مناسبت‌های بسیار زیادی در تقویم وجود دارد که حال آدمی را خوب می‌کند، اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که وقتی کودکی را می‌بینید که مشغول رنگ‌آمیزی است به سراغ او می‌روید و تا کل نقاشی او را رنگ نکنید خیالتان راحت نمی‌شود، باید بگویم که این مناسبت حال شما را خوب می‌کند، 16 می در تقویم، روز جهانی نقاشی کشیدن نام‌گذاری شده و در سال 1402 این روز مصادف با 26 اردیبهشت ماه است. به همین مناسبت قصد داریم در این مقاله در مورد مشاغل و کسب‌وکارهایی بپردازیم که اهل ذوق و هنر هستند، همچنین مروری داشته باشیم بر بازاریابی پیامکی و کمکی که این نوع از روش تبلیغاتی می‌تواند به مشاغل هنری کند.

بازاریابی پیامکی، مراکز آموزشی و آموزشگاهی و دیگر هیچ…

روش‌های متعدد بازاریابی در چند سال اخیر ثابت کرده است که همه مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند محصولات و خدمات خود را به روش‌های متعددی به مشتریان خود معرفی کنند. اما یکی از منعطف‌ترین روش‌های بازاریابی که روشی بسیار مقرون‌به‌صرفه و منعطف است، این امکان را فراهم ساخته تا مشاغلی مثل مراکز آموزشی و آموزشگاهی نیز بتوانند از آن استفاده کنند.
مراکزی مثل، آموزشگاه‌های موسیقی، نقاشی، طراحی و … می‌توانند نه تنها جهت تبلیغات بلکه جهت تعامل بیشتر با هنرجویان خود از پنل‌های ارسال پیامک انبوه استفاده کنند. در ادامه به معرفی برخی از کاربردهای پنل‌های پیامکی در مراکز آموزشی و آموزشگاهی خواهیم پرداخت:
پیش از معرفی کاربردهای پنل‌های ارسال اس ام اس انبوه لازم است کمی در مورد پنل صحبت کنیم، پنل‌ پیامک در واقع یک نرم‌افزار است که در فضای اینترنت برای صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها این امکان را فراهم می‌سازد تا مشتریان خود را مدیریت و برای آن‌ها پیامک انبوه ارسال کنند.
در واقع با داشتن یک پایگاه داده به روز شده و کامل شامل شماره تلفن‌های مخاطبان، صاحبین مشاغل می‌توانند برای مخاطبان هدف خود پیامک‌های تبلیغاتی ارسال ارسال کنند. اما از آنجایی که پنل‌ها امکان ایجاد دفترچه تلفن با گروه‌بندی‌های مختلف را نیز در اختیار مشاغل قرار می‌دهد، آموزشگاه‌ها می‌توانند تنها برای گروه و دسته مخاطبان خود پیام‌های شخصی‌سازی شده ارسال کنند.

اطلاع رسانی از کلاس‌های آموزشی
مراکز آموزشی و آموزشگاهی می‌توانند، شروع کلیه کلاس‌های خود را برای مخاطبان خود به صورت پیامک تبلیغاتی، ارسال کنند. این ارسال می‌تواند هم به صورت ارسال برای گروه سنی خاص و همچنین منطقه پستی مورد نظر باشد، چرا که پنل‌های تبلیغاتی این امکان را در اختیار مشاغل قرار می‌دهند که دسته‌بندی مخاطبان را به راحتی بر اساس، سن، جنسیت، شغل، کدپستی و … انتخاب کنند.

کندو - تبلیغات برای آموزشگاه نقاشی


اطلاع رسانی‌های مهم به هنرجویان
از آنجایی که ارسال پیامک انبوه بسیار سریع و مطمئن است، مراکز آموزشی می‌توانند اطلاعیه‌های مهم را در خصوص لغو یا تغییر در ساعت کلاس را برای آن‌ها به صورت پیامک ارسال کنند. هنرجویان حتی اگز در آن لحظه در منطقه تحت پوشش آنتن مخابرات هم نباشند پس از ورود به مناطق تحت پوشش پیامک را در دریافت می‌کنند.

یادآوری تمرین‌ها
ارسال پیامک روشی جهت برقراری تعامل هرچه بیشتر با مخاطبان است. از این رو یادآوری برخی تمرین‌ها می‌تواند موجب رضایت هنرجویان شود، همچنین پنل‌های ارسال پیامک انبوه امکان دریافت پیامک از سوی هنرجویان را نیز دارد، پس در صورت لزوم آنان نیز می‌توانند پیامک ارسال کرده و سوالات خود را از مربیان بپرسند.

کندو - روز جهانی نقاشی کشیدن

روز جهانی نقاشی کشیدن

ارسال پیامک‌های ارزشمند

وقتی هنرجویان با مربیان در ارتباط باشند، پیامک‌های که از سوی آن‌ها دریافت می‌کنند، برایشان بسیار اهمیت دارد. به طور مثال ارسال پیامک‌های مناسبتی مثل روز جهانی نقاشی کشیدن، روز هنرمند و حتی پیامک تبریک تولد هنرجویان به صورت شخصی‌سازی شده، باعث رضایت بیشتر آنان می‌شود.

پیامک یادآوری پرداخت شهریه

یکی دیگر از کاربردهای پنل اس ام اس برای مراکز آموزشی، یادآوری پرداخت شهریه است و به دلیل آنکه شاید تعداد شاگردان زیاد باشد و در بازه‌های زمانی خاصی باید به موقع ارسال شود. استفاده از پنل بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر عمل می‌کند.

کندو - 10 تا از بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

ارسال کدهای تخفیف در زمان ویژه ثبت‌نام

آموزشگاه‌ها زمان‌های طلایی برای ثبت نام دارند، که با ارسال sms های حاوی کدهای تخفیف این زمان‌های طلایی هنرجویان می‌توانند کلاس مورد نظر خود را با تخفیف ویژه آموزشگاه ثبت نم کنند.

اطلاع‌رسانی از برگزاری ورکشاپ‌ها، مسابقات و نمایشگاه‌های گروهی

بسیاری از مراکز آموزشگاهی مخصوصا آموزشگاه‌های نقاشی، نمایشگاه‌هایی را به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌کنند، با اساتفاده از پنل‌های ارسال اس ام اس به صورت انبوه، چنین مراکزی می‌توانند اطلاع‌رسانی‌هایی را داشته باشند.

امکان گزارش‌گیری

یکی دیگر از قابلیت‌های پنل‌های پیامکی امکان گزارش‌گیری است که در هنگام اجرای کمپین‌های تبلیغاتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. گزارش‌ها حاوی اطلاعاتی هستند که نشان می‌دهد، کدام محتوا، برای کدام دسته از مخاطبان و در چه زمانی بیشترین بازدهی را داشته است.

کندو - روزجهانی نقاشی کشیدن

روزجهانی نقاشی کشیدن

کلام پایانی

این روزها حجم زیاد تبلیغات، کالاها و خدمات جدید باعث شده است که مشترکین در میان انبوهی از روش‌های تبلیغاتی گم شوند و نتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. اما در این میان مشاغل و کسب‌وکارهایی موفق می‌شوند رضایت مخاطبان خود را جلب کنند که بتوانند از روش‌های تبلیغاتی به صورت هوشمندانه استفاده کنند. به طور مثال، استفاده از بازاریابی پیامکی که این روزها مخاطبان زیادی هم پیدا کرده است باید متمایز از سایر پیامک‌های تبلیغاتی باشد تا مخاطب متوجه تفاوت آن شود. در حال حاضر بسیاری از مراکز آموزشی و آموزشگاه‌های هنری از پنل‌های ارسال پیامک به منظور ارسال پیام‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند؛ اما مراکزی موفق هستند که با استفاده از پنل‌ها بتوانند تعامل خود را با هنرجویان حفظ کرده و پاسخ‌گوی نیاز آنان باشند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی