سامانه پیامکی

هر آنچه را که باید درباره سامانه پیامکی بدانید

با گسترده شدن بازاریابی پیامکی و پررنگ شدن نقش پیامک ها در زمینه تبلیغات، سامانه های پیامکی مختلف و متعددی نیز برای ارائه خدمات به کسب و کارها و مجموعه های مختلف شکل گرفته اند. جزئیات خدمات یک پنل پیامک، نحوه انتخاب سامانه پیامکی مطلوب، دلایل استفاده از سامانه پیامکی، نحوه قیمت گذاری ، از جمله مطالبی است که در این مطلب نگارش شده است.

سامانه پیامکی

چرا از سامانه پیامکی استفاده می کنیم؟

ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی و اطلاع رسانی شاید فعالیت ساده و آسانی به نظر برسد، اما به محض ورود به دنیای بزرگ و پیچیده بازاریابی پیامکی یا SMS Marketing، جزئیات متعددی خود را به نمایش می گذارند که عدم مدیریت صحیح هریک از این جزئیات می تواند خلل جدی در فعالیت پیامکی یک کسب و کار یا مجموعه ایجاد کند. یک پنل پیامک مطلوب می تواند با در اختیار گذاشتن خدمات متفاوت در اختیار کاربر، کمک کند تا بالاترین بازدهی در تبلیغات پیامکی حاصل شود؛ بانک اطلاعاتی گسترده از مخاطبان یا دیتابیس هوشمند، امکان ارسال خودکار پیامک ها، ارائه آمار و اطلاعات از پیامک های ارسالی، از جمله امکانات و خدماتی است که یک سامانه پیامکی در اختیار کاربر قرار می دهد:

دیتابیس هوشمند پنل پیامکی

دیتابیس هوشمند پنل پیامکی

سامانه های پیامکی بانک اطلاعاتی گسترده ای از مخاطبان را به تفکیک رده سنی، محل سکونت، جنسیت و یا دسته بندی صنفی و شغلی در اختیار کاربران خود قرار می دهند. کاربران می توانند با استفاده از این دیتابیس مخاطبان، پیامک های هدفمند و برای مخاطب مخصوص خود ارسال کنند. هرچقدر یک پنل اس ام اس، بانک اطلاعاتی گسترده تر و سرعت به روزرسانی بیشتری داشته باشد، بازدهی بیشتر و بالاتری برای کاربر خود ایجاد می کند؛ به طور مثال دیتابیس هوشمند سامانه پیامکی کندو هر هفته به روزرسانی می شود. یعنی در هر هفته مخاطبان جدید به بانک اطلاعاتی اضافه می شوند و آمار مخاطبان غیرکاربردی از لیست حذف می شود.

ارسال خودکار پیامک در سامانه پیامکی

اینکه چه ساعتی از روز، یا چه روزی در هفته یا کدام ایام سال برای ارسال پیامک مناسب است، وابسته به نوع هر کسب و کار و مخاطبان آن کسب و کار است. به طور مثال شاید برای یک کسب و کار مناسب باشد که در ساعات ابتدایی روز برای مخاطبانش پیامک ارسال کند اما کسب و کار دیگر ترجیح دهد در ساعات پایانی شب این کار را انجام دهد. در هر صورت شاید برای یک مجموعه امکان پذیر نباشد که در ساعت های مختلف روز، یک یا چند نفر اپراتور را برای ارسال پیامک به کار بگیرد؛ به همین خاطر کاربر می تواند برای هر پیامک یک ساعت دلخواه را تنظیم کند تا سامانه پیامکی در همان ساعت تعیین شده توسط کاربر و به صورت خودکار، پیامک ارسال کند.

ارسال خودکار پیامک
پاسخ خودکار

پاسخ خودکار توسط پنل پیامک

برخی از پنل های پیامکی این امکان را فراهم می کنند که از مخاطب پیامک دریافت کنند و به صورت خودکار، پاسخ متناسب با آن پیامک را ارسال کنند. به طور مثال اگر یک کاربر عدد تعیین شده ای را برای سامانه ارسال کند، سامانه پیامکی به صورت خودکار توضیحات مربوط به یک محصول، یا یک دوره آموزشی یا … را برای کاربر ارسال می کند. این مساله تعامل میان مجموعه و مخاطبانش را افزایش می دهد و به علت ارسال اطلاعات هدفمند برای مخاطب، امکان خرید محصول یا دوره از مجموعه را افزایش می دهد.

پشتیبانی APIbase در سامانه پیامکی

پشتیبانی APIbase در یک پنل پیامک این امکان را به وجود می آورد که سامانه پیامکی به دیتابیس اختصاصی کاربر (مانند فروشگاه آنلاین یا یک فایل اکسل) متصل شود و به صورت خودکار برای مخاطبان پیامک ارسال کند. به طور مثال کاربر می تواند پنل اس ام اس را به گونه ای تنظیم کند تا با اتصال به دیتابیس فروشگاه آنلاین، بعد از هر خرید توسط مشتری، برای وی پیامک تشکر ارسال کند. این ویژگی تنها مختص برخی از سامانه های پیامکی است. تمام سرویس های سامانه پیامکی کندو به پشتیبانی APIbase مجهز هستند.

پشتیبانی APIbase در سامانه پیامکی

معیارهای انتخاب سامانه پیامکی

انتخاب یک سامانه پیامکی مطلوب، تاثیر مستقیمی در میزان موفقیت یک کسب و کار در بازاریابی پیامکی دارد. برای انتخاب سامانه پیامکی، می توان به این معیارها توجه کرد:

دلیور بیس بودن سامانه پیامکی

برخی از پنل های پیامک سند بیس هستند. به این معنا که هزینه تمام پیامک های ارسالی را از کاربر دریافت می کنند؛ خواه پیامک به صورت موفق به دست مخاطب برسد، خواه ارسال پیامک ناموفق باشد. اما برخی دیگر از سامانه های پیامکی، دلیور بیس هستند. یعنی تنها هزینه پیامک هایی را از کاربر دریافت می کنند که به صورت موفق برای مخاطب ارسال شود؛ و هزینه پیامک های ارسالی ناموفق به حساب کاربر بازگشت داده می شود. استفاده از سامانه پیامکی دلیور بیس موجب کاهش هزینه های کاربر می شود. سامانه پیامک کندو، یک پنل پیامکی دلیور بیس است.

deliver
دلیوربیس بودن پنل پیامکی
deliver-speed
سرعت ارسال در پنل پیامکی

سرعت ارسال پیام در پنل پیامکی

معیار مهم دیگری که در انتخاب سامانه پیامکی باید به آن توجه شود، سرعت ارسال پیامک آن سامانه است. این موضوع برای کسب و کارهای بزرگ که مخاطب گسترده دارند، اهمیت بیشتری دارد. یک پنل پیامکی مطلوب باید این اطمینان را به کاربر بدهد که در کمپین های بزرگ پیامکی می تواند سرعت و کیفیت موردنیاز کاربر را تامین کند. به طور مثال پنل اس ام اس کندو قادر است در مدت تنها 60 دقیقه، 10 میلیون پیامک ارسال کند.

خدمات پشتیبانی و کارشناسی سامانه پیامکی

یک سامانه پیامکی معتبر خدمات پشتیبانی و کارشناسی گسترده ای دارد. به طوری که اگر در هنگام اجرای یک کمپین پیامکی، نقص، مشکل و یا سوالی برای کاربر ایجاد شود می تواند به سرعت با پشتیبانی سامانه پیامکی ارتباط برقرار کند. و یا در صورت نیاز برای مشاوره در زمینه بازاریابی پیامکی امکان ارتباط با کارشناسان سامانه فراهم باشد. این عامل هرچند در ابتدا شاید عامل مهم و تاثیرگذاری به نظر نرسد، اما در مواقع حساس و یا در صورت بروز اختلال در فرایند تبلیغات پیامکی، نقش خود را نمایش می دهد.

support
خدمات پشتیبانی سامانه پیامکی
opt-code
سرعت سرویس otp

سرعت سرویس otp در سامانه پیامکی

سرویس otp یا همان One Time Password به معنای رمز یکبارمصرف است؛ بسیاری از سایت های آنلاین برای تامین امنیت وب سایت خود و یا احراز هویت کاربران برای آن ها از طریق پیامک رمز یکبار مصرف ارسال می کنند. اینکه پس از درخواست کاربر برای دریافت رمز یکبارمصرف، تا دریافت پیامک رمز، چه مقدار زمان صرف شود، وابسته به سامانه پیامکی است. در پنل های پیامکی معتبر، سرعت سرویس otp بالاتر است. مثلا در سامانه پیامک کندو این سرعت برابر 4 تا 6 ثانیه است.

price
تعرفه سامانه پیامکی

قیمت و تعرفه های سامانه پیامکی

قیمت و تعرفه های یک سامانه پیامکی، معمولا مهمترین عامل در تصمیم گیری کاربران است. پنل پیامکی کندو بسته های مختلف با قیمت های متفاوت طراحی کرده است تا کاربران مختلف بتوانند با توجه به نیاز کسب و کار خود، بسته لازم خود را انتخاب کنند؛ هرچند که عوامل فوق در کنار عامل قیمت بسیار اهمیت دارند، اما کندو تضمین می دهد که کمترین قیمت ها را به کاربران ارائه می کند. (برای مشاهده تعرفه ها و قیمت های بسته های مختلف کندو کلیک کنید.)

نحوه خرید از پنل پیامکی

خدمات مختلف هر پنل اس ام اس در وب سایت آن سامانه قابل مشاهده است؛ کاربران می توانند با بررسی خدمات و بسته های مختلف، بسته مورد نظر خود را خریداری کنند؛ سپس سامانه پیامکی یک پنل اختصاصی برای کاربر ایجاد می کند که از طریق آن می تواند پیامک ارسال کند، اعتبار مانده را مشاهده کند، آمار پیامک های قبلی را مشاهده کند و به طور کلی فعالیت های پیامکی خود را مدیریت کند.

برای انتخاب یک پنل پیامک مناسب، عوامل مختلفی تاثیرگذار است؛ قیمت گذاری و میزان تعرفه ها، سرعت ارسال پیامک، گستردگی بانک اطلاعاتی، سند بیس بودن یا دلیور بیس بودن خدمات پیامکی، سرعت سرویس otp و … از  جمله این عوامل است؛ اما هر مجموعه یا کسب و کاری برای انتخاب سامانه پیامکی مناسب، باید به یک یا چند مورد از این ویژگی ها توجه داشته باشد. به طور مثال برای یک کسب و کار کوچک مهمترین عامل پایین بودن تعرفه هاست؛ و بالعکس برای یک کسب و کار بزرگ، سرعت ارسال پیامک عامل مهمتری نسبت تعرفه ها و قیمت گذاری هاست؛ سامانه پیامکی کندو با ارائه بهترین خدمات با پایین ترین قیمت ها، می تواند انتخاب اول مجموعه های مختلف باشد.

سوالات متداول

دیتابیس سامانه پیامکی کندو هر هفته به روزرسانی می شود. این مساله سبب می شود که دقیق ترین و به روزترین بانک اطلاعاتی از مخاطبان در این سامانه موجود باشد و در اختیار کاربران قرار بگیرد.

این امکان سامانه های پیامکی، ضمن ایجاد تعامل میان کسب و کار با مخاطبانش و ایجاد حس احترام در آنان، بستر مناسبی برای ارائه اطلاعات دقیق از یک محصول یا خدمت به مشتریان است؛ بدون آنکه نیاز به استفاده از نیروی انسانی باشد.

برخی از سامانه های پیامکی سند بیس هستند و برخی دیگر دلیور بیس؛ یعنی تنها هزینه پیامک هایی که تحویل مخاطب شود را از کاربر دریافت می کنند. به همین خاطر سامانه های دلیور بیس موجب صرفه جویی در هزینه های کاربر می شوند. سامانه پیامکی کندو یک سامانه پیامکی دلیور بیس است.

سامانه پیامکی کندو، اعتبار پیامک های ناموفق را به صورت آنلاین به حساب کاربر بازمی گرداند.

سرویس otp  به معنای ارسال رمز یکبارمصرف از طریق پیامک است. سرعت این سرویس در سامانه پیامکی کندو بین 4 تا 6 ثانیه است.

هر کاربر با در اختیار داشتن اطلاعات کاربری خود می تواند در هر ساعت و در هر روز وارد حساب کاربری خود شود و از خدمات سامانه پیامکی استفاده کند.

سامانه پیامک کندو می تواند در مدت یک ساعت، 10 میلیون پیامک برای مخاطبان ارسال کند. به همین سبب این سامانه می تواند انتخاب مناسبی برای کسب و کارهای با مخاطب گسترده باشد.

اطلاعات مخاطبان در سامانه کندو هر هفته به روزرسانی می شود.

خدمات سامانه پیامکی کندو برای همه گروه های کاربری از کسب و کارهای کوچک تا بزرگ، و شخصیت های حقوقی یا حقیقی قابل استفاده است.

مشاوره با کارشناسان کندو و استفاده از خدمات پشتیبانی در این سامانه کاملا رایگان است.

بستن x جستجو در سایت