ارسال کد فعالسازی

ارسال کد فعالسازی در احراز هویت کاربران سایت ها و اپلیکیشن‌ های مختلف کاربرد دارد. ارسال کد فعالسازی برای تایید شماره تلفن همراه کاربران استفاده می‌شود. همچنین با این روش کاربران می‌توانند به راحتی فرآیند ورود یا ثبت نام خود را در سایت یا اپلیکیشن مورد نظر انجام دهند. در برخی از اوقات که کاربران دریافت پیامک‌های  تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، هنگام ارسال کد فعالسازی با مشکلاتی روبرو می‌شوند. در این صورت ما به شما کمک می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن مشکل خود را حل کنید.

درباره کدهای فعالسازی کندو
معرفی سامانه کد فعالسازی​

معرفی سامانه کد فعالسازی

کد فعالسازی در بیشتر اوقات به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی روند ثبت نام و ورود خود را به سایت یا اپلیکیشن مورد نظر را انجام دهند. کد فعالسازی یکی از روش‌های احراز هویت، استفاده از شماره تلفن کاربر است که این روند را برای کاربران و صاحبان وبسایت راحت کرده است. اسامی دیگری مانند کد تایید اعتبار سنجی OTP از جمله نام‌های دیگر کد فعالسازی است.

انواع کدهای فعالسازی ارسال شده به صورت پیامک تنها یک بار قابل استفاده هستند و بعد از بازه زمانی مشخص که معمولا بین 30 تا ۱۲۰ ثانیه است، اعتبار آن‌ها از بین می‌رود. بنابراین نتیجه می‌گیریم ارسال کد فعالسازی بر اساس الگو خاصی انجام می‌شود.

کد فعالسازی چیست؟

بارها برای همه ما پیش آمده است که برای ورود به اپلیکیشن یا سایت مورد نظر هنگام ثبت نام، شماره تلفن همراه خود را وارد کرده باشیم. در این صورت برای ادامه روند وب سایت یا اپلیکیشن جهت پی بردن به هویت واقعی ما یک کد چند رقمی را ارسال می‌کند. در مرحله بعد شما می‌توانید با وارد کردن این کد، ثبت نام خود را انجام دهید یا وارد سایت شوید.

کاربرد پیامک فعالسازی تنها مربوط به مراحل ثبت نام نیست؛ بلکه این کد باعث افزایش امنیت هم می‌شود. در حالت کلی استفاده از کد فعالسازی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با اطمینان خاطر وارد حساب کاربری خود شوید. در نظر گرفتن این مورد که لازم است جهت ورود به حساب کاربری خود به شماره تلفن وارد شده در سایت دسترسی داشته باشید، امنیت خاطر بیشتری را در شما ایجاد می‌کند. 

کد فعالسازی چیست؟

همکاران ما

کاربرد پیامک فعالسازی

مخاطبان سایت‌ها یا نرم افزارها با دریافت و مشاهده کد فعالسازی به روش‌های مختلف مانند پیامک یا تماس صوتی به اعتبار سایت یا برنامه مقابل بیشتر پی می‌برند. بنابراین راه اندازی پیامک‌های فعالسازی برای شرکت‌هایی که به دنبال مشتریان بیشتر هستند و دوست دارند سود کلانی را به دست آورند، توصیه می‌شود.

نحوه ارسال بر اساس الگو

جهت ارسال کد فعالسازی، سازمان‌های مختلف از یک الگو برای ارسال پیامک استفاده می‌کنند. در این الگو قسمتی برای فعالسازی در نظر گرفته می‌شود که این کد شامل اعداد و حروف می‌تواند باشد. علاوه بر آن می‌توانند از این شماره تلفن‌ها برای تبلیغات سایر بخش‌های کاری هم استفاده کنند.

 

نحوه ارسال در زبان برنامه نویسی

این امکان برای کلیه کاربران وردپرس فراهم است. در این روش لازم است ابتدا پلاگین ارسال پیامک در وردپرس را دانلود کنید و در سایت خود اضافه نمایید. نحوه ارسال بر اساس افزونه به این صورت است که با اضافه کردن این بخش به سایت، به راحتی می توانید از ویژگی ارسال کد فعال سازی استفاده کنید.

ارسال کد فعال سازی بر اساس Url

ارسال کد فعال سازی بر اساس Url یا ارسال کد فعالسازی با استفاده از آدرس اینترنتی یکی از روشهای ساده و کاربردی برای اغلب سایت‌ها و نرم‌افزارها است. به طوری که بسیاری از افراد که با زبان برنامه نویسی آشنایی ندارند، قادر به استفاده از آن هستند. برای استفاده از این روش لازم است تنها با وارد کردن آدرس اینترنتی در مدت زمان کوتاه تعداد زیادی از پیامک‌ها را ارسال نمایید.

ارسال کد فعال سازی از طریق افزونه

افزونه‌های مختلفی جهت ارسال کد فعالسازی وجود دارند. نحوه ارسال بر اساس افزونه یک الگو را دنبال می‌کند. به همین علت مشکلی در ارسال کد فعالسازی در لیست سیاه مخابرات به وجود نمی‌آید.

از جمله افزونه‌های ارسال کد فعالسازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیجیتس یکی از پرکاربردترین افزونه‌ها در ووکامرس و وردپرس جهت ثبت نام و ورود با استفاده از کد تایید پیامکی است. در این افزونه تنظیمات مختلفی برای ارسال کد فعالسازی وجود دارد.

گرویتی فرم یکی از محبوب‌ترین پلاگین‌ها است که به کمک آن می‌توان فرم های متنوع را در کنار اطلاع رسانی پیامکی به همراه داشت. یکی از این ویژگی‌ها امکان ارسال کد فعالسازی قبل از تکمیل کردن فرم است.

جوملا، به کمک این افزونه سیستم مدیریت محتوا مجهز به سیستم ثبت نام و ورود به همراه ارسال کد فعال سازی پیامکی میشود.

مزایای سامانه کد فعالسازی

ارسال کد بدون نیاز به تنظیمات

برخلاف سایر روشهای احراز‌ هویت که می‌توانند شرایط سختی را برای شما به وجود بیاورند، ارسال کد فعالسازی راحت و بدون نیاز به تنظیمات اضافی است. ارسال کد فعالسازی به این صورت است که ابتدا شماره تلفن مورد نظر خود را وارد می‌کنید سپس کد چند رقمی که به صورت پیامک در اختیار شما قرار گرفته شده را وارد سایت می‌کنید. توجه داشته باشید که ارسال کد فعالسازی رایگان است.

ارسال پیامک در الگوی مورد نظر

سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی به‌راحتی می‌توانند با دسترسی به شماره تلفن کاربران خود پیامک‌های دیگری را هم برای آن‌ها ارسال کنند. به‌طور مثال ارسال پیامک صورت حساب یا تغییر آدرس وب سایت یکی از این الگوها است. پس می‌توان گفت دریافت شماره جهت ارسال کد فعالسازی یکی از روشهای برقراری ارتباط با مشتریان است.

ارسال بدون قرار گرفتن در صف

پیامک‌های ارسال کد فعالسازی بر اساس الگو و با سرعت بالا انجام می‌شوند. به همین علت این پیامک‌ها بدون قرار گرفتن در صف به‌راحتی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرند. پس نتیجه می‌گیریم یکی از مواردی که در هنگام ارسال پیامک اهمیت بسیار بالایی دارد دریافت راحت و فوری است.

ارسال کد فعالسازی بدون نیاز به اینترنت

پیامک‌های ارسال کد فعالسازی بدون نیاز به اینترنت انجام می‌شود. این ویژگی تاثیر زیادی در راحتی ادامه روند کار دارد. به طوری که اشغال خطوط یا عدم آنتن دهی مناسب در ارسال کد فعالسازی تاثیر نخواهد گذاشت.

هزینه‌ی مقرون به صرفه ارسال کد فعالسازی

هزینه‌ی مقرون به صرفه این سرویس در کنار سرعت بالای آن یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و شگفت انگیز است. رایگان بودن ارسال پیامک به شما کمک می‌کند تا مخاطبان با دریافت پیامک‌های رایگان احساس بهتری داشته باشند و از همه مهم‌تر اعتماد آن‌ها بیشتر باشد.

سوالات متداول
اگر پیامک ارسال کد فعالسازی با تاخیر ارسال شود، علت چیست؟
اگر سیستم مورد استفاده شما جهت ارسال پیامک استفاده از آدرس اینترنتی باشد دراین صورت لازم است تایید ناظر انسانی صورت بگیرد. این مورد باعث ایجاد تاخیر در ارسال پیامک کد فعالسازی می‌شود.
بستن x جستجو در سایت