با راه‌یابی تکنولوژی به خانه‌ها، افراد ترجیح می‌دهند کارهای‌شان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. به طور مثال به جای آنکه بخواهند پشت خط منتظر بمانند تا به اپراتور‌ها وصل شوند ترجیح می‌دهند با ارسال و دریافت پیامک از خدماتی که می‌خواهند بهره‌مند شوند. مخصوصا افرادی که در شهرهای شلوغ و پر ترافیک زندگی می‌کنند. یکی از خدماتی که برای مخاطبان بسیار اهمیت دارد، موارد مربوط به خدمات خودرو که به یکی از پر مخاطب‌ترین خدمات تبدیل شده است.

کندو- اصول تبلیغات پیامکی برای باشگاه و استخر

تبلیغات پیامکی برای نمایندگی‌های خودرو

وقت آن رسیده است که سنتی‌ترین مشاغل مثل آژانس‌های املاک یا نمایشگاه‌های فروش خوردو نیز از روش‌های نوین بازاریابی استفاده کنند. در ادامه به برخی از مواردی که نمایندگی‌های خوردو می‌توانند برای مشترکین تلفن همراه پیامک اراسل کنند خواهیم پرداخت.
ارسال پیامک تبلیغاتی جهت معرفی نمایندگی
ارسال پیامک روز و ساعات کاری نمایندگی
ارسال پیامک زمان و مهلت قرعه‌کشی‌های محصولات
اطلاع رسانی از شرایط ثبت‌نام، میزان پیش‌پرداخت و اقساط
اطلاع رسانی از نمایندگی‌های مجاز
یادآوری سررسید اقساط
پیامک‌های ویژه‌ی تخفیفات محصولات در اعیاد خاص
پیامک تحویل خودرو
ارسال پیامک‌های درون سازمانی، مخصوص شعب نمایندگی در سراسر کشور
پیامک معرفی محصولات جدید
ارسال پیامک‌های خدمات پس از فروش و گارانتی‌ها
ارسال پیامک یادآوری میزان کیلومتر کارکرده برای خودروهای صفر
ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی جهت تعرفه‌های جدید، به طور مثال طرح تعویض خودروهای کارکرده با خودروهای جدید.
ارسال پیامک‌های تبریک و تسلیت به مناسبت‌های مختلف
ارسال پیامک‌های نظرسنجی خدمات
ارسال پیامک فاکتور
مثال‌های فوق تنها چند نمونه از کاربرد استراتژی بازاریابی پیامکی برای نمایندگی‌های خودرو است. همچنین نمایندگی‌ها با توجه به میزان تسهیلات مربوط به شرایط هر استان می‌توانند پیامک‌های ویژه‌ای را برای مشتریان خود ارسال کنند.

کندو-تبلیغات پیامکی برای نمایندگی های خودرو

مزایای بازاریابی پیامکی

10 مزیت شگفت انگیز بازاریابی پیامکی

در دنیای تبلیغات، بازاریابی پیامکی جواهری است که تا حدودی همچنان پنهان مانده است. و دلیل آن این است که هنوز برخی از کسب‌وکارها و مشاغل سنتی و قدیمی از آن استفاده نمی‌کنند، اما بهتر است همانند گوشی‌های همراه هوشمند که دل هر پیر و جوانی را به دست آورده است به بازاریابی پیامکی اعتماد کنید. سرویس پیام کوتاه یک ابزار عالی برای تبلیغات است که جای شیوه‌های سنتی را گرفته است، پیش‌تر مشاغل برای معرفی خود تراکت چاپ می‌کردند و یا بعدتر به تبلیغات ایمیلی روی آوردند. اما هر رو روش دیگر کارایی سابق را ندارد. به همین جهت است که بازاریابی پیامکی برای باعث ایجاد مشتریان وفادار و همچنین نرخ بازگشت سرمایه‌ی قابل توجهی را به همراه داشته است.

• نرخ بازشدن بالا
یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی پیامکی این است که 98 درصد از پیام‌های ارسالی در سه دقیقه ابتدایی ارسال، توسط مشترکین باز و خوانده می‌شود. این در حالی است که ایمیل‌های تبلیغاتی نه تنها باز نمی‌شوند بلکه در پوشه‌ی مخصوص هرزنامه یا همان تبلیغات ذخیره شده و بسیار نادر است که مشترکین آن ایمیل‌ها باز کرده و بخوانند.

• مقرون به صرفه
برای راه‌اندازی بازاریابی پیامکی نیازی به استخدام افراد متخصص نیست همچنین ارسال پیامک به مشتریان هزینه زیادی ندارد. به همین دلیل است که بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکارهای و کوچک بسیار کاربردی است. همچنین هنگام استفاده از پنل اس ام اس نیز می‌توانید از خدماتی استفاده کنید که هزینه‌ها بر اساس دلیور بیس بودن محاسبه شود، یعنی مبلغ پیامک‌هایی که مطمئن هستید به دست مشتریان رسیده از حساب کاربری شما کسر می‌گردد و آن‌هایی که دلیور نشده‌اند به حساب شما برگشت داده می‌شود.

سازگار با موبایل یا Mobile Friendly
بازاریابی پیامکی، همان‌طور که از نام آن مشخص است، بازاریابی مبتنی بر گوشی‌های تلفن همراه است. این روزها افراد ترجیح می‌دهند تا تمام کارهای خود را با تلفن همراهی که در دست دارند انجام دهند. از این رو سازگاری پیام‌های کوتاه با دستگاه‌های تلفن همراه بسیار حائز اهمیت است که بازاریابی پیامکی این مزیت مهم را دارد.

• ارسال پیامک به مخاطبین هدف
درست است که بازاریابی پیامکی بسیار مقرون به صرفه است و صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند بدون هیچ تمرکز بر جامعه‌ی هدف، پیامک ارسال کنند. اما با در نظر گرفتن موارد خیلی کوچک می‌توان کاری کرد که پیامک به مخاطبین هدف ارسال شود تا نرخ بازگشت سرمایه‌ی مطلوبی را به همراه داشته باشد. به طور مثال، برای نمایندگی‌های خودرو، مخاطبین هدف می‌توان شامل گروه، خانم‌ها وآقایان رده سنی 25 تا 60 سال باشد.

• ارسال پیامک و تکمیل استراتژی بازاریابی
اگر همچنان از روش‌های سنتی بازاریابی استفاده می‌کنید، می‌توانید از بازاریابی پیامکی نیز به عنوان تکمیل کننده استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید، به این صورت که از طریق پیامک با مشترکینی در ارتباط باشید که تنها راه ارتباطی‌شان با شما ارسال و دریافت پیامک است. این که بتوانید همه نوع مخاطب را راضی نگه دارید که با شما در تعامل باشند، نشان از مدیریت منظم و کاربردی شماست.

• ارسال سریع
ارسال پیامک‌های تبلیغاتی در سریع‌ترین زمان ممکن اتفاق میفتد، این مزیت در زمان‌های سرعت ارسال اعلان‌ها هشدارها حائز اهمیت است بسیار مفید و کاربردی است. به طور مثال برای اعلان آخرین فرصت برای واریز قسط یا آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی‌ها. همچنین مزیت دیگر این است که اگر دستگاه تلفن همراه مشترکین خاموش باشد و یا در منطقه‌ای باشند که آنتن‌دهی ضعیفی دارد، تا 24 ساعت اگر تلفن خود را روشن و یا به منطقه‌ی آنتن‌دهی برگردند، پیامک برای آن‌ها ارسال خواهد شد.
• تعامل با مشتریان
ارسال پیامک روش یک طرفه نیست، مشتریان نیز می‌توانند برای شما پیامک ارسال کنند. که ای نامر موجب تعامل بیشتر با مشتریان می‌شود، مخصوصا اگر کسب‌وکار شما جنبه‌ی خدماتی داشته باشد، این امکان وجود دارد که در هر ساعت از شبانه روز مشترکین بخواهند با شما در ارتباط باشند. همچنین با اضافه کردن پیام‌های خودکار نرم‌افزار می‌توانید پاسخ‌گوی مشتریان خود باشید و در صورت برطرف نشدن خواسته‌ی مشتریان، کارمندان شما در ساعات اداری با آن‌ها تماس بگیرند.

• مشتریان حق انتخاب دارند
این انتخاب با مشتریان است که رضایت دهند شماره تلفنشان را در اختیار شما قرار دهند و حاضر باشند از سوی خدمات و کسب‌وکار شما پیامک دریافت کنند یا خیر.

• مشتریان حق انصراف دارند
هنگامی که مشتریان رضایت می‌دهند که از سوی کسب‌وکار شما پیام دریافت کنند، همیشه باید گزینه‌ی لغو را نیز در اختیار آن‌ها قرار دهید و آن‌ها حق این را داشته باشند که بخواهند، دریافت اس ام اس از سوی شما را لغو کنند.

• راه‌کاری منعطف
استفاده از سرویس ارسال پیام کوتاه این امکان را به شما می‌دهد که در هر موردی بتوانید برای مشترکین خود پیامک ارسال کنید. زمانی شما تصمیم دارید، محصولات جدید خود را معرفی یا کد تخفیف ارسال کنید همچنین می‌توانید از مشترکین خود در خصوص خدمات، برند یا محصولات خود نظرسنجی کنید. در واقع ارسال پیامک یک روش تعامل با مشتریان است و این هوشمندی شماست که چه متنی را در چه زمانی برای چه گروه از مخاطبان ارسال کنید.

 

کندو-تبلیغات پیامکی برای نمایندگی های خودرو

بازاریابی پیامکی

کلام پایانی

حال که با مزایای اصلی بازاریابی پیامکی آشنا شدید، شاید زمان رسیده است که در کنار روش‌های بازاریابی سنتی که پیش‌تر از آن‌ها استفاده می‌کردید، از این روش نیز استفاده کنید. طبق اطلاعات به دست آمده در چند سال اخیر، صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها هر سال بودجه‌ی بیشتری را به بخش تبلیغات مخصوصا استراتژی بازاریابی پیامکی اختصاص می‌دهند. از هم‌گام شدن با روش‌های جدید بازاریابی هراسی نداشته باشید و سعی کنید همواره از روش‌هایی که مشتریان دوست دارند، با آن‌ها در ارتباط باشید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی