در برخی کشورها خیریه‌ها زیر مجموعه یا مترادف موسسات غیرانتفاعی (non-profit  organizations) یا به اختصار NPO تلقی می‌شوند، یعنی موسساتی که به قصد کسب منافع مادی موسسان یا اعضا تشکیل نمی‌شوند؛ بلکه هدفی ماورای اهداف مالی را دنبال می‌کنند. در برخی کشورهای دیگر موسسات خیریه زیرمجموعه موسسات غیردولتی (non-governmental organizations) یا به اختصار NGO قرار می‌گیرند.

در کشور خودمان ایران نیز اکثر مردم NGO را مترادف با موسسه خیریه می‌دانند. موسسات خیریه به واسطه وجود نیروهای داوطلب که معمولا تعداد افراد زیادی هم هستند، دارای ساختار، روابط و گروه‌های رسمی و غیررسمی پیچیده و گاهی متعدد هستند که در این میان نیروهای داوطلب فعال در موسسه، عامل مهمی در ایجاد این ویژگی هستند. نیروهای داوطلب، افرادی هستند که به طور غیرموظف و به صورت رایگان زمان‌های آزاد خود را به انجام فعالیت هایی برای موسسه یا در موسسه صرف می‌کنند و به سادگی هم ممکن است در هر زمان همکاری خود را با موسسه قطع کنند.

در ادامه با بهترین و معتبرترین موسسه خیریه تهران آشنا خواهیم شد.

ویژگی‌های برجسته بهترین موسسات خیریه

اگر قصد کمک به موسسات خیریه را دارید و به دنبال بهترین و معتبرترین موسسات خیریه در تهران هستید در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی‌های مهم یک موسسه خیریه معتبر را برای شما ذکر کنیم تا با خیال راحت بتوانید به آن‌ها سر بزنید و کمک‌های خود را اهدا کنید.

وب‌سایت معتبر داشته باشند.

موسسه‌هایی که وب سایت دارند برای این که بستری دارند که می‌توانند فعالیت‌های خود را به نمایش بگذارند قابل اعتمادترند. البته صرفا داشتن یک سایت دلیلی بر معتبر بودن یک موسسه نمی‌شود و باید هم ویژگی‌های بعدی را داشته باشند و هم اینکه در سایت خود یک سری استانداردهایی را رعایت کرده باشند.

مثلا حتما آدرس موسسه در قسمت تماس با ما درج شده باشد و شماره ثبت موسسه و ارگانی که از آن مجوز خود را دریافت کرده‌اند درج شده باشد. نکته مهم‌تر این که گزارشات مالی و ترازنامه مالی موسسه داخل سایت قرار گرفته باشد.

نیکوکاران را مانند خانواده خود بدانند.

موسساتی که معتبرند و تنها منبع درآمدشان از طریق نیکوکاران است، با نیکوکارانشان مثل اعضای خانواده‌ی خود رفتار می‌کنند.

برای مثال با استفاده از پنل‌های پیامکی معتبر روز تولدشان را به ایشان تبریک می‌گویند، در اعیاد مختلف و مراسمات نیکوکاران را دعوت می‌کنند، گزارش فعالیت‌های خود را در جلسات مختلف برای ایشان مستند می‌کنند و …

نیکوکاران موسسات معتبر باید عضوی از موسسه باشند.

موسسات نیکوکاری معتبر به نیکوکاران خود به چشم اسکناس نگاه نمی‌کنند و آن‌ها را عضوی از موسسه خود می‌دانند. برای تک تک ایشان فارغ از میزان کمک اهدایی احترام قائلند و حتی یک حساب کاربری در اختیارشان قرار می‌دهند تا بتوانند سابقه کمک های خود را ببینند و مطمئن باشند که مبالغی که کمک کردند جای درستی هزینه می‌شود.

کندو- ارسال پیامک برای موسسه خیریه

شفاف عمل می‌کنند.

شفاف عمل کردن شامل طیف عظیمی از اعمال می‌شود، اما نکته مهم این تعریف این است که شما به عنوان نیکوکار موسسه باید از فعالیت‌های موسسه با خبر باشید.

البته این به معنای دانستن تمام فرآیندهای داخلی و اجرایی موسسه نیست. بدان معناست که بدانید این موسسه مبالغ کمک را چطور هزینه میکند. چند مددجو تحت پوشش دارد؟ چند مددجو از موسسه ترخیص شدند؟ ترخیص شدن آن‌ها به چه علت بوده است؟

یا مثلا گزارشات سالیانه شفافی دارند و مشخص است که از چه منابعی چقدر درآمد داشتند و چه مقدار هزینه کردند.

در ادامه قابل اعتمادترین موسسات خیریه در تهران را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

کندو - 10 تا از معتبرترین موسسات خیریه در تهران

10 تا از معتبرترین موسسات خیریه در تهران

10 تا از معتبرترین موسسات خیریه در تهران

وظیفه اصلی همه‌ی خیریه‌ها کمک بشر دوستانه است و هر یک از آن‌ها می‌کوشند تا به وظایف خود عمل کنند. همانطور که گفتیم این خیریه‌ها به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند.

موسسات خیریه با کمک مردم به قشر آسیب پذیر جامعه (بی سرپرست، بدسرپرست، معلولین، بیماران خاص و..) کمک بسزایی می‌کنند ولی برای کمک رسانی بهتر نیاز به یاری بیشتر مردم است.

موسسه خیریه طلوع مهر علی

موسسه خیریه طلوع مهر علی از سال 1397 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد و این خیریه حامی کودکان دختر 7تا 12 سال بی سرپرست و بدسرپرست است.

این موسسه تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان البرز است و در این موسسه افراد می‌کوشند تا زمینه آموزش و شکوفایی هر یک از کودکان را ایجاد کنند. آموزش، نگهداری و تفریح کودکان هدف اصلی این سازمان است.

این موسسه با هدفی انسانی و برنامه‌ای سازمان یافته می‌کوشد تا مرحم و تسکینی برای دردهای اینگونه کودکان باشد. برای کمک رسانی بهتر و سریع تر این موسسه نیازمند کمک رسانی مردم و خیرین می باشد تا هدف بلند کودکان را بسازد.

در سال‌های اخیر این موسسه به یک سازمان معتبر و قابل اعتماد در بین مردم شکوفا شده و سعی بر این دارد که برای کودکان امکانات بیشتر و بهتری را فراهم سازد.

موسسه‌ی خیریه‌ی طلوع مهر علی با موضوعیت فعالیت نگهداری شبانه روزی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست 7 تا 12 سال دختر می‌باشد. این موسسه در سال 1397 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و تحت نظارت اداره‌ی کل بهزیستی استان البرز به شماره‌ی ثبت 515 و شناسه‌ی ملی 14006437565 با هدف کمک به کودکان بد سرپرست و بی سرپرست دختر با راهکار و روش های نوین توسط آقای کوروش پیشگاهی به نیابت از پدر بزرگوارشان جناب آقای حاج علی پیشگاهی افتتاح گردید.

آدرس: نظراباد، خیابان امام خمینی، نگارستان ۲۸، پلاک ‌۱۱

شماره تماس: ۰۲۶-۴۵۳۶-۰۲۷۵

موسسه خیریه محک

مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری “ محک ”  از سال ۱۳۷۰ و با شماره ثبت ۶۵۶۷ در قـالب یک سـازمان غیر انتفاعی – غیر دولتی با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر ۱۶ سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرده است. در طـول ۳۰ سال فعـالیت، محک بـا بهره‌گیری از کمک‌های انسان دوستانه مردم نیکوکار و همراهی مدیران نیک اندیش و تلاش پیگیر نیروهای داوطلب و موظف خود به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه‌های امور خیریه، درمان و تحقیقات دست یافته است و به یکی از قطب‌های درمان در خاورمیانه تبدیل شده است.

محک تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۰.۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است.

دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)، عضویت در سازمان‌های معتبر بین‌المللی مرتبط با سرطان کودکان

احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای ۱۸۰۰۰ متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال ۱۳۸۶

دریافت تندیس نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی ، اخذ استاندارد NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی درمنطقه خاورمیانه

دریافت نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)

انجام پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی

تمام این موارد نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی است.

آدرس: میدان اقدسیه، ابتدای بزرگراه ارتش، سه راه ازگل، بلوار شهید مژدی، بلوار محک، موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک

شماره تماس: ۰۲۱-۲۳۵۴۰

موسسه بهنام دهش پور

موسسه خیریه بهنام دهش پور سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی و غیرانتفاعی که در نیمه دوم سال 1374 برپایه ایده و پیگیری­های بهنام دهش­پور فعالیت­های خود را آغاز کرد. بهنام در سوم اسفند همان سال و در سن 21 سالگی در اثر ابتلا به بیماری سرطان از میان ما رفت و این مسیر با حمایت داوطلبان و حامیان و با دریافت مجوز قانونی به شماره ثبت 12684، از سال 1379 تاکنون ادامه دارد.

موسسه در طول فعالیتش با برخورداری از یکی از بزرگترین گروه‌های داوطلبان علاقمند، همواره در تلاش برای ساختن جامعه ای بدون ترس از بیماری سرطان است تا به هر طریق ممکن در عرضه خدمات پیشگیری، حمایتی و درمانی نقش بسزایی ایفا کند.

موسسه خدماتی همچون تامین هزینه دارو و درمان و ارائه خدمات جانبی و حمایتی به بیش از 17 هزار بیمار مبتلا به سرطان و خانواده آن‌ها در طول دوره درمان بیمار، تجهیز مراکز دانشگاهی و دولتی فعال در حوزه سرطان، برنامه های تشخیص زودهنگام بیماری سرطان، طراحی و اجرای کمپین های آموزشی و پیشگیری از سرطان، اجرای پروژه های تحقیقاتی، اطلاع‌رسانی و تلاش برای از بین بردن باور های غلط جامعه در خصوص بیماری سرطان، حمایت و راهنمایی خیرین و سایر موسسات مردم نهاد و کمک به توانمند ساختن موسسات همسو در شهرستان‌ها، جذب مشارکت اجتماعی و توسعه فرهنگ داوطلبانه را در کارنامه خود ثبت کرده است.

موسسه از ابتدای تاسیس در کنار یاری‌رسانی به بیماران مبتلا به سرطان با تجهیز بیمارستان ها و مراکز دانشگاهی – آموزشی (بیمارستان شهدای تجریش، بیمارستان طرفه، بیمارستان طالقانی، بیمارستان مفید، بیمارستان امام حسین، مرکز رادیوتراپی بیرجند و …) در جهت افزایش کیفیت و کمیت درمان توام با کاهش هزینه‌های درمانی فعالیت کرده است. دلایل انتخاب این مراکز توسط موسسه، دسترسی آسان، پذیرش انواع بیمه‌ها، نرخ پایین تعرفه‌های درمانی و کادر علمی مجرب می‌باشد.

کندو - معتبرترین موسسات خیریه در تهران

معتبرترین موسسات خیریه در تهران

این موسسه در سال 1390 (2011 میلادی) موفق به کسب و حفظ مقام مشورتی شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد  (ECOSOC) تاکنون گردیده است. همچنین عملکرد و فعالیت‌های موسسه با رعایت بهترین شیوه‌های کاری بر اساس استانداردهای بین المللی NGO Benchmarking (SGS) طی هفت دوره متوالی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است و موفق به کسب گواهینامه و رتبه‌های بالا در این زمینه شده است.

موسسه در سال 2018 در راستای ارتباط و دسترسی به اطلاعات روز و استاندارد در خصوص بیماری سرطان به عضویت رسمی و کامل در اتحادیه بین المللی کنترل سرطان (UICC) در آمد. همچنین از ابتدای سال 1393 حمایت و تلاش خود را در راستای تشکیل و عضویت در شبکه­ های تخصصی موضوعی شامل شبکه ملی موسسات خیریه و تشکل­های مردمی حوزه سرطان ایران، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و شبکه بیماری­های غیرواگیردار در راستای تبادل تجربیات و گسترش خدمات و حمایت در سطح ملی انجام داده است.

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه عاج، پلاک ۷

شماره تماس: 021-91009900

موسسه خیریه زنجیره امید

در این موسسه خیریه که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده و کودکان زیر 18 سال را حمایت می‌کند، طبق استانداردها در سه رشته قلب، ارتوپدی و ترمیمی فعالیت می‌کند.

در این سازمان پزشکان متخصص و سرشناسی راه پیدا کرده اند که به اینگونه کودکان کمک انسان دوستانه‌ای کنند برخی از این پزشکان از کشورهای اروپایی آمده‌اند و در این کار خیر شرکت کرده‌اند.

در این موسسه افراد و اعضای آن می‌کوشند تا روند بیماری بهتر و سریع تر انجام شود و بسیاری از کودکان مبتلا به بیماری قلبی و.. زیرمجموعه این سازمان قرار گرفته است.

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان فنا خسرو، پلاک 31، اقامتگاه کودکان زنجیره امید

شماره تماس: 22747681-021

انجمن ام اس ایران

این انجمن در سال 1378 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد و تا حالا ادامه دارد و این سازمان بیماران مبتلا به ام اس را پوشش می‌دهد و آماده خدمت رسانی به آنهاست.

این انجمن و خیریه با کمک مردم و پزشکان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و می‌کوشند تا روند بهبود را افزایش دهند و در این زمینه از افراد و مراکز درمانی بسیار کمک گرفته‌اند.

در این سازمان سمینارها، کارگاه های آموزشی و همایش هایی برگزار می شود که افراد با این بیماری و روند بهبود و درمان آن و پیشگیری از آن آشنا شوند.

آدرس: خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی نرسیده به چهارراه طالقانی، کوچه شهید محمد شمس، پلاک ۳۵

شماره تماس: ۶۶۹۵۳۹۰۷-۹ _ ۸-۶۶۹۵۱۱۸۷

موسسه خیریه دارالاکرام

موسسه خیریه دارالاکرام از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه تحصیلی کودکان فعالیت می‌کند و از دبستان تا دانشگاه حامی کودکان بازمانده از تحصیل است.

این موسسه حامی کودکان بی‌سرپرست است که به خاطر شرایط اقتصادی از تحصیل بازمانده‌اند و در زمینه‌های آموزشی، درمانی و پزشکی آماده خدمت رسانی است.

این سازمان به صورت غیرانتفاعی فعالیت می‌کند و برای اداره بهتر و آرامش بیشتر کودکان نیازمند کمک‌ها و دستگیری‌های مردمی است.

آدرس: تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، کوچه بیستم (شهید رفیعی)، پلاک 6

شماره تماس: 88088999

کندو- شیوه نوین پیامک مارکتینگ

موسسه خیریه رعد الغدیر

موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، سازمان مردم نهاد، غیر سیاسی، غیر دولتی، غیر انتفاعی و عام المنفعه است که با هدف ارتقاء سطح توانایی ‌های افراد دارای معلولیت از طریق فرآیند «آموزش فنی و حرفه‌ای»،«توانبخشی» و حمایت موثر از« اشتغال و کارآفرینی» عزیزان معلولین جسمی حرکتی از آبانماه سال ۱۳۸۰ رسماً آغاز بکار نمود.

این موسسه پس از طی تشریفات اداری و اخذ مجوزات قانونی از وزارت کشور، بهزیستی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و پلیس امنیت تهران بزرگ، در ۲۸ مهر ماه سال ۱۳۸۶ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری با شماره ۲۱۷۰۰ بعنوان یک N.G.O رسما به ثبت رسید.

از ابتدای آغاز به فعالیت این موسسه در محله یافت آباد و منطقه محروم جنوب غرب تهران؛ تاکنون بیش از ۴ هزار نفر از معلولین جسمی حرکتی ساکن در این منطقه و مناطق همجوار و نیز شهرستان های اطراف تهران (اسلامشهر، رباط کریم، قلعه حسن خان، پاکدشت، پیشوا، ورامین، شهر ری، کرج) از مجموعه خدمات “صد در صد رایگان” این موسسه بهره ‌مند گشته‌ اند.

نظر به اینکه هدف خدمتگزاران و حامیان این مؤسسه، مقابله با تفکر ناتوانی؛ تن پروری و صدقه‌گیری و نیز ترویج تحقق اندیشه توانائی و تلاش موثر به ‌منظور تأمین معاش عزتمند میباشد، لذا این مؤسسه تصمیم به حمایت از بحث اشتغال و خود اشتغالی عزیزان توانیاب را گرفت.

آدرس: یافت آباد، میدان الغدیر، خیابان جواد زندیه، پلاک 1

شماره تماس:  4-66305352

موسسه خیریه نیلوفر باغ آبی

موسسه خیریه نیلوفر باغ آبی در سال ۱۳۹۶ با هدف کمک به ارتقا و بهبود سلامت دهان و دندان در افراد دارای معلولیت و با نیازهای خاص و ارایه سایر خدمات توانبخشی و مشاوره ای برای معلولین با مجوز سازمان بهزیستی به شماره ثبت ۴۲۷۳۳ تاسیس شده است.

هدف این موسسه کمک به ارتقا سلامت دهان و دندان افراد دارای معلولیت و با نیازهای خاص می‌باشد.

آدرس: ستارخان، ابتدای بهبودی، نبش کوچه بشیر، پلاک 361

شماره تماس: 66508841

کندو - بهترین خیریه ها در تهران

بهترین خیریه ها در تهران

بنیاد خیریه غیر دولتی مادر مهربان

بنیاد غیر دولتی خیریه مادر مهربان امّ المومنین خدیجه کبری (سلام الله علیها) با اهداف مبارزه با گرسنگی، اطعام کودکان و تکریم جایگاه مادر به ویژه شخصیت امّ المومنین خدیجه کبری (س) در گستره‌ای ملی در حال فعالیت است. کودکان آینده سازانِ کشور هستند. تغذیه‌ی سالم و مناسب، در رشد جسمی و ذهنی آن‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

رویکرد اصلی ما در «بنیاد خیریه مادرمهربان» تأمین غذا، اطعام کودکان و مبارزه با سوء تغذیه است. سوء تغذیه‌ی کودکانی که به هر دلیل از تغذیه مناسب محروم‌اند. ما بر این باوریم که نباید از کودکان انتظار فعالیت اقتصادی و بازدهی مالی داشت، بلکه این مقطع سنی باید صرف کودکی کردن، رشد ، آموزش و تربیت شود. کارشناسان بنیاد با توجه به نیازهای کودکان در حال رشد و با تأکید بر حفظ کرامت و احترام به آن‌ها و نیز با توجه به علاقه‌مندی‌های کودکان در سنین مختلف، فعالیت‌های بنیاد را طراحی کرده و با حضور خیرین اجرا می‌کنند.

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، بین حاجی پور و استاد حسن بنا، پلاک ۱۱۷۴

شماره تماس: ۰۲۱-۲۲۲۲۷۷۲۹  

مؤسسه خیریه ارمغان حیات شکوفه‌ها 

مؤسسه خیریه ارمغان حیات شکوفه‌ها در سال ۱۳۹۶ تأسیس شد و از همان ابتدای تأسیس حمایت از فرشتگان اوتیسم را سرلوحه فعالیت های خود قرار داد.

حمایت کردن از خانواده‌هایی که با بحران ابتلای فرزند دلبندشان به اختلال اوتیسم درگیر شدند فعالیتی روزمره در مؤسسه ارمغان حیات شکوفه‌ها می‌باشد و دغدغه ما این هست که بتوانیم هرچه بهتر و شایسته تر به این فرشتگان زمینی کمک کنیم.

آدرس: خیابان مدنی جنوبی، خیابان محمودی، کوچه هوری، سرای محله شاهد، واحد ۷

شماره تماس: ۲۳ ۲۵ ۵۹ ۷۷ – ۰۲۱

5 نمونه پیامک تبلیغاتی برای موسسات خیریه

محقق شدن اهداف موسسه خیریه …………..؛ نتیجه کمک شماست. از شما صمیمانه متشکریم و از خدای متعال برای شما و خانواده محترم آروزی سعادتمندی داریم.

.

اعمال بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند و امروز شما نشان داده‌اید که این حقیقت مطلق است. بابت کمک مالی به مؤسسه خیریه …………. نهایت تشکر را داریم.

.

من از خودگذشتگی و تمایل شما برای کمک به دیگران را تحسین می‌کنم. از صمیم قلبم از شما برای این کمک استثنایی بسیار سپاسگزارم.

.

کمک شما فراتر از چیزی است که موسسه خیریه ………. تصور می‌کرد. صمیمانه، از همه کمک‌های باورنکردنی شما متشکرم.

.

با تشکر از شما برای کمک مالی که به موسسه خیریه! ما بسیار خوش شانس هستیم که توجه افرادی مانند شما را با قلب‌های گرم و بزرگ به خود جلب کرده‌ایم.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم 10 مورد از قابل اعتمادترین موسسات خیریه در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید با کمک‌های خود و کمک به این موسسات دل‌های زیادی را شاد کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی