اپراتورهای مختلف از اینترنت برای ارسال پیامک‌های خود استفاده می‌کنند. این پیامک‌ها ممکن است حاوی متن اطلاع رسانی، تبلیغات و بازاریابی باشند که با سرعت و حجم مناسبی از طرف کسب و کارهای مختلف به مخاطبان خود ارسال می‌شوند. البته تنها تجارت‌ها نیستند که از روش ارسال پیامک اینترنتی استفاده می‌کنند بلکه برخی از افراد با آشنایی از امکانات ارسال پیامک رایگان از طریق اینترنت از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. یکی از مواردی که افراد می‌توانند پیامک‌های خود را به روش اینترنتی ارسال کنند بهره‌مندی از سامانه ارسال پیامک است. با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی در این مورد به دست آورید.


ارسال پیامک از طریق اینترنت

چند روش برای ارسال پیامک‌های اینترنتی وجود دارد. یکی از این موارد استفاده از سامانه‌های پیامک برای ارسال است. به این ترتیب که شما لازم است شماره مخاطبان مورد نظر را در بخش گیرندگان وارد کنید و بعد از آن متن پیامک آماده شده را در قسمت معین بارگذاری کنید و در پایان با فشار دادن دکمه ارسال پیامک در مدت زمان کوتاه چندین پیامک را به مخاطبان خود ارسال کنید.

علاوه بر این که شما می‌توانید به صورت دستی شماره تلفن گیرندگان را وارد کنید، می‌توانید از امکانات موجود در آن سامانه برای ارسال انبوه پیامک‌ها استفاده کنید. همچنین این امکان در اختیار کاربران وجود دارد که با در نظر گرفتن سن، جنسیت و … پیامک مورد نظر خود را به مخاطبان ارسال کنند.

به جزو روش استفاده از سامانه پیامکی، سایت‌های مختلفی در اینترنت وجود دارند که تنها کافی است عبارت ارسال رایگان پیامک را تایپ کنید تا چندین سایت را در اختیار شما قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که ارسال این پیامک‌ها به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود و بابت ارسال آنها لازم نیست هزینه‌ای را پرداخت کنید.

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، روش‌های مختلفی برای ارسال پیامک‌های رایگان وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سایت‌های ارسال‌کننده پیامک اشاره کرد. نحوه عملکرد این سایت‌ها به این صورت است که در ابتدا متن پیامک را در آن وارد می‌کنید و در پایان متن در صورت الزام به درج نام و برند لازم است مبلغی را برای آن سایت پرداخت کنید.

برخی دیگر از سایت‌ها هم وجود دارند که برای آشنایی با قابلیت‌ها و امکانات خود مدت زمان کوتاهی را برای ارسال پیامک‌های رایگان اینترنتی در اختیار مخاطب های خود قرار می‌دهند البته این مدت به صورت کوتاه و محدود است که بعد از پایان یافتن مدت مورد نظر لازم است، مبلغی را برای ارسال پیامک در نظر بگیرید. در حالت کلی اپراتورهای مختلف و همچنین سامانه‌های پیامکی لازم است بابت ارسال پیامک، مبلغی را از مخاطبان و کاربران خود دریافت کنند؛ زیرا بدون دریافت مبلغ امکان ارسال اس ام اس وجود ندارد.

ارسال پیامک از طریق وب سایت

تعریف پنل پیامکی رایگان

به طور کلی دو حالت برای ارسال پیامک‌های رایگان از طریق سامانه‌های پیامکی وجود دارد که در حالت اول شرکت ارائه‌دهنده پیامک‌های رایگان کوچک هستند و نمی‌توانند از پس هزینه‌های مربوط به ارسال پیامک‌ها بر بیاید. در این صورت ارسال پیامک رایگان کاملاً اشتباه خواهد بود؛ اما در حالت دوم شرکت ارائه دهنده سرویس ارسال پیامک به قدری بزرگ است که ممکن است پیامک‌های ارسالی از طرف شما برای آن هزینه بسیار کمی را به همراه داشته باشد. در حالت دوم شرکت‌ها برای جذب مشتری جدید از این روش استفاده می‌کنند؛ اما بعد از  بسته شدن قرارداد تعرفه‌های پیامکی آنها به قدری بالا است که باعث ایجاد هزینه‌های سرسام آور برای کسب و کارهای مختلف می‌شود.

 بهترین جایگزین برای ارسال پیامک‌های رایگان اینترنتی


ما در مجله کندو به شما همراهان عزیز توصیه می‌کنیم که به دنبال روش‌های رایگان برای ارسال پیامک‌های مختلف نباشید؛ زیرا عملکرد مطلوبی را به دست خواهید آورد. اما در مقابل استفاده از انواع پنل‌های پیامکی با قابلیت‌های مختلفی که در اختیار مخاطبان و کاربران خود قرار می‌دهند می‌توانند پیامک‌های ارسالی را به صورت هدفمند انجام دهند. همچنین در صورتی که سوالات مهمی ذهن شما را به خود مشغول کرده است به راحتی می‌توانید با شماره‌های موجود در این وب سایت تماس بگیرید و اطلاعات جامعی در خصوص پرسش‌های خود به دست آورید.

هزینه مربوط به ارسال پیامک انبوه رایگان

برخلاف تصور افراد که انتظار دارند پیامک‌های انبوه ارسال شده از طرف آنها به کمک وب سایت‌های مختلف بدون هزینه باشد بعد از مدتی هزینه بالاتری را برای آنها تحمیل می‌کنند؛ زیرا این وبسایت‌ها بعد از ارسال پیامک از شما می‌خواهند تا سامانه و حساب کاربری خود را شارژ کنید و در هنگام شارژ مبلغی را به عنوان هزینه ارسال پیامک‌های قبلی از حساب کم می‌کنند.

قبل از برقراری قرارداد با سامانه‌های مختلف پیامکی از تجربیات آنها اطلاعات کافی را به دست آورید و سعی کنید در متن قرارداد خود موارد مهمی را درج کنید تا در صورت فسخ آن مشکلاتی برای شما به وجود نیاید.

 سخن پایانی

ارسال پیامک رایگان از طریق اینترنت با استفاده از روش‌های مختلف قابل انجام است؛ اما برای به دست آوردن نتیجه مطلوب توصیه می‌شود سامانه پیامکی مطمئنی را خریداری کنید تا بتوانید از مزایای آن به خوبی استفاده کنید. تجربیات نشان می‌دهد که آن دسته از سامانه‌هایی که خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند در طول مدت زیاد هزینه بیشتری را از آنها می‌گیرند. آیا شما تا به حال تجربه استفاده از امکانات اینترنت برای ارسال پیامک‌های رایگان را داشته‌اید؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی