استفاده از تبلیغات پیامکی برای آموزشگاه رانندگی تصمیمی است که بهتر است به آن فکر کنید زیرا کسب و کار شما را متحول می‌کند. هرساله خیل عظیمی از جوانان برای کسب تجربه شیرین رانندگی و رفتن از نقطه‌ای به نقطه دیگر شهر به دنبال گرفتن گواهینامه هستند. حتی خانواده‌های زیادی وجود دارند که دو تا سه خودرو جلوی منزلشان پارک کرده‌اند و برای خریدن یک شانه تخم مرغ ماشینشان را روشن می‌کنند. پس می‌توان درک کرد که چرا برای اخذ گواهینامه رانندگی تقاضای زیادی وجود دارد. آموزشگاه رانندگی می‌توانند از این فرصت برای جذب متقاضیان بیشتر استفاده کنند. در این بررسی به مزایا و کاربرد تبلیغات پیامکی برای آموزشگاه رانندگی می‌پردازیم.

با تبلیغات پیامکی ماشینت رو آتیش کن!

با یک اس ام اس ساده می‌توانید توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کنید. فقط کافیست در متن پیام خود بگویید: «تخفیف 10 درصدی در ثبت نام کلاس رانندگی، آموزشگاه رانندگی کیوان، تماس با شماره …» به همین سادگی و با صرف زمان کم می‌توانید از پیامک به بخش بزرگی از متقاضیان خود دسترسی داشته باشید. در ادامه به مزایای تبلیغات پیامکی برای آموزشگاه رانندگی اشاره می‌کنیم:

پیامک بهتر از ایمیل است

پیامک علیرغم اینکه هزینه کمی نسبت به کانال‌های دیگر بازاریابی دارد، نرخ باز شدن آن نیز بالاتر است. اکثر افراد وقتی صدای نوتیفیکیشن موبایل خود می‌شوند، به سرعت گوشی را نگاه می‌کنند. این موضوع در مورد ایمیل صادق نیست و افراد اغلب بعد از چند روز به اکانت ایمیل خود سر می‌زنند. بنابراین پیامک به شما این امکان را می‌دهد که خود را از رقبا متمایز کنید. همچنین نیازی به صرف هزینه هنگفت و زمان جهت انجام تولید محتوای گرافیکی برای شبکه‌های اجتماعی نیست.

متقاضی را درگیر می‌کند

پیام متنی یک وسیله عالی برای برقراری ارتباط سریع با متقاضیان است. با اس ام اس می‌توانید یادآوری‌ها و زمان کلاس‌ها را به متقاضیان اعلام کنید. همچنین این امکان را دارید تا هرگونه اتفاق مانند تاخیر در کلاس‌ها و کنسلی را از طریق پیامک اطلاع رسانی کنید. دیگر نیازی نیست گوشی تلفن را بردارید و به تک تک متقاضیان زنگ بزنید و آنها را نسبت به امور آموزشگاه مطلع کنید. از پیامک برای دریافت بازخورد نسبت به کیفیت آموزش و ساعات کلاس‎ها استفاده کنید.

برای معرفی تبلیغات عالی است

پیامک راهی عالی برای اطلاع متقاضیان و متعاقباً والدین آنها در مورد تخفیف‌های ویژه یا رویدادهای آینده آموزشگاه است. به عنوان مثال، سعی کنید یک کد یا لینک ارسال کنید که به گیرنده اجازه می‌دهد در صورت ثبت نام در آموزشگاه، 5 یا 10 درصد تخفیف دریافت می‌کند. سایر موارد ویژه می‌توانند شامل جلسه اول رایگان یا تخفیف در آموزش عملی رانندگی باشد. پیام‌های متنی این امکان را به متقاضیان می‌دهند که در مورد برنامه‌های آموزشگاه شما آگاهی پیدا کنند.

به مخاطب زیادی دسترسی دارید

پیامک به شما این اجازه را می‌دهد که به مخاطبان بسیار بیشتری دسترسی پیدا کنید. تبلیغات اس ام اس محدود به مکان، منطقه یا محل خاصی نمی‌شوند و عملاً یک شیوه بازاریابی نامحدود است. اما برای یک آموزشگاه رانندگی لازم است که به متقاضیان محلی خود دسترسی داشته باشد. برای مثال، این امکان را دارید تا تنها به اهالی منطقه 5 تهران پیامک بفرستید. از طریق پلتفرم‌های ارسال پیام کوتاه انبوه می‌توانید منطقه خاصی را هدف قرا دهید. چنین امکانی برای ایمیل یا تبلیغات رز طریق شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد.

ارسال پیامک برای هنرجویان جدید

می‌توانید برای هنرجویانی که به تازگی در آموزشگاه ثبت نام کرده‌اند پیامک خوش‌آمد گویی ارسال کرده همچنین جدول لیست کلاس‌ها را برای آن‌ها ارسال کنید.

پیامک یادآوری

از آن‌جایی که برخی هنگام گرفتن گواهی‌نامه رانندگی دچار استرس فراوان می‌شوند و امکان دارد مدارک شناسایی خود را فراموش کنند، می‌توانید با ارسال پیامک تاریخ امتحان و همچنین مدارک مورد نیاز را برای آنان پیامک کنید. ارسال پیام‌های یادآوری کلاس‌ها، اعلانات و هشدارها نیز باعث می‌شود هنرجویان حس کنند آموزشگاه شما بسیار منظم است.

ارسال پیامک‌های تغییر در ساعت کلاس‌ها

از آن‌جایی که ارسال پیامک یک روش مطمئن و سریع است، در صورت هر گونه تغییر یا لغو کلاس، آموزشگاه می‌تواند برای مدرسین و هنرجویان پیامک ارسال کند.

کندو-کاربرد بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی

بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی


ارسال پیامک‌های ارزشمند

در مدت زمانی که هنرجویان در آموزشگاه شما ثبت‌نام کرده‌اند و تا زمانی که به مرحله‌ی نهایی و اخذ گواهی‌نامه برسند، می‌توانید برخی از قوانین و مقررات را در قالب یک پیام کوتاه ارزشمند برای آنان ارسال کنید.

 ارسال پیامک نظرسنجی

از آنجایی که استفاده از پنل ارسال اس ام اس انبوه امکان تعامل با مشتریان را می‌دهد و آن‌ها نیز می‌توانند پاسخ پیامک‌های شما را بدهند، می‌توانید پس از اتمام دوره‌ی کلاس‌های هنرجویان از آن‌ها نظرسنجی کنید.

دریافت انتقادات و پیشنهادات از نحوه‌ی کلاس و برخورد مربیان

همیشه این امکان را برای مخاطبین خود فراهم کنید تا بتوانند به راحتی با شما در ارتباط بوده و هر گونه انتقاد، پیشنهاد و شکایتی دارند را برای شما ارسال کنند. پس از دریافت چنین پیام‌هایی، اگر از خدمات شما راضی بودند و تشکر کردند، برایشان پیغام تشکر ارسال کنید. اگر پیامک دریافتی شامل انتقاد یا شکایت بود، در سریع‌ترین زمان ممکن با آن‌ها تماس بگیرید و در صورت امکان آن مشکل را برطرف کنید.

امکان لغو پیامک

هنرجویان شما شاید در دوره‌ای که شاگرد شما هستند تمایل به دریافت پیامک را از سوی آموزشگاه شما داشته باشند، پس از پایان دوره این در اختیار را به آنان بدهید که هر زمان می‌خواهند از گزینه لغو استفاده کرده و شماره‌شان را از لیست پایگاه داده آموزشگاه حذف کنند. این امر باعث می‌شود رضایت خاطر بیشتری نسبت به شما داشته باشند و این رضایت خاطر موجب شود تا آموزشگاه رانندگی شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند.

چه مشاغلی می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند

کلیه‌ی مشاغل و کسب‌وکارهای نوپا و کوچک، شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند از بازاریابی پیامکی استفاده کنند. همچنین آژانس‌های مسافرتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، آژانس املاک، سالن‌های ورزشی، مراکز آموزشی و دانشگاهی، مشاغل خانگی، مدرسین، مربیان، فروشگاه‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، بانک، اداره پست و … .

کندو- کاربرد بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌های رانندگی

بازاریابی پیامکی در آموزشگاه‌ها

کلام پایانی

از اهداف مهم بازاریابان رسیدن به مشتری بیشتر و فروش بیشتر است. آن‌ها هر روز به دنبال راه‌کارهای جدید جهت جلب رضایت مشتریان هستند، فرقی نمی‌کند قصد معرفی، فروش و عرضه‌ی چه محصول یا خدماتی را دارند، فروش برایشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آن‌ها طبق اهداف از پیش مشخص شده باید میزان فروش خود را در ماه یا سال به مدیر خود اعلام کنند. بازاریابی پیامکی یکی از راه‌کارهای نوین است که از میزان محبوبیت بالایی برخوردار است همچنین در مشاغل خدماتی مثل انواع مراکز آموزشی و آموزشگاهی توانسته رضایت دانشجویان و هنرجویان را به خوبی جلب کند. بازاریابی پیامکی روشی بسیار مقرون به صرفه است و برای راه اندازی آن نیازی به استخدام افراد متخصص نیست.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۷ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی