بهترین اقامتگاه‌ بومگردی شیراز کدام است؟ کمتر کسی وجود دارد که عاشق شیراز نباشد. شیراز شهر شعر و ادب پارسی همراه با بوی خوش گل و گیاه است که توجه هر شخصی را به خود جلب می‌کند. به عبارت دیگر ممکن نیست که به این شهر بروید و با وجود آثار تاریخی و فرهنگی  متعدد، از سفرتان پشیمان شوید. همان‌طور که می‌دانید شیراز به عنوان مرکز و پایتخت استان فارس شناخته شده و در زمان هخامنشیان پایتخت ایران بوده است. شهر شیراز پر از جاهای دیدنی و جاذبه‌های گردشگری بوده و سالیانه میزبان تعداد کثیری از توریست‌هاست.

از بدیهی‌ترین موارد میزبانی از مهمان فراهم کردن رفاه آن‌هاست. شهر شیراز به خوبی از پس این موضوع برآمده و برای گردشگران خود اقامتگاه‌ها و هتل‌های مناسبی را تأسیس کرده است. این اقامتگاه‌ها اکثراً با دکوراسیونی سنتی و مربوط به دوره قاجار دیزاین شده و با بهترین امکانات و اقلام رفاهی از قبیل نظافت عالی، ارائه لوازم شخصی بهداشتی، خدمات گردشگری و حمل و نقل و … در دسترس توریست‌ها قرار گرفته‌اند. در ادامه به معرفی 10تا از بهترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های برجسته بهترین اقامت‌های بوم‌گردی

اقامتگاه‌های بوم‌گردی در واقع همان خانه‌هایی هستند که مردم بومی یک منطقه در آن‌ها سکونت دارند. چیدمان این خانه‌ها معمولاً سنتی و مطابق فرهنگ و آداب مردم همان منطقه است. افراد در اقامتگاه‌های بوم‌گردی احساس نزدیکی بیشتری به هم دارند. در چنین اقامتگاه‌هایی یک اتاق شخصی در اختیارتان قرار می‌گیرد و باقی بخش‌های خانه با دیگر افرادی که در این اقامتگاه ساکن هستند مشترک است. همین مسئله باعث می‌شود در چنین فضایی رابطه‌های دوستانه‌ای بین افراد شکل گیرد و روزها و شب‌ها برای شما متفاوت‌تر از سفرهای قبلی سپری شود.

بهترین اقامت‌های بوم‌گردی باید دارای ویژگی‌های منحصر بفردی باشند تا بتوانند نظر مسافران و افراد دیگر را جلب کنند. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

ساختار و معماری بنا

ساختار خانه‌ها و ساختمان‌ها و نوع طراحی آن‌ها یکی از ویژگی‌های مهم هر منطقه به حساب می‌آیند اگر در سفرها توجه کرده باشید هر شهر یا روستا طراحی مختص خود را دارد. اقامتگاه‌های بوم گردی در واقع نماینده‌ای از طراحی، معماری و آداب‌ورسوم یک منطقه هستند که طبق ویژگی‌ها و معماری سنتی آن منطقه طراحی‌ می‌شوند. بیشتر این نوع اقامتگاه‌ها خانه‌ها و بناهای قدیمی هستند که با چند مرحله مرمت و بازسازی جان دوباره گرفته‌اند تا میزبان حضور شما باشند.

کندو - بهترین بوم‌گردی‌های شیراز

بهترین بوم‌گردی‌های شیراز

غذاخوری در اقامتگاه بومگردی

اما یکی از ویژگی‌های عجیب و خوشمزه در اقامتگاه‌های بوم گردی تفاوت رستوران و منو غذایی آن با تمام هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست. شما در طول اقامت خود در چنینی خانه‌ای فرصت این را دارید که برای چند روز بر سر سفره محلی‌ها بنشینید و غذاهای محلی این منطقه را تست کنید. در طول اقامت در این اقامتگاه‌ها خبری از غذاهای معمولی و طعم‌های آشنای رستوران‌ها نیست. در اینجا از نان گرفته تا وعده‌های غذایی هنر دستان زحمت‌کش زنان محلی است.

بهداشت در اقامتگاه بومگردی

در اقامتگاه‌های بوم گردی معمولاً یک اتاق در اختیار شما قرار می‌گیرد و سایر فضاها از جمله آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و حمام، فضای نشیمن و حیاط مشترک هستند. دلیل این کار همان فرم خانه مانند چنین اقامتگاه‌هایی است. از طرفی اکثر این نوع اقامتگاه‌ها در محل یک خانه قدیمی افتتاح شده‌اند و علت این امر می‌تواند مربوط به ساختار خانه‌های قدیمی هم باشد. دلیل دیگر حفظ شکل سنتی است و نمی‌توان آن را خیلی مدرن و امروزی کرد. البته خیالتان راحت که حفظ بهداشت در بخش‌های مشترک این نوع اقامتگاه‌ها به شدت موردتوجه قرار می‌گیرد.

کندو - ارسال پیامک در شیراز

انتقال فرهنگ در اقامتگاه بومگردی

در هر جامعه محلی مراسم خاصی وجود دارد این مراسم ممکن است مقیاسی بزرگ داشته باشند و کل جامعه محلی را درگیر کننده و ممکن است به رقص و آوازی در یک خانه ختم شوند به هر حال این‌ها جزوی مهم از فرهنگ به شمار می‌روند و تنها راه حفظشان تکرار آن‌هاست یکی از مسئولیت‌های اقامتگاه‌های بوم گردی هم نشان دادن فرهنگ است که باعث می‌شود اجرای مراسم در اقامتگاه‌ها موردتوجه قرار گیرد. رقص‌ها و موسیقی‌های محلی، بازی‌های سنتی، لالایی‌ها و … همه و همه چیزهایی هستند که می‌توانید در اقامتگاه‌های بوم گردی شاهدشان باشید.

فضاسازی اقامتگاه بومگردی

یکی دیگر از ویژگی‌های اقامتگاه بوم گردی که خصوصا در مقایسه با هتل‌ها به چشم می‌آید میزان فضایی است که در اختیارتان قرار می‌گیرد. زمانی که در هتل‌ها اقامت دارید تنها یک اتاق در اختیار شماست، اما با سکونت در یک اقامتگاه بوم گردی شما به تمام فضاهای آن اقامتگاه دسترسی دارید. از فضاهای خارجی مانند حیاط یا باغ گرفته تا تمام فضاهای داخلی مانند هال و پذیرایی، اتاق‌خوابتان، آشپزخانه و … در واقع می‌توان این‌طور گفت که اقامتگاه‌های بوم گردی جادارتر هستند و فضای اقامت در آن‌ها به نسبت هتل و یا مهمان‌پذیرها بیشتر است.

اجاره بها در اقامتگاه بومگردی

واقعیت این است که اگر به فکر جیبتان هستید باید خودتان را برای یک اقامت هیجان‌انگیز در یک اقامتگاه‌ بوم گردی آماده کنید. هزینه‌های اقامت در خانه‌های بوم گردی از هتل‌ها ارزان‌تر است. ارزان بودن اقامتگاه‌های بوم گردی به دلیل مشترک بودن بعضی بخش‌ها و ساده بودن خدمات و امکانات است. البته این اصلاً به معنای آن نیست که شما در این مدل اقامتگاه‌ها کمبودی حس می‌کنید. اقامتگاه‌های بوم گردی در مقایسه با خدمات و امکاناتی که به شما ارائه می‌دهند اجاره‌بهای پایین‌تری به نسبت هتل‌ها دارند و همین هم باعث شده که به سرعت طرفداران خودشان را در میان گردشگران و مسافران پیدا کنند. همان‌طور ک تا اینجا متوجه شدید نوع ارائه خدمات در این اقامتگاه‌ها متفاوت است و همین امر تأثیری مستقیم بر هزینه‌ها می‌گذارد.

معرفی 10تا از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی شیراز

اقامت در بهترین اقامتگاه بوم گردی شیراز یکی از مهمترین مسائلی است که قبل از سفر به شیراز باید به آن توجه کرد. وجود چند اقامتگاه بوم گردی جذاب در شیراز سبب شده تا دست شما در انتخاب اقامتگاه برای سفر به شیراز، کاملاً باز باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را با بهترین اقامتگاه های بوم گردی شیراز آشنا کنیم.

اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان

اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان

اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان شیراز با حدود ۱۰۰ سال قدمت در بافت تاریخی و خیابان لطفعلی‌خان زند شیراز قرار گرفته است. اگر به دنبال بهترین اقامتگاه بوم گردی شیراز هستید، بوم گردی ماه سلطان یکی از پرطرفدارترین و البته جذاب‌ترین اقامتگاه‌های سنتی شیراز است.

این اقامتگاه بوم‌گردی آخرین بار در سال ۱۳۹۸ بازسازی شد و اکنون با داشتن ۶ اتاق در بنایی ۲ طبقه از مسافران و گردشگران شهر شیراز پذیرایی می‌کند. در اقامتگاه بوم‌گردی ماه سلطان و چایخانه سنتی آن، غذاهای محلی و نوشیدنی‌های متنوعی ارائه می‌شود که لذت اقامت در شیراز بوم گردی را برای شما دو چندان می‌کند.

پرسنل پرتلاش این اقامتگاه همواره تلاش می‌کنند تا خاطره اقامتی خوش در شهر شیراز را برای شما بسازند. در اقامتگاه بومگردی ماه سلطان شیراز می‌توانید اتاق‌های دو تخته و چهار تخته رزرو کنید و از حضور در حیاط دنج آن نیز لذت ببرید.اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان شیراز

هزینه اقامت در اتاق‌های زیبای عمارت ماه سلطان شیراز از ۲۸۰ هزار تومان برای هر شب اقامت، شروع می‌شود؛ بنابراین می‌توانید اقامتی دل‌نشین را با قیمتی مناسب تجربه کنید.

از اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان شیراز پیاده می‌توانید از مسجد نصیرالملک، آرامگاه شاه‌چراغ، حمام و بازار وکیل، ارگ کریم‌خان، و باغ نارنجستان قوام بازدید کنید. باغ ارم، حافظیه، آرامگاه سعدی، و تخت جمشید هم از دیگر دیدنی‌های شیراز هستند که پیشنهاد می کنیم در زمان اقامتتان حتما از آن‌ها بازدید کنید.

دسترسی به ایستگاه اتوبوس و مترو یکی دیگر از مزایای اقامت در بوم گردی ماه سلطان است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. ایستگاه اتوبوس و ایستگاه مترو ولیعصر شیراز در چند قدمی اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان قرار گرفته‌اند؛ همچنین از اقامتگاه تا پایانه‌ی مسافربری امیرکبیر و فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز فاصله‌ای حدود ۲۵ دقیقه خواهید داشت.

حالا که قصد سفر به شیراز را دارید، پیشنهاد ما این است که در این سفر سری هم با بازارهای زیبا و بهترین مراکز خرید شیراز بزنید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان: شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، کوچه نارنجستان قوام، کوچه ۱۰/۷

کندو - اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه شیراز

اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه شیراز

اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه شیراز

اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه، یکی از زیباترین، محبوب‌ترین بهترین اقامتگاه‌های بوم گردی شیراز است. این اقامتگاه که خودش یک ساختمان قدیمی است در بافت تاریخی شهر واقع شده است. مساحت این عمارت زیبا که از محبوب‌ترین خانه‌های بوم گردی شیراز محسوب می‌شود، بیش از ۴۰۰ مترمربع است.

اتاق‌هایی که برای مهمانان عمارت قاجاریه درنظر گرفته شده در طبقات زیرزمین، اول و دوم این ساختمان قدیمی ساخته شده‌اند. حیاط زیبای اقامتگاه قاجاریه شیراز با درختان و بوته‌های سرسبز و البته حوضی بزرگ و آبی‌رنگ، شور و حال فوق‌العاده‌ای به آن بخشیده است.

یکی دیگر از زیبایی‌های این اقامتگاه جذاب، وجود پنجره‌هایی با قاب‌های چوبی و شیشه‌های رنگی قدیمی است که جلوه خاصی به این عمارت بخشیده است. تصور کنید وقتی آفتاب از شیشه‌های رنگی به داخل اتاق می‌افتد، فضا چه قدر جذاب‌تر خواهد شد.

بعد از توصیف فضای خارجی اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه، خوب است کمی هم درباره امکانات آن بگوییم. امکاناتی که در این اقامتگاه فراهم شده، شرایط را برای یک زندگی راحت و مرفه به طور کامل فراهم آورده است. در اتاق‌های اقامتگاه متناسب با تعداد مسافران تختخواب‌هایی تمیز و مرتب فراهم شده است. علاوه بر این هر یک از اتاق‌ها، سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی خود را دارند. با اینکه اقامتگاه بوم گردی از فضایی سنتی برخوردار است، اما امکاناتی مدرن نظیر یخچال، کولر گازی، تلویزیون و اینترنت پرسرعت نیز در دسترس مسافران قرار دارد.

مسافران، صبحانه را مهمان اقامتگاه هستند. برای وعده‌های ناهار و شام، رستوران و برای میان‌وعده، کافی‌شاپ مجموعه با غذاها، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های سالم و خوشمزه خود در خدمت مسافران هستند.

هزینه اقامت در اتاق‌های دو تخته عمارت قاجاریه از ۲۶۰هزار تومان شروع می‌شود.

از دیگر مزیت اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه فاصله کم آن تا ارگ کریمخان، شاهچراغ، نارنجستان قوام، خانه زینت الملوک، مسجد جامع عتیق و مسجد نصیرالملک است که بازدید از این اماکن را برای شما آسان می‌کند.

آدرس اقامتگاه بوم گردی عمارت قاجاریه: شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، کوچه اسکندری

کندو - اقامتگاه بوم گردی لوتوس شیراز

اقامتگاه بوم گردی لوتوس شیراز

اقامتگاه بوم گردی لوتوس شیراز

یکی دیگر از بهترین اقامتگاه بوم گردی شیراز، اقامتگاه لوتوس است که فضایی سنتی و بسیار دل‌چسب دارد. قدمت ساختمان اقامتگاه به ۱۶۰ سال قبل و دوران قاجار می‌رسد. اقامتگاه بوم گردی لوتوس یک حیاط باصفا و زیبا دارد. حیاطی که علاوه بر حوضی آبی رنگ، با گلدان‌های کوچک و بزرگ شمعدانی تزئین شده است.

نمای آجری ساختمان عمارت لوتوس یکی دیگر از عواملی است که به زیبا شدن حیاط و به وجود آوردن فضای اصیل آن کمک می‌کند. همچنین داشتن پنجره‌هایی با قاب‌های چوبی و شیشه‌های رنگی جلوه فوق‌العاده‌ای به ظاهر این اقامتگاه بخشیده‌ است. تماشای این حیاط زیبا برای مهمانان اقامتگاه لوتوس، بسیار آرام‌بخش است.

اتاق‌های این اقامتگاه امکانات کاملی دارند و مجهز هستند. بنابر تعداد مسافران، در اتاق‌ها تختخواب مناسب و راحت درنظر گرفته می‌شود. علاوه بر آن هر یک از اتاق‌ها برای خود سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی دارند.

امکاناتی نظیر کولر گازی، یخچال، تلویزیون و… و همچنین رفتار خوشایند و روی گشاده پرسنل، احساس حضور در یک هتل ۵ ستاره را برای مهمانان به وجود می‌آورد. در کنار این موارد باید صبحانه لذیذ و متنوع اقامتگاه لوتوس را هم اشاره کنیم که به شیرینی سفرتان می‌افزاید.

هزینه اقامت در اقامتگاه بوم گردی لوتوس از ۴۰۰هزار تومان شروع می‌شود.

نزدیکی به نارنجستان قوام،خانه زینت الملوک، مسجد جامع عتیق، مسجد وکیل، بازار وکیل، حرم شاهچراغ، ارگ کریم خانی، آرامگاه حافظ و سعدی و همچنین فاصله کم و دسترسی مناسب به فرودگاه، ایستگاه راه آهن و ترمینال اتوبوسرانی از دیگر مزیت‌های این اقامتگاه تاریخی محسوب می‌شود.

آدرس اقامتگاه بوم گردی لوتوس شیراز: شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، کوچه ۲/۱۲

کندو - اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه شیراز

اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه شیراز

اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه شیراز

اگر به دنبال اقامتگاهی با فضایی صمیمی و دلنشین می‌گردید، احتمالا اقامتگاه بوم گردی سی راه، رضایت شما را جلب خواهد کرد. نمای ساختمان این اقامتگاه که قدمتش به دوران پهلوی می‌رسد، آجری است. شاید یکی از دلایل صمیمت و صفای اقامتگاه همین ساختار آجری آن است. علاوه بر این در وسط حیاط اقامتگاه یک حوض زیبای آبی وجود دارد؛ گلدان‌های زیبا با گل‌های رنگارنگ هم به زیبای این حوض افزوده‌اند. البته این گلدان‌های زیبا در سراسر حیاط وجود دارند و فضا را آراسته‌اند.

اگر می‌خواهید از این فضا بیشتر لذت ببرید، تخت‌های داخل حیاط محل مناسبی برای نشستن و شروع گپ و گفتی دوستانه هستند. پنجره‌هایی با قاب‌های چوبی بسیار زیبا و گچبری‌های هنرمندانه از دیگر ویژگی‌های ظاهری این اقامتگاه بوم گردی است.

حالا برویم سراغ امکانات موجود در اقامتگاه؛ این اقامتگاه در مجموع ۶ اتاق دارد. این اتاق‌ها در دو طبقه واقع شده‌اند. در این اتاق‌ها علاوه بر تخت‌خواب و امکانات معمول، سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی وجود دارد تا مهمانان از حضور در این اقامتگاه بیشتر لذت ببرند.

هزینه اقامت در اقامتگاه بوم گردی سی راه از ۳۲۰هزار تومان شروع می‌شود.

علاوه بر امکانات داخلی اتاق‌ها و ظاهری زیبا، این اقامتگاه یک مزیت دیگر هم دارد. کسانی که عمارت سی راه را برای اقامت انتخاب می‌کنند، می‌توانند با تورهای اقامتگاه به گردش و تفریح در شهر بروند.

آدرس اقامتگاه بوم گردی سی راه شیراز: شیراز، سه راه نمازی، گذر تاریخی سنگ سیاه، پشت آرامگاه بی بی دختران، کوچه موزه مشکین فام

کندو - اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه شیراز

اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه شیراز

اقامتگاه بوم گردی ترنجستان

این اقامتگاهکی از زیباترین‌ترین و بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی شیراز است که در خیابان لطفعلی خان زند یعنی همان خیابانی قرار گرفته که بیشتر مسافران شهر فرهنگ و ادب، به دنبال اقامت و رزرو هتل در آن هستند.

اقامتگاه زیبای بوم‌گردی ترنجستان، دارای بنایی به یادگار مانده از اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی است که پس از مرمت و بازسازی‌های انجام گرفته، درهایش را در سال ۱۳۹۷ به روی مهمانان گشود. اگر به دنبال بهترین اقامتگاه بوم گردی شیراز هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به این اقامتگاه سر بزنید.

اتاق‌های این اقامتگاه تمیز و به صورت سنتی چیده شده‌اند. همچنین حیاط باصفای آن با حوض و درخت‌های نارنج، حال و هوایی صمیمی برای مهمانان ایجاد می‌کند و مکانی دنج برای صرف یک نوشیدنی در کنار عزیزانتان است. رستوران سنتی اقامتگاه بوم‌گردی ترنجستان بدون شک شما را به خوردن غذاهای شیرازی وسوسه می‌کند.

اقامتگاه بوم گردی ترنجستان

هزینه اقامت در اتاق‌های دو نفره این اقامتگاه از ۳۴۰هزار تومان شروع می‌شود.

این اقامتگاه در بافت تاریخی شهر شیراز قرار دارد و شما می‌توانید پیاده از جاذبه‌های تاریخی مانند مسجد نصیرالملک، مسجد جامع عتیق، حرم شاهچراغ، سرای مشیر، بازار وکیل، حمام وکیل و مسجد وکیل بازدید نمایید. همچنین نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس تنها ۱ دقیقه با شما فاصله دارد و فاصله زیادی با فرودگاه و ایستگاه راه آهن نخواهید داشت.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ترنجستان: شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، کوچه نارنجستان قوام

کندو - اقامتگاه بوم گردی پری دخت

اقامتگاه بوم گردی پری دخت

اقامتگاه بوم گردی پری دخت

اقامتگاه بوم گردی پری دخت، یکی دیگر از بهترین اقامتگاه های بوم گردی شیراز است که هرساله پذیرای مسافران بسیاری از سراسر ایران است. معماری سنتی ساختمان این اقامتگاه بی‌شک چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌کند.

در اقامتگاه بوم گردی پری دخت انواع غذاهای محلی و سنتی نظیر کلم پلو، دو پیازه آلو، شکر پلو، قورمه به، یخنی نخود، لوبیا پلو، رب پلو، هویج پلو، دمپختک، قرمه سبزی و جوجه طبخ می‌شود و شما می‌توانید از طعم متفاوت و بی‌نظیر این غذاها لذت ببرید.

اقامتگاه بوم گردی پری دخت

از دیگر خدماتی که این بوم گردی برای رفاه حال گردشگران خود در نظر گرفته است می‌توان به پارکینگ اختصاصی غیر مسقف، راهنمای محلی، اینترنت رایگان، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، سیستم گرمایش بخاری گازی و سیستم سرمایش اسپیلت اشاره کرد.

هزینه اقامت در اقامتگاه پری دخت شیراز از ۳۲۰هزار تومان شروع می‌شود.

از جمله جاذبه های گردشگری که فاصله زیادی با این اقامتگاه ندارند، می‌توان به حرم شاهچراغ، آرامگاه حافظ و سعدی، مسجد جامع عتیق، موزه پارس شیراز یا عمارت کلاه، باغ ارم و باغ نارنجستان اشاره کرد. دسترسی آسان به ایستگاه اتوبوس و مترو از دیگر مزیت‌های این اقامتگاه بومگردی است.

آدرس اقامتگاه بوم گردی پری دخت: شیراز، خیابان کریم خان زند، کوچه ۲۶، فرعی ۲۶/۱

کندو - اقامتگاه بوم گردی پری دخت

اقامتگاه بوم گردی پری دخت

اقامتگاه بوم گردی خانه باغ ایرانی شیراز

یکی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی شیراز، خانه باغ ایرانی است. قدمت این اقامتگاه که در سال ۱۳۹۵ افتتاح شده، به دوران پهلوی می‌رسد. اقامتگاه خانه باغ ایرانی در مرکز شیراز واقع شده و از فضایی دلنشین و زیبا برخوردار است.

نمای آجری ساختمان، حوض زیبای وسط حیاط و گلدان‌های زیبا، محیط این اقامتگاه را بسیار رویایی کرده است. البته وجود پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی که مشرف به حیاط هستند از دیگر زیبایی‌های این اقامتگاه محسوب می‌شود.

این اقامتگاه در یک باغ بزرگ به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع ساخته شده و فضای باصفایی دارد. ۹ اتاق اقامتگاه با ظرفیت ۳۰ نفر، با امکانات مدرن خود پذیرای مهمانان شهر زیبای شیراز هستند. تختخواب‌هایی راحت و تمیز، تلویزیون و یخچال از امکانات داخی اتاق‌های این عمارت است؛ علاوه بر این سرویس بهداشتی و حمام شیک و تمیز این اتاق‌ها، رضایت مهمانان را تامین می‌کند.

اقامتگاه باغ ایرانی امکانات فراوان و بسیار مناسبی برای مهمانان فراهم کرده است. از جمله این امکانات می‌توان به راهنمای تور، اتاق چمدان، تاکسی سرویس، صندوق امانات و خدمات بیدارباش اشاره کرد. البته در این اقامتگاه، امکانات تفریحی متنوعی در دسترس است که از میان آن‌ها می‌توان آلاچیق، گلخانه و فضای سرسبز باغ را نام برد.

اگر دلتان بخواهد در اقامتگاه محل اقامت خود غذا میل کنید، می‌توانید سری به رستوران سنتی سیاه چادر در محیط باغ این عمارت بزنید. در این رستوران غذاهایی لذیذ با موادغذایی سالم تهیه و سرو می‌شود.

هزینه اقامت در اقامتگاه خانه باغ ایرانی شیراز از ۳۴۰هزار تومان شروع می‌شود.

همان طور که اشاره شد اقامتگاه باغ ایرانی در مرکز شیراز واقع شده است؛ بنابراین دسترسی بسیار مناسبی به مکان‌های تاریخی و گردشگری این شهر دارد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی خانه باغ ایرانی: شیراز، چهارراه گمرک، خیابان مشیر شرقی، کوچه ۱۸، پلاک ۳۸

 اقامتگاه سنتی بی بی شیراز

بی بی، یک اقامتگاه سنتی در شیراز است که با حیاط باصفا و اتاق‌هایی با دکوراسیون کلاسیک و پنجره‌های رنگی، آماده پذیرایی از مسافران و مهمانان عزیز شهر شیراز است. این اقامتگاه در سه راه نمازی شیراز قرار دارد و با توجه به نزدیکی به حرم مطهر شاه چراغ، برای دوستداران خاندان اهل بیت گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. در صورتی که مایل به رزرو این اقامتگاه هستید، این نکته را مد نظر داشته باشید که اتاق‌های این اقامتگاه مستر نیستند و باید از حمام و سرویس بهداشتی مشترکی که در حیاط قرار دارد، استفاده کنید.

آدرس: سه راه نمازی، خیابان دستغیب، کوچه سنگ سیاه، انتهای کوچه

ویلا سبز

در سفرتان به شیراز از حصار دیوار‌ها و آپارتمان‌ها بلند دور شوید و مدتی را در ویلایی سرسبز با باغی زیبا سپری کنید. درخت‌های بلند و حوضی پر از آب در دل این باغ فضایی دل‌انگیز برای یک پیاده‌روی و تماشای غروب خورشید شیراز در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر در روزهای گرم به شیراز سفر می‌کنید و اهل ورزش‌هایی مثل شنا هستید می‌توانید از استخر روباز این ویلا باغ استفاده کنید و لحظه‌های خاطره‌انگیزی داشته باشید.

کندو - اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ

اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ

اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ

فضای داخل این عمارت شباهت زیادی به نامش دارد. وقتی وارد حیاط این عمارت می‌شوید میز‌و‌صندلی‌ و وسایلی رنگارنگ توجهتان را به خوشان جلب می‌کنند و وجود همین رنگ‌هاش شاد باعث به وجود آمدن فضایی دلنشین می‌شود. این عمارت زیبا که به سبک معماری قدیمی ایران ساخته و مرمت شده است در مرکز شهر شیراز قرار گرفته و دسترسی خوبی به جاهای دیدنی این شهر دارد.

کندو - نگارش پیامک تبلیغاتی

نمونه پیامک تبلیغاتی برای اقامتگاه‌های بومگردی

اگر شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید که دورهٔ  بازاریابی پیامکی را منسوخ‌شده می‌دانند و فکر می‌کنند کمتر کسی حوصلهٔ خواندن پیامک‌های اعصاب‌خردکن تبلیغاتی را دارد، باور کنید که سخت در اشتباهید!

پیامک تبلیغاتی اگر در زمان درست و به آدم درستش ارسال شود، یک راه عالی برای بازاریابی و تعامل با مشتریان است. فقط باید چم‌وخم این کار را بلد باشید. در ادامه نمونه پیامک های تبلیغاتی برای ارسال اس ام اس انبوه تبلیغاتی در اختیار شما قرار دادیم.

برای اقامت در اقامتگاه سرسبز برای فرار از ساختمان‌های بلند شهری

با شماره … با ما در تماس باشید.

.

 

۳۰ درصد تخفیف برای رزرو اتاق‌های دو تخته اقامتگاه بی بی شیراز

برای رزرو با شماره … در تماس باشید.

.

تعطیلات تو راهه؛ به اجارهٔ  اقامتگاه بومگردی در شیراز فکر کنید.

آدرس: …

شماره تماس: …

.

هم ارزان، هم باصفا! اقامتگاه‌ … شیراز منتظر شماست.

.

سفر به ۳ هزار سال پیش با اقامت در اقامتگاه‌های سنتی شیراز

سخن پایانی

با توجه به رونق گردشگری در شیراز، هتل‌های متنوعی با امکانات رفاهی و قیمت‌های گوناگون در این شهر ساخته شده است. با این حال، در چند سال اخیر تمایل مسافران به سکونت در اقامتگاه‌های سنتی شیراز افزایش چشمگیری داشته‌اند و بسیاری از آنان تمایل دارند که برای فرار از زندگی شهری مدرن، در خانه‌های سنتی و قدیمی اقامت کنند و علت این امر استفاده صحیح مدیریت اقامتگاه‌های بومگردی از تبلیغات مناسب پیامکی است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی