این روز‌ها ارسال و دریافت پیامک، تبدیل به یک امر جدایی ناپذیر از زندگی کاربران شده است، آنان ترجیح می‌دهند به‌جای ماندن پشت خط و صحبت‌های طولانی با اوپراتورها و همچنین مراجعه حضوری به ادارات، خدماتی را که می‌خواهند با ارسال و دریافت چند پیامک دریافت کنند. دفاتر پلیس + ۱۰ زیر مجموعه‌ای از خدمات الکترونیکی است که پیش‌تر توسط اداره پلیس ارائه شده بود، این دفاتر در حال حاضر در کشوربا نام دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی خدماتی را به مشترکین ارائه می‌کنند. خدماتی که این دفاتر ارائه می‌دهند، شامل: خدمات مربوط به وظیفه عمومی، صدور کارت سوخت، تعویض گواهینامه رانندگی، صدور گذرنامه، صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، صدور گواهی پروانه کسب و… . به دلیل مراجعه‌کنندگان در چنین دفاتری، استفاده از سامانه پیامکی باعث شد تا نه تنها تعداد افراد کمتری مراجعه کنند، بلکه سرعت بیشتری به انجام امور بخشید.

کاربرد پیامک در پلیس+10، سرعت بیشتر، مراجعه کنندگان کمتر

برای تسریع در امور مراجعه کنندگان و همچنین جلوگیری از مراجعات حضوری سامانه پیامکی در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ با شماره سامانه ۱۱۰۳۰۰راه‌اندازی شد. جهت استفاده از این سامانه پس از اولین مراجعه به دفاتر پلیس +10 می‌توان با عضویت در آن از مراحل پیشرفت کاری خود اطلاع کسب کنید. مثل: صدور یا تمدید گواهینامه رانندگی، گذرنامه، کارت پایان و معافیت از خدمت ، کارت هوشمند سوخت و … به شماره مراجعین پیامک ارسال می‌گردد. استفاده از سامانه پیامکی رضایت مراجعه کنندگان را نیز در بر داشت، چراکه برای پیگیری امور خود دیگر نیازی ندارند مدت زمان طولانی را در ترافیک باشند و یا بخواهند از محل کار خود مرخصی بگیرند.

کندو-کاربرد پیامک در پلیس+10

پنل پیامک

کاربرد پنل ارسال پیامک در پلیس+10

ارسال پیامک تشکر و نظرسنجی

همچنین استفاده از سامانه پیامکی به مراکز و دفاتر دولتی این امکان را می‌دهد تا بازخورد و میزان رضایت مشتریان را از خدمات حضوری و غیر حضوری آنان مورد بررسی قرار دهند، به طوری که اگر مراجعه‌کننده‌ای نیاز به ثبت شماره و استفاده از سامانه نداشته باشد ودر اولین حضورش در دفاتر پلیس +10 خدماتی را که می‌خواهد دریافت کند، پیامکی مبنی بر تشکر از حضور او و همچنین میزان رضایت از خدمات به نظرسنجی گذاشته و مراجعه کننده می‌تواند در آن نظرسنجی طبق خدماتی که دریافت کرده است، امتیاز دهد.

ارسال پیامک اعلانات، هشدارها و قوانین

با استفاده از پنل ارسال پیامک در دفاتر پلیس+10 می‌توان پیامک‌های هشدارها و اعلانات عمومی و برخی قوانین را برای مشترکین ارسال کرد.

ارسال پیامک تغییر آدرس، تغییر شماره و ساعات کاری

در صورت تغییر در آدرس و شماره تلفن و همچنین ساعات اداری دفاتر پلیس+10 می‌توان پیامکی برای اطلاع رسانی مراجعه کنندگان ارسال کرد.

افتتاح شعبه جدید و ارسال پیامک منطقه‌ای

امکان ارسال پیامک به مشترکین مناطق مختلف این امکان را در اختیار دفاتر پلیس+10 قرار می‌دهد تا در صورت افتتاح شعبه جدید، آن‌را به اطلاع ساکنین منطقه برسانند.

کندو-کاربرد پیامک در پلیس+10

کاربردهای پیامک در ادارات

کلام پایانی

از حضور تلفن‌های هوشمند تقریبا می‌توان گفت که یک دهه می‌گذرد، با این‌حال آن‌قدر در زندگی روزانه هر فردی تاثر گذاشته است که بیشتر کارهای روزانه را با گوشی‌های خود انجام می‌دهند. این امر باعث شده که مشترکین نیز توقع داشته باشند تا ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی نیز با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سامانه‌های پیامکی خدمات رسانی انجام دهند، یکی از مراکزی که با استقبال بسیار فراوان مراجعه کنندگان مواجه شد، دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس+10 است. این امر نه تنها از مراجعه حضوری افراد جلوگیری کرد، بلکه باعث سریع در انجام امور نیز شد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی