این روزها بسیاری از کسب و کارها در فضای مجازی و اینترنت فعال هستند. نکته بسیار مهم این است که در حال حاضر افراد زیادی لوازم مورد نیاز خود را از فروشگاه های اینترنتی خریداری می کنند. یک فروشگاه اینترنتی برای اینکه بتواند محصولات خود را به بهترین نحو ممکن به فروش برساند باید از  روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ استفاده کند. یکی از پرکاربردترین روش های دیجیتال مارکتینگ برای افزایش فروش وب سایت (بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ) می باشد. حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که بازاریابی مجدد، ریمارکتینگ چیست؟ و چگونه باعث افزایش فروش وب سایت ها می شود؟ توجه داشته باشید که ما تصمیم داریم در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به روش های مختلف و پر کاربرد بازاریابی مجدد و ریمارکتینگ در اختیار شما قرار دهیم در نتیجه پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بازاریابی مجدد چیست با ما همراه باشید.

بازاریابی مجدد

در گام اول از بررسی بازاریابی مجدد چیست بهتر است شما را با معنای واژه بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ به طور کامل آشنا کنیم زیرا اگر این معقوله را به صورت کامل درک نکنید نمی توانید به درستی از آن استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید بازاریابی مجدد به شما کمک می کند تا افرادی که از قبل محصولی را از سایت شما تهیه کرده اند یا حتی برای یک بار وارد وب سایت شما شده اند را مورد هدف قرار دهید. در این صورت شما می توانید با استفاده از بازاریابی مجدد شاهد افزایش نرخ تبدیل مشتری باشید. لازم به ذکر است بدانید بزرگترین شرکت ها و وبسایت های داخل و خارج ازکشور همچون دیجی کالا یا حتی آمازون با این که فروش بسیار زیادی دارند از روش های مختلف ریمارکتینگ استفاده می کنند. در نتیجه میتوان به این استنباط رسید در هر شرایط استفاده از این نوع بازاریابی می تواند برای تمام مشاغل آنلاین و حتی مشاغل سنتی بازخورد خوبی داشته باشد.

کندو - بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد

انواع روش های بازاریابی مجدد

برای بازاریابی مجدد روش های متعددی وجود دارد که برای مشاغل آنلاین و مشاغل سنتی مناسب می باشد. شاید این سوال در ذهن نقش ببندد انواع روش بازاریابی مجدد چیست؟ توجه داشته باشید بازاریابی مجدد روشهای زیادی دارد برای مثال یکی از روش های بازاریابی مجدد تبلیغات کلیکی است که این روزها توجه مشاغل آنلاین را به خود جلب کرده است، روش ها دیگری همچون بازاریابی مجدد ایمیلی، بازاریابی مجدد پیامکی، بازاریابی مجدد پویا، بازاریابی مجدد استاندارد و بازاریابی مجدد ویدیویی می‌باشد.

در ادامه بازاریابی مجدد چیست بهتر است ذکر کنیم تمام روش هایی که نام بردیم کاربرد بسیار زیادی دارند و می توانند بازخورد بسیار مناسبی برای انواع مشاغل به همراه داشته باشند. اما برای اجرای هر کدام از روش های بازاریابی مجدد باید از یک متخصص دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید زیرا در صورتی بازاریابی مجدد موفق می‌شود که طبق استراتژی انجام شده باشد.

بازاریابی مجدد کلیکی

این نوع از بازاریابی مجدد امکان نمایش تبلیغات به افرادی که حتی یک بار وارد سایت شما شده اند را برای شما فراهم میسازد. لازم به ذکر است بدانید سایت هایی وجود دارند که به ازای هر کلیک از شما هزینه دریافت میکنند و این مسئله در کنار افزایش نرخ تبدیل مشتری، بر روی برندسازی شما هم تاثیر زیادی میگذارد.

بازاریابی مجدد استاندارد

یکی از معمول ترین نوع  ریمارکتینگ، بازاریابی مجدد استاندارد است. در این نوع از بازاریابی مجدد شما می توانید از گوگل و شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و توییتر استفاده کنید. در واقع با استفاده از بازاریابی مجدد استاندارد شما می توانید کاربرانی که از طریق گوگل کالا یا خدمات مورد نظرشان را جستجو میکنند مورد هدف قرار دهید.

بازاریابی مجدد ویدیویی

این نوع از بازاریابی مجدد به پلتفرم هایی مانند یوتیوب مربوط می شود. همانطور که میدانید در یوتیوب می توانید ویدیو به اشتراک بگذارید. همین مسئله به شما این امکان را میدهد تا بر روی ویدیو خود تبلیغات قرار دهید. این نکته را در نظر داشته باشید امکان قرار دادن تبلیغات در ابتدا و اواسط ویدیو برای شما فراهم می باشد. پیشنهاد می شود برای درج تبلیغات، ابتدا ویدیو را انتخاب کنید، زیرا کاربر باید چند ثانیه تبلیغات شما را مشاهده کند تا جواز رد کردن تبلیغات برای وی صادر شود.

بازاریابی مجدد ایمیلی

اگر بخواهیم به یکی از متداول ترین روش های ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد اشاره کنیم مطمئنا بازاریابی از طریق ایمیل می تواند بهترین گزینه باشد بازیابی از طریق ایمیل به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول مربوط به کاربرانی است که فقط یک بار ایمیل ارسال شده از طرف شما را باز کرده باشند و دسته دوم هم مربوط به کاربرانی می باشد که فقط برای یک بار هم که شده وارد سایت شما شده باشند.

کندو - بازاریابی مجدد ایمیلی

بازاریابی مجدد ایمیلی

بازاریابی مجدد پویا

در این بخش از محتوای بازاریابی مجدد چیست تصمیم داریم یک نوع از کاربردی ترین روش های بازاریابی مجدد را به شما معرفی کنیم. این روش، بازاریابی مجدد پویا نام دارد که آن را به نام بازاریابی دینامیک هم میشناسند. با استفاده از این نوع روش بازاریابی میتوانید یک فید برای گوگل ارسال کنید تا در ابتدا سرچ تبلیغاتی، وب سایت شما را به افرادی که محصولاتی مشابه با محصول شما در گوگل جستجو میکنند نمایش دهد.

بازاریابی مجدد پیامکی

آیا میدانید پرکاربردترین نوع بازاریابی مجدد چیست؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم کاربردی ترین نوع بازاریابی مجدد که برای مشاغل آنلاین و سنتی مناسب است بازاریابی مجدد پیامکی می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید شما به راحتی میتوانید در ازای ارائه خدمات همچون ارائه آموزش رایگان یا فایل رایگان و غیره شماره تماس کاربر را دریافت کنید و برای وی پیامک تبلیغاتی محصول اصلی خود را ارسال نمایید. البته باید در پیامک یک پیشنهاد شگفت انگیز به وی بدهید. در این صورت نرخ تبدیل مشتری افزایش پیدا میکند. در ادامه باید به این نکته هم اشاره کنیم که دارندگان مشاغل سنتی هم میتوانند با استفاده از پنل اس ام اس بر اساس مکان، فرصت شغلی، تفکیک جنسیت و غیره پیامک ارسال کنند که این نوع از روش بازار یابی میتواند در فروش محصولات مشاغل سنتی هم تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.

نتیجه گیری

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به انواع روش های بازاریابی مجدد در اختیار نداشته اید. اما در حال حاضر میدانید بازاریابی مجدد چیست و به این استنباط رسیده اید که با استفاده از بازیابی مجدد کلیکی، بازاریابی مجدد ایمیلی، بازاریابی مجدد پیامکی، بازاریابی مجدد پویا، بازاریابی مجدد استاندارد و بازاریابی مجدد ویدیویی می توانید نرخ تبدیل مشتری را افزایش دهید. در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله توانسته باشد به سوالات شما پاسخ دهد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی