انتخاب زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی باعث می‌شود تا مخاطب توجه بیشتری به پیام‌های دریافتی خود داشته باشد و  نتیجه این روش در بین سایر روش‌های بازاریابی و تبلیغات تاثیر بیشتری داشته باشند. رعایت کردن نکات ساده و جزئی می‌تواند پیامک تبلیغاتی را به یکی از تاثیرگذارترین ابزارها برای بازاریابی تبدیل کند. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع در این مقاله تلاش می‌کنیم تا زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه شوید.

بازه زمانی مناسب جهت ارسال پیامک تبلیغاتی چه موقع است

کندو - بازه زمانی مناسب جهت ارسال پیامک تبلیغاتی

بازه زمانی مناسب جهت ارسال پیامک تبلیغاتی

کسب و کارها و تجارت‌های مختلف می‌توانند تنها با پیدا کردن زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی خود تاثیر آن را چند برابر کند. با توجه به تحقیقات انجام شده نتیجه می‌گیریم که مخاطبان در طول سه دقیقه پیامک دریافتی خود را بررسی می کند. به همین علت انتخاب زمان مناسب باعث می‌شود تاثیر پیامک در مخاطبان بیشتر شود و در نتیجه کسب و کار شما سود بالاتری را به دست آورد.

به عنوان مثال تصور کنید لازم است جهت اطلاع رسانی برنامه‌های ویژه یک رستوران پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. اگر برنامه این رستوران مربوط به تاریخ مشخصی باشد ارسال پیامک تبلیغاتی تنها ۲ تا ۳ ساعت قبل نمی‌تواند نتیجه مطلوبی را به ثبت برساند.

کندو - نکاتی برای ارسال پیام های مناسبتی

بازه های زمانی برای ارسال پیامک تبلیغاتی

هنگام صبح

ساعت‌های ابتدایی شروع روز زمان مطلوبی جهت ارسال پیامک تبلیغاتی هستند. در ساعت‌های اولیه روز مردم کنجکاوی بیشتری نسبت به دریافت اخبار جدید نشان می‌دهند. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب در زمان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر می تواند مناسب باشد. در این  بازه زمانی اغلب کارمندان یا افراد شاغل در حال چک کردن ایمیل‌های خود هستند و احتمال اینکه پیام شما را مورد بررسی قرار دهند، بالا است.

 نیمه دوم روز

اگر کسب و کار شما از آن دسته از کسب و کارها است که در نیمه دوم روز بیشتر فعالیت می‌کنند لازم است پیامک‌های تبلیغاتی خود را در فاصله زمانی ۵ تا ۹ شب ارسال کنید. تعداد زیادی از مردم در این بازه زمانی در حال استراحت هستند و در نتیجه زمان بیشتری را با گوشی خود سپری می‌کنند. این موضوع نشان دهنده توجه بیشتر به پیامک شماست.

زمان ارسال پیامک تبلیغاتی بعد از ساعت ۹ شب نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد در این ساعت مسئول فعالیت‌های دیگری هستند و کمتر به گوشی تلفن خود توجه می‌کنند. ارسال پیامک تبلیغاتی بعد از ساعت ۹ شب نوعی مزاحمت به حساب می‌آید.

ارسال پیامک تبلیغاتی در آخر هفته

بسیاری از ادارات و شرکت‌ها در روزهای جمعه تعطیل هستند و در نتیجه کارمندان و سایر افراد مدت زمان فراغت بیشتری دارند. امروزه مردم در اوقات فراغت خود از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند. در نتیجه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی نتیجه مثبتی را به همراه خواهد داشت؛ اما لازم است چند نکته را مورد بررسی قرار دهیم. این موارد عبارتند از:

بیشتر مردم در روزهای تعطیل ترجیح می‌دهند دیر تر از همیشه بیدار شوند. به همین علت ارسال پیامک در ساعت‌های اولیه روزهای تعطیل تاثیرگزار نخواهد بود. البته تحقیقات نشان می‌دهد که مخاطبان معتقد هستند ارسال‌پیامک در روزهای تعطیل نوعی بی‌احترامی به آنها تلقی می‌شود.

با این حال اگر همچنان علاقه‌مند به ارسال پیامک در روزهای تعطیل هستید، بازه زمانی بعد از ظهر برای این اقدام مناسب خواهد بود. از طرفی آخر هفته‌ها بیشتر زمان مناسبی جهت انجام دادن کارهای روزانه‌ای است که به تعویق افتاده‌اند و به خاطر این موضوع افراد کمی هستند که به تلفن همراه خود توجه مستقیم داشته باشند.

مدیریت زمان در ارسال پیامک تبلیغاتی

کندو - مدیریت زمان در ارسال پیامک تبلیغاتی

مدیریت زمان در ارسال پیامک تبلیغاتی

اگر زمانی که برای ارسال پیامک در نظر گرفته‌اید درست نباشد مخاطبان شما دچار سردرگمی خواهند شد. به عنوان مثال اگر زمان مناسبی را برای ارسال پیام کسب و کار خود انتخاب نکرده‌اید و تنها زمان بسیار کوتاهی به پایان جشنواره‌ای که در نظر گرفته‌اید مانده است، نتیجه مطلوبی را به دست نخواهید آورد. انتخاب زمان مناسب سبب می‌شود تا مخاطبان از دریافت پیامک تبلیغاتی شما خوشحال یا کلافه شوند. به این ترتیب به مواردی که در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم، توجه کنید.

 رفتار درست با مشتریان و مخاطبان

قبل از هر چیزی بهتر است جامعه هدف خود را بشناسید و بدانید که مشتریان شما در چه ساعتی از طول روز فعالیت بیشتری دارند و چه ساعتی را برای استراحت خود اختصاص می‌دهند. به عنوان مثال آیا مخاطبان شما کارمندان هستند یا افرادی هستند که ساعت کاری آنها از نیمه دوم روز شروع می‌شود. اطلاع یافتن از این موضوع کمک می‌کند تا برنامه ریزی درستی برای ارسال پیامک های تبلیغاتی خود داشته باشید.

اطلاع یافتن از تمایلات مخاطبان

در رابطه با انتخاب زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد که تمایلات مخاطبان خود را بشناسید. به عنوان مثال اگر شما وظیفه بازاریابی پیامکی یک رستوران را دارید و تعداد مراجعان این رستوران درروزهای پایانی هفته بیشتر است، بهتر است جشنواره‌هایی را در طول هفته برگزار کنید و اطلاع رسانی آن را به وسیله پیامک در روزهای پایانی هفته انجام دهید.

نکات مهم انتخاب زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی

کندو - زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی

زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی

  • سعی کنید در روزهای اولیه هفته پیامک تبلیغاتی به مخاطبان خود ارسال نکنید؛ زیرا تحقیقات نشان می‌دهد در روزهای اولیه کمترین تعامل با مخاطبان وجود دارد.
  • در نظر گرفتن و احترام به ساعت استراحت و خواب افراد اهمیت بسیار بالایی در انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی دارد. به طوری که هیچ یک از مخاطب‌های شما دوست ندارند در زمان استراحت یا خواب پیامک تبلیغاتی دریافت کنند.
  • از ارسال پیامک تبلیغاتی در ساعت‌های شلوغ دوری کنید. در ساعت‌های شلوغ شبانه روز مردم زمان بسیار کمی در اختیار دارند و در نتیجه به پیامک‌های تبلیغاتی شما توجه کمتری نشان خواهند داد.
  • زمان بندی مناسبی را با در نظر گرفتن نوع کسب و کار و تجارت خود انتخاب کنید. به طور مثال اگر جشنواره به خصوصی را برای وعده شام در نظر گرفته‌اید انتخاب بازه زمانی بعد از ظهر برای ارسال پیامک تبلیغاتی گزینه مطلوبی خواهد بود.

 کلام آخر

انتخاب زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی از جمله مهمترین موارد است که در هنگام انجام بازاریابی و تبلیغات باید مورد بررسی قرار بگیرد. در این بین توجه به نوع کسب‌و‌کار و جامعه هدف مخاطبان به شما کمک می‌کند تا زمان مناسبی را برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی انتخاب کنید. به نظر شما چه زمانی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌تواند مناسب باشد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی