برخی از کسب و کارها و افراد هزینه قابل توجهی را بابت ارسال پیامک پرداخت می‌کنند. البته رعایت کردن برخی مسائل و نکات ساده به آنها کمک می‌کند تا هزینه ارسال پیامک را کاهش دهند. در این مقاله از مجله کندو دلایل تفاوت هزینه پیامک فارسی و انگلیسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا به شما بگویم با رعایت کردن چه مواردی تا حد زیادی هزینه مربوط به ارسال پیامک را کاهش دهید. پس با ما همراه باشید و با رعایت کردن چند مورد هزینه‌های مربوط به تبلیغات و بازاریابی را کاهش دهید.

هزینه پیامک فارسی و انگلیسی

تا چند سال قبل که استفاده از شبکه‌های مجازی مانند امروز رواج زیادی بین کاربران پیدا نکرده بود، افراد برای ارسال پیامک‌های خود از حروف لاتین استفاده می‌کردند به این صورت که کلمات فارسی را با حروف انگلیسی می‌نوشتند. انجام دادن این کار باعث ایجاد نگرانی و استرس در متولیان فرهنگ ایران شد. به طوری که آنها خواستند از سیاست‌های مختلف برای جلوگیری از این اقدام استفاده کنند.

یکی از همین موارد استفاده از هزینه بیشتر ارسال پیامک‌های انگلیسی در اپراتورهای مختلف بود که قوانین و سیاست‌های مربوط به اپراتورهای مورد نظر بود که آن‌ها را ملزم به دریافت هزینه بیشتر در ارسال پیامک‌های لاتین کرد. البته این مورد تنها در خصوص تعدادی از اپراتورهای تلفن‌های همراه عملی نشد بلکه تمامی اپراتورها لازم است از این قانون پیروی کنند.

یکی دیگر از مسائلی که باعث افزایش قیمت پیامک‌های انگلیسی در اپراتورهای ایران شد؛ مربوط به هزینه‌های فنی موجود در مراکز ارسال پیامک بود. به این طریق که نسبت به تغییرات موجود در این سازمان‌ها در مراکز ارسال، پیامک‌ها به زبان غیر از فارسی با چالش‌هایی برای آنها روبرو است.

نحوه تشخیص زبان پیامک

کندو - تشخیص زبان پیامک

تشخیص زبان پیامک

اگر برای شما هم سوال ایجاد شده است که اپراتورهای مختلف بر چه اساسی زبان پیامک مورد نظر را تشخیص می‌دهند و نسبت به کاراکترهای موجود در آن هزینه‌ای را برای ارسال پیامک اعمال می‌کنند، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

همانطور که می‌دانید برای ارسال پیامک‌هایی که تنها از حروف زبان فارسی در نگارش آن‌ها استفاده شده است لازم است مبلغ مورد نظر برای ارسال پیامک‌های فارسی در اپراتورهای مختلف را جهت ارسال بپردازید؛ اما در مقابل برخی دیگر از پیامک‌ها هستند که از تلفیق حروف فارسی و حروف انگلیسی نگارش می‌شوند، در این صورت تغییراتی در نحوه محاسبه هزینه آن‌ها ایجاد می‌شود. به این صورت که ارسال پیامک‌های دو زبانه که با استفاده از حروف انگلیسی و فارسی نوشته شوند، با سیاست‌های موجود در اختیار اپراتورها با تعرفه پیامک فارسی محاسبه خواهند شد.

بسیاری از افراد از ترفند ترکیب کاراکترهای فارسی و انگلیسی در کنار هم دیگر استفاده می‌کنند تا هزینه پیامک‌ها را به میزان بسیار زیادی کاهش دهند. به عنوان مثال اگر ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر از متن پیامک شما را کاراکترهای انگلیسی تشکیل دهند. در مقابل تنها از ۱۰ تا ۲۰ کاراکتر فارسی برای پایان متن پیامک خود استفاده کنید در این صورت لازم است هزینه مربوط به ارسال پیامک فارسی را پرداخت نمایید.

این ترفند یکی از روش‌های راحت و آسان برای آن دسته از کسب و کارهایی است که لازم است پیامک‌های ارسالی خود را به زبان انگلیسی ارسال کنند؛ اما در مقابل آنها می‌توانند تنها با استفاده از چند کاراکتر فارسی هزینه پیامک‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهند. همچنین برخی از اوقات لازم است که افراد پیامک‌های خالی یا پیامک‌هایی که با علامت های اختصاری تشکیل می‌شوند را برای مخاطب‌های خود ارسال کنند.

نحوه محاسبه هزینه مربوط به ارسال پیامک‌های گفته شده به تنظیمات گوشی ارسال کننده پیامک برمی‌گردد. به طوری که اگر تنظیمات گوشی تلفن همراه شما زبان فارسی باشد، پیامک‌های ارسالی با تعرفه زبان فارسی ارسال خواهند شد. در مقابل اگر تنظیمات گوشی تلفن همراه به زبان انگلیسی باشد لازم است هزینه بیشتری را بابت ارسال پیامک پرداخت کنید.

تعداد صفحات پیامک و هزینه آن

کندو - تعداد صفحات پیامک و هزینه آن

تعداد صفحات پیامک و هزینه آن

اگر از سرویس ارسال پیامک برای اطلاع رسانی یا دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنید، بدون شک از محدودیت‌های موجود در این روش آشنا هستید و اطلاع دارید که هر چقدر میزان متن نگارش شده شما برای ارسال پیامک طولانی‌تر باشد لازم است مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. هزینه‌های اعلام شده از طرف اپراتورهای مختلف تنها برای ارسال یک صفحه پیامک است و این مبلغ در صفحات بیشتر افزایش پیدا میکند.

هر صفحه از پیامک‌های ارسالی شامل تعداد خاصی از کاراکترها هستند که تعداد این کاراکترها بسته به زبان مورد نظر متفاوت است. تعداد کاراکترهای مجاز برای ارسال یک صفحه پیامک 70 کاراکتر است. تعداد این کاراکترها در صفحات دوم و سوم به ترتیب ۶۴ و ۶۷ کاراکتر هستند. تعداد کاراکترهای گفته شده مربوط به صفحات پیامک‌های فارسی است که این تعداد در پیامک های لاتین متفاوت است. به طور مثال در صفحه اول پیامک‌های لاتین کاربران می‌توانند ۱۶۰ کاراکتر و در صفحات دوم و سوم به ترتیب 146 و 153 کاراکتر ارسال کنند.

موارد مهم زیادی در صفحات مربوط به ارسال پیامک دارای اهمیت هستند که در هنگام ارسال پیامک لازم است مورد بررسی قرار بگیرند. به عنوان مثال فاصله و تعداد آن به اندازه تکرار کاراکتر محسوب خواهد شد. یعنی اگر شما برای نوشتن یک متن دوبار پشت سرهم از دکمه فاصله استفاده کنید در این صورت پیامک شما شامل دو کاراکتر فاصله خواهد بود. به همین علت است که افراد سعی می‌کنند در متن پیامک‌های ارسالی خود از اختصار یا همان خلاصه نویسی استفاده کنند.

چطور از اس ام اس به عنوان ابزاری برای ریتارگتینگ استفاده کنیم

هزینه پیامک فارسی و انگلیسی در سامانه‌های پیامکی

کندو - هزینه پیامک فارسی و انگلیسی

هزینه پیامک فارسی و انگلیسی

سامانه‌های پیامکی برای ارسال پیامک‌های کاربران خود با پیروی از قیمت‌های ارائه شده از طرف اپراتورهای مختلف فرایند ارسال را انجام می‌دهند. در نتیجه موارد گفته شده در قسمت‌های بالا در هزینه مربوط به ارسال پیامک فارسی و انگلیسی در سامانه‌های پیامکی هم وجود دارد. سامانه‌های پیامکی برای ارسال پیامک‌های انبوه با توجه به سیاست‌های خود میزان 20 تا 80 درصد هزینه بیشتری را نسبت به ارسال مستقیم پیامک دریافت می‌کنند. پس با توجه به این موارد کسب و کارهای مختلف و همچنین افرادی که در طول روز از سرویس ارسال پیامک استفاده می‍‌کنند، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌های خود از زبان فارسی به جای پیامک‌های انگلیسی استفاده کنند. همچنین استفاده از  کاراکترهای فارسی در متن پیامک‌های انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا در هزینه‌های مربوط به بازاریابی و تبلیغات صرفه جویی کنید.

 کلام آخر

دلایل تفاوت هزینه پیامک فارسی و انگلیسی ریشه در سیاست‌ها در قوانین جامعه دارد که برای حفظ فرهنگ ایران و زبان فارسی از اپراتورهای مختلف خواسته شده است تا قیمت بیشتری را برای ارسال پیامک‌های انگلیسی در نظر بگیرند. این مورد در خصوص افرادی که روزانه پیامک‌های زیادی را ارسال می‌کنند و برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار خود از روش ارسال پیامک کمک می‌گیرند، به یکی از موارد مهم تبدیل شده به طوری که آنها سعی می‌کنند برای صرفه جویی در هزینه‌های خود از زبان فارسی برای ارسال پیامک‌ها استفاده کنند. به نظر شما با این تفاسیر چه افرادی از پیامک‌های انگلیسی استفاده می‌کنند و چرا بابت ارسال آن هزینه بیشتری را می پردازند؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی