سرویس ارسال پیامک در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از این صنایع صنعت خودرو است که ارسال پیامک در آن یکی از روش‌های آسان برای فروش و ارائه خدمات است. از جمله مسائل بسیار پر اهمیت در جهان امروز استفاده از تلفن همراه است چرا که استفاده از این دستگاه سبب شده تا کاربران بتوانند به راحتی تبلیغات را دریافت کنند. در مدت زمان نه چندان دور افراد برای دریافت کردن خدمات خودرویی لازم بود شماره مرکز مورد نظر خود تماس بگیرند و مدت‌ها پشت خط تلفن منتظر بمانند؛ اما استفاده از پیامک این کار را برای مشتریان و کاربران راحت کرده است.

به این منظور که  کسب و کارهای مختلف پیامک بازاریابی و تبلیغات خود را به تلفن همراه مخاطبان ارسال می‌کنند. در این متن پیامک اعداد مشخص کننده نوع خدمات وجود دارند که شما برای دریافت هر یک از خدمات تنها عدد مورد نظر را ارسال می‌کنید. سپس مرکز مورد نظر با شما تماس می‌گیرد و اطلاعاتی را در مورد آدرس شما و نحوه ارتباط می‌پرسد. در ادامه با ما همراه شوید تا مزایای این روش تبلیغاتی و بازاریابی را در صنعت خودرویی مورد بررسی قرار دهیم.

صنعت خودرو از جمله بزرگترین صنایع موجود در جهان است که قسمت‌های مختلفی مانند خدمات پس از فروش، تولید و خرده فروشی را شامل می‌شود. صنعت خودرو یکی از صنایع پیشرو در ارائه خدمات مرتبط با تکنولوژی است.  تمامی افرادی که صاحب وسیله نقلیه هستند لازم است در بازه زمانی حداکثر یک سال خودرو خود را سرویس کنند.

برای انجام این فرآیند صاحبان خودرو وسیله خود نقلیه را به تعمیرگاه می‌سپارند تا تعمیرکار خبره با بررسی مشکلات خودرو آن را سرویس کرده و عیب یابی کند. این پروسه در برخی از اوقات با اتلاف زمان و هزینه زیادی همراه است. به عنوان مثال افراد برای اینکه بتوانند هماهنگی لازم را با تعمیرکار مورد نظر خود داشته باشند، لازم است با او تماس گرفته و اطلاعاتی در مورد زمان‌های آزاد او بگیرند.

استفاده از سرویس پیامک تمامی مراحل گفته شده در قسمت بالا را برای مخاطبان آسان می‌کند به طوری که دیگر خطوط تلفن اشغال نخواهد بود و شما مدت زمان طولانی برای پاسخگویی را از دست نخواهید داد. در این روش تنها با ارسال یک پیامک زمان رسیدگی به سرویس خودرو شما مشخص می‌شود.

مزایای ارسال پیامک در صنعت خودرو

کندو - مزایای ارسال پیامک در صنعت خودرو

مزایای ارسال پیامک در صنعت خودرو

 1. صنعت خودرو جزو آن دسته از صنایع است که سعی می‌کند تا با ارائه خدمات پس از فروش درآمد مناسبی را کسب کند و بتوانند تجربه مناسبی در ذهن مشتریان خود به ثبت برساند. با توجه به این موضوع صنعت خودرو لازم است استراتژی مناسبی را انتخاب کند و به وسیله آن بتواند به بازاریابی و معرفی خود بپردازد. ارسال پیامک می‌تواند بهترین استراتژی در صنعت خودرویی باشد.
 2. کسب و کارهای مختلف که به عنوان زیر مجموعه در صنعت خودرو معرفی می‌شوند، فشار شدیدی از طرف کسب رضایت مشتریان تحمل می‌کنند و لازم است با به کارگیری تکنیک‌های مناسب رضایت آنها را جلب کنند. استفاده از سرویس‌های پیام کوتاه و پنل‌های آن در کاهش فشارهای رضایت و مدیریت آن به این کسب و کارها کمک می‌کند.

 1. به کمک سرویس پیام کوتاه و با بکارگیری پنل‌های ارسال پیامک در بازه زمانی کوتاه اطلاعات مفیدی در ارتباط با تجارت‌های خودرویی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. این روش نسبت به انواع روش‌های دیگر به مدت زمان بسیار کوتاه و هزینه کم نیاز دارد. همچنین برخی دیگر از روش‌ها نیازمند استخدام تعداد زیادی از کارمندان است که به کارگیری سرویس ارسال پیامک در صنعت خودروی تا حدودی این مشکل را برطرف می‌کند.
 2. صنعت خودرو یکی از صنایع قدیمی است که تعداد رقبا در آن بسیار زیاد است و به خاطر همین موضوع جهت به دست آوردن موفقیت لازم است تعامل مناسبی با مشتری برقرار شود. سرویس ارسال پیام کوتاه در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی یکی از روش‌های تعاملی است و بنابراین با برقراری ارتباط مناسب با مشتری می تواند در رقابت با سایر رقبا امتیاز بیشتری به دست آورد.

کاربرد ارسال پیامک در صنعت خودرو

 • باخبر کردن و ارائه پیشنهادات موجود در نمایشگاه‌های خودرو به مشتریان و مخاطبان
 • ارائه تخفیفات، کوپن‌ها و پیشنهادات در مدت برگزاری جشنواره‌های صنعت خودرویی
 • اطلاع رسانی جزئیات در رابطه با عرضه محصولات جدید
 • یادآوری مواردی مانند خدمات خودرو با ارسال پیام کوتاه
 • یادآوری مسائل مالی مرتبط با موعود پرداخت بیمه، خدمات و عوارض
 • قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه جهت برقراری ارتباط با مشتریان
 • توانایی بررسی بازخورد و نظرات مشتریان
 • دسترسی آسان و راحت به شکایات و پرسش‌ها

بازاریابی موفق در صنعت خودروی با ارسال پیامک

تا به این قسمت با انواع مزایای استفاده از سرویس پیام کوتاه در صنعت خودرویی آشنا شدیم. بدون شک شما هم علاقه خواهید داشت تا جهت پیشرفت کسب و کار خود از سرویس پیام کوتاه استفاده کنید. جهت بهره مندی بهتر از این سرویس لازم است سامانه یا پنل ارسال پیامک را تهیه کنید تا بتوانید به راحتی و به صورت انبوه یا تکی پیام‌های مورد نظر را به مخاطبان خود ارسال نمایید. فقط کافی است در این مرحله پنل مورد نظر خود را از شرکت‌های معتبر خریداری نمایید.

سخن پایانی

اهمیت ارسال پیامک در صنعت خودرویی سبب شده تا فعالان در این صنعت از آن استفاده کنند. برخورداری از ویژگی‌های متعدد در این روش از بازاریابی و تبلیغات کمک می‌کند تا کسب و کارهای مختلف با کمترین هزینه و زمان در مدت کوتاه به اهداف خود نزدیک شوند. به نظر شما کسب و کارهای فعال در حوزه خودرویی از سرویس پیام کوتاه چه استفاده‌هایی می‌توانند داشته باشند؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی