گاهی در ارسال پیام‌های کوتاه متنی، خدماتی ارائه می‌شوند که هزینه‌ی آن نسبت به ارسال پیامک‌ها معمولی بیشتر است که به آن خدمات سرویس ارزش افزوده پیامک یا VAS که مخفف value added services یا value added service است، گفته می‌شود. این خدمات شامل، برخی مسابقات و قرعه‌کشی‌ها، دریافت و ارسال پیامک تحت وب، دریافت ایمیل از طریق پیامک، دریافت اطلاعات و اخبار روز دنیا و … از خدماتی هستند که زیرمجموعه‌ی سرویس ارزش افزوده پیامک را تشکیل می‌دهند. در نظر داشته باشید که چنین پیامک‌هایی از طریق پنل اس ام اس برای مشترکین به صورت انبوه ارسال می‌شوند.

اس ام اس تبلیغاتی و سرویس ارزش افزوده در پیامک چه فرقی با یکدیگر دارند؟

در ارسال اس ام اس تبلیغاتی، صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها جهت تبلیغ، برند، خدمات یا محصولاتشان، برای مخاطبین هدف پیامک ارسال می‌کنند، این پیام‌ها حاوی پیام‌های شخصی سازی شده، تبریک اعیاد و تولد‌ مخاطبین، ارسال کدهای تخفیف، محصولات، خدمات جدید و … هستند. این پیامک‌ها به صورت انبوه از طریق پنل اس ام اس ارسال می‌شوند و هزینه‌ی آن‌را ارسال کنندگان پرداخت می‌کنند. اما در خصوص سرویس ارزش افزوده پیامک، هزینه پیامک‌ها از حساب دریافت کنندگان کسر می‌شود، چرا که خود مخاطبین تمایل به دریافت چنین پیام‌هایی را دارند. شاید این سوال برای‌تان پیش بیاید که برای پیامک‌های تبلیغاتی نیز مخاطبان، خود رضایت می‌دهند که شمارشان را در اختیار کسب‌وکار قرار دهند. بله درست است. اما پیام‌های که شامل سرویس ارزش افزوده هستند، در واقع از نظر محتوایی و اطلاعات و خدمات متمایز از پیام‌های تبلیغاتی هستند. در واقع در چنین شرایطی مخاطبان مشتاق دریافت آن هستند.

کندو- سرویس ارزش افزوده در پنل پیامک چیست

ارزش افزوده پیامک

گروه‌های سرویس ارزش افزوده در پیامک

پیامک‌های ارزش افزوده که از طریق پنل اس ام اس به صورت انبوه ارسال می‌شوند، شامل چهار گروه هستند:
• سرویس‌های بازاریابی
• برنامه‌ها و بازی‌های کامپیوتری
• محتوا، کتاب، سخنرانی‌ها
• تبلیغات

محبوبیت سرویس ارزش افزوده پیامک در بین مخاطبان

دریافت اطلاعات جدید در دنیای کنونی باعث شده است که مخاطبان برای اینکه به یکسری از اطلاعات زودتر دستیابی داشته باشند حاضر به پرداخت مبالغی هستند. به طور مثال می‌توان با استفاده از چنین سرویس‌هایی استعلام برخی از مواردی که مربوط به املاک و مستقلات و اطلاعات خودرو است، دسترسی داشت. از موارد سرگرم کننده نیز می‌توان به شرکت کردن مشترکین در مسابقات و قرعه‌کشی‌های تلفنی اشاره کرد که حجم زیادی از چنین پیام‌هایی را شامل می‌شود. همچنین دریافت پیام‌های خاص تبلیغاتی از سوی برند‌های بسیار لوکس نیز باعث شده‌ است که بازاریابی پیامکی و ارسال پیام کوتاه بیش از پیش محبوب شده و هر روزه هم مخاطبان بیشتری را جذب کند و هم نوآوری‌های جدیدی در این روش ایجاد شود.

 

کندو- سرویس ارزش افزوده در پنل پیامک چیست

سرویس ارزش افزوده پیامک

راه‌اندازی سرویس ارزش افزوده در پنل پیامک

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های بازاریابی پیامکی، در کنار مقرون به صرفه بودن، راه‌اندازی آسان است. برای استفاده از چنین خدماتی صاحبین مشاغل و کسب‌وکارهای نیازی ندارند که افراد متخصص استخدام کنند که این امر برای مشاغل کوچک بسیار حائز اهمیت است. برای ارسال پیامک انبوه برای مخاطبین تنها لازم است با توجه به میزان بودجه و تعرفه‌های مختلف از شرکت ارائه دهنده خدمات مورد نظر، یک پنل ارسال اس ام اس خریداری کنید. پنل اس ام اس درواقع یک محیط تحت وب است که این امکان را به شما می‌دهد، استراتژی بازاریابی پیامکی خود را چه به صورت پیام‌های متنی و یا به صورت سرویس ارزش افزوده مدیریت کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی