خطوط پیامکی دو نوع اختصاصی و عمومی دارند که در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی‌های هر یک بپردازیم.

خط پیامکی عمومی چیست؟

آیا تابه‌حال شده است که پیام‌های تبلیغاتی چند برند مختلف با یک شماره پیامکی برای شما ارسال شده باشد؟ در این مواقع تمام آن برندها از خط پیامکی عمومی استفاده کرده‌اند.

خط پیامکی عمومی را می‌توان از پنل‌های پیامکی اجاره کرد. اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر بگوییم، پنل‌های پیامکی یک خط را به چند برند مختلف اجاره می‌دهند. به همین دلیل است که تبلیغات چند برند مختلف را می‌توانید در صفحه چت یک شماره پیامک ببینید.

خطوط پیامکی عمومی معمولاً با پیش‌شماره‌های زیر ارائه می‌شوند.

 • 1000
 • 2000
 • 3000
 • 5000
 • 021
 • 026
 • 9000
 • 9999
کندو - خط پیامکی عمومی

خط پیامکی عمومی

خط پیامکی اختصاصی چیست؟

خطوط پیامکی اختصاصی همان‌طور که از نامشان مشخص است، برای هر برند شماره‌ای اختصاصی دارند. این خطوط هم مانند خط‌های پیامکی عمومی، معمولاً با پیش‌شماره‌های 1000، 2000، 5000، 021 و 026 عرضه می‌شوند.

چرا از خط پیامکی اختصاصی استفاده کنم؟

شماره برند شما را متمایز می‌کند

خطوط پیامکی اختصاصی فقط و فقط متعلق به برند شما است. یعنی هر زمان که مخاطب آن شماره را می‌بیند، فقط تصویر برند شما در ذهنش جای می‌گیرد و همین موضوع می‌تواند آگاهی از برند را بالا ببرد.

به‌علاوه اگر تعامل شما با مخاطبانتان منظم باشد، ممکن است مخاطب بخواهد شماره شما را در تلفن همراه خود ذخیره کند تا هر زمان که خواست، با شما در ارتباط باشد. (بنابراین مزیت بعدی خرید خط پیامکی اختصاصی مشخص شد.)

قابلیت تعامل دوطرفه

برندهایی که خط پیامکی اختصاصی دارند این قابلیت را دارند که به‌صورت دوطرفه با مخاطب خود ارتباط برقرار کنند؛ درنتیجه هر زمان که مخاطب بخواهد پیشنهاد یا انتقادی را به گوش شما برساند، می‌تواند از شماره پیامکی شما استفاده کند تا به برند شما دسترسی پیدا کند.

علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای خوب خط پیامک اختصاصی این است که می‌توانید کمپین‌ها و مسابقه‌هایی را طراحی کنید و از مخاطب بخواهید تا جواب مسابقه را برای شما پیامک کند. با این کار هم مخاطبان را بیشتر با برند خود درگیر خواهید کرد، هم آگاهی از برند را بالا خواهید برد که یعنی یک تیر و دو نشان!

پشتیبانی پس از خرید

با استفاده از یک خط پیامکی اختصاصی، می‌توانید وضعیت بسته خریداری شده مشتری را در هر مرحله از فرایند تحویل به او گزارش دهید.

افزایش فروش و سوددهی

شاید این موضوع کمی به نظرتان اغراق آمیز برسد، یک خط پیامکی ساده و افزایش سوددهی؟! بله دقیقاً! بگذارید کمی دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم. وقتی خط شما قابلیت دریافت نظرات و پیشنهادات کاربران را داشته باشد، به آنها حس ارزشمندی و احترام می‌دهد. یادتان باشد که این روزها مخاطبان به دنبال برندهایی هستند که به حقوق آنها احترام بگذارد، نظراتشان را بشنود و به آنها حس امنیت دهد.

خط پیامکی اختصاصی بهتر است یا عمومی؟

هر دو خط پیامکی اختصاصی و عمومی پیام‌های شرکت‌ها را به تلفن‌های همراه مخاطبان مخابره می‌کنند اما در سرعت و ویژگی‌های اختصاصی متفاوت هستند. از آنجایی که نظرسنجی‌ها و مسابقات یکی از قسمت‌های مهم بازاریابی پیامکی هستند، اگر قصد انجام اس ام اس مارکتینگ را دارید، پیشنهاد می‌شود که از خطوط پیامکی اختصاصی استفاده کنید تا راندمان کار خود را بالا ببرید.

جمع‌بندی

 • خطوط پیامکی اختصاصی یک کانال ارتباطی بین مخاطب و برند است.
 • با استفاده از خط اختصاصی می‌توانید مسابقه و نظرسنجی برگزار کنید و پاسخ‌های مخاطب را دریافت کنید.
 • از آنجایی که فرایند خرید خط پیامکی اختصاصی تا حدودی زمانبر است، بهتر است هرچه زودتر برای خرید آن ادغام کنید تا برنامه‌های کاری‌تان مختل نشود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی