ارسال پیامک به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغات در صنایع مختلف کاربرد دارد که صنعت گردشگری یکی از این صنایع است. اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که به تازگی وارد صنعت گردشگری شده‌اند و در این حوزه موسسه یا آژانسی را تاسیس کرده‌اند، مطمئن باشید که استفاده از ارسال پیامک در جذب مشتری به شما کمک خواهد کرد.  ویژگی‌های بسیار زیادی در روش ارسال پیامک وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به مقرون به صرفه بودن، دسترسی به مخاطبان زیاد و … اشاره کرد. با ما همراه باشید تا اهمیت ارسال پیامک در صنعت گردشگری را بررسی کنیم و مزایای استفاده از این روش را به طور کامل توضیح دهیم.

هیچی نمی‌فهمم، فقط می‌خوام باشی!

کاری کنید که مخاطب هر کجا می‌رود فقط نام، لوگو، شعار و راه‌های ارتباطی شما را ببیند. باید این قابلیت را داشته باشید در هر پلتفرمی چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین در دسترس باشید. راه‌های آنلاین استفاده از انواع شبکه‌های مجازی است که باید به روز باشید و در همه‌ی آن‌ها فعالیت کنید. مخاطبان به تاریخ آخرین فعالیت شما خیلی دقت می‌کنند اگر از تاریخ انتشار آخرین پست شما زمان بسیار زیادی گذشته باشد، حس قدیمی بودن خدمات شما به آن‌ها دست می‌دهد. خدمات آفلاین هم که شامل بیلبورها و تبلیغات گستره در سطح شهر است. اما خدمات آفلاینی که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است، بازاریابی پیامکی است. مخاطب احتیاجی ندارد تا به اینترنت متصل باشد تا پیامک شما را دریافت کند.

کندو - 10 تا از بهترین خدمات گردشگری در تهران

نان داغ، محتوای داغ!

مخاطبان طبیعت و گردشگری به دنبال محتوای، جدید، زیبا و کارآمد هستند. شما راه‌های زیادی برای انجام این مهم دارید. تیم تولید محتوای خلاق و پنل پیامکی خودکار می‌تواند نیاز مخاطبان شما را برآورده کند. طبق اطلاعات به دست آمده 98 درصد از مخاطبانی که گوشی تلفن همراه هوشمند دارند، دقیقا در سه دقیقه‌ی اول پیامک‌ها را باز کرده و می‌خوانند. وقتی محتوای شما برای آنان جذابیت لازم را داشته باشد، شما را به دوستان و خانواده‌ی خود معرفی می‌کنند.

تجربه کیلو چند!

از مهمترین‌ استراتژی‌هایی که شرکت‌های گردشگری می‌توانند از آن بهترین بهره را ببرند، با اشتراک گذاشتن تجربیات مخاطبانشان است. داستانی از تجربه‌ی مسافران می‌تواند حس همدلی را در آن‌ها ایجاد کرده خودشان را به جای مسافران آن سفر قرار داده و تبدیل به مشتری شوند. وقتی مخاطبان اسم شرکت گردشگری شما را همراه با خاطره‌ای خوش به یاد بیاورند موجب رونق در کسب و کار شما می‌شود.

تو رابطه اولویت‌بندی کن!

در موارد زیادی، برخی از مشتریان صرفا جهت دانستن نرخ مقاصد گردشگری با شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی تماس می‌گیرند. وقتی این مشتریان را الویت قرار دهید، در زمانی نه چندان دور تبدیل به مشتری‌ها بالقوه‌ی شما می‌شوند. توجه کنید اگر به سوالات آنان پاسخ ندهید جایگاه شرکت خود را به راحتی به خطر انداخته‌اید، کافی‌ست یکی از این مشتریان در مورد شرکت شما انتقادی در شبکه‌ی اجتماعی‌اش داشته باشد. دیگر نمی‌توانید پاسخ‌گوی این خطای بزرگ باشید.

کندو

تبلیغات پیامکی برای شرکت‌های خدمات گردشگری

ایمیل در مقابل پیامک!

در اولین قدم‌های بازاریابی اینترنتی، ایمیل بسیار قدرتمند ظاهر شد، برای مخاطبان دریافت پیشنهادات ویژه، کدهای تخفیف، دانستن آخرین اخبار، همایش‌ها و کنسرنت‌ها بسیار هیجان‌انگیز بود. اما حالا بیشتر بزرگ‌سالان در سراسر جهان خودشان هستند و گوشی تلفن همراهشان، که البته قابلیت بازکردن ایمیل را هم دارند؛ اما درمیان انبوهی از ایمیل‌های کاری و قبوض، تحمل کردن ایمیل‌های تبلیغاتی و تفکیک آن‌ها از نامه‌های بسیار مهم کاری دشوار است. این امر باعث شد در تجربه‌ی کاربری ایمیل‌ها صندوقی جداگانه برای به اصطلاح هرزنامه‌ها یا ایمیل‌های تبلیغاتی طراحی شود. حالا با خیال راحت مخاطبان ایمیل‌های تبلیغاتی خود را حتی باز هم نمی‌کنند. در عوض میزان اشتیاق آن‌ها برای پیامک‌های تبلیغاتی چند برابر شده است. مخاطب وقتی پیامک را باز می‌کند، با یک متن زیبای نهایت 160 کاراکتری مواجه می‌شود، اگر محتوا برایش جالب باشد، لینک داخل پیامک را کلیک می‌کند، در غیر این صورت دکمه‌ی لغو یا کلمه‌ی کلیدی لغو را ارسال کرده و پیامکی دریافت نمی‌کند.
در صنعت گردشگری، استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی بسیار موثر بوده است و جزو اولین کسب و کارهایی بود که وقتی این استراتژی را اتخاذ کرد با انبوهی از مخاطبان مواجه شد. اما این سرمایه‌گذاری باید به صورت حرفه‌ای پیاده‌سازی شود تا نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد. داشتن استراتژی دقیق و تیم تخصصی در این زمینه به شما کمک زیادی خواهد کرد.

مزایای استفاده از پیامک برای شرکت‌های خدمات گردشگری

1. از آن‌جایی که برنامه‌ریزی سفر برای خانواده‌های شاید کمی چالش‌برانگیز و خسته کننده باشد، ارسال SMS ارزشمند می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. به طور مثال مشتریان از ماه‌ها قبل برای سفر خود برنامه ریزی کرده‌اند با نزدیک شدن به تاریخ سفر، خوب است که از طرف شرکت گردشگری پیامک حاوی اطلاعات سفر پیامک گردد. این امر با روزهای نهایی سفر با ارسال کارت پرواز، تاریخ، ساعت، گیت ورودی و از همه مهم‌تر تغییر ساعت پرواز و واچر هتل حس، امنیت را به مشتری می‌دهد. او می‌داند که فقط باید مراقب تلفن همراهش باشد.

2. پیشنهادات ویژه از سوی شما در طول سفر، بسیار مفید است، مخصوصا اگر همراه با تخفیفت ویژه یا کد تخفیف در سفر بعدی باشد. همچنین می‌تواندنوعی پاداش برای مشتری‌های وفادار باشد. ساختن یک خاطره‌ی خوب برای مشتریان، تضمین کننده وفاداری آن‌ها برای سفرهای آینده و معرفی به دیگران است.

کندو - پیامک برای شرکت‌های خدمات گردشگری

پیامک برای شرکت‌های خدمات گردشگری


3. مانند هر کسب و کار دیگری باید منتظر شرایط اضطراری باشید، گاهی سفر با بحران‌هایی همراه است که فقط شرکت گردشگری شما قادر به حل آن است. شما به یک کانال ارتباطی دو طرفه احتیاج دارید که هر زمان مشتری نیاز داشت، با شما در ارتباط باشد. برقراری ارتباط پیامکی با مسافران در سفرهای برون مرزی بسیار حائز اهمیت است، زیرا برای برقراری ارتباط هزینه‌ی بسیار کمتری را پرداخت خواهند کرد.

4. برای کسب موفقیت‌های بلند مدت در استراتژی بازاریابی پیامکی، از ارسال پیامک نظرسنجی در پایان سفر مخاطبان، غافل نشوید. اجازه بدهید از شما انتقاد کنند، راه‌کار ارائه دهند و حتی تشکر کنند. از آن‌ها بخواهید به شما نمره بدهند و همانند یک ارائه‌ی دهنده‌ی خدمات، به خوبی پاسخ آن‌ها را بدهید، اجازه ندهید فکر کنند که تنها با یک ربات روبه‌رو هستند. همچنین اگر میزان رضایتشان برای شما قابل انتظار نبود، برای‌شان پیشنهاد ویژه‌ای داشته باشید.

5.اگر اهل مسافرت هستید یا در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنید، اطلاع دارید که قیمت‌های بلیت بسیار متغیر هستند و لازم است مشتریان خود را از این تغییرات آگاه کنید. آژانس مسافرتی به راحتی می‌تواند با ارسال پیامک مخاطبان و مشتریان خود را از برنامه تور‌هایی که ارائه می‌دهد، آگاه کند. همچنین شرکت‌های مسافرتی می‌توانند قیمت تورهای ارائه شده را اعلام کنند تا مسافران به راحتی بتوانند گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنند.

این مزیت از ارسال پیامک در صنعت گردشگری به آن دسته از افرادی که دائماً در حال سفرهای کاری هستند یا علاقه زیادی به مسافرت دارند گزینه بسیار مناسبی است؛ چرا که باعث می‌شود هر دو طرف سود مناسبی را به دست آورند.

6.ارسال پیامک تخفیف یکی از راه‌هایی است که کسب و کارهای مختلف را از حالت رکود خارج می‌کند. به این ترتیب که شما می‌توانید با ارسال یک پیامک که حاوی کد تخفیف است با ارائه دادن پیشنهادهای هیجان انگیز مشتریان خود را به سفر ترغیب کنید. ارسال پیامک تخفیف تنها مختص مشتریان قدیمی نیست؛ بلکه یکی از راه‌های بدست آوردن مشتری‌های جدید است.

7.متاسفانه درگیری‌های حین سفر باعث می‌شود تا افراد وسایل خود را در هتل یا  فرودگاه گم کنند. میتوانید این امکان را به مشتری خود بدهید که در صورت گم کردن اشیا از طریق پیامک با شما در ارتباط باشند. موسسه‌های گردشگری اغلب با فرودگاه‌ها و هتل‌ها در ارتباط هستند و به خاطر قراردادی که با آنها دارند می‌توانند به راحتی پیگیر وسایل گمشده مسافران خود باشند. همچنین لازم است این کسب و کارها در صورت پیدا کردن وسایل گمشده از طریق ارسال پیامک مسافر را مطلع کنند.

سخن پایانی

اهمیت ارسال پیامک در صنعت گردشگری مانند هر صنعت دیگر بسیار بالاست و این صنعت علاوه بر بازاریابی و تبلیغات از طریق ارسال پیامک انبوه می توانند خدمات مناسبی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. ارسال پیامک برای کسب و کارهای مختلف در حوزه گردشگری و مشتریان آنها مزایای بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال یکی از این مزایا ایجاد تعامل و رابطه صمیمانه با مشتری است. به نظر شما چه کاربردهایی می‌توان برای سرویس ارسال پیامک در حوزه گردشگری در نظر گرفت؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی