با روی کار آمدن تبلیغات پیامکی، دیگر می‌توان گفت کمتر در سطح شهر شاهد تراکت‌ها و یا کارت ویزیت‌های کاغذی هستیم. اما این امر باعث نشده است که صنعت چاپ و تبلیغات چاپی به کل فراموش شود، بلکه در راستای عملکردهای خلاقانه‌تر صنعت چاپ این روزها مورد استفاده مشاغل و کسب‌وکارها قرار گرفته است. چاپ مواردی مثل، تقویم‌های رومیزی، سررسیدها، نشانک برای کتاب‌ها و … مواردی هستند که همچنان در صنعت تبلیغات چاپی استفاده می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به تاثیر بازاریابی پیامکی به منظور تبلیغات و جذب مشتری برای چاپ انواع تبلیغات و هدایای چاپی بپردازیم.

کندو- پیامک مارکتینگ و افزایش فروش

 طبق سنت دیرینه، هرسال نزدیک عید نوروز و سال نو، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، برای کارمندان و مشتریان خود مجموعه‌ای از هدایا را تهیه می‌کنند که بارزترین آن، سررسید یا تقویم رومیزی است. ارسال چنین هدایایی باعث می‌شود که کسب‌وکارها بدانند که تبلیغات آنان حداقل یک‌سال روی میز مشتریان خود وجود دارد، از این رو هرچه بیشتر تلاش می‌کنند تا محصوصلات چاپی را که به عنوان هدیه در نظر می‌گیرند کاربردی باشد. به همین دلیل است در سه ماهه آخر سال، مشاغل به دنبال مرکزهای خدماتی چاپی هستند که خدمات متنوع‌تر و زیباتری، در عین حال با قیمت مناسب هستند. پس صاحبین مراکز صنعت چاپ و طراحی تبلیغات چاپی می‌توانند به گسترده زیادی از مشاغل، کسب‌وکارها و خدمات، لیست‌ قیمت‌های خود را برای آنان از طریق پیامک ارسال کنند.

چرا از پیامک برای جذب مشتریان صنعت چاپ و تبلیغات استفاده می‌شود

پیامک سریع‌ترین راه ممکن برای تعامل با مشتریان است و همچنین اگر پیامک‌های تبلیغاتی از طریق پنل‌های ارسال اس م اس فرستاده شوند، امکان دسته‌بندی مخاطبان هدف وجود دارد، پس از این رو می‌توان گفت پیامک سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روشی است که صاحبان مشاغل چاپی و تبلیغاتی می‌توانند برای تعامل با مشتریان خود از آن استفاده کنند.

کندو - سفارش آنلاین چاپ تبلیغات

سفارش آنلاین چاپ تبلیغات

ارسال لینک از طریق پیامک

در پیامک‌های تبلیغاتی امکان ارسال لینک وجود دارد، صاحبین مشاغل می‌توانند لینک سایت خود را به همراه نمونه کارها و قیمت‌های آن‌ها را برای مخاطبان خود ارسال کنند. در واقع می‌توان گفت که با ارسال پیامک آلبوم کارهای خود را نیز ارسال می‌کنند که موجب ترغیب مشتریان و بالا رفتن نرخ کلیک می‌شود.

کندو- شیوه نوین پیامک مارکتینگ

امکان سفارش آنلاین

بسیاری از مشاغلی که به صنعت چاپ بنرهای تبلیغاتی وی همچنین هدایای تبلیغاتی می‌پردازند، امکان ثبت سفارش آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند، مشتریان می‌توانند با مراجعه به سایت، طرح مورد نظر خود را آپلود کرده، سایز و نوع کاغذ آن‌را انتخاب کنند و با توجه به مدت زمان مشخص، سفارش خود را ثبت کنند. از این رو یادآوری چنین خدماتی به صورتی پیامکی روشی بسیار موثر در تبلیغات پیامکی برای چنین مشاغلی است.

هدف بازاریابی پیامکی

هدف بازاریابی این است که به مخاطبان هدف خود با استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه دست یافته، تا بتواند، مزایای محصول یا خدمات خود را به اشتراک بگذارد و منجر به جذب مشتری و نرخ بازگشت سرمایه شود.

کندو-گاهی چاپ برای پیامک و گاهی پیامک برای چاپ | تبلیغات پیامکی برای چاپ، خدمات و هدایای تبلیغاتی

مزایای بازاریابی پیامکی


کلام پایانی

با شنیدن خدمات تبلیغ و چاپ، شاید این‌گونه تصور شود که چنین مشاغلی خودشان در رأس تبلیغات هستند و نیازی ندارند کسب‌وکار خود را تبلیغ کنند. اما با وجود دو دهه که از عمر تبلیغات پیامکی می‌گذرد کمتر شاهد تراکت‌ها و کارت ویزیت‌های کاغذی هستیم، اما چاپ برخی بنرها و برخی هدایای تبلیغاتی مثل تقویم‌های رومیزی، سررسیدها و یا حتی نشانک کتاب‌ها هنوز هم طرفداران تبلیغاتی مخصوص به خودشان را دارند. بازاریابی پیامکی چنانچه در این مقاله به آن اشاره شد، کمک می‌کند این خدمات به صورت نوین به مشتریان معرفی گردد و منجر به جذب مشتری و نرخ بازگشت سرمایه شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی