نقش پیامک در برندسازی یکی از عوامل مهم در رسیدن به موفقیت برای کسب و کارها و تجارت های مختلف است. در این راستا پیامک و برندسازی نقش پررنگی را به خود اختصاص داده است. در دنیای تکنولوژی و پیشرفت امروز بحث موبایل مارکتینگ اهمیت بالایی را به دست آورده است. چرا که این وسیله بیشتر از هر وسیله دیگر ارتباطی در دسترس مشتریان و صاحبان برند است. از جمله روش‌های بازاریابی موبایلی می‌توان به پیامک تبلیغاتی در برندسازی اشاره کرد. در ادامه به بررسی هر چه بیشتر نقش پیامک در برندسازی می‌پردازیم.

مزایای نقش پیامک در برندسازی چیست؟

کندو - مزایای پیامک در برندسازی

مزایای پیامک در برندسازی

هنوز هم نقش پیامک در برندسازی از طرف بسیاری از کسب و کارها و تجارت‌ها دست کم گرفته می‌شود. در صورتی که این روش به عنوان یک ابزار مدرن باعث ایجاد تعامل مناسب بین مصرف کنندگان و کسب و کارهای مختلف می‌شود. نقش پیامک در برندسازی را در ادامه بررسی می‌کنیم.  این مزایا عبارتند از:

میزان توجه بالا

در بین روش‌های مختلف بازاریابی و تبلیغات، پیامک بیشترین توجه را از طرف مخاطبان خود دریافت می‌کند. به طوری که متخصصین امر بازاریابی و تبلیغات با توجه به بررسی‌های خود دریافتند که حدود ۹۸ درصد پیامک‌های دریافت شده از طرف افراد مورد بررسی قرار می‌گیرند این در حالی است که تنها ۲۲ درصد از ایمیل‌های ارسال شده مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

البته نتیجه‌ای که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم علت مشخصی دارد و آن همواره در دسترس بودن گوشی‌های تلفن همراه است. قطع بودن و عدم اتصال به شبکه‌های اینترنت باعث تاخیر در دریافت ایمیل‌ها می‌شود در صورتیکه ارسال و دریافت پیامک در بیشتر اوقات بدون محدودیت انجام می‌شود.

هزینه پایین

میزان هزینه ای که برای ارسال پیامک در کمپین های برندسازی اختصاص می‌یابد در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر است. ارسال پیامک برای سازی نیازی به کارهای گرافیکی پیچیده و گران قیمت مانند تهیه فیلم، صدا و تصاویر ندارد. برای استفاده از مزایای پیامک در برندسازی تنها کافی است یک متن مناسب در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

قابلیت اندازه گیری نتیجه

تهیه و تنظیم شاخص‌های پیامک برندسازی راحت است. معیارهای اصلی برای اندازه‌گیری نتیجه پیامک در برندسازی عبارتند از:

  • میزان تحویل: میزان تحویل نشان دهنده درصد پیام های ارسال شده است.
  • نرخ باز شدن: درصد پیام‌های خوانده شده از طرف مخاطب را مشخص میکند.
  • نرخ تبدیل:درصد مشخص کننده مصرف کنندگان عمل کننده به پیشنهاد پیام را نشان می‌دهد.
  • میزان پاسخگویی: درصد تعامل مصرف‌کنندگان و فرستندگان پیام را تعیین می‌کند. این درصد بیشتر در محتواهای سوالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل استفاده از نقش پیامک در برندسازی

مطالعات و بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که تعداد دفعات ارسال پیامک رابطه مستقیمی با تاثیرگذاری آن در ذهن مخاطبان و کاربران دارد.  مراحل استفاده از نقش پیامک در برندسازی دارای سه  مرحله کلی است.  این مراحل عبارتند از:

معرفی خدمات یا محصول

مرحله اول از به کارگیری نقش پیامک در برندسازی مربوط به معرفی خدمات و محصولات ارائه شده از طرف کسب‌و‌کار است. در این مرحله لازم است به کمک پیامک کالا و خدمات ارائه شده خود را به جامعه هدف معرفی کنید تا بتوانید بازخوردهای آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

یادآوری خدمات یا محصول

بعد از اولین مرحله از ارسال پیامک که به وسیله آن توانستید برند خود را مورد معرفی قرار دهید، لازم است جهت یادآوری پیامک بعدی را ارسال کنید. بهترین زمان برای ارسال پیامک یادآوری خدمات یا محصول حدود ۴ تا ۵ روز بعد از اولین ارسال پیامک است. متن ارسالی این پیامک نباید دستخوش تغییرات زیادی شده باشد؛ اما از طرفی باید از ارسال پیامک‌های تکراری خودداری کنید. مطمئن باشید استفاده از پیامک یادآوری تاثیر بزرگی در برندسازی شما خواهد داشت.

تثبیت خدمات و محصول

آخرین مرحله در نقش پیامک در برندسازی ارسال پیامک تثبیت است. پیامک تثبیت باید 10 روز بعد از ارسال دومین پیام به دست مخاطب برسد. با استفاده از نقش پیامک در برندسازی بعد از مرحله تثبت خدمات یا محصول شما در ذهن او باقی خواهد ماند و جزو اولین انتخاب‌های وی می‌شود. برای به دست آوردن نتیجه بهتر توصیه می‌شود هر ماه یک بار اقدام به ارسال پیامک برای مخاطبان خود کنید.

روش استفاده از نقش پیامک در برندسازی

کندو - نقش پیامک در برندسازی

نقش پیامک در برندسازی

بدون شک شما نمی‌توانید برای برندسازی کسب و کار یا تجارت خود گوشی موبایلتان را به دست بگیرید و شروع به ارسال پیامک به مخاطبان کنید. در عصر تکنولوژی، نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که شما با بهره‌مندی از آنها می‌توانید در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه پیامک مورد نظر خود را به مخاطبان ارسال کنید. برای این کار توصیه می‌شود از یک پنل پیامک استفاده نمایید. در ادامه اقدامات لازم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

گام اول؛ انتخاب پنل پیامکی

انواع مختلفی از پنل‌های پیامکی وجود دارند که هر یک از آنها امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. در این بخش انتخاب پنلی که بتواند در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه خدمات مورد نظر شما را ارائه دهد، بهترین گزینه خواهد بود.

گام دوم؛ هدفمندی پیامک های برند سازی

تبلیغات در کسب و کارها و تجارت‌ها اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص می‌دهند؛ اما لازم است برای به دست آوردن بهترین نتیجه این تبلیغات به صورت هدفمند انجام شوند. هدفمندی تبلیغات کمک می‌کند تا فیدبک بالایی را از طرف مخاطبان و مشتریان به دست آورید. در این راستا شناسایی نیازهای مشتری لازم و ضروری است.

گام سوم؛ برخورداری از یک خط اختصاصی

ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از خطوط مختلف انجام می‌شود. همانطور که اطلاع دارید بسیاری از مشتریان و مخاطبان برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت از طرف پیامک‌های تبلیغاتی شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار داده‌اند، برای دسترسی به این دسته از مخاطبان می‌توانید از امکاناتی مانند پیامک سفید استفاده کنید.

 سخن پایانی

ما امروزه در عصری زندگی می‌کنیم که گوشی موبایل به یکی از ابزارهای جدایی ناپذیر در زندگی تبدیل شده است. توجه افراد به این وسیله کمک می‌کند تا تبلیغات و معرفی برندها به راحتی انجام شود. در نظر گرفتن مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها در این راستا برای به دست آوردن نتیجه بهتر به کسب و کارها و تجارت‌ها کمک می‌کند. آیا شما هم تجربه استفاده از پیامک را جهت برندسازی داشته‌اید؟ به نظر شما نقش پیامک در برندسازی تا چه میزانی اهمیت دارد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی