امروزه برای ثبت نام، افتتاح حساب، تشکیل پرونده، عضویت در اپلیکیشن‌های مختلف، دریافت کدهای ثبت نام و … نوشتن کد پستی جز اطلاعات ضروری و مهم در فرم‌های ثبت نام محسوب می‌شود. و همانطور که می‌دانید و در بیشتر مواقع با خالی گذاشتن آن فرم ثبت نام تایید نمی‌شود.

در این زمانه که گوشی‌های تلفن همراه جای حافظه‌ی ما را گرفته‌اند و بیشتر افراد ترجیح می دهند اطلاعات شخصی، مانند همین کد پستی را در آن ذخیره کنند و در صورت نیاز از آن استفاده ‌کنند، کمتر کسی برای حفظ کردن کدهای پستی اقدام می‌کند. اما اگر کد پستی خود را حفظ و یا در تلفن همراهتان ذخیره نکرده‌اید، باید بگویم جای نگرانی نیست، شما با راهکار‌های ساده‌ای به جز حفظ کردن کد پستی می‌توانید در کمترین زمان کدپستی محل زندگی خود را دریافت کنید.

کندو - دریافت کد پستی از راه های مختلف

دریافت کد پستی از راه های مختلف

 

برای معرفی کسب‌وکار جدیدت کد پستی رو دست کم نگیر

کد پستی، کدی 10 رقمی است که معمولا 5 رقم اول نمایانگر محدوده جغرافیایی و 5 رقم دوم نشانگر ردیف ساختمان است. کد پستی کاربردهای زیاد و متنوعی دارد. یکی از کاربردهای منحصر به فرد آن ارسال پیامک از روی نقشه و بر اساس کد پستی است. ارسال پیامک از روی نقشه یکی از روش های اطلاع رسانی و تبلیغاتی است که بسیاری از کسب‌وکارها با بهره بردن از آن می‌توانند برند خود را توسعه بخشند. این ویژگی، این امکان را به شما می دهد تا تبلیغات یا اطلاع رسانی خود را در یک محدوده مشخص مکانی انجام دهید.

شما از این طریق می‌توانید با خیال راحت پیامک تبلیغاتی را ارسال کنید و مطمئن باشید که پیامک شما به دست افرادی می‌رسد که در منطقه مورد نظر شما سکونت دارند. علاوه بر این شما می‌توانید در روش ارسال پیامک از روی نقشه انتخاب های خود را محدود کرده و فقط به مشترکین همراه اول یا ایرانسل پیام‌های خود را ارسال کنید.

به راحتی کد پستی رو پیدا کن

اگر کد پستی محل سکونت خود را حفظ نیستید و جایی هم ذخیره نکردید و می‌خواهید بدون معطلی کد پستی خود را پیدا کنید، می‌توانید به روش هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد اقدام کنید.

دریافت کد پستی از سایت شرکت ملی پست

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت کد پستی مراجعه به سامانه شرکت ملی پست است. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه شرکت ملی پست و با جست‌وجو کد پستی با پیمایش نقشه کد پستی محل سکونت خود را پیدا کنید.

  1. ابتدا بر روی نقشه‌ی نمایش داده شده کلیک کنید.
  2. سپس شهر خود را در گزینه سرچ که در قسمت بالای نقشه وجود دارد، جست‌وجو نمایید.
  3. پس از انتخاب منطقه، محله، کوچه و پلاک مورد نظر از روی نقشه بر روی گزینه “اطلاعات واحدها” کلیک کنید.
  4. حال با وارد کردن کد امنیتی، به کد پستی تمام واحدهای آن پلاک دسترسی دارید.
  5. اگر کدپستی شما روی نقشه بارگذاری نشده بود از طریق گزینه‌ی جست‌وجو “کد پستی را بر اساس آدرس” برای پیدا کردن کد پستی محل مورد نظر خود اقدام کنید. با وارد کردن نام معبر آخر، پلاک، نام کسب‌و‌کار یا نام ساختمان، آدرس دقیق به شما نمایش داده می‌شود تا با تایید آدرس، کد پستی کلیۀ طبقات و واحدهای ساختمان را مشاهده کنید.
 کندو - دریافت کد پستی از سایت شرکت ملی پست

دریافت کد پستی از سایت شرکت ملی پست

دریافت کد پستی از روی قبض

یکی دیگر از راه‌های ساده برای یافتن کد پستی که شاید در لحظه به ذهنمان برسد استفاده از قبض هاست. روی تمام قبض‌های آب، برق و تلفن کد پستی ساختمان ثبت شده است و شما به راحتی می‌توانید کد پستی خود را روی آن‌ها ببینید.

اگر به هر دلیلی مانند تغییر محل زندگی یا دریافت پیامک قبض‌هایتان یا به دلایل دیگر به قبض هایتان دسترسی نداشتید، باز هم نگران نباشید و از روش های دیگر استفاده کنید.

کندو - پیدا کردن کد پستی از روی قبض

پیدا کردن کد پستی از روی قبض

دریافت کد پستی با پیامک

یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن کد پستی، ارسال پیامک است. برای دریافت کد پستی از طریق پیامک تنها لازم است که شماره تلفن ثابت محل مورد نظر را به شماره 7087  ارسال کنید. لازم است بدانید ارسال این پیامک ارزش افزوده دارد و هزینه‌ی آن از حسابتان کم می‌شود.

 سخن آخر

در این مطلب روش‌های آسان برای دریافت کد پستی را به شما عزیزان آموزش دادیم. البته روش‌های دیگری هم وجود دارد که روش قابل اطمینانی نیست. شما با استفاده از روش‌های گفته شده، می‌توانید خیلی راحت کد پستی محل زندگی خود را پیدا و استفاده کنید. اگر شما هم روش دیگری را می‌دانید در قسمت دیدگاه‌ها برای ما و کاربران کندو اس ام اس بنویسید.

اگر کسب و کار خود را به تازگی راه اندازی کرده‌اید می‌توانید برای جذب بیشتر مشتریان محلی از پنل و تعرفه‌های کندو اس ام اس بهره ببرید. شما می‌توانید با ارسال پیامک از روی نقشه و براساس کد پستی به مشتریان محلّی که در نزدیکی موقعیت مکانی شما قرار دارند، آن‌ها را به خریدهای شگفت انگیز، تخفیفات فوق العاده، بازدید از محل و … دعوت کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی