ازدواج یک سنت پسندیده در تمام دنیاست. درست که امروز متاسفانه شاهد آن هستیم که سن ازدواج در کشور ما به شدت بالا رفته است. اما بی شک عروس و داماد شدن آرزوی هر دختر و پسری است. در فرهنگ ما هم تشکیل خانواده به شدت تاکید شده است و پدران و مادران خیلی به سر و سامان گرفتن فرزندان خود اصرار دارند. در این مقاله به بهانه‌ی روز جهانی ازدواج قصد داریم نگاهی کوتاه به این امر مقدس داشته باشیم.

ازدواج چیست

پیوندیست میان زن و مرد برای تشکیل خانواده که سبب به دنیا آمدن فرزندان می‌گردد. در دختر و پسر بالغی پس از گذراندن سن قانونی و همچنین اتمام تحصیلات خود می‌توانند با صلاحدید پدر و مادر خود اقدام به ازدواج نمایند. در قدیم ازدواج‌ها سنتی شکل می‌گرفت اما با مدرن شدن زندگی، ازدواج‌ها هم به شکل امروزی درآمدند اما باز هم در چهارچوب خانواده شکل می‌گیرند.

کندو - روز جهانی ازدواج

روز جهانی ازدواج

نکات طلایی که در مورد ازدواج باید بدانیم!

 • هیچ آدمی کامل نیست، در نتیجه همسر شما هم بی نقص و کامل نیست. او هم مانند شما خوبی‌ها و بدی‌هایی دارد. یادتان باشد همسر شما، پدر یا مادرتان نیست؛ او فقط دوست شماست که در راهی همراتان شده است. پس مواظب خواسته‌ها و رفتار خود باشید.
 • شروع زندگی مهمترین مرحله زندگی است. پس سعی کنید از همان ابتدا رفتار منطقی داشته باشید تا خدایی نکرده مشکی پیش نیاید تا بعدها گریبان گیر زندگیتان شود.
 • روی حساب عاطفی خود حسابی سرمایه گذاری کنید. نسبت به همسر خود مهربانی، محبت و احترام داشته باشید. هر چقدر بیشتر به او توجه کنید حساب عاطفی شما غنی‌تر خواهد شد و حل کردن مشکلات راحت‌تر.
 • مشکلات همیشه وجود دارند. یادتان باشه هیچ زندگی بدون مشکل نیست. اما هنر این است که مشکل را با صبر و حوصله و آرامش حل کنید. قرار نیست مشکلات شما را از همسرتان دور کند. شما با حل مشکلات در کنار هم باید به یکدیگر نزدیک‌تر شوید و بیشتر به هم اعتماد داشته باشید.

قبل از ازدواج چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

برخی از نکات مهم هستند که قبل از ازدواج باید به آنها خوب پرداخته شود تا برای شروع زندگی آماده شوید. برخی از این نکات به شرح ذیل هستند:

 • باگ‌های شخصیت خود را بشناسید و برای حل شدن آنها پیش مشاور بروید. هر کدام از ما مشکلاتی در گذشته داشته‌ایم که روی رفتار امروز ما تاثیر مستقیم گذاشته است. اگر این نکات منفی هستند حتما آنها را شناسایی کنید و قبل از آنکه اقدام به ازدواج کنید به کمک یک مشاور یا روانشانس آنها را حل کنید.
 • برای انتخاب همسر خود نیز نزد مشاور بروید، مشاور می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید تصمیم درست بگیرید مشاوره‌ی قبل از ازدواج یکی با صحبت و تست‌هایی که از شما و خواستار شما می‌گیرد، تشخیص می‌دهد که آیا هر دو طرف برای یک زندگی مشترک مناسب هم هستند یا خیر.
 • سعی کنید خانواده‌های یکدیگر را به درستی بشناسید، اگر از دو فرهنگ کاملا متفاوت هستید، ممکن است که دچار مشکلاتی شوید. پس در نتیجه خانواده همسر آینده خود را به خوبی بشناسید. این جمله که خودش مهم است نه خانواده‌اش؛ غلط‌ترین جمله‌ی دنیاست.
 • اختلاف سنی منطقی داشته باشید. ازدواج با تفاوت سنی بسیار زیاد اصلا مورد قبول نیست. هرچند که همیشه نمی‌توان به قطعیت گفت اما در بیشتر مواقع این امر خیلی مورد قبول مخصوصا برای خانواده‌ها نیست.
کندو - ارسال پیامک در روز جهانی ازدواج

ارسال پیامک در روز جهانی ازدواج

در روز جهانی ازدواج چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

در روز جهانی ازدواج ارگان‌های دولتی می‌توانند پیامکی را پیرامون فواید ازدواج برای عموم ارسال کنند. برخی از سازمان‌ها نیز هستند که می‌توانند در این روز می‌توانند برای خدمات خود تخفیفاتی قائل شوند که به صورت پیامک برای مخاطبان خود ارسال نمایند.

 • آزمایشگاه می‌توانند در روز جهانی ازدواج برای زوج‌هایی که برای آزمایش قبل از ازدواج مراجعه می‌کنند، تخفیف قائل شوند و از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی کنند.
 • دفترخانه‌های رسمی نیز می‌توانند در این روز تخفیف ویژه برای زوج‌هایی که قصد عقد محضری دارند، قائل شوند و تبلیغات پیامکی انجام دهند.
 • سالن‌های آرایشی قادر خواهند بود که با ارسال کد تخفیف پیامکی در روز جهانی ازدواج تخفیف ویژه آرایش عروس داشته باشند.
 • همچنین سالن‌ها و باغ‌های مجالس نیز می‌توانند تخفیف ویژه برای این روز داشته باشند و از طریق سامانه پیامکی اطلاع رسانی نمایند.
 • گالری‌های عکسای و فیلم برداری هم می‌توانند در این روز تخفیف فوق العاده‌ای برای عروس و دامادهای عزیز داشته باشند و از طریق پیامک کد تخفیف را ارسال کنند.

سخن آخر

ازدواج نوعی مرحله‌ی تکمیلی در زندگی افراد محسوب می‌شود. با ازدواج فصل جدیدی آغاز می‌گردد. این روز را باید در کنار هم جشن بگیریم و برای تکریم این روز، سازمان‌های مختلف می‌توانند تخفیفاتی را در این روز داشته باشند و از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی برای عموم داشته باشید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی