مخاطبین ترجیح می‌دهند به جای مراجعه حضوری به مراکز خاص و یا صحبت‌های طولانی با اپراتورها، بتوانند خدمات خود را با ارسال یک پیامک دریافت کنند. استفاده از استراتژی بازاریابی پیامکی این توقع را در مخاطبان ایجاد کرده است که در هر ساعت از شبانه‌روز با ارسال پیامک بتوانند خدمات خود را دریافت کنند، از این رو صاحبین مشاغل و کسب‌کارها، با استفاده از ماژول‌های پاسخوی خودکار پنل‌های سامانه پیامکی ارسال پیامک انبوه می‌توانند به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهند. در این مقاله قصد داریم به در خصوص مزایا و همچنین چگونگی ارسال پیامک‌های خودکار بپردازیم.

فرقی نمی‌کند کسب‌وکار کوچک و نوپایی داشته باشید یا صاحب یک برند و فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ. مشتریان این توقع را از شما دارند تا در هر ساعت از شبانه‌روز بتوانند خدمات خود رادریافت کنند. با تنظیم سیستم پاسخوگی خودکار پیامکی یا همان SMS Auto-Responder، در پنل‌های ارسال پیامک انبوه و پاسخ‌های از قبل آماده شده این امکان را به شما می‌دهد که همیشه پاسخگوی مشتریان خود باشید. این پاسخگویی در سریع‌ترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود، تعامل شما با مشتریان همیشه حفظ شود، حس امنیت به آنان می‌دهد و اعتبار شما را افزایش می‌دهد.

مزایای استفاده از پاسخگوی خودکار پیامکی

تنها راه ایجاد تمایز در به کار گیری از استراتژی بازاریابی پیامکی، ایجاد نوآوری و خلاقیت است. سیستم پاسخگوی خودکار پیامکی یکی از این روش‌های خلاقه بوده که توانسته رضایت مشتریان را حاصل کند. در کنار سایر مزایای بازاریابی پیامکی مثل ارسال سریع و انبوه پیامک و همچنین مقرون‌به‌صرفه بودن آن، پاسخگوی خودکار پیامکی مزایای دیگری دارد که به آن خواهیم پرداخت:

• ارسال سریع و انبوه

وقتی مشتریان خواسته‌ای دارند مخصوصا خدماتی که خارج ساعات اداری روز است، یعنی آن‌ها توقع دارند که در همان لحظه بتوانند خدمات خود را دریافت کنند. سیستم پاسخگوی خودکار این قابلیت را دارد که در سریع‌ترین زمان ممکن و هر تعداد پیامک را که لازم برای مشتریان ارسال کند.

• جذب مشتریان جدید

اگر مشتریان به صورت اتفاقی یا برای اولین بار بخواهند از خدمات شما استفاده کنند، هنگامی که سرعت عمل در پاسخگویی را از سوی شما می‌بینند، باعث می‌شود که به مشتریان دائمی شما تبدیل شده و خدمات شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنند.

• حفظ تعامل با مشتریان

مشتریانی که پیش‌تر با خدمات ومحصولات شما آشنا شده‌اند توقع دارند که از سایر مشتریان خدماتی را که دریافت می‌کنند متمایز باشند، یعنی این توقع در آنان ایجاد می‌شود که خواسته‌ی آنان زودتر از مشتریان جدید پاسخگویی شود. چنین سیستم‌های خودکاری باعث می‌شوند که این تعامل با مشتریان قدیمی حفظ شده و حس رضایت بیشتری داشته باشند.

• ارسال پیامک انبوه

اولین کاربرد پنل‌های ارسال اس ام اس، امکان ارسال انبوه است اما این قابلیت در سیستم پاسخگوی خودکار نیز وجود دارد که اگر به طور هم زمان چندین مشتری سوالی بپرسند که جواب‌ها نزیدک به هم باشد، این سیستم به صورت هم زمان برای تمامی مشتریان پیامک ارسال می‌کند.

• کمک به اعتبار مشاغل

مشتریان بارها تجری‌های تلخی داشته‌اند که به طور مثال وقتی محصولی را خریداری می‌کنند دیگر خدمات پس از فروشی را دریافت نمی‌کنند این اتفاق بیشتر زمانی است که آن محصول دارای نقصی باشد. سیستم پاسخگوی خودکار پیامکی، این امکان را به مشاغل می‌دهد تا به عنوان یک پاسخگوی شبانه‌روزی بتوانند نیاز مشتریان خود را برطرف کنند. که این امر موجب بالا رفتن اعتبار کسب‌وکارها در بین مخاطبین می‌شود.

• ثبت انتقادات و پیشنهادات

با پیشرفت تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی، مشتریان تمایل دارند تا در مورد محصول یا خدماتی که دریافت کرده‌اند نظرشان را به گوش مدیران و مسئولان برسانند. سیستم پاسخگوی خودکار پیامکی می‌تواند این پیام‌ها را ثبت کرده و همان لحظه پیامکی با متن تشکر و یا رسیدگی به انتقاد مشتریان را ارسال کند. درست است که در چنین مواقعی مشتریان می‌دانند که این پیام از سوی ماشین ارسال شده است اما باز هم باعث حس رضایت در آنان می‌شود.

کندو-با استفاده از پاسخویی خودکار پیامکی، همیشه پاسخگوی مشتریان خود باشید

پاسخگوی خودکار پیامکی و کاربرد آن

کاربرد پاسخگوی خودکار پیامکی

کاربرد پاسخگوی خودکار پیامکی در کسب‌وکارهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد اما برخی از آنان برای بیشتر مشاغل کاربرد دارند مثل:


• رسیدگی سریع به خواسته‌ها

پاسخگوی خودکار پیامکی این قابلیت را دارد که به درخواست‌های سریع مشتریان پاسخ دهد، به طور مثال با دریافت کلمات کلیدی مثل«لغو» یا شماره‌های اعلام شده در پیامک‌ها، این سیستم به سرعت درخواست لغو مشتریان را صادر می‌کند. همچنین با اضافه شدن شماره جدید مشتریان می‌تواند پیامک خوش آمدگویی برای آنان ارسال و یا حتی از خرید آنان تشکر کند.


• نظرسنجی

سیستم پاسخوکی خودکار پیامکی می‌تواند سوالات مربوط به نظرسنجی پیامکی را در بازه‌های زمانی مختلف و یا حتی زمانی که اولین سوال پاسخ داده می‌شود را به ترتیب برای مشتریان ارسال کند و همچنین در آخر با پیام مبنی بر تشکر، نظرات آنان را ثبت کند.


• ثبت خواسته‌ها

برخی از خواسته‌های مشتریان نیاز به زمان و ثبت و یا پیگیری از سوی کارشناسان را دارد، سیستم پاسخوگی خودکار می‌تواند تقاضای مشتریان را ثبت و به کارشناسان ارسال کند تا پس از پیگیری، پیغامی مبتنی بر خواسته مشتریان ارسال شود.


• یادآوری‌ها

پاسخگوی خودکار پیامکی می‌تواند به صورتی تنظیم شود که برخی از اعلانات و اطلاع رسانی‌ها به برخی از مشتریان طبق زمان و ساعت خاص ارسال شود. به طور مثال پایان یافتن اشتراک و اعلام موجودی آنان در سامانه‌های مختلف.


پاسخگوی خودکار پیامکی چگونه کار می‌کند؟

تنظیمات پاسخگوی خودکار پیامکی مبتنی بر برخی کلامات کلیدی یک‌سری جواب از قبل آماده شده را دارد که طبق آن پیام را برای مشتریان ارسال می‌کند. پیامک‌های ارسالی از سوی کسب‌وکارها می‌تواند شامل اعدادی باشد که ارسال هر کدام از آن‌ها از سوی مشترکین پیغام خاصی را به همراه دارد. به طور مثال: در پایان پیام، ارسال عدد 1 می‌تواند اطلاعات بیشتر، ارسال عدد 2 لغو پیامک، ارسال عدد 3 درخواست تماس با کارشناسان و عدد 4 درخواست تعرفه‌ و قیمت‌ها باشد که مشتریان با توجه به خواسته‌ی خود می‌توانند هر یک از این اعداد را ارسال کنند، لازم به ذکر است که این کلمات کاملا انتخابی بوده و کلمات کلیدی خاصی می‌تواند جایگزین این اعداد شوند.

اضافه کردن پاسخگوی خودکار پیامکی در پنل

برای اضافه کردن سیستم خودکار پیامکی، هر کسب‌وکاری می‌تواند با خریداری خطوط خدماتی و اتصال به پنل‌های ارسال پیامک‌های انبوه، ماژول پاسخگوی خودکار یا منشی تلفنی خود را فعال کرده و تنظیمات لازم را انجام دهد.
در مرحله نخست، پس ورود به پنل پیامک، در قسمت نوار ابزار گزینه‌ی ابزار ویژه وجود دارد که پس از انتخاب آن می‌توانید گزینه منشی هوشمند را انتخاب و سپس منشی هوشمند جدید را درج نمایید.
سپس در پنجره‌ی بعدی، نمونه فایل اکسلی وجود دارد که می‌توانید آن‌را دانلود کرده و در داخل آن شماره‌ی مشترکین و همچنین کلمات کلیدی که در نظر گرفته‌اید را وارد کنید. پس از تکمیل فایل اکسل، در همان پنجره، فایل را داخل پنل آپلود کرده و در ادامه در پنجره‌ای که باز می‌شود، کلیه اطلاعات فایل اکسل، نام منشی تلفنی و دیگر تنظیمات را انجام دهید.
در ادامه باید یکی از خطوط اختصاصی خود را انتخاب کرده و همچنین در پایین پنجره باز شده، می‌توانید متن پیام‌های خود را برای همه مشترکین و یا حتی به صورت تکی برای برخی از مخاطبان را وارد کنید.
بعد از انجام موارد فوق، می‌توانید منشی تلفنی خود را ثبت کرده و در صورت نیاز آن‌را ویرایش کرده و یا حتی منشی تلفنی جدیدی با شماره‌ها و متن‌های متفاوتی را ایجاد کنید.

کندوبا استفاده از پاسخویی خودکار پیامکی، همیشه پاسخگوی مشتریان خود باشید

پاسخویی خودکار پیامکی

کلام پایانی:

قابلیت‌های بازاریابی پیامکی روز به روز در حال تغییر است و این تغییرات به کسب‌وکارها و مشاغل کمک می‌کند تا بتوانند خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند، یکی از این قابلیت‌ها پاسخگوی خودکار پیامکی است که بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است و آنان می‌توانند با خرید خطوط خدماتی و انجام برخی تنظیمات در پنل از این قابلیت به خوبی استفاده کرده تا بتوانند در خدمات و کسب‌وکار خود تمایز ایجاد کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی