تا به حال بارها در مورد پیامک انبوه با هم صحبت کرده‌ایم. همه‌ی ما می‌دانیم که روند کار بدین گونه است که متنی را آماده می‌کنیم، بانک تماسی را تعریف می‌کنیم و در چند دقیقه متن مشترکی را برای مخاطبان ارسال می‌کنیم. اما تا به حال به این مورد برخورده‌اید که نیاز داشته باشید برای مخاطبان خود به صورت جداگانه پیامکی متفاوت ارسال کنید؟ در این مقاله قصد داریم پیرامون پیامک نظیر به نظیر با هم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ارسال پیامک نظیر به نظیر چیست

اگر بخواهید برای مخاطبان خود پیامک‌های متفاوت ارسال کنید، چه رونی را طی می‌کنید؟ پیامک‌ها را یکی یکی می‌نویسید و تک تک ارسال می‌کنید؟ اگر 200 تا مخاطب داشته باشید یا حتی بیشتر، چقدر زمان باید بگذارید تا پیامک‌ها با این روش ابتدایی ارسال شوند؟

اینجاست که پیامک نظیر به نظیر به یاری شما می‌آید. شما در پنل اس ام اس خود با کمک ماژول نظیر به نظیر قادر خواهید بود خیلی راحت چند نوع پیامک برای چند گروه مخاطب متفاوت ارسال کنید.

کندو - ارسال پیامک نظیر به نظیر

ارسال پیامک نظیر به نظیر

آموزش ارسال پیامک نظیر به نظیر

برنامه اکسل را باز کنید و دو ستون با نام‌های متن و شماره موبایل تعریف کنید. در این اکسل مشخص کنید که به هر شماره کدام متن باید ارسال شود. در قسمت پنل خود گزینه‌ی ارسال پیامک نظیر به نظیر را انتخاب کنید، در این حالت هر چند نمونه متنی که در اکسل معرفی کردید به صورت باکس در اختیار شما قرار خواهد گرفت و باید متون مورد نظر را در هر کدام از باکس‌های متنی تایپ کنید. سپس روی گزینه choose file کلیک کنید و اکسل مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه send را کلیک کنید.

کندو - مسائل تاثیر گذار در بازاریابی

کاربرد پیامک نظیر به نظیر

در این قسمت قصد داریم پیرامون کاربرهای عالی پیامک نظیر به نظیر با هم صحبت کنیم.

  • فروش محصول

فرض کنید شما یک فروشگاه لوازم آرایشی دارید. اگر بدانید که هر کدام از مشتریان شما طرفدار کدام برندها هستند، هر محصول جدید که از برند مورد نظر موجود شود و یا اگر تخفیفی ویژه آن برند در نظر گرفته باشید، می‌توانید به صورت نظیر به نظیر برای مخاطبان مورد نظر ارسال کنید.

  • ارسال پیامک برای کارمندان

بیش‌تر شرکت‌ها در موعد واریز حقوق، پیش نویسی را برای کارمندان ارسال می‌کنند که در آن میزان پاداش، کسری، عیدی و … ذکر شده است. این پیامک برای هر شخص با توجه به میزان حقوق او متفاوت است. بدیهی است که چنین مواقعی نیز ارسال پیامک نظیر به نظیر کاربرد دارد.

کندو - کاربرد پیامک نظیر به نظیر

کاربرد پیامک نظیر به نظیر

  • ارسال پیامک با نام مشتری

حتی برای شما پیش آمده که از مجموعه‌های بزرگی مانند اسنپ، دیجی کالا و … پیامکی برایتان ارسال می‌شود و نام شما ابتدای پیامک نوشته می‌شود. مثلاً:

آرزوی عزیز

اسنپ برای شما تخفیف … تومانی تا تاریخ …. در نظر گرفته است.

در چنین مواردی که نیاز است نام یک یک مشتریان ذکر شود هم از ارسال پیامک نظیر به نظیر استفاده می‌شود.

  • تبریک تولد

مجموعه‌ها قادر خواهند بود با استفاده از پیامک نظیر به نظیر، در روز تولد مشتریانی که تاریخ تولدشان در سیستم ثبت شده است به صورت اتوماتیک متن تبریک ارسال کنند.

  • یادآوری زمان ویزیت بیماران

کلینیک‌ها و مراکز درمانی می‌توانند با ارسال پیامک نظیر به نظیر، زمان مراجعه بیماران جهت ویزیت پزشک را یادآوری نمایند.

  • ارتباط با اولیا در مدرسه

فرض کنید مدیر مدرسه هستید و نیاز دارید به اولیا اطلاع دهید که کلاس فوق برنامه دانش آموزان چه زمانی است. بدیهی است که دانش آموزان در چند گروه مختلف بر سر کلاس حاضر می‌شوند، پس خیلی راحت اطلاعات هر گروه را با کمک پیامک نظیر به نظیر برای اولیای آنها ارسال نمایید.

تفاوت پیامک نظیر به نظیر و پیامک کلیدی

پیامک نظیر به نظیر و پیامک کلیدی دو ماژول بسیار پرکاربرد برای پنل‌های پیامکی هستند. تفاوتی که این دو ماژول با هم دارند این است که پیامک کلیدی قابلیت شخصی سازی دارد اما در حدی که شما بتوانید تاریخ، یا عدد را تغییر دهید. اما در پیامک نظیر به نظیر شما قادر خواهید بود متن‌های کاملاً متفاوت به مخاطبان خود ارسال کنید.

کندو - تفاوت پیامک نظیر به نظیر و پیامک کلیدی

تفاوت پیامک نظیر به نظیر و پیامک کلیدی

سخن آخر

این روزها ارسال پیامک انبوه روشی بسیار کاربردی در کسب و کارهای بزرگ و کوچک محسوب می‌شود. صاحبان شرکت‌های ارائه دهنده سامانه پیامکی برا این تلاش هستند که هر روز به قابلیت‌های پنل‌های اس ام اس مواردی را اضافه کنند تا کار برای مخاطب آسان‌تر گردد و جامعه هدف مشخص‌تر. ماژول‌هایی که به اس ام اس پنل‌ها اضافه می‌شوند در واقع قابلیت‌هایی هستند که با استفاده از هر کدام از آنها می‌توانید راه را برای موفق شدن در کمپین‌های تبلیغات پیامکی خود هموارتر کنید. پس بسیار بجاست که هر ماژول جدید که به پنل شما افزوده می‌شود را بشناسید و اگر نیاز به توضیحات تکمیلی یا آموزش کار با آنها را داشتید از پشتیبانان و مشاوران سامانه پیامکی کمک بگیرید.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی