اس ام اس مارکتینگ، یکی از نخستین روش‌های بازاریابی دیجیتال به شمار می‌آید که امروزه نیز جایگاه خود را حفظ کرده است. قبل از استفاده انبوه از پیامک، ارسال ایمیل یکی از روش‌های اطلاع رسانی و تبلیغات بود؛ ولی با گسترش استفاده از تلفن‌های همراه، بازاریابی پیامکی به عنوان بهترین ابزار مارکتینگ پا به میان گذاشت. امروزه کسب و کارهای مختلف بر اساس سیاست‌های کاری و بازاریابی خود از امکانات مختلف پنل‌های ارسال پیام کوتاه استفاده می‌کنند. در ادامه قصد داریم کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین را برای صاحبان آنلاین شاپ‌ها و وبسایت‌های فروشگاهی معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین

کندو - کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین

کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین

صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال روش‌هایی برای ارتباط بیشتر با مشتریان فعلی خود بوده و از طرفی نیز به دنبال راهی برای تبدیل مشتریان احتمالی به دائمی هستند. مطمئنا روش‌های بازاریابی سنتی نمی‌توانند در این شرایط به کارفرمایان کمک چندانی بکنند. اما با گسترش بازاریابی پیامکی، انتقال اطلاعات به مشتریان و ایجاد راه ارتباطی با آن‌ها آسان‌تر شده است.

همانطور که می‌دانید امروزه تقریبا همه افراد جامعه از گوشی موبایل استفاده می‌کنند و افراد زیادی هستند که حتی قبل از اینکه از رخت خواب خود خارج شوند، ابتدا گوشی موبایل خود را چک می‌کنند. این میزان از در دسترس بودن تلفن همراه، بازاریابی پیامکی را به یکی از بهترین روش‌های ارتباط با مشتری تبدیل کرده است.

یکی از کسب و کارهایی که پیشرفت آن به ارتباط خوب و مداوم با مشتریانش گره خورده است، آنلاین شاپ‌ها یا وبسایت‌های فروشگاهی می‌باشند. کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین می‌تواند از ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی تا ارسال فاکتور و … را شامل شود و استفاده از این قابلیت‌ها به دیده و شناخته شدن فروشگاه‌های کوچک و بزرگ کمک می‌کند. اما فروشگاه‌های آنلاین به عنوان یکی از گزینه‌های پرمخاطب کاربران برای خرید کردن، چگونه می‌توانند از قابلیت‌های جذاب پنل‌های ارسال پیام کوتاه برای رشد کسب و کار خود استفاده کنند؟

ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین، ارسال پیام‌های تبلیغاتی است. این قابلیت یکی از روش‌های پیشرفت سریع برای کسب و کارهای آنلاین تازه تاسیس و توسعه آنلاین شاپ‌های قدیمی به حساب می‌آید. یکی از مزیت‌های استفاده از پنل‌های پیامکی این است که بدون نیاز به لیست شماره تماس مشتریان، تبلیغات فروشگاه‌های کوچک را به گروه‌های خاصی از افراد ارسال می‌کند. پنل‌های ارسال اس ام اس، شماره‌های گروهی از کاربران را به تفکیک جنسیت، محل زندگی، شغل و… برای ارسال پیام تبلیغاتی به کارفرمایان پیشنهاد کرده و پس از انتخاب مخاطبان هدف، تبلیغ را به آن‌ها ارسال می‌کند.

صاحبان فروشگاه‌ها آنلاین با استفاده از این مزیت بازاریابی پیامکی، می‌توانند مشتریان جدید پیدا کرده و با داشتن استراتژی خوب آن‌ها را به مشتری دائمی تبدیل کنند. این کاربرد به سایت‌ها و کسب و کارهای تازه تاسیس کمک می‌کند تا در بدو شروع به کار خود با طراحی یک برنامه تبلیغاتی، مشتری جذب کنند و بعدها با تغییر استراتژی تبلیغات پیامکی، فروش خود را چند برابر کنند.

کندو - معرفی و پیش فروش محصولات جدید

معرفی و پیش فروش محصولات جدید

معرفی و پیش فروش محصولات جدید

همانطور که قبلا اشاره کردیم، داشتن ارتباط و تعامل با مشتریان، باعث افزایش آگاهی از برند و در نتیجه افزایش فروش فروشگاه‌های آنلاین می‌شود. یکی دیگر از کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین، پیش فروش محصولات از طریق ارسال پیامک است. تقریبا همه کارفرمایان از اهمیت معرفی و فروش محصولات جدید مطلع هستند و می‌دانند که بدون معرفی محصول جدید، شانس دیده شدن اتفاقی آن توسط کاربران خیلی کم است. از این رو ارسال پیام معرفی محصول جدید و پیش فروش آن می‌تواند تاثیر چشمگیری بر افزایش فروش وبسایت فروشگاهی داشته باشد.

ارسال کد تخفیف به مشتریان

کدهای تخفیف همیشه به عنوان یکی از روش‌های تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری دائمی و ایجاد انگیزه برای خرید شناخته می‌شوند. فرستادن کدهای تخفیف به مشتریان همیشه تکنیک خوبی برای تشویق مشتریان برای نهایی کردن خرید به حساب می‌آیند. پنل‌های اس ام اس می‌توانند در ارسال تخفیف‌های گروهی، برای کسانی که قبلا در وبسایت ثبت نام کرده‌اند، به کارفرمایان کمک کنند و مشتریان قدیمی را به چرخه خرید بازگردانند.

معرفی روش‌های ارتباطی جدید

یکی از کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین این است، که صاحبان کسب و کار می‌توانند کانال‌های ارتباطی خود با مشتری را افزایش دهند. به این صورت که آنلاین شاپ‌ها می‌توانند تعداد دنبال کننده‌های خود را از طریق بازاریابی پیامکی افزایش دهند. همچنین این روش برای افزایش تعداد اعضای خبرنامه و فالوورهای صفحات توییتر و لینکدین کسب و کار نیز کاربرد دارد. در این روش پیامکی حاوی متن دعوت به فالو کردن صفحه آنلاین شاپ در شبکه‌های اجتماعی با لینک مربوطه به مشتریان ارسال می‌شود و به همین راحتی این تکنیک، باعث تقویت راه‌های ارتباطی مشتری و برند می‌شود.‌

تبلیغات پیامکی از نوع ریتارگتینگ

ریتارگتینگ یکی از روش‌های بازاریابی برای بازیابی مجدد مشتریان است که کسب و کارهای آنلاین از آن در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود استفاده می‌کنند. این تبلیغات به مشتریانی که سبد خرید خود را رها کرده‌اند نمایش داده شده و آن‌ها را به تکمیل فرآیند سفارش، ترغیب می‌کند. صاحبان فروشگاه‌های آنلاین نیز می‌توانند با استفاده از پنل پیامکی و با ارسال یک پیام دوستانه یادآوری، مشتریانی که به هر دلیلی سفارش خود را تکمیل نکرده‌اند را به تکمیل پروسه ثبت سفارش بازگردانند.

کندو - کاربردهای دیگر پیامک برای فروشگاه های آنلاین

کاربردهای دیگر پیامک برای فروشگاه های آنلاین

کاربردهای دیگر پیامک برای فروشگاه های آنلاین

همانطور که اشاره کردیم، بازاریابی پیامکی در همه کسب و کارها به یک صورت انجام نمی‌شود و مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد تنها بخش کوچکی از کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین بود. چند مورد دیگر از کاربردهای استفاده از پنل ارسال اس ام اس که در آنلاین شاپ‌ها می‌توان از آن استفاده کرد، عبارتند از:

نتیجه‌گیری:

به انتهای مقاله معرفی کاربرد پیامک برای فروشگاه های آنلاین رسیدیم. همانطور که خدمتتان عرض کردیم، تکنیک‌های بازاریابی پیامکی بر اساس نوع کسب و کار با یک دیگر متفاوت است؛ اما استفاده از این ابزار قدرتمند، همیشه باعث پیشرفت و توسعه برندها می‌شود. از این رو، پنل ارسال پیام کوتاه کندو، این امکان را برای کارفرمایان کسب و کارهای فروشگاهی فراهم کرده است تا با استفاده از خدمات اس ام اس مارکتینگ این شرکت، در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه، کمپین‌های بازاریابی خود را راه اندازی کنند. به نظر شما پنل پیامکی چه کاربردهای دیگری برای کسب و کارهای فروشگاهی دارد؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی