نوبت دهی پیامکی جزو سرویس‌هایی است که در سامانه‌های پیام کوتاه ارائه می‌شود و در بسیاری از مواقع از طرف کسب و کارهای مختلف مانند آرایشگاه‌ها مراکز مشاوره و درمان، وکلا و دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم تا با نوبت دهی پیامکی آشنا شویم و با شناخت کامل مزایا و ویژگی‌های آن به شما کمک کنیم تا با استفاده از این سرویس برنامه‌های خود را به راحتی انجام دهید و در زمان مشخص پیامک‌های مورد نظر را به مخاطبان خود ارسال کنید. پس با ما همراه باشید و تنها با یک ابزار برنامه‌های خود را سر موقع و بدون تاخیر پیش ببرید.

 تعریف نوبت دهی پیامکی

کندو - تعریف نوبت دهی پیامکی

استفاده از تکنولوژی در زندگی روزمره به ما کمک می‌کند تا بتوانیم با صرفه جویی در زمان امکانات بیشتری را در دست داشته باشیم. با در نظر گرفتن این موضوع یکی از ابزارهای جدید که در صرفه جویی وقت به مخاطب‌ها کمک کرده است، نوبت دهی پیامکی نام دارد که در پنل‌های پیامک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال تصور کنید شما وظیفه اداره کردن یک مطب یا خدمات درمانی را برعهده دارید، برای یادآوری تایم مورد نظر مراجعه کنندگان و بیماران لازم است با هر یک از آنها تماس تلفنی برقرار کنید و ساعت لازم را که باید در مطب یا مرکز حضور داشته باشند، یادآوری کنید.

این فرایند با صرف هزینه و زمان بسیار زیادی همراه است. علاوه بر آن لازم است شما نیرویی را به عنوان منشی در نظر بگیرید تا این کار را برای برنامه ریزی دقیق و یادآوری تایم مناسب مراجعه کنندگان انجام دهد. درمقابل نوبت دهی پیامکی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در زمان مناسب پیامک‌های یادآوری و تایم دهی بیماران و سایر افراد را به صورت دقیق انجام دهید.

تا به این قسمت متوجه امکانات بی‌نظیری که سرویس نوبت دهی پیامکی در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می‌دهد شده‌اید پس با هم به بررسی مزایای آن می‌پردازیم تا با شناخت کامل آنها از این سرویس جهت پیشرفته کسب و کار خود استفاده کنید.

مزایا و ویژگی‌های نوبت دهی پیامکی

اولین مزیت از نوبت دهی پیامکی دسترسی راحت به این سرویس است. تصور کنید در یک جلسه حضور داشته باشید و منشی مطب دکتر معالج شما برای یادآوری وقت تماس تلفنی برقرار کند. در این صورت جواب ندادن به تلفن باعث میشود شما اطلاعات کافی در مورد زمان و روز مشخص نداشته باشید؛ اما در مقابل ارسال پیامک باعث ایجاد حس مزاحمت نخواهد شد و به راحتی قابل انجام خواهد بود.

از طرفی روش‌های دیگری هم وجود دارد که  می‌توان به روشی مانند ارسال ایمیل اشاره کرد که امروز افراد توجه بسیار کمی نسبت به بررسی ایمیل‌های خود نشان می دهند. ولی در مقابل پیامک‌های ارسال شده میزان باز شوندگی بالاتری دارند.

دومین مزیت از نوبت دهی پیامکی مربوط به قیمت پایین و به صرفه بودن آن است. همانطور که در قسمت‌های قبل هم به آن اشاره کردیم برای انجام دادن برنامه ریزی‌ها  به کمک نوبت دهی پیامکی نیاز به استخدام نیروی انسانی ندارید و تمام این مراحل به صورت خودکار انجام خواهد شد.

نحوه کار با نوبت دهی پیامکی

کندو - نحوه کار با نوبت دهی پیامکی

نحوه کار با نوبت دهی پیامکی

استفاده از این سرویس امکانات، کاربردهای مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. جهت استفاده از نوبت دهی پیامکی لازم است برای ایجاد نوبت و تنظیم آن در قسمت مربوط به روز و ساعت مورد نظر کلیک کنید و با وارد کردن نام مخاطب تایم مورد نظر را برای او رزرو کنید. در ادامه برای بهتر آشنا شدن با نحوه کار با نوبت دهی پیامکی مراحل آن را بررسی می‌کنیم.

 1. ابتدا برای شروع روند کار در پنل‌های پیامک روی قسمت درج جدید کلیک کنید و در بخش عنوان کلمه مورد نظر را بنویسید.نوشتن عنوان در این قسمت کمک می‌کند تا گروه‌بندی مناسبی برای مخاطب‌ها داشته باشید و پیامک‌های خود را به آن دسته از مخاطبان ارسال کنید که در گروه هدف شما قرار دارند.
 2. در بخش مربوط به فرستنده شماره تلفنی را وارد کنید که باید پیامک مورد نظر را به او ارسال کنید.سپس لازم است کلید واژه‌ای را برای دریافت نوبت به سیستم تعریف کنید تا هنگامی که مخاطب جهت دریافت نوبت این پیامک را ارسال می‌کند، سیستم از آن اطلاع داشته باشد.
 3. نوبت دهی در پنل‌های پیامکی به دو صورت تصادفی یا تاییدی انجام می‌شود. در روش اول که نوبت دهی به صورت تصادفی انجام می‌شود پنل به صورت اتوماتیک روز و ساعت مشخصی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. در روش دوم که به عنوان روش تاییدی شناخته می‌شود،نیاز به یک نیروی انسانی است تا بعد از بررسی نوبت‌های داده شده دکمه تایید را فشار دهد و پیامک نوبت به مخاطب ارسال شود.
 4. همچنین باید متن پیامک‌های آماده را برای مواقعی که سیستم قادر به ارائه نوبت نیست یا در زمان مشخص شده برنامه به اصطلاح پر شده است، پیامک مناسب را برای مخاطب ارسال کند.  در آخر بهتر است برای یادآوری تایم مورد نظر مخاطب‌ها سرویس خود را اینگونه برنامه‌ریزی کنید که یک روز قبل از تایم مورد نظر پیامک یادآوری را برای آنها ارسال کند.

کاربردهای نوبت دهی پیامکی

 • مشخص کردن رزرو نوبت با در نظر گرفتن ساعات کاری
 • مشخص کردن تعداد نوبت‌ها و رزروها در هر روز
 • مشخص کردن زمان مورد نظر جهت استراحت
 • تعیین زمان مناسب برای شروع و پایان کار
 • نوبت دهی در حالت اتوماتیک در زمان‌های مختلف

نوبت دهی پیامکی در چه کسب و کارهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

کندو - کاربرد نوبت دهی پیامکی در کسب و کارها

کاربرد نوبت دهی پیامکی در کسب و کارها

 • قابل استفاده برای پزشکان ( از جمله کلینیک زیبایی، کلینیک لیزر، دندانپزشکی و … )
 •  رزرو برای آرایشگاه‌ها
 • برای وکیل‌ها
 • خدمات مانند آزمایشگاه سونوگرافی ها و سایر کلینیک‌ها

سخن پایانی

امروز پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده تا افراد بتوانند از زمان‌های خود بهترین استفاده را داشته باشند. به طور مثال در گذشته لازم بود افراد زمان زیادی را برای برنامه‌ریزی و ایجاد هماهنگی با بیماران و مراجعه کنندگان داشته باشند که امروزه استفاده از سرویس نوبت دهی پیامکی این کار را برای صنف‌های مختلف راحت کرده است. به نظر شما علاوه بر موارد گفته شده سرویس نوبت دهی پیامکی چه ویژگی‌هایی برای کسب و کارهای مختلف دارد؟

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی