• تقریبا می‌توان گفت که دیگر بیشتر کارها با گوشی‌های تلفن همراه هوشمند انجام می‌شود و مشترکین نیز تمایل بیشتری دارند تا یک‌سری خدمات را از طریق ارسال و دریافت پیامک دریافت کنند. به همین دلیل بیشتر مشاغل خدماتی، با استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه توانسته‌اند رضایت مشتریان خود را بیش‌از پیش جلب کنند. یکی از مشاغل خدماتی که از استفاده پنل اس ام اس و بازاریابی پیامکی بازخورد خوبی از مخاطبان خود دریافت کرده است، آموزشگاه‌ رانندگی است. در ادامه به کاربردهای اصلی بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی خواهیم پرداخت.

   کاربرد بازاریابی پیامکی با توجه به نوع مشاغل و کسب‌وکارهایی که از آن استفاده می‌کنند، گاهی متفاوت است اما در برخی موارد مشترک هستند.

  1. تبلیغات

  اولین کاربرد بازاریابی پیامکی که در بین بیشتر مشاغل مشترک است، استفاده تبلیغاتی از آن است. اگر به تازگی در شهر خود مجوز راه‌اندازی آموزشگاه رانندگی را دریافت کرده‌اید می‌توانید با ارسال پیامک تبلیغاتی به ساکنین شهر یا منطقه‌ی خود، مشتریان جدیدی را جذب کنید.

  2. ارسال پیامک برای هنرجویان جدید

  می‌توانید برای هنرجویانی که به تازگی در آموزشگاه ثبت نام کرده‌اند پیامک خوش‌آمد گویی ارسال کرده همچنین جدول لیست کلاس‌ها را برای آن‌ها ارسال کنید.

  3. پیامک یادآوری

  از آن‌جایی که برخی هنگام گرفتن گواهی‌نامه رانندگی دچار استرس فراوان می‌شوند و امکان دارد مدارک شناسایی خود را فراموش کنند، می‌توانید با ارسال پیامک تاریخ امتحان و همچنین مدارک مورد نیاز را برای آنان پیامک کنید. ارسال پیام‌های یادآوری کلاس‌ها، اعلانات و هشدارها نیز باعث می‌شود هنرجویان حس کنند آموزشگاه شما بسیار منظم است.

  4. ارسال پیامک‌های تغییر در ساعت کلاس‌ها

  از آن‌جایی که ارسال پیامک یک روش مطمئن و سریع است، در صورت هر گونه تغییر یا لغو کلاس، آموزشگاه می‌تواند برای مدرسین و هنرجویان پیامک ارسال کند.

  کندو-کاربرد بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی

  بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی


  5. ارسال پیامک‌های ارزشمند

  در مدت زمانی که هنرجویان در آموزشگاه شما ثبت‌نام کرده‌اند و تا زمانی که به مرحله‌ی نهایی و اخذ گواهی‌نامه برسند، می‌توانید برخی از قوانین و مقررات را در قالب یک پیام کوتاه ارزشمند برای آنان ارسال کنید.

  6. ارسال پیامک نظرسنجی

  از آنجایی که استفاده از پنل ارسال اس ام اس انبوه امکان تعامل با مشتریان را می‌دهد و آن‌ها نیز می‌توانند پاسخ پیامک‌های شما را بدهند، می‌توانید پس از اتمام دوره‌ی کلاس‌های هنرجویان از آن‌ها نظرسنجی کنید.

  7. دریافت انتقادات و پیشنهادات از نحوه‌ی کلاس و برخورد مربیان

  همیشه این امکان را برای مخاطبین خود فراهم کنید تا بتوانند به راحتی با شما در ارتباط بوده و هر گونه انتقاد، پیشنهاد و شکایتی دارند را برای شما ارسال کنند. پس از دریافت چنین پیام‌هایی، اگر از خدمات شما راضی بودند و تشکر کردند، برایشان پیغام تشکر ارسال کنید. اگر پیامک دریافتی شامل انتقاد یا شکایت بود، در سریع‌ترین زمان ممکن با آن‌ها تماس بگیرید و در صورت امکان آن مشکل را برطرف کنید.

  8. امکان لغو پیامک

  هنرجویان شما شاید در دوره‌ای که شاگرد شما هستند تمایل به دریافت پیامک را از سوی آموزشگاه شما داشته باشند، پس از پایان دوره این در اختیار را به آنان بدهید که هر زمان می‌خواهند از گزینه لغو استفاده کرده و شماره‌شان را از لیست پایگاه داده آموزشگاه حذف کنند. این امر باعث می‌شود رضایت خاطر بیشتری نسبت به شما داشته باشند و این رضایت خاطر موجب شود تا آموزشگاه رانندگی شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند.

  چه مشاغلی می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند

  کلیه‌ی مشاغل و کسب‌وکارهای نوپا و کوچک، شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند. همچنین آژانس‌های مسافرتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، آژانس املاک، سالن‌های ورزشی، مراکز آموزشی و دانشگاهی، مشاغل خانگی، مدرسین، مربیان، فروشگاه‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، بانک، اداره پست و … .

  کندو- کاربرد بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی

  بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌ها

  کلام پایانی

  از اهداف مهم بازاریابان رسیدن به مشتری بیشتر و فروش بیشتر است. آن‌ها هر روز به دنبال راه‌کارهای جدید جهت جلب رضایت مشتریان هستند، فرقی نمی‌کند قصد معرفی، فروش و عرضه‌ی چه محصول یا خدماتی را دارند، فروش برایشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آن‌ها طبق اهداف از پیش مشخص شده باید میزان فروش خود را در ماه یا سال به مدیر خود اعلام کنند. بازاریابی پیامکی یکی از راه‌کارهای نوین است که از میزان محبوبیت بالایی برخوردار است همچنین در مشاغل خدماتی مثل انواع مراکز آموزشی و آموزشگاهی توانسته رضایت دانشجویان و هنرجویان را به خوبی جلب کند. بازاریابی پیامکی روشی بسیار مقرون به صرفه است و برای راه اندازی آن نیازی به استخدام افراد متخصص نیست.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۷ رای