اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که همیشه عادت کرده‌اند تا اسم پیامک را می‌شنوند به یاد پیامک‌های متنی می‌افتند لازم است بدانید که نوع جدیدی از پیامک‌ها به وجود آمده است که آنها را با نام پیامک صوتی می‌شناسیم. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که پیامک صوتی چیست و چه مزایایی دارد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی در خصوص پیامک صوتی و کاربردهای آن را به دست آورید.

تعریف پیامک صوتی

در زمان‌های گذشته با ورود رادیو به جوامع تبلیغات صوتی آغاز شد که امروزه نوع پیشرفته‌تر و مدرن‌تر آن را با پیامک صوتی خواهیم شناخت. بدون شک استفاده از روش‌های مختلف به کمک تلفن همراه تاثیر بسیار زیادی در بازاریابی و تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف گذاشته است. از جمله این روش‌ها می‌توان به پیامک صوتی اشاره کرد که نسبت به هر روش دیگر از مجموعه مزایای ویژه‌ای برخوردار است به طوری که تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد پیامک‌های متنی در مقایسه با پیامک‌های صوتی میزان تاثیرگذاری کمتری در مخاطب ایجاد می‌کند.

همچنین ارسال پیامک‌های صوتی مانند پیامک‌های متنی محدودیت‌هایی را برای کسب و کارهای مختلف ایجاد نمی‌کند و  به راحتی خواهید توانست اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار مخاطب‌های خود قرار دهید. علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهد که ارتباط گیری به کمک پیامک صوتی به ایجاد تعامل بهتر کمک می‌کند و احساس رضایت بیشتری در مخاطب به دنبال دارد.

عوامل مختلفی در تاثیرگذاری پیامک صوتی دخیل هستند که از جمله آنها می‌توان به هیجان صدا و اشاره کرد که باعث ایجاد تاثیر جادویی در مخاطب‌ها خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایای پیامک صوتی بیشتر آشنا شوید و بدانید که استفاده از آن چه تاثیری در کسب و کار شما خواهد داشت.

کندو - پیامک صوتی

پیامک صوتی

 مزایای پیامک صوتی

پیامک صوتی جایگزینی برای سایر روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی نیست؛ چرا که می‌توانید از این روش تنها  به عنوان یک روش مکمل استفاده کنید تا از مزایای منحصر به فرد آن برای افزایش میزان فروش و درآمد استفاده کرده باشید.

 امکان ارسال به لیست سیاه

یکی از دغدغه‌های کسب و کارهای مختلف و افراد فعال در حوزه بازاریابی و تبلیغات این است که برخی از مخاطبان شماره‌های خود را در لیست سیاه مخابرات قرار می‌دهند و به این ترتیب امکان ارسال پیامک برای آنها با مشکلاتی روبرو می‌شود. پیامک صوتی این امکان را در اختیار تجارت‌ها قرار می‌دهد تا برای بازاریابی و تبلیغات خود بتوانند مشتریانی که شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار داده‌اند را هم هدف بگیرند.

البته ارسال پیامک صوتی مانند هر روش تبلیغاتی دیگر ممکن است باعث ایجاد احساس نارضایتی در مشتریان و مخاطبان شما شود به همین دلیل توصیه می‌شود در انجام این روش هم مانند ارسال پیامک‌های انبوه که از طرف برخی کسب و کارها در زمان گذشته رخ داده بود دچار زیاده‌روی نشوید.

استفاده از هنرهای مختلف

در ارسال پیامک‌های متنی لازم است که افراد با استفاده از استعدادهای نگارشی خود متن مناسبی را برای بازاریابی و تبلیغات تهیه کنند. این مورد در خصوص ارسال پیامک‌های صوتی هم صدق می‌کند؛ زیرا استفاده از روش‌های خلاقانه در تمامی تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغات تاثیر مناسبی را به همراه خواهد داشت.

در پیامک‌های صوتی بر خلاف پیامک‌های متنی که نیازمند قلم خوب برای نگارش است استفاده از سایر استعدادها مانند لحن مناسب و تن صدای مطلوب می‌تواند در جذب مشتری تاثیر مستقیم و غیر مستقیم داشته باشد. همچنین می‌توانید از انواع تکنیک‌های مختلف جهت ایجاد احساس هیجان در مشتری خود استفاده کنید و به این ترتیب میزان تاثیرگذاری را تا حد زیادی افزایش دهید.

 استفاده از لهجه‌های مختلف

کندو -  استفاده از لهجه‌های مختلف در پیام صوتی

استفاده از لهجه‌های مختلف در پیام صوتی

استفاده از لهجه و گویش هر منطقه در پیامک‌های صوتی ارسال شده برای افراد ساکن در این منطقه تاثیر بسیار مثبتی را به همراه دارد به طوری که اگر می‌خواهید حداکثر میزان تاثیر را در شنونده ایجاد کنید بهتر است از لهجه و گویش آن منطقه در پیامک‌های صوتی خود کمک بگیرید.

بهره‌مندی از لهجه یکی از روش‌های شخصی سازی در پیامک‌های صوتی است که باعث ایجاد صمیمیت و روابط اجتماعی مطلوب با مشتریان در کسب و کارهای مختلف می‌شود.

هزینه کم و تاثیرگذاری بالا

تجارت‌های مختلف از اهمیت میزان هزینه در بخش‌های مختلف کسب و کار خود آشنا هستند به همین دلیل به دنبال انتخاب پیدا کردن از روش‌های کم هزینه برای رسیدن به اهداف خود می‌باشند. در این بین برخی از افراد تصور می‌کنند هر چقدر میزان هزینه بالایی را بپردازند قرار است در مسیر خود به موفقیت‌های بالاتری دست پیدا کنند.

این موضوع همیشه درست نیست چرا که اگر تبلیغات مرتبط با تیزرهای تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید با هزینه‌های سرسام آور آن‌ها روبرو خواهید شد؛ اما در مقابل پیامک‌های صوتی جزو روش‌های کم هزینه برای کسب و کارهای مختلف هستند که تجارت‌ها با استفاده از هزینه پایین می‌توانند نتیجه مطلوبی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست آورند.

کاربرد پیامک صوتی

کندو - کاربرد پیامک صوتی

کاربرد پیامک صوتی

کاربرد پیامک صوتی تنها مربوط به تبلیغات نیست بلکه از آن برای برطرف کردن سایر نیازهای یک کسب و کار هم می‌توان استفاده کرد. در ادامه انواع کاربردهای پیامک صوتی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این کاربردها عبارتند از:

ارسال تبریک

تصور کنید در روز تولد خود تلفن همراه شما شروع به زنگ زدن می‌کند در این صورت جواب دادن به این تماس زمانی که در پشت تلفن فردی به صورت صوتی و بدون استفاده از متن پیامک تولد شما را تبریک بگویند بسیار هیجان انگیزتر خواهد بود و احساس خوشایندی را در شنونده ایجاد می‌کند.

دعوتنامه

در گذشته بیشتر افراد ترجیح می‌دادند برای ارسال دعوت نامه و آگاه سازی مهمانان خود در خصوص مکان و زمان مورد نظر از انواع کارت‌های دعوت استفاده کنند؛ اما امروزه استفاده از پیامک صوتی باعث جلوگیری از قطع درختان شده است و شما با کمترین هزینه می‌توانید پیام‌های دعوتنامه‌ای خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مهمانان به اشتراک بگذارید.

اطلاع رسانی

برخی از کسب و کارهای مختلف که در زمینه‌های سلامت و پزشکی فعالیت می‌کنند می‌توانند روزهای خاصی از هفته را در نظر بگیرند که در این روزها با ارسال پیامک‌های صوتی اطلاعات مخاطب‌ها را در مورد سلامت و پزشکی به روز کنند. مطمئن باشید ارسال این پیامک باعث ایجاد روابط اجتماعی مطلوب و احساس خوشایند کسب و کارها با مشتریان خواهد شد.

تبلیغات

بخش جدایی ناپذیر در کسب و کارهای مختلف مربوط به تبلیغات آنها است؛ زیرا تبلیغات درست و مستمر به تجارت‌های مختلف کمک می‌کند تا بتواند در مدت زمان مشخص به هدف‌های خود نزدیک شوند و سود بالایی نصیب آنها شود. استفاده از پیامک‌های صوتی در تجارت‌های مختلف باعث کسب درآمد و افزایش میزان سود آنها می‌شود.

کلام آخر

بسیاری از ما در طول زندگی خود با روش‌های مختلفی از بازاریابی و تبلیغات آشنا شده‌ایم که امروزه پیشرفت تکنولوژی یکی دیگر از روش‌های جالب را در اختیار کسب و کارها قرار داده است تا بتوانند با استفاده از آن سود بالایی را به دست آورند؛ این روش ارسال پیامک صوتی نام دارد. پیامک صوتی علاوه بر تبلیغات در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و به برقراری تعامل مناسب کمک می‌کند. به نظر شما علاوه بر موارد گفته شده از پیامک صوتی در چه مواردی می‌توان استفاده کرد؟

توضیحات متا

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی