چقدر به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهیم؟ حتما در جواب خواهید گفت که این روزها متاسفانه آنقدر خرج دندان بالاست که تا درد نگیرد کسی به دندانپزشکی مراجعه نمی‌کند. ما هم می‌گوییم اگر چکاپ سالانه از وضعیت دندان و دهان خود داشته باشید، پوسیدگی‌های سطحی در همان ابندا درمان می‌شوند و خرج زیادی روی دستتان نمی‌گذارند. بله درست حدس زدید به مناسبت روز جهانی دندانپزشکی قصد داریم کمی در مورد این روز و ضرورت بهداشت دهان و دندان با هم گپ و گفتی داشته باشیم. لطفا با ما همراه باشید.

تاریخچه‌ی دندان پزشکی در ایران

به نقل از ویکی پدیا: افرادی که در گذشته کار سلمانی داشتند و یا در عطاری کار می‌کردند، اولین کسانی بودند که به صورت تجربی به تجویز دارو گیاهی جهت تسکین درد دندان، کشیدن دندان خراب و یا روکش و دندان مصنوعی، فعالیت داشتند.

دکتر سیاح جزو اولین پزشکانی بودند که به صورت علمی و عملی رشته دندان پزشکی را در مدرسه دالفنون آموزش دادند. و پس از چند مدت رشته دندانپزشکی از کلاس طب به مدرسه طب تبدیل شد و طرفداران خاص خود را پیدا کرد. دکتر سیاح پس از تکمیل تحصیل خود در اروپتا با کمک دکتر میلچارسکی مدرسه دندان سازی را در سال 1310 بازگشایی کرد.

طبق مطالبی که در این قسمت گفتیم، عمر دندان پزشکی به صد سال هم در ایران نمی‌رسد اما در همین مدت پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه داشته‌ایم و پزشکان ما در شاخه‌های مختلف دندانپزشکی فعالیت‌های زیادی داشته‌اند. این شاخه‌ها شامل موارد ذیل هستند:

  • اندودنتیست – متخصص ریشه دندان
  • متخصص دندانپزشکی اطفال
  • متخصص پروتزهای دندانی- پروستودنتیست
  • پاتولوژیست- متخصص آسیب شناسی فک، دهان و صورت
  • متخصص بیماری‌های لثه- پیودنتیست
  • متخصص ارتودنسی
کندو - ارسال پیامک انبوه در روز جهانی دندانپزشک ها

ارسال پیامک انبوه در روز جهانی دندانپزشک ها

روز دندانپزشکی چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

همان طور که می‌دانید در ایران هم مانند تمام نقاط دیگر جهان، خدمات دندانپزشکی کمی گران‌تر از خدمات دیگر است. مخصوصا در کشور ما که تمام خدمات مورد نیاز در دندانپزشکی شامل بیمه نمی‌شود. برای همین است که خیلی از ما از چکاپ‌های سالانه دندانپزشکی فراری هستیم و تا زمانی که دندان درد سراغ ما نیاید، به دندانپزشکی مراجعه نمی‌کنیم. روز جهانی دندانپزشکی بهترین زمان است که برای عموم اطلاع رسانی کنیم و بگوییم که دهان و دندان هم همانند سایر اعضای دیگر بدن یا چکاپ خون، نیازمند چکاپ سالانه است. باید بیشتر در مورد عفونت‌های دهان و دندان و همچنین سرطان دهان که این روزها شایع شده است، با مردم صحبت کنیم. بهترین و کم هزینه‌ترین روش اطلاع رسانی برای عموم ارسال پیامک انبوه است. بسیار به جاست که وزارت بهداشت در این روز تدبیری اندیشه کند تا به کمک ارسال پیامک اطلاعات به روز پیرامون بیماری‌های دهان و دندان به عموم مردم بدهد.

 

دندانپزشکی‌ها در روز جهانی دندانپزشکی کد تخفیف ارسال کنید.

دندانپزشکی‌ها به بهانه‌ی این روز می‌توانند کد تخفیف برای مشتریان قدیمی خود ارسال کنند همچنین از روش پیامک و ارسال پیام با کمک کد پستی و منطقه‌ای نیز می‌توانند بهره‌مند شوند تا مشتریان جدید پیدا کنند. اگر صاحبت یک دندان پزشکی هستید و یا شغل دندان پزشکی دارید در این روز می‌توانید کد تخفیف برای هر کدام از خدمات خود در نظر بگیرید و حتی می‌توانید به عنوان هدیه خدماتی مانند جرم گیری را هم به مردم ارائه دهید. با استفاده از این روش با یک تیر دو نشان خواهید زد. هم تبلیغات خواهید داشت و هم به مردم کمک می‌کنید تا با استفاده از کد تخفیف مشکلات مربوط به دندان خود را درمان کنند.

داروخانه‌ها هم می‌توانند در روز دندانپزشکی تخفیفاتی ارائه دهند.

داروخانه‌ها می‌توانند در این روز پیامکی برای مشتریان خود دهند و لوازم مربوط به دهان و دندان مانند خمیر دندان، مسواک، دهان شویه و … را با تخفیف و ارسال رایگان برای مخاطبان خود ارسال کنند.

 

سخن آخر

روز جهانی دندانپزشکی روزیست که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. فرهنگ سلامت دهان و دندان را باید تقویت کنیم و با ارائه تخفیفات ویژه به مردم کمک کنیم تا به سلامتی خود بیشتر اهمیت دهند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی