ایمیل قابل مشاهده و برجسته باشد. آن را در انتهای پیام نگنجانید.

با پیروی از این نکات، مطمئن باشید که کمپین‌های بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی شما موفق و موثر واقع می‌شود.

کندو -  بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی

بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی

استراتژی‌های مهم برای افزایش نرخ بازدید بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی

اطلاعات درست جمع آوری کنید.

بهترین راه برای اطمینان از داشتن اطلاعات صحیح و دقیق برای شرح در ایمیل، جمع آوری و ترکیب داده‌ها از تمام فعالیت‌های سازمان است. اطلاعاتی مانند چگونگی دریافت کمک‌های مالی، ثبت رویدادها، راهنمای عضویت، هدایای حضوری و … است. بسیار حائز اهمیت است که از تمام جهات به معرفی فعالیت‌های سازمان خود بپردازید.

چرا این اطلاعات مهم هستند؟ هر چقدر اطلاعاتتان در مورد اهداکنندگان بیشتر باشد راحت‌تر می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

پیگیری تعاملات به شما کمک می‌کند محتوای مرتبط را به حامیان خود ارائه دهید. با ارسال پیام‌های خاص به حامیانی که با شما ارتباط برقرار کرده‌اند، می‌توانید آن‌ها را با محتوایی که می‌خواهند ببینند درگیر نگه دارید و از آن‌ها دعوت کنید تا قدم‌های بعدی را بردارند.

شرایط ثبت نام را آسان کنید.

ثبت نام در لیست ایمیل غیرانتفاعی شما هرگز نباید دشوار باشد. اگر حامیان قصد داشته باشند با شما همکاری کنند باید فرم ثبت نام شما به راحتی در دسترس ایشان باشد. بنابراین مطمئن شوید که پیدا کردن آن آسان است.

به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت دهید.

بهتر است لیستی کوتاه از حامیان واقعی داشته باشید تا اینکه لیست بزرگ از افرادی که به طور مبهم از هدف شما آگاه هستند. در حالی که تمرکز بر اندازه لیست آسان است، کیفیت لیست چیزی است که واقعا حائز اهمیت است.

پیام‌های قانع کننده ارسال کنید.

پیام‌های قانع کننده، هنگام صحبت در مورد هدفتان بسیار مهم هستند. شما باید اهمیت ماموریت و همچنین نحوه تأثیرگذاری اهداکنندگان و حامیان از کاری که انجام می‌دهید را به صورتی قانع کننده بیان کنید.

پیام های خود را شخصی سازی کنید.

حامیان شما شاید به دلیل یک پاسخ احساسی و شخصی به هدف شما کمک کرده اند. بنابراین پیام‌های ارسالی از طرف شما نیز باید شخصی باشد. پیام‌های شخصی باید مرتبط و خاص با علایق اهداکنندگان باشد. ایمیل‌های شخصی‌شده می‌توانند نرخ تراکنش (کمک مالی) را تا شش برابر بیشتر از یک ایمیل عمومی ایجاد کنند.

سخن پایانی

برای به دست آوردن نتایج حرفه ای از بازاریابی ایمیلی غیر انتفاعی، نیازی نیست که یک بازاریاب حرفه‌ای باشید. با این حال، برای شروع باید مدتی را زمان گذاشته و به یاد داشته باشید، بازاریابی ایمیلی زمانی که به طور متفکرانه انجام شود، می‌تواند بازده بزرگی را در پی داشته باشد. اگر قبلاً این کار را نکرده اید همین امروز شروع کنید. مطمئن باشید می‌توانید سر و صدای زیادی را برای سازمان خود نسبت به قبل ایجاد کنید!

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی