تعامل با مشتریان در کسب و کارهای بزرگ و کوچک یکی از مهمترین و ضروری‌ترین نکات در بازاریابی و فروش محسوب می‌شود. در دنیای مدرن امروزی برقراری ارتباط در حوزه‌ی اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و به نوعی وفاداری به مشتری محسوب می‌شود؛ که در حال حاضر بسیار پر اهمیت است.

این روزها روش‌های زیادی برای ایجاد ارتباط و تعامل ایجاد شده است. ارسال پیامک یکی از پرطرفدارترین روش‌ها به شمار می‌رود. شرکت‌ها و استارتاپ‌های بزرگ و کوچک حتماٌ در برنامه ریزی و استراتژی تبلیغاتی خود، مبلغ قابل توجهی را هر ماهه برای شارژ سامانه پیامکی خود در نظر می‌گیرند. چرا که ارسال پیامک یکی از ساده‌ترین و در عین حال پر سودترین روش‌های تبلیغاتی است. اینکه بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارتباط مناسبی با مشتری خود برقرار کنید؛ یک هنر است که تیم فروش و بازاریابی هر مجموعه‌ای باید توجه خاص و ویژه به آن داشته باشد. در این مقاله قصد داریم که پیرامون ماژول پیامک و ویژگی‌های آن با هم گپ و گفتی داشته باشیم. پس لطفاً همراه ما باشید

 تعریف ماژول پیامک

در زمان‌های قدیم ماژول پیامک به یک قطعه سخت‌افزاری اطلاق می‌شد که با استفاده از آن مودم‌ها پیامک را از طریق سیم کارت‌های موجود به صورت خودکار ارسال می‌کردند؛ اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی سامانه پیامکی به وجود آمده است که ماژول‌ها تنها به کمک ارسال به سرویس اینترنت و پنل ارسال کننده پیامک فعالیت خود را انجام می‌دهند.

کاربردهای مختلفی برای ماژول پیامک وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به پیامک‌های تشکر و تایید هویت جهت عضویت در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف اشاره کرد.

‌کاربرد ماژول پیامک

کندو - ‌کاربرد ماژول پیامک

‌کاربرد ماژول پیامک

فرض کنید جهت برقراری تعامل مناسب با مشتریان خود لازم است برای آن‌ها پیامک‌های تبریک ارسال کنید. در این صورت ماه خاصی را برای ارسال پیامک تولد در نظر می‌گیرید و جهت ایجاد احساس خوشایند در مشتریان به عنوان هدیه کد تخفیفی را برای آنها ارائه می‌دهید. جهت استفاده از این روش لازم است کدام راه را انتخاب کنید؟

 روش اول

جهت ارسال پیامک تولد در روش اول لازم است تقویمی را برای خود ایجاد کنید و در روزهای مشخص شده که تولد مشتریان شما در این روزها است شماره آنها را جهت یادآوری یادداشت کنید و برای هر یک از آنها پیامک‌  تبریک تولد را ارسال کنید. با در نظر گرفتن تعداد مشتریان و همچنین زمان و هزینه مربوط به این کار نمی‌توان گفت روش مناسبی برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ باشد. به همین دلیل در ادامه روش دوم را برای شما معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از آن بتوانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

روش دوم

در این روش کسب و کارهایی که با مشتریان متعددی سر و کار دارند کافی است در سامانه پنل پیامکی خود تاریخ تولد مشتریان را وارد کنند و این سرویس به صورت اتوماتیک تولد آنها را تبریک خواهد گفت. بدون شک استفاده از این سرویس در پنل‌های پیامکی برای این که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود گزینه بسیار مطلوبی خواهد بود و از ایجاد فعالیت‌های طاقت فرسا جلوگیری می‌کند.

 مزایای ماژول پیامک

کندو - مزایای ماژول پیامک

مزایای ماژول پیامک

مانند هر روش دیگری که با پیشرفت علم و تکنولوژی به وجود آمده است، ماژول پیامکی هم مزایای به خصوصی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ماژول پیامک باعث مدیریت زمان و ارسال خودکار پیامک‌ها به مخاطب ها می‌شود. کافی است جهت استفاده از این مزیت در پنل پیامکی، سرویس موجود در سامانه خود را فعال کنید تا برای ارسال پیامک تایید هویت، تبریک و پیگیری سفارشات به صورت خودکار پیامک‌های مورد نظر ارسال شوند.

جهت استفاده از مزایای ماژول پیامکی شماره تلفن مشتریان خود را به همراه اطلاعات مورد نظر در سامانه وارد کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای برقراری روابط اجتماعی مناسب و تعامل از روش پیامکی استفاده کنید در این صورت کافی است شماره موبایل مشتریان را به همراه تاریخ تولد آنها در سیستم وارد کنید تا به صورت خودکار تمامی مواردی که ممکن است از شما زمان زیادی بگیرند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال شوند.

انواع ماژول پیامک

تجارت‌ها و کسب و کارهای مختلف با در نظر گرفتن نوع فعالیت خود می‌توانند از ماژول‌های پیامکی متنوع استفاده کنند که در ادامه با معرفی هر یک به شما کمک خواهد کرد تا ماژول مورد نظر را انتخاب نمایید. با ما همراه شوید تا انواع ماژول پیامکی را بررسی کنیم.

 پاسخگویی خودکار

بهره‌مندی از ماژول پیامکی پاسخگویی خودکار می‌تواند به عنوان یک کارت ویزیت در کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال مشتریان تنها با ارسال یک کد می‌توانند اطلاعات جامعی را در مورد موضوع مورد نظر خود به دست آورند.

 نظرسنجی و مسابقه پیامکی

کندو -  نظرسنجی و مسابقه پیامکی

نظرسنجی و مسابقه پیامکی

همانطور که  اسم این نوع ماژول پیامکی مشخص می‌کند می‌توان از آن جهت نظرسنجی و برگزاری مسابقات پیامکی استفاده کرد. برگزاری مسابقات پیامکی علاوه بر اینکه باعث ایجاد تعامل با مشتریان می‌شود، سبب جذب مشتریان جدید و ایجاد انگیزه در آنها هم خواهد شد. همچنین کسب و کارهای مختلف با استفاده از ماژول نظر سنجی می‌توانند اطلاعات جامعی در رابطه با محصولات و خدمات ارائه شده خود به دست آورند. در این حالت کافی است مشتری تنها با ارسال عددی در بازه مشخص میزان رضایت خود را در رابطه با محصول یا خدمات ارائه شده را بیان کنند.

به این ترتیب کسب و کار مورد نظر با دریافت اطلاعات لازم می‌تواند در پیشرفت تجارت خود گام بزرگی بردارد. این مورد بیشتر برای فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای ارائه دهنده خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 نوبت دهی پیامکی

تصور کنید که کسب و کار شما برای ارائه خدمات به مشتریان لازم است برنامه‌ریزی دقیقی را انجام دهد تا هر یک از مشتریان در تایم مشخص در مطب یا محل کار حضور داشته باشند. ایجاد این هماهنگی و برنامه ریزی مناسب بسیار زمان گیر خواهد شد و لازم است برای انجام دادن کارها از چند نیروی انسانی کمک بگیرید. البته در نظر داشته باشید که استخدام نیروی انسانی با هزینه بسیار زیادی همراه خواهد بود. استفاده از ماژول پیامکی این امکان را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می‌دهد تا با صرف کمترین هزینه بهترین برنامه‌ریزی را در اختیار داشته باشند.

پیامک‌های تبریک

همانطور که در قسمت قبل هم به آن اشاره کردیم، ارسال کردن پیامک‌های تبریک به صورت دستی برای تک تک مشتریان بسیار طاقت فرسا است و لازم است هزینه و زمان زیادی را برای این کار اختصاص دهیم؛ اما استفاده از پنل‌های پیامکی و سرویس ماژول پیامک این امکان را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد تا در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه با ارسال پیامک‌های تبریک ارتباط مناسبی با مشتریان خود برقرار کنند.

پیامک اقساط

پیامک اقساط و استفاده از ماژول پیامکی جهت یادآوری اقساط از جمله امکانات موجود در سامانه‌های ارسال پیامک هستندکه بانک‌های مختلف با استفاده از این سرویس می‌توانند اطلاعات مفیدی در اختیار مشتریان خود قرار دهند تا آنها را از زمان سررسید اقساط و هزینه مربوط باخبر کنند. به این ترتیب آن دسته از مشتریانی که پرداخت اقساط خود را ممکن است فراموش کنند با جریمه روبرو نخواهد شد.

سخن پایانی

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا کسب و کارهای مختلف با استفاده از روش‌های متعدد به برقراری تعامل مناسب و روابط اجتماعی بالا با مشتریان خود بپردازند. برقراری روابط اجتماعی به کسب و کارها و تجارت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند در مدت زمان کوتاه با فروش بیشتر سرمایه خود را چند برابر کنند. به نظر شما علاوه بر موارد گفته شده در این مقاله از ماژول پیامکی در چه مواردی می‌توان استفاده کرد ؟

ماژول پیامک چیست؟ روش‌های مختلفی در دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات و بازاریابی وجود دارد که استفاده از این روش‌ها به کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا روابط اجتماعی مناسبی با مشتریان خود برقرار کنند و در نتیجه این تعامل مناسب سود بالایی را در مدت زمان کوتاه به دست آورند.

ماژول پیامک چیست؟ روش های زیادی در تبلیغات و بازاریابی وجود دارد که استفاده از این روش ها به کسب و کارهای مختلف کمک میکند تا علاوه بر ایجاد رابطه اجتماعی با مشتری سود خود را هم بالا ببرند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی