اگر عضو باشگاه مشتریان کندو هستید یا قصد دارید به جمع ما بپیوندید، احتمالا اولین سوالی که به ذهن شما می‌رسد، محاسبه و استعلام قیمت پیامک است. یکی از سوالات پر تکرار مشتریان کندو این است که آیا هزینه پیامک‌های انگلیسی و فارسی برابر است و یا در هر پیامک چه تعداد کلمه می‌توان نوشت و به مشترکین و کارمندان ارسال کرد. برای اینکه به این سوال شما پاسخ دهیم، بهتر است در ابتدا در مورد استعلام قیمت انواع پیامک‌ها صحبت کرده و شما را با چند اصطلاح آشنا کنیم.

کاراکتر چیست و چه تاثیری در استعلام قیمت پیام کوتاه دارد؟

تعداد کاراکتر پیام کوتاه اصطلاح پیچیده‌ای نیست و همه افرادی که تلفن همراه دارند با آن آشنا هستند. کاراکتر در واقع به تعداد حروف پیامک گفته می‌شود. به طور ساده‌تر زمانی که شما در حال نوشتن متن یک پیامک هستید، از حروف و یا علایم نگارشی استفاده می‌کنید؛ تمامی این حروف، علامت‌های نگارشی و حتی فاصله بین حروف، کاراکتر پیامک حساب می‌شوند. حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که در هر پیامک چند کاراکتر می‌توان استفاده کرد؟

کندو - باشگاه مشتریان کندو

برای درک این موضوع، کافیست در نرم افزار نوت پد (Notepad) چند کلمه انگلیسی تایپ کنید و آن را ذخیره کنید و حجم آن فایل را مشاهده کنید. سپس همان کلمات را به فارسی تایپ و ذخیره کنید، خواهید دید که حجم آن فایل تقریبا دو برابر فایل انگلیسی خواهد بود دلیل آن این است که حروف انگلیسی با الگوی ASCII طراحی شده اند که بر این قرار است که هر کاراکتر انگلیسی یک بایت فضا نیاز دارد و این استاندارد تمام سیستم های کامپیوتری شد. با پیشرفت کامپیوتر و وارد شدن به دیگر کشورها و زبان ها، استاندارد های مختلف دیگری تعریف شد. یکی از آنها که در زبان فارسی بسیار کاربرد دارد Unicode میباشد و معروف ترین روش کدگذاری UTF-8 است که هر کاراکتر آن تقریبا 2 بایت فضا را یعنی دو برابر استاندارد حروف انگلیسی اشغال مینماید.

همانطور می‌دانید، پیامک‌های ارسالی محدودیت تعداد کاراکتر دارند. شما می‌توانید در هر پیامک فارسی 70 کاراکتر و در هر پیامک انگلیسی از 160 کاراکتر استفاده کنید. اما در صورتی که پیامک مورد نظر شما بیش از این تعداد کاراکتر باشد چه اتفاقی می‌افتد؟

در چنین شرایطی که تعداد کاراکترهای پیامک ارسالی شما بیش از حد مجاز باشد، اصطلاح پارت مطرح می‌شود. پارت به بخش‌های پیامک گفته می‌شود و هر پیامک، یک پارت به حساب می‌آید. در این صورت، اگر بخواهید از تعداد کاراکتر زیادی در پیامک خود استفاده کنید، پیامک شما به صورت یک پیامک چند پارتی به مخاطبانتان ارسال می‌شود. تعداد مجاز هر پارت در ارسال پیامک تبلیغاتی و اطلاع رسانی به صورت زیر است:

  1. پیامک اول 70 کاراکتر
  2. پارت دوم پیامک 64 کاراکتر
  3. پارت سوم شامل 67 کاراکتر
  4. پارت‌های بعدی، هرکدام 67 کاراکتر ظرفیت دارند.

نکته : باید مجددا به این نکته توجه کنید که استفاده از علایم نگارشی، فاصله و اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد نیز یک کاراکتر به حساب می‌آیند.

نکته : برای محاسبه تعداد مجاز پارت ارسال هر پیام کوتاه، تعداد هر پارت پیام مورد نظرتان را در عدد 67 ضرب نموده و حاصل، تعداد سقف مجاز آن پیام خواهد بود و حتی یک کاراکتر بیشتر، سفارش پیام شماره یک صفحه بیشتر خواهد کرد.

به عنوان مثال در زمان تایپ پیام، اگر تعداد کاراکترهای شما از 70 که یک صفحه است به 71 کاراکتر برسد، هزینه پیام شما دو پارت یا همان صفحه ای محاسبه میشود همچین اگر تعداد کاراکتر های شما از 134 کاراکتر که همان دو صفحه است به 135 کاراکتر برسد پیام شما سه صفحه ای محاسبه خواهد شد.

پیامک‌های انگلیسی نیز به صورت زیر پارت بندی می‌شوند:

  1. پیامک اول 160 کاراکتر
  2. پیامک دوم شامل 146 کاراکتر
  3. پیامک سوم 153 کاراکتر
  4. پارت‌های بعدی، هر کدام 153 کاراکتر ظرفیت خواهند داشت.

نکته: لازم به ذکر است که پیامک‌های چند پارتی در کندو، در قالب یک اس ام اس به مخاطبانتان ارسال می‌شود و چند پارتی بودن پیامک، دلیل بر ارسال شدن جداگانه هر پارت نیست.

نکته: در زمان تایپ پیام، اگر پیام شما انگلیسی باشد و در متن شما حتی یک حرف فارسی در هرجای متن تایپ شود، هزینه آن پیام بصورت فارسی محاسبه و ارسال خواهد شد. با توجه به این موضوع، در زمان تنظیم متن، به کاراکترها و تعداد صفحات پیام توجه نمایید.

کندو - استعلام قیمت پیامک تبلیغاتی بر اساس پارت

استعلام قیمت پیامک تبلیغاتی بر اساس پارت

استعلام قیمت پیامک تبلیغاتی بر اساس پارت

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، هر پیامک، تعداد کاراکتر مشخصی را شامل می‌شود. اما سوال اصلی که پس از آن مطرح می‌شود این است که استعلام قیمت پیامک چگونه صورت می‌گیرد و هزینه پیامک تبلیغاتی چگونه محاسبه می‌شود؟ در توضیح این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که تعداد پارت‌های اس ام اس، بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. به این صورت که، اگر پیامک فارسی مورد نظر شما، شامل 90 کاراکتر باشد، 70 کاراکتر اول به صورت یک پارت و 20 کاراکتر بعدی یک پارت دیگر به حساب می‌آید.

نکته قابل توجه این است که هر پارت پیامک، یک قیمت از پیش تعیین شده دارد و در صورتی که پیامک شما از چند پارت تشکیل شده باشد، برای هر پارت باید هزینه یک اس ام اس را پرداخت کنید. به این صورت که برای ارسال یک پیامک دو پارتی، بایستی دو برابر هزینه یک اس ام اس را پرداخت کنید.

یکی از معایب ارسال پیامک‌های چند پارتی این است که اگر یک کاراکتر اضافی در پیامک خود داشته باشید، به عنوان یک پارت جداگانه حساب شده و طبیعتا هزینه‌های شما افزایش می‌یابد. برای رفع این مشکل، سرویس‌های ارسال پیامک از گزینه‌های نمایش تعداد کاراکتر استفاده کرده و تعداد پارت‌ها را به مشترکین سرویس اخطار می‌دهند.

هزینه هر پیامک تبلیغاتی چقدر است؟

یکی از مزیت‌های استفاده از پنل پیامکی برای بازاریابی و اطلاع رسانی‌های درون سازمانی و برون سازمانی، قیمت مناسب آن است. امروزه که همه افراد از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، از قیمت پیامک‌هایی که ارسال می‌کنند، اطلاع دارند. اما حتما شما هم می‌دانید که استعلام قیمت پیامک‌های انگلیسی و فارسی، با توجه به اپراتورهای مختلف، متفاوت خواهد بود. برای اینکه از هزینه‌های مربوط به پنل‌های پیامکی اطلاع داشته باشید و آن را مدیریت کنید، بهتر است قبل از انتخاب سامانه پیامکی و سرویس‌های آن، حتما استعلام قیمت آخرین به‌روزرسانی تعرفه‌ها را از شرکت مورد نظر دریافت کنید.

پنل ارسال پیامک کندو، یکی از شرکت‌هایی است که بیشتر از هر چیزی، به سود بردن مشترکین خود از سرویس‌ها فکر می‌کند. تعرفه‌های پنل پیامکی کندو به گونه‌ای است که در اغلب مسابقات مناقصه‌ای، در میدان رقابت پیروز می‌شود. دلیل اصلی اینکه قیمت سرویس‌های پیامکی کندو از رقبا کمتر است، سود کم شرکت و حذف واسطه‌های بازار می‌باشد؛ زیرا رضایت مشترکین حرف اول و آخر فرهنگ توسعه کندو است.

نتیجه‌گیری

همانطور که توضیح دادیم، پنل پیامکی کندو خدمات نوآورانه در زمینه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی، به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه محاسبه تعداد کاراکتر هر پیامک آشنا کنیم. به نظر شما، کندو با اضافه کردن چه مقالاتی می‌تواند بیشترین تاثیر را در رشد کسب و کارها داشته باشد؟  لطفا نظرات ارزشمند خود را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی