بازاریابی پیامکی به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغاتی در بین صاحبین مشاغل تبدیل شده است، اما تنها استفاده از این روش باعث نمی‌شود که هر روز به تعداد مشتریان و مخاطبان آن کسب‌وکار اضافه شود. لازم به ذکر است که استفاده از چنین روش‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای همواره باید با خلاقیت‌هایی همراه شود تا بتوان بهترین نتیجه را کسب کرد. امروزه مشترکین با تعداد زیادی از پیامک‌های تبلیغاتی مواجه هستند، یکی از راه‌های ایجاد تمایز برای کسب‌وکار شما می‌تواند قابلیت امکان ارسال پیامک از طریق نام تجاری باشد؛ که باعث می‌شود، مخاطبان در بین آن‌ همه پیامک تبلیغاتی، نام تجاری شما را دیده و احتمال بیشتر دارد آن‌را باز کرده و بخواند.

ارسال پیامک با نام تجاری، خلاقیتی جهت دیده شدن

شناسه فرستنده یک نام منحصربه‌فرد است که به جای اینکه پیام از یک شماره طولانی تولید شده توسط سیستم ارسال شود، می‌تواند نام شرکت، نام کمپین یا حتی شماره موبایل استاندارد خود را انتخاب کنید. هنگامی که برای کسب‌وکار خود اقدام ارسال پیامک‌های انبوه می‌کنید، استفاده از نام تجاری در بالا بردن نرخ خواندن پیام نقش بسیار مهمی دارد، مشتریان نمی‌توانند پاسخ چنین پیامک‌هایی را بدهند اما قرار دادن گزینه لغو دریافت الزامی است.

اقدامات لازم برای ارسال پیامک با نام تجاری

اولین اقدام در جهت ارسال پیامک تبلیغاتی با نام تجاری، خریداری یکی از خطوط اختصاص از اپراتور دلخواه شما است که می‌تواند شامل پیش شماره‌های 1000،2000،3000 و 5000 باشد. بعد از فعال‌سازی خطوط اختصاصی، می‌توانید در پنل پیامکی، نقاب یا ماسکی را تعریف کنید که از این به بعد، مخاطبان به جای شماره‌های طولانی، نام تجاری شما را به عنوان فرستنده پیامک دریافت کنند. تعرفه هر خط اختصاصی با توجه به اپراتور و همچنین پیش شماره نیز متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه ارسال پیانم با نام تجاری برای راه‌اندازی اولیه آن شامل مبلغ قابل توجهی به اضافه مالیات بر ارزش افزوده است ( طبق آخرین تعرفه مبلغ 500 میلیون تومان) از این رو نباید درگیر برخی تبلیغات شرکت‌های ارائه دهنده خدماتی شد که با مبالغ خیلی پایین وعده ارسال پیامک با نام تجاری را می‌دهند. نکته حائز اهمیت در خصوص ارسال پیامک با نام تجاری، راه‌اندازی آن حدودا 40 روز کاری پس از ارائه کامل مدارک وهمچنین واریز مبلغ است.

مزایای ارسال پیامک با نام تجاری

پیش از این گفته شد که ارسال پیامک با نام تجاری باعث می‌شود مخاطبان بیشتری، پیامک را باز کرده و آن را بخوانند اما در ادامه به دیگر مزایای آن خواهیم پرداخت:
• ارسال پیامک با نام تجاری، باعث اعتبار بیشتر شرکت یا برند می‌شود.
• باعث اعتماد بیشتر مخطبان می‌گردد
• سرعت ارسال پیامک‌های انبوه در آن بسیار زیاد است.
• برای شرکت‌ها، سازمان‌ها ومراکز تجاری بسیار بزرگ، باعث اعتبار بیشتر می‌شود.
• امکان ارسال آبونمان آن به صورت ماهانه و یکساله قابل تغییر است.

کندو-ارسال پیامک با نام تجاری، خلاقیتی جهت دیده شدن

مزایا و معایب ارسال پیامک با نام تجاری

معایب ارسال پیام با نام تجاری

از آن‌جایی که ارسال پیامک با نام تجاری دارای معایبی است شاید بهتر باشد در کنار آن از سایر خطوط و سامانه‌ی پیامکی استفاده شود تا بتوانید کمپین بازاریابی خود را به صورت کامل پوشش دهید.
• امکان دریافت پیامک از طرف مخاطبان وجود ندارد.
• فعال‌سازی آن علاوه‌بر زمان زیاد دارای هزینه‌ی بالایی است.
• برای کسب‌وکارهای کوچک و نوپا با توجه به هزینه زیاد کارایی ندارد.
• قابلیت ارسال پیامک برای بلک لیست وجود ندارد.

مدارک جهت راه‌اندازی خطوط تجاری

بعد از آن که شماره اختصاصی شما فعال شد حالا باید مدارکی را جهت فعال‌سازی خطوط تجاری را علاوه‌بر هزینه ارسال کنید این مدارک شامل:
• روزنامه آگهی تاسیس شرکت
• کپی کارت ملی مدیرعامل و همچنین اعضا هیات مدیره
• برگه تائید شناسه ملی شرکت و کد اقتصادی آن

کندو-ارسال پیامک با نام تجاری، خلاقیتی جهت دیده شدن

ارسال پیامک تبلیغاتی با نام تجاری

کلام پایانی

چند سالی‌ست که بازاریابی پیامکی جای تبلیغات ایمیلی و چاپی گذشته را گرفته و با استقبال بسیار زیاد مخاطبان مواجه شده است. پس همواره صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها باید به دنبال راه‌کارهای خلاقانه‌ای باشند که بتوانند از سایر رقبای خود متمایز عمل کنند. یکی از این روش‌های خلاقانه استفاده از نام تجاری خود به عنوان شماره طولانی پیامک است. این امر باعث می‌شود که مخاطبین پیامک‌های این چنینی را متمایز از سایر پیامک‌های تبلیغاتی دانسته و ان را باز و بخوانند، اما این روش هزینه‌ی نسبتا زیادی را به همراه دارد و برای کسب‌وکارهای کوچک و نوپا به صرفه نیست. اما همواره راه‌کارهای خلاقانه‌‌ی بسار زیادی وجود دارد که صاحبین مشاغل و کسب‌وکارهای می‌توانند با توجه به محصولات، خدمات و همچنین بودجه خود از آن‌ها استفاده کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی