اولین پیام کوتاه در سال 1992 میلادی ارسال شد که پیامی صرفا جهت تبریک سال نو بود. از آن زمان تا به امروز ارسال پیامک به صورت هدفمندتری مورد استفاده کاربران قرار گرفته است. به طوری که مشترکین تلفن همراه ترجیح می‌دهند به جای مراجعه حضوری و یا صحبت‌های طولانی با اپراتورهای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، خدمات خود را از طریق ارسال و دریافت چند پیامک دریافت کنند. ارسال پیامک همچنین برای خیلی از مشاغل و کسب‌وکارها مقرون‌به‌صرفه‌تر بوده و همچنین باعث صرفه‌جویی در زمان کارمندان نیز شده است. به این صورت که مشاغل مختلف با استفاده از پنل‌های ارسال اس ام اس انبوه، متن پیام‌های خود را گردآوری کرده و طبق جدول زمان مندی برای مخاطبان خود ارسال می‌کند. ارسال پیامک‌های یادآوری نیز از همین طریق است و اتخاذ چنین استراتژی در میان مخاطبان بین مراکزی که چنین پیام‌هایی را ارسال می‌کنند وآن‌هایی که ارسال نمی‌کنند تمایز زیادی قائل می‌شوند.

روزانه تعداد پیامک‌های تبلیغاتی که برای مخاطبان ارسال می‌شود بسیار زیاد است. با این حال بیش از 80درصد از مشترکین پیام‌ها را باز کرده و می‌خوانند. از این رو در میان شلوغی کارها و ارسال پیامک‌های متعدد، اگر مخاطبان پیامکی را دریافت کنند که به صورت شخصی‌سازی شده برای ایشان باشد و به عنوان یادآوری قرار ملاقات با پزشک، وکیل، پرداخت قسط بانک و پیامک‌هایی نظیر آن باشد. موجب رضایت بیشتر مشترکین می‌گردد. حس رضایت بیشتر یعنی تبدیل مشتریان معمولی به مشتریان وفادارتر. برای ارسال پیامک‌های یادآوری ذکر چند نکته حائز اهمیت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

با پیامک تبریک تولد تعاملتان را با مشتریان افزایش دهید.

• زمان ارسال پیامک یادآوری

برای ارسال پیامک یادآوری برای مشترکین لازم است نه آنقدر زود عمل کنید که موجب فراموشی مخاطب شود و نه آنقدر دیر که مخاطب نتواند به قرار ملاقات خود برسد. زمان تقریبی برای ارسال پیامک‌های یادآوری بین 24 تا 48 ساعت قبل است.

• متن پیامک یادآوری

برای ارسال پیامک یادآوری برای مخاطبان، سعی کنید به صورت دقیق و کامل به اصل مطلب یعنی زمان قرار ملاقات پرداخته و از توضیحات اضافی غیر مرتبط خودداری فرمایید. همچنین سعی نکنید در کنار پیامک یادآوری به موضوع دیگر مثل کد تخفیف و یا شرکت در نظرسنجی را برای مخاطبان ارسال کنید.

• لحن و ساختار پیامک

درست است که برای ارسال پیامک‌های یادآوری باید به موضوع اصلی پرداخت؛ اما لحن پیام باید دوستانه و تا حد امکان شخصی سازی شده باشد. مثلا می‌توان از نام مخاطب در ایتدای پیامک یادآوری استفاده کرد.

• درخواست کاملا مشخص

اگر متن پیامک یادآوری شامل گزینه لغو قرار ملاقات است، باید به صورت کاملا مشخص و به صورت کاملا، برای مخاطب شرح داده شود. به طور مثال: جهت لغو قرار ملاقات، ارسال عدد2. در این صورت مخاطب به بهترین نحو ممکن می‌تواند برای قرار ملاقات‌های خود تصمیم گیری و برنامه‌ریزی کند.

کندو - حرفه‌ای عمل کنید و برای مخاطبان خود پیامک یادآوری ارسال کنید

مشاغلی که می‌توانند از پیامک یادآوری استفاده کنند

چه مشاغلی می‌توانند از پیامک‌های یادآوری برای مخاطبان خود استفاده کنند؟

ارسال پیامک یادآوری برای مشتریان از آن روش‌های نوآورانه و خلاقه است که می‌تواند خدمات کسب‌وکارها را از یکدیگر متمایز کند از این رو مشاغل زیادی می‌توانند از آن در جهت بهبود رضایت مشتریان خود استفاده کنند. اما بیشتر کاربرد پیامک‌های یادآوری هم‌چون: بانک‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی، دندان‌پزشکی‌ها و انواع پزشکان متخصص، مراکز مشاوره، دفاتر ثبتی، مراکز حقوقی و قرار ملاقات با وکلا، همچنین یادآوری تمدید انواع بیمه‌نامه، مدارس و مراکز آموزشی، سالن‌های زیبایی، تعمیرگاه‌ها و مراکز گارانتی خودروها، آژانس‌های مسافرتی، تمدید اشتراک مجلات آنلاین، پیامک یادآوری تمدید شارژ سایت‌های مختلف و …

انواع پیامک‌های یادآوری در مشاغل مختلف

• بانک
مشترک گرامی شماره حساب…………. خانم/آقا…………. تاریخ پرداخت قسط وام شما تاریخ………… است. برای اطلاعات بیشتر با امور پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
• مطب پزشک
سرکار خانم/ آقای………………. یادآوری می‌گردد قرار ملاقات شما تاریخ…………….. و ساعت………………. است. لطفا جهت لغو شماره 2 را ارسال کنید.
• مدارس
والدین گرامی دانش آموزان پایه………………. زمان ملاقات شما با مدرسین تاریخ………………… ساعت…………….. است.
• مراکز آموزشی و دانشگاهی
دانشجوی عزیز مهلت ثبت نام رشته ………………. تا تاریخ …………………….. است. لطفا هر چه زودتر اقدام فرمایید.
• مراکز تعمیرگاهی و گارانتی خودرو
دارنده محتدم خودرو با شماره پلاک………………………. مهلت گارانتی خودروی شما تا تاریخ…………………… است. برای تمدید عدد 1 را ارسال فرمایید.
• مراکز بیمه
دارنده محترم بیمه نامه …………………. مهلت قرارداد شما در تاریخ………………. به اتمام می‌رسد. لطفا جهت تمدید به یکی از مراکز بیمه سراسر کشور مراجعه فرمایید.
• سالن‌های زیبایی
………………….عزیز، یادآوری می‌شود، وقت شما در تاریخ ……………….. و ساعت……………………. است. جهت لغو وقت می‌توانید عدد 2 را ارسال کنید.
• آژانس مسافرتی
مسافر عزیز جناب آقای/ خانم……………………….. بلیت برای شما صادر گردید و تاریخ سفر شما………………… بوده. جهت دریافت بلیت روی لینک ……………………… کلیک کنید.

کندو-حرفه‌ای عمل کنید و برای مخاطبان خود پیامک یادآوری ارسال کنید

پیامک یادآوری برای مخاطبان


کلام پایانی

پیامک‌های یادآوری به منظور ارائه خدمات بهتر و منظم‌تر مورد استفاده مشاغل و کسب‌وکارهای مختلف قرار گرفته‌اند، چرا که روش ارسال پیامک سریع و مطمئن بوده و می‌توان این اطمینان را حاصل کرد که پیامک به دست مخاطبین می‌رسد. از طرفی دیگر حجم زیاد کارهای روزمره باعث می‌شود تا برخی از قرارملاقات‌ها و یا واریزی‌ها و یا تمدید برخی از قراردادها نیاز به یادآوری داشته باشد که ارسال پیامک توانسته به این نیاز مشتریان نیز پاسخ دهد و مخاطبان بدانند که سامانه‌های پیامکی از پیش تنظیم شده‌ای وجود دارد که در تاریخ مقرر برایشان پیامک یادآوری ارسال می‌کند. از این صاحبان مشاغل و کسب‌وکارهایی که در هر زمینه‌ای فعالیت می‌کنند می‌توانند از پنل‌های ارسال پیامک انبوه به منظور ارسال پیامک‌های یادآوری برای مشتریان خود استفاده کنند موجب رضایت بیشت آنان شوند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی